IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

petuska123
10. feb 2011

@walta no to ja uz neviem mne to bolo tak povedane..ale nemusi to byt pravda,neviem este som stym nemala skusenosti tak ti to neviem potvrdit prepac

walta
10. feb 2011

@petuska123 aha, tak ty si nemala s tym skusenosti.... a preco ti to teda doky vravel, ked si ho nebrala, hm?

petuska123
10. feb 2011

@walta ja som ho zacala teraz brat a mi povedal tak ze ak budem mat negativny test tak mam lieky vysadit a povedal ze za par dni dojde mrcha

walta
10. feb 2011

@petuska123 ahaaa, jasne, uz chapem. Tak ty si teraz v stadiu bratia utrogestanu... tak drzim palce 🙂

petuska123
10. feb 2011

@walta presne tak.....este neviem ako moje telo na to zareaguje

little_miracle
10. feb 2011

@fomarik to som veľmi rada že je všetko v najlepšom poriadku........teraz ti to začne už poriadne rýchlo ubiehať - ani sa nenazdáš a budeš v polovici 😲 😲 😲

walta
10. feb 2011

@petuska123 ty snad zareagujes ovela lepsie, ako ja 😉

little_miracle
10. feb 2011

@katy33 ja som práveže na prvé dve stimulácie reagovala až príliš dobre - folíky boli, lenže ovulácia prišla predčasne a asi sa mi z toho nejak narušila hormonálna rovnováha a až odvtedy mám problémy 😢
Injekcie som mala 75 jednotiek denne po dobu 5 dni (3-7 DC) - ovulácia na 11DC 😠
Clostil som mala 2x1 denne (1 ráno, 1 večer) 5 dni (4-8 DC) - ovulácia na 10 DC 🙄
No ja si myslím že ak máš mať nejakú silnú stimuláciu, choď radšej rovno na IVF, lebo po tých injekčných stimuláciách musíš mať ca. 3 mesiace pauzu - a úspešnosť pri IVF ani nemusím pripomínať..........nechaj si to ešte prejsť hlavou, alebo sa poraď v centre.

vanule
10. feb 2011

Ahoj chtěla bych se Vás zeptat jestli jste po IUI braly UTROGESTAN? a pokud ano jak dlouho?

tinasc
11. feb 2011

@vanule áno po IUI obvykle berie utrogestan cca. 2 týždne do odberu krvi na tehotenský test. Pokiaľ je test negatívny, utrogestan treba vysadiť, ak pozitívny berie sa ešte cca. 2 mesiace (podľa pokynov lekára) 🙂

petuska123
11. feb 2011

bre rano baby ...tak dnes 4 den po iui ziadne zmeny necitim bazlana teploty dnes o nicom ze 36,7.slak to pobil 😠

petula22
11. feb 2011

Ahojte holky, my se taky chystáme na IUI. Čekáme až dorazí MS a jdeme na to. Chtěli mě stimulovat Clostylem, ale to jsem odmítla, asi před 2 roky mi ho moje gyndařka zkusila nasadit a nějak mi nesedl, tak to raději zkusíme přirozenou cestou.

apolenka6
11. feb 2011

@petuska123 Dobré ráno! 1 týždeň po IUI nič neznamená nestresuj sa 😒 a to ti kázali si merať bazálnu,či sama si meráš len-tak zo zvedavosti 😕 ?? ty tuším chodíš do Iscare Mt a tam kolko stojí IUI? ak sa nemýlim 😀 😀

apolenka6
11. feb 2011

@petula22 Ahoj! no ja potrebujem stimuláciu clostilom,lebo bez nej by mi asi vajka nenarástli 😔 Neviem či robia IUI bez stimulky prirodzene? 😕 ale ak nemáš problém "dopestovať "sama vajka tak problém nevidím záleží aký postup zvolia tam kde ti bo budú robiť...prajem veľa šťastia !! 😉

petuska123
11. feb 2011

@apolenka6 sama zo zvedavosti si meriam...a iui stoji 78 + 9 za spermio

apolenka6
11. feb 2011

@petuska123 ja som si kedysi musela merať kázal mi môj gynekolog asi trištvrte roka 😝 a potom som to stopla mne to už liezlo hore krkom...a do teraz mám na to alergiu 😀 😀 a ak budeš mať zvýšenú tepl.tak až pred menzesom neviem či aj skôr na 14 deň po IUI

petula22
11. feb 2011

@apolenka6 mě sa vajíčka tvoří sama a i ovuluji, tak jsme si řekli, že to zkusíme bez hormonů. Mě Clostyl rozhodil cyklus a snížila se mi po něm děložní sliznice na 3mm a vajíček jsem měla až moc. Uvidíme jak to ted vůbec dopadne, jsme po laparce a nedostala jsem MS, jak měla i když mám jinak pravidelné cykly. Takže je možné, že to ted stejně nepůjde, než se to všechno srovná, ale čekáme už 4 roky, tak už nás jeden měsíc nevytrhne 😝 . Já jsem si objednala soju, všude si jí chválej a má podobné účinky jako Clostyl, ale nejsou to hormony. 😀 .
U nás máme IUI placené pojištovnou.

katy33
11. feb 2011

Dobreee raaaanko, žabky moje 😎 😉
@little_miracle Zlatino, vdaka za odpoved a maš uplnu pravdu s tym stimulovanim aj s IVF, tiež sme toho nazoru, že ak budu treba konske davky hormonov, al. by mala byt stimulka priliš draha, tak ideme na IVF 😉
@petula22 držom palčiska, aby vaše 2.IUI bolo uspešne 😉 ...presne ako pišeš s tym clost. - i mne prestala rast z neho sliznica, mam ju každy mesiac menšiu a menšiu, no ale ani vajka sa mi po nom nerobia 😕 ...maš štastie, že ti cyklus funguje tak, ako ma. musi sa to podarit 😉 ...tak vela štastia 😉

katy33
11. feb 2011

@walta No čo. mojenko, ako sa mame? Dufam, že ta hnusoba nemieni dojst a v pondelok pôjdeš na krvičku, kde bude hcg už o stokrat vyššie 😉

walta
11. feb 2011

@katy33 ahoj, no, zatial nedosla, uvidim, co to spravi cez vikend, ak nedojde, na krv v pondelok pojdem isto. To je ale strasne nieco, to cakanie na mrchu !!!!! 😠

petula22
11. feb 2011

@katy33 Dík moc, ale jdeme teprve na1. IUI 😀. Já dlabu mateří kašičku na děložní slizniny a myslím, že mi pomáhá, mě se pohybuje normálně kolem 6- 7 mm a ted jsem jí měla 10 mm.

katy33
11. feb 2011

😀 😀 😀 ...ale hlavne, že idete na IUI 😀 ....s tou kašičkou to vyskušam teda i ja, ja tiež som mavala sliznicu tych 7mm, no teraz naposledy už len 4mm 😔 ...ja uživam femigard, no bez zmeny, na mna asi nič nema učinok 😠 ....teraz maš krasnu slizničku, takže šanca sa zasa zvyšuje, fazulka sa tam určite uhniezdi 😉

yasminne
11. feb 2011

@petula22 este som zabudla sa spytat na tu materiu kasicku...vies mi napisat konkretny nazov tej ktoru beries? dik 🙂

apolenka6
11. feb 2011

@petula22 tak to máte u vás super že IUI sa prepláca 😵 tu si to hradíme samé 😔 ale všetko podstúpime a zaplatíme pre to aby dieťatko prišlo na svet.. 😉 no tú soju si chcem aj ja zakúpiť ešte tento mesiac mám clostil a potom soju dam ako náhradu 😀 😀

fomarik
11. feb 2011

@apolenka6
@katy33
@zuzank7834 a všetky moje spriaznené duše. Bola som dnes ráno v poradni.... moj doky na sone nevidel ani len plod!!! Sonoval ma 45 minút, stláčal brucho, doslova ma trápil, ale len krútil hlavou a hovoril, že nie je šanca, aby bolo niečo vidieť. Doniesol iné sono, ani na tom nič nevidel. Do tehu knižky mi poznačil, že nevidel, ani plod, žiadne pohyby, žiadne ozvy srdca. Skoro som skolabovala. Domov som prišla s veľkým plačom. V utorok mám prísť znovu, a máme sa dohodnúť na dalšom postupe. Dal mi výmenný lístok na interné vyšetrenie, predoperačné. Volala som Krajkovi, ale až za 30 minut sa bude mocť somnou rozprávať. Ja sa asi zbláznim.!!!!!!! ☹
Mojmu doky mu som dala do ruk papier zo včerajšieho vyš. v MT, kde bolo jasne napísané, že mám živý plod 5,12cm, Nt 1,7, akcia srdca pravidelná!!!!!!!!!! Na to mi nepovedal absolutne nič, len krútil tou hlavou, že toto ešte nevidel, aby v 12tt nevidel plod. Sestrička sa ma pýtala, či som v noci nekrvácala, ale nie, bolo mi super, dokonca som ani len nešpinila!!!! Bože, pomáhaj nám!

petuska123
11. feb 2011

@fomarik to co mam zas znamenat!!!!!!!!!!!!ani nas nestras!!!!!!!!!to mal zle sono do riti

petula22
11. feb 2011

@katy33 Já používala Gynex, to je něco podobného jak Femigard, ale taky mi nezabral. Dala jsem na doporučení holek a začla s tou kašičkou a super. Ted ještě aby dorazila MS, dostala jsem včera injekci, tak čekám.
Držím všem palce.

fomarik
11. feb 2011

@petuska123 zlatko, ja neviem. Mal dve soná, to druhé bolo nové. Zbesniem sa asi. Upokojujem sa včerajšími výsledkami...ved sme už boli tak daleko 😔

petuska123
11. feb 2011

@fomarik si odflakol robotu.vsak to nieje mozne!!!!no tak nech rychlo ti zavola z caru a daco vyriesi.

petula22
11. feb 2011

@yasminne Já beru tuhle, píšou tam 2x denně jednu tobolu, ale já dlabala jen jednu, 2 nějak nezvládám 😎 . A ještě k tomu piju čaj Gynastan, ten mi doporučila doktorka v Caru.
http://eshop.lekarnice.info/shop.php?action=sho...
http://www.lekarnadomu.cz/zbozi/gynastan-bylinn...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre