Ferticent v Bratislave

lucecita25
22. feb 2016

Ahojte dievčatá 🙂 Prosím vás, čo hovoríte na Ferticent v BA ? Tie, ktoré máte skúsenosti, ktoré ho viete trebárs porovnať s iným centrom v BA...akí sú lekári, aký majú prístup k pacientkam a tak...a hlavne čo sa týka IVF (tým myslím aj ceny, či už za ivf alebo iné vyšetrenia, zákroky).
Vopred ďakujeeem 🙂

flokynka
22. sep 2021

@hafanana25 jaaa osm tu a chces zmenit z ferticentu inam ci rozmyslas nad Ferticentom?

hafanana25
22. sep 2021

@gujami Ahoj, cim dalej tym viac sa v GF necitime komfortne .

hafanana25
22. sep 2021

@flokynka Sme v GF a na kamoskine odporucanie rozmyslame prave nad FC, uz mame aj termin na konzulku budúci tyzden. Ale ako vsade: 100 lidi 100 chuti 🙄.

gujami
22. sep 2021

@hafanana25 ďakujem
a smiem vedieť prečo?

hafanana25
22. sep 2021

@gujami tak len takto v skratke : GF a vlastne nase orve car navstevujeme od 2/21, 3x inesminacia neuspesna -tretia bola biochemicke. Tak teda ze ok no ideme dalej, podstupili sme kadejake vysetrenia cez genetiku,imunologiu,hematologiu dokonca aj trombofilne markery.Na imulogii sme boli v PO na "vlastnu päsť" a odporucania. A teda zvysok nizzsie (z poslednych dni):
.Ako taky idioti chodime po vysetreniach (teda hlavne ja). Dlho cakame na vysledky,dojdeme na konzultaciu, dr povie ze ta imunologia nie je dostatocne vysetrena (samozrejme,ze je ved sme boli v specializovanej klinike v zasranom Presove), oni tie vysledky poslali k svojej imunologicke tu v Ba ze nech to "skontroluje".Odpisala ze je to nedostatocne (no neviem konkretne co pretoze nerozumiem tym lekarskym slovam.Ale to je jedno.Ide o to,ze nas donutili dojst na krv,teda ja a myslela som si ze teda len to co chyba podla nich dorobia a nieee rovno celu imuno a nie ze 50e ale zaplatila som 60e. A to nehovorim o tom ako priatel isiel na spg na vysetrenie oxidacneho stresu a dr vravi, v pripade ze bude zvyseny a bla bla bla tak priamo pred ivf odporuca urobit selekciu spermii pomocou MSS (skratka niecoho-co vlastne znamena ze sa v laborke daju do takeho lajcky povedane bludiiska a vyberu sa len tie zdrave a rychle a stoji to tudim 250e alebo tak nejako) a buuum v spg mu vyslo ze ma zvysenu intenzitu redukcneho stresu v spermiach. Aka nahodicka. Ale nic zavazne,dokonca ma aj lepsi ako naposledy ten zakladny. Volala dom aj do PO ,zevraj nerobili kompletku,ze vraj ano ako vzdy a kazdemu a dr ostal prekvapeny ze niekto "znehodnocuje" ich robotu,ze to sa im este nestalo. Cize zase minimalne 2 tyzdne cakat na vysledky. Tak len takto v skratke.
A to nehovorim ontom pristupe dr a sedtricky ako sa ti vysmievaju do ksichtu ze sa trepeme na koniec sveta ked oni nam hovorili ze nam to spravia tu v Ba u dr Bergendiovej. A vidis,tak sa aj stalo ze vysledky jej preposlali a tvrdi ze je to nedostacujice (velice vtipne).
Je to jeden velky biznis. Samozrejme ze to robia na etapy aby mali z tooh viac prachov. Ako ja nevravim ze su zli,ved kazde car ma plusy minusy a aj uspesnost ci neuspesnost.Len proste sa tam necitime ok, a partner tiez nie.

flokynka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
flokynka
22. sep 2021

@hafanana25 Akoze ked sa tam necitis dobre, zmen. Fakt. Ja som sa necitila "dobre" v Repromedice a tak to aj dopadlo. Mna vsetci hnali do Ciech, ale aj tam co som pocula od kamky z prvej ruky, ze tam maju stovky pacientiek a si pre nich aj tak jak "maso". Ferticent mi zatial vyhovuje najma preto, ze mam pocit ze je to aspon ako tak osobne (lebo su malicky) a hlavne pan doktor mi odporuci tak, ze potom ani nevaham co robit. V Repromedice vsetko nechali na mna ze "ako ja chcem" a potom ked nieco dodrbkali ma este na operacke zhucali, ze "ved ja som to tak chcela". To ze ma neupozornili na podstatne veci ked som sa pytala na kontraindikacie, to im nevadilo. Podla mna ale ozaj zmen ked nemas z toho dobry pocit. Akoze nikde necakaj zazrak, ale ked uz je nedobre, tazko ti otocia dojmy....

hafanana25
22. sep 2021

@flokynka No ved jasne,ze kazda klinika ma svoje ore a proti a vsade plati 100 ľudí 100 chuti. Ideme do FC budúci tyzden vo stvrtok tak uvidime co nam povedia a aky dojem bude (ideme tam uz s komplet so vsetkymi a hlavne cerstvymi vysledkami). Ako vies, na zaciatku sme maly dobre dojmy aj v GF..ale tato posledna konzulka nas teda dostala. Co ti poviem. Stale len nejake vysetrenia,odbery, dlho cakas nanvysledky a aj tak im je malo.Vrrr.Co ti poviem. A ty si co uz vsetko absolvovala vo FC ?

flokynka
22. sep 2021

@hafanana25 vklady este nie, cakala som na "poockovaci utlm imunity". a inak ked pises ze ides v stvrtok, niekde som citala a uz neviem kde ze odporucaju pana doktora a on ordinuje po, str, pia, cize skoncis u doktorky a neviem aka je. ale ostatni personal je velmi fajn, teda aspon ja mam taku skusenost a tam som prave necakala vobec na ziadne vysledky. aj celu imunologiu mi doktor zhrnul sposobom, ze sa s nim stotoznujem, aj ked nie som odbornik...

hafanana25
22. sep 2021

@flokynka tak ja som si.pytala najskordi mozny termin na konzultaciu a dala mi tento..tak uvidime.

flokynka
22. sep 2021

@hafanana25 nj to verim , lebo doktor je isto vytazenejsi, tak drzim palce.

hafanana25
22. sep 2021

@flokynka Dakujem. A ty teda ako pokracujes teraz? Co mate za sebou vsetko uz? Aky mate problem? Vase prve bejby? Viem,vela otazok 😄😄😄

flokynka
8. nov 2021

@hafanana25 prve, problem ze ziadne nemame, vzasade nic fatalne... niektori mi uz o hlavu tireskaju ze sme ten typ paru, co nemoze mat spolu deti... no zlate. 6 rokov snazenia "normalne" neuspesne inseminacie a 2 vklady. niet sa cim chvalit... bola si uz vo FC?

hafanana25
8. nov 2021

@flokynka aha...no onto to je horsie ked nie je ziadna diagnoza.Ehmmm, no co.na to oovedat.Jedine ze mi to je luto a drzim palce aby sa vam podarilo ✊✊😉.
Ano, do FC uz chodime, dnes sa dali mrazit nase 3 embryjka ktore prezili PK 😉. Tak sa teším a uz len pockat na KET.

flokynka
9. nov 2021

@hafanana25 tak super, drzim palce aj ja.

hafanana25
9. nov 2021

@flokynka dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre