IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

husky48
6. mar 2018

@mina1834 ahoj,ja som mala to isté.po prvom iui A po vysadení progesteronu som dva dni mala tmavohnede až čierne spinenie.volala som do centra čo S tým.mala som čakať.az na tretí deň sa mi pomaly pustala krv aj to slabo.ale to asi kvôli progesteronu.tehu som samozrejme nebola. Každá reagujeme inak.

husky48
6. mar 2018

@zoja82 ďakujem ti.no už som 4 deň po iui tak už len čakať. Len som zmätená,lebo folikul som mala vľavo A cítim len tlaky občas napravo. To je škoda že až V júni.ale tak niektoré veci človek nenaplanuje. Možno sa podarí aj prirodzene dovtedy.nikdy nevieš 😉

zoja82
6. mar 2018

@husky48 a pri prvom ta tiez pobolievalo podbrusko? mna asi ano, ale nejako si nepamatam stranu, vtedy som mala taly tak do 8meho dna a potom uz nic...ja idem v piatok na hyfosy a som zvedava na vysledky...inak aj som rada, ze som nemala hned dalsie iui po sebe, lebo psychicky by som uz asi nezvladla, keby sa nezadarilo...

tinni
6. mar 2018

Kocky skúšali ste iui aj so zhorsenym spermiogramom? Vyšlo vam to? Ďakujem 😊

husky48
6. mar 2018

@zoja82 pri prvom som praveze nemala žiadne bolesti ani príznaky.az na 9.den po iui ma veľmi pichlo. preto som aj dúfala,že to bol náznak uhniezdenia. Ale nakoniec nebol.snazim sa moc nasledovať sa.ja som bola aj na hyfosy pred 1.iui preto som myslela,že sa hneď podari.ale aspoň som kludna,že všetko mám priechodné.co sa týka tej psychiky,chápem. Tiež mám obavy,čo to somnou spraví,keď to opäť nevyjde. Hovorím si,že sak ideme ďalej.ale keď ti sestrička oznámi do telefónu,že je mi ľúto,ale krv negatívna,zasiahne to,nech si nehovorím, čo chcem. Veľmi ťažko sa potom zbieram do ďalšieho cyklu. Máme V plane skúsiť 3.iui A keď sa nepodari,do ivf nejdeme.sme zdravi Obaja A nechcem do seba dávať toľko liekov A byť V centre každý druhý deň.to by som dlho nevládala.asi to tak má byť.a keď sa ma podariť,podarí sa.ak nie,ani ivf to nezmení.ine by bolo,keby máme nejaký problém. Vy ste mali aké vysledky.mate nejaký problém?

husky48
6. mar 2018

@tinni ahoj.my sme mali spermiogram ok,ale poznám baby,ktoré písali na stránke ivf,že mali znížené množstvo aj pohyblivosť A podarilo sa.predsa len to iui skráti cestu spermiam,takze niesu ani unavene A dostanú sa tam všetky.pri bežnom styku sa veľa spermií nedostane K vajíčku,lebo uviazli V hliene ,alebo nedoplavaju.cestuju tam niekoľko hodín,takže to iui im to všetko uľahčí.skusila by som určite.je to menšia záťaž na organizmus aj psychiku ako rovno ivf.navyse do ivf môžeš ísť potom už kedykolvek

husky48
6. mar 2018

@tinni neviem,či poznas túto stránku IVF - skúsenosti, rady, úspechy..ak nie,pozri si,je tam veľa báb,ktoré mali iui aj ivf

mirus100
6. mar 2018

@tinni ahoj, môjmu manželovi pred 2 rokmi povedali lekári, že s jeho spermiogramom len IVF, v 11/2017 prvá IUI a vyšla, len som v 7tt potratila, teraz v 2/2018 sme mali ísť na druhé IUI ale na 13dc pri kontrole žiadne folikuly/deň predtým som mala ovulácne bolesti/ tak IUI zrusena😔a čuduj sa svete menzes neprišiel a testy pozitívne😃ešte som nebola u lekára, lebo sa bojíme tešiť, ale pre nás je to zázrak 🤗😍🙏

zoja82
6. mar 2018

@husky48 ja uplne s tebou suhlasim, tiez som tak nastavena, ze ak bude na hyfosy vsetko ok, tak asi skusime este jedno alebo dve iui, ale skor budem cakat na prirodu 🙂 my sme mali dobry spermiogram a u mna tiez vsetko vychadzalo ok, len teda tuto priechodnost este nemame potvrdenu.. mam otazku ohladom hyfosy, malo to byt po ovulke podla povodneho planovania, ale asi mi to vyjde na dva dni pred, zakazali ti ten mesiac sexovat? alebo teda pokusat sa?

tinni
6. mar 2018

@mirus100 jeeej, to je úžasne, veľmi držím palce!❤️A aké ste mali hodnoty spermiogramu? My mame maly počet, pohyblivosť len 15% a morfológia len 4%😬

zoja82
6. mar 2018

@mirus100 to mas riadne prekvapko, drzim palce..

mirus100
6. mar 2018

@tinni ďakujeme pekne 🤗hodnoty si už presne nepamätám, musela by som doma pozrieť, ale mam pocit, že veľmi podobný tomu vášmu 🙂manžel potom dlho bral Folandrol, vitamín E a samozrejme voľne spodné prádlo a po dome pod teplákmi ziadne,aby sa neprehrievali😁ešte nás čaká dlha cesta, tak uvidíme, držím veľmi palce 👍👍tebe a všetkým snazilkam 👍👍

mirus100
6. mar 2018

@zoja82 to veru riadne😁ďakujeme pekne 🙂veľmi ti držím palce na další pokus IUI 😉tiež sa nám moc nechcelo do Ivf, tak som rada, že zatiaľ sme nemuseli👍viem čo je to čeliť neúspechu, dokonca prísť o babo, ale nádej je vždy 😉zabudla som ešte podotknúť, že pravý vajcovod mam nepriechodny 😁

husky48
6. mar 2018

@zoja82 ja som mala hyfosy na 6.den cyklu po menzese, 10.den kontrola folikulo A 12.den som šla na iui.takze ešte ten cyklus.a sexovat nám nakazali ešte ten deň,kedy som mala iui,aby sme poistili. Žiadny zákaz sme nemali.praveze je väčšia pravdepodobnosť otehu po hyfosy,lebo je to tam prečistene A lepšie spriechodnene vo vajcovodoch

zoja82
6. mar 2018

@husky48 tak to si ma potesila, dufam teda, ze ovu bude az po a ze vysledok z hyfosy bude dobry 🙂

husky48
6. mar 2018

@zoja82 áno to robia pred ovu.drzim silno palce nech to vyjde

zoja82
6. mar 2018

@husky48 ja tebe viac, lebo ty si teraz na to nastavena viac ako ja, prajem ti, aby sa to vydarilo..budem tu čakat na pozitivne spravy a kludne aj pocas cakania na tvoje pocity, lebo ked o par mesiacov tymto istym budem prechadzat ja, tak je fajn si to precitat

husky48
6. mar 2018

@zoja82 🙂 si zlatá,ďakujem pekne...určite dám vedieť,ako som dopadla.pri najhoršom mám ešte jedno iui pred sebou. Až potom začne panika 😀 tiež som zhanala pred 1.iui infosky od bab,ktoré to už absolvovali,tak ta chapem.na to sme tu 🙂

zoja82
6. mar 2018

@husky48 aj mne to tu velmi pomohlo, ked som mala po prvom a ak si dobre pamatam, tak ti si mala prve o par dni skor ako ja..a tebe to vyzeralo nádejne

husky48
6. mar 2018

@zoja82 áno pamätám si ta.citala som tvoje príspevky.veru vyzeralo to nádejne.testiky mali dušíka, preto to sklamanie.a nič Z toho. Už Dr.max nekupujem. Pokazil sa.skor by som zobrala,keby boli celý čas negatívne. Teraz už netestujem.až do odberu krvi A nechám to na osud.vyhnem sa aspoň sklamaniu. Nič sa nedeje len tak ani náhodne. Prajem to každej žienke,ktorá po dieťatku dlho tuzi. Hlavne tým,ktoré ešte žiadne nemajú 🙂

kofeinka
6. mar 2018

Niekedy ani neviem co napisat. Len drzim fon a to zufalstvo ked citam prispevok od ktorej kolvek z vas, ze vsak to je nas pripad :( nic viac si nezelam len nech sa to ktorej kolvek podari. Budem sa tesit za akukolvek dobru spravu 🙂 drzme si palce

husky48
6. mar 2018

@kofeinka pekne si to napísala.sme na jednej lodi.
Držíme si navzájom palceky. Musíme verit

tinni
6. mar 2018

@husky48 dakujem za info... ty mas teraz po iui? mozem sa opytat, ake vysetrenia vam pred iui robili? a ako casto si musela pred iui ist do centra? brala si aj nejake lieky pre iui na podporu?

husky48
6. mar 2018

@tinni áno mám 4 deň po 2.iui. Robili mi klasika hormonálny profil,protilátky proti spermiam A všetky kultivácie.potom mi dali na výber laparoskopia alebo hyfosy.zaplatila som si hyfosy,lebo som nemusela pod narkozu.manzel spermiogram.na 12 deň po ms som šla na folikumetriu,aby doktor zistil, či mám dominantny folikul.beru aj krv kvôli hormónov.Mala som 20mm,tak som večer mala pichnúť ovitrelle.to je ako pregnyl na prasknutie folikulu.ten praskne po ovitrele do 36 hodin. Na 14DC som mala 1.iui. O 14 dni kontrolná krv,ktorá bola negatívna.tato 2.iui bola stimulovana clostylom od 5.-9. dňa po menzese.ten je na rast vajíčka A potom na 10.den zase folikumetria,či je dominantny folikul.mala som 22mm takze som pekne zareagovala na clostyl.vecer som mala pichnúť ovitrele A O dva dni na 12 DC sme boli na 2.iui.za 2 týždne na kontrolnú krv.inak manžel mal zakaždým aspoň aj výsledky spermiogramu.pred iui kazu aspoň 3-5 dní pauzu. Večer po iui ešte poistiť stykom doma.dufam,že je to prehľadne.ked pôjdeš prvý krát,potom sa už ďalšie opakujú.jedno iui má stalo 3 dni V centre A 120€ za kazde

tinni
6. mar 2018

@husky48 dakujem, si velmi zlata, to je fakt vycerpavajuca odpoved 🙂 velmi drzim palcce, aby vam to tentokrat vyslo 🙂

husky48
6. mar 2018

@tinni za máličko. Aspoň budeš mať trochu predstavu,čo to obnáša,keby ste sa S partnerom na to dali. Neni to nic hrozne. Dakujem krásne. Dufam aj ja 🙂

zoja82
9. mar 2018

ahojte, tak ja som dnes bola HFOSY a dozvedela som sa, ze len jeden vajcovod je funkčný...no budeme to musiet sledovať, ak chceme, aby sa nieco podarilo..minule iui nevyslo, lebo ani nemohlo, lebo na tej strane mi to akurat nefunguje..

lavender21
9. mar 2018

@zoja82 na HyFoSy som mala rovnaký výsledok, len jeden bol prechodný. Pár dní na to som mala prvé IUI, vajíčko bolo na spravnej strane a dnes má malá 8 mesiacov 😉 silno držím prsty

zoja82
9. mar 2018

@lavender21 gratulujem, verim tomu, ze nadej je, ale skoda ze len 50%..ovu mam mat teraz cez vikend, tak sa budeme snazit prirodzene..a ak nic, tak dame dalsie iui podla spravnej strany..

lavender21
9. mar 2018

@zoja82 po HyFoSy je väčšia šanca ako inokedy, keď to tam prefúkli. Tak budem držať palce aby to vyšlo 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre