Genetické vyšetrenia embryí. Investovať do neho?

violet75
24. apr 2009

Dievcata, prave som sa vratila z punkcie folikulov a embriologicka nam navrhla geneticke vysetrenie embrii vzhladom na prekonanu chorobu manzela. Kedze som dnes o tom pocula prvykrat (moja lekarka sa nam o tom nikdy nezmienila,geneticke vysetrenie z krvi bolo OK) a mam cas sa rozhodnut do zajtra chcela by som Vas pozidat o Vas nazor - investovat 44 000 SK na kazdy pokus IVF alebo nie. Tie, ktore ste sa s tykymto niecim stretli, ake je riziko, ze sa narodi postihnute dieta?

pecka
24. apr 2009

violet mas IP

vika34
24. apr 2009

ahojte,záleží akú chorobu ma tvoj muž ,my sme to absolvovali kvôli mojim spontannym potratom ,aj som otehotnela a znovu potratila,už by som do toho nešla,je to veľa penazí,ale ak máte nejakú chorobu,tak to je samozrejme iné,normálne vyšetrujú iba tuším 6 chromozomov a hlavne na razštepy,downov a pod.,nikde ,ale nie je zaručené ,že nebude dieťa postihnuté

prestigio
2. jún 2009

Violet75 ako si dopadla na tom genetickom vyšetrení embrií ja mam tiež taký problem totižto ja mam z genetiky zle vysledky mam Robertsonsku translokaciu a tiež som počula o takom vyšetrení ale ked som bola za lekarom neodporučil mi to lebo vraj mi nikto nikdy nebude vedieť určiť či to embryo je zdrave alebo nie,skôr než po samotnom oplodnení. Tak ako to vlastne je:?????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre