IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

majca55
26. jan 2012

@dasaa aj tebe moja a dakujem za pekné slová 🙂 🙂 🙂 🙂

majca55
26. jan 2012

@cmelica moooooooooooc dakujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

katkaveseleniova
26. jan 2012

@cmelica Mám smolu, že mám takú poisťovňu ako mám. 2krát sme posielali žiadosť na IVF, ale ani raz nám neschválili, pričom podľa lekára splname všetky kritéria, lebo manžel má zly spg a mne diagnostikovali asynchrónnu ovuláciu a nepriechodný hlien v krčku....ešte sa nič nezačalo a už som z toho na nervy, lebo sa to ťahá už pol roka a ešte nič sa nedeje a tak by som chcela ísť tou druhou cestou IUI, len asi budem potrebovať ísť ešte na nejaký zákrok aby zistlili priechodnosť vajíčkovodov....len dobre, že pri tom netreba nič riešiť s poisťovňou, lebo sme tam volali s manželom asi 1000krát a nik sa s nami nechcel baviť a dokonca ani lekárovi neposlali dôvod neschválenia.

cmelica
26. jan 2012

@katkaveseleniova ju to ma nazaj mrzi ☹ ☹ ☹ priechodnost vajckovodou nie je zlozity zakrok...to len do teba vstreknu taku tekutinu a rengenuju ci sa dostala vsade....teda aspon mne to tak robili....
a mozno ked budete mat za sebou IUI tak vam aj ziadost schvalia,niekde si to vyzaduju...aku mas poistovnu??

katkaveseleniova
26. jan 2012

@cmelica Máme dôveru. O tom vyšetrení na tú priechodnosť som počula, že dosť bolí, ale čo ma nezabije, to má posilní, len neviem ako dlho to trvá, napr´. keď zajtra idem do centra, že za ako dlho mi to urobia, napr. tam ale stačí keď o to vyšetrenie pošiadam u svojej dg. v našom meste aby som nemusela cestovať a aby som to mala čím skôr za sebou, keďže 10teho sa mi začína nový cyklus, tak či sa to dá stihnuť dovtedy aby som už mohla naskočiť na to IUI?

katkaveseleniova
26. jan 2012

samozrejme, keď sa nevyskytne nejaký problém pri tom vyšetrení, ale tajne dúfam, že budem mať priechodné aspon tie vaječníky, keď už z krčka ten hlien asi nedostanem

cmelica
26. jan 2012

@katkaveseleniova ja mam tiez doveru a nebol s tym problem...asi treba mat aj to IUI za sebou...kolko to trva ti neviem povedat,bo mne to robili jeden den a na 2 mi robili laparku...ale urcite je to jednodnovka....to uz aby si si to zacala vybavovat u svojho dr aby ti dal zaiadanku na tento zakrok a objednal ta do nemocnice 🙂
alebo potom sa na to objednat v tom care,ale ako pises je lepsie necestovat...

katkaveseleniova
26. jan 2012

@cmelica supééééér, diky, že si mi poradila, ihneď som optimisticky naladená, keby som vedela, že celý postup nie je nič strašné, tak si to vyšetrenie na priechodnosť dám urobiť už dávno a neposielam zbitočne žiadosti do poisťovne, za ktorými som čala 2x po 2mesiace....už som za tú dobu mohla porodiť 🙂 Ale to je moja chyba, že som sa lekára v centre nepýtala a on mi odporúčal, že lepšie je ísť na IVF (ale on to myslel asi tak, že na tom sa dá aj lepiše zarobiť 🙂 ) a samozrejme my túžime po dieťatku skoro 5 rokov, tak nech zacvakáme.

katkaveseleniova
26. jan 2012

a pravdupovediac, že existuje niečo také ako IUI som sa dozvedela tu od vás

cmelica
26. jan 2012

@katkaveseleniova som rada ze som ti poradila 🙂 🙂 🙂 a naozaj zajtra si to vsetko obehaj a vysvetli dr ,ze to potrebujes cim skor a najlepsie uz na 2 tyzden 🙂
ja som z toho mala tiez strach ze boze co to bude,ale da sa to vydrzat,len potom bude este ta tekutina vytekat z teba 😝 drziiim ti moooc palce aby sa zadarilo IUI a hlavne aby si dobre teraz pochodila u dr 🙂
my sme mali 2xIUI a teraz mam za sebou IVF....

katkaveseleniova
26. jan 2012

@cmelica ono keď už budem mať to vyšetrenie na prichodnosť za sebou a nebodaj sa zistí, že tam mam nejaké zrasty, tak to bude pre poisťovnu ďalší dôvod na schválenie, tak keď nie IUI, tak možno v budúcnosti aspon jedno IVF snáď víde a konečne budeme aj my 3

cmelica
26. jan 2012

@katkaveseleniova tfuj tfuj tfuj aby bolo vsetko v poriadku a sup sa do IUI to aby dopadlo krasnymi // na testiku 🙂 🙂 🙂

katkaveseleniova
26. jan 2012

@cmelica a ja som dnes ráno manželovi hovorila, že asi kupujeme psa 🙂

cmelica
26. jan 2012

@katkaveseleniova no a vies o tom ,ze je to dobra terapia 🙂 🙂 🙂 zameras sa na psika a nebudes tolko mysliet na babatko 🙂 ale ja tak je to tazke nemysliet 😒 este nehadz flintu do zita 😵

bobinka77
26. jan 2012

@kostickabonnie Ďakujem krásne 🙂 Veru nejaká nádej musí byť... Ty koľký pokus riešiš??? Tiež IUI???

bobinka77
26. jan 2012

@katkaveseleniova To som ináč aj ja počula, že sa odreaguješ, budeš sa venovať psíkovi a zabudneš na problémy 🙂

bobinka77
26. jan 2012

@cmelica Moja a na koľký pokus Ti teraz vyšlo IVF??? Aby som sa vedela pripraviť.... 😒

cmelica
26. jan 2012

@bobinka77 moja este nechcem predbiehat,ale na 1 🙂 🙂 🙂 a ty co, ved tebe teraz vyjde IUI a budu krasne // 😵 😵

katkaveseleniova
26. jan 2012

@cmelica to len preto som mu o tom psíkovi hovorila, lebo po tom, čo som sa dozvedela, že nám poisťovna nepreplatí ani cent, že je koniec....lebo toľko penazí nenaškrabeme ani za 100 rokov.....a zrazu taká nádej tu na modrom koníkovi, že existuje aj iná možnosť ako hned ísť do IVF

bobinka77
26. jan 2012

@cmelica Bodaj by si mala pravdu 🙂 a ozaj čo je to ten protokol??? iba pozerám že čo tu píšete a nechápem

cmelica
26. jan 2012

@katkaveseleniova a kam chodis do centra,??

katkaveseleniova
26. jan 2012

do Košíc gyncre

cmelica
26. jan 2012

@bobinka77
no to je priprava na IVF,cize stimulacia...
je kratky ten sa zacina uz pichat injekcie na 2DC...a dlhy sa zacina 16DC branim tabletiek,23DC sa pridavaju injekcie a potom na 2DC ides na sono + krv a pridavaju sa dalsie injekcie 🙂

bobinka77
26. jan 2012

@cmelica A tie injekcie sa dali prežiť??? 😅

bobinka77
26. jan 2012

@cmelica No bože.... a bola si na PN keď si toto riešila???? Mala si to pero či riadne injekcie??? Ja sa tohto nejak bojím..... ☹

mirka2010
26. jan 2012

@dasaa talze brusko trapi? no, je to tak, pre malicke si aj vytrpiet, ja som bola ako v pohode a posledne dva mesiace nic ani zjest, takze si nenavyberas 🙂

cmelica
26. jan 2012

@bobinka77 jasne nic to nieje a do bruska to moc neboli 🙂 dokonca mi ich pichal aj mm..
ja som mala riadne injekcie 🙂 neboj a prajem ti aby si to podstupovat nemusela 🙂 kedy ides na krv???

cmelica
26. jan 2012

@mirka2010 ju ahoj maminka nasa 🙂 🙂 🙂 ako sa nam mate???

mirka2010
26. jan 2012

@tinasc ahojky, dakujeme velmi pekne...na zotavovanie pre mamicku ani nie je cas...vsetko sa toci okolo malickeho, ale je to nadherne byt mama 🙂

mirka2010
26. jan 2012

@majca55 ahoj mojinka, samozrejme verim, ze aj vy coskoro budete mat takyto batoztek nadhernyyyyy 🙂 mooooc vam to prajeme 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre