IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

zoja82
9. mar 2018

@lavender21 si mila, dakujem..cely den sa mi odvtedy tlacia slzy do oci, lebo som smutna, ze chyba je vo mne a ze je to nieco co liekmi a vitaminmi neovplyvnim..ale som vdacna aspon za tych 50%

kofeinka
10. mar 2018

@zoja82 chcela si vediet co ja. Tak my sme mali prve iui neuspesbe. Pravde podobne pre zly spermiogram ktory mal muz mozno pre chorobu. Ak ho taky zly bude mat aj teraz 20 tak na iui vraj mozem zabudnut. Ak bude dobry tak som povedala ze skusim ist do druheho iui. Takze my zatial takto.

zoja82
10. mar 2018

@kofeinka ahoj, skús ho dopovat zinkom, vitaminom E a možno tym florandrolom a daj mu volne spodne pradlo 🙂 ...verim tomu, že spermie sa daju prebrať k životu..a držím palce, neboj pojde to

lili3210
11. mar 2018

Ahojte dievčence. Tak my sme boli vo štvrtok na prvej konzultácii a v to ráno mi vyšiel aj pozitívny ovu test. Dr. na sone sa ma pýtal, či viem o tom, že mám práve ovuláciu. Tak som mu povedala, že mi rano vyšiel pozitivny test, tak čakám ovu v piatok alebo v sobotu. On na to, že nie, ovu je teraz, maternica pripravena na otehotnenie, plodneho hlienu dostatok, v spravnej konzistencii, proste super podmienky. Na sone bol folikul 21 mm. Navrhol nám iui v prípade, ze bude dobrý spermiogram. Povedali sme si, že ideme do toho. Mm mal spermiogram ukážkový. Časť ejakulatu isla na halosperm a 85 mil. spermii na iui. Nabrala som ziadne lieky na stimulaciu, nepichala si ziadny pregnyl, ani nic podobne. Nedali mi dokonca ani ziadne lieky, aby to cele dobre dopadlo. Viete mi povedať, ake su šance, ze to výjde na 1x? Snazime sa uz 3 roky a do centra sme išli s tym, že ideme na ivf. To, že v ten deň absolvujeme iui, nám ani vo sne nenapadlo. Od štvrtku ma pobolieva podbruško, prsia chvilami bolia viac, chvilami menej. Uplne najlepsie mi je vtedy ked spim. A momentalne spim skoro stale, len nech nerozmyslam nad tym, co ak sa nepodari. Mali ste aj vy tieto pocity? Vyšlo to, ked ste mali taketo pocity? Za každú odpoveď vopred ďakujem.

tinni
11. mar 2018

@lili3210 ahoj, prosím ta v ktorom centre si bola?

husky48
11. mar 2018

@lili3210 bolesti podbrusku máš z iui. Myslim, že týmto si prešli všetky žienky,ktoré to absolvovali. Spať spím tiež stale.my už máme 1.iui za sebou ale neúspešne.je len 15% šanca,že to na 1.krat vyjde. Ale isto to zistis až po odbere krvi na 14.den po iui.drzim palce

lili3210
11. mar 2018

@tinni CRM BB

lili3210
11. mar 2018

@husky48 Ďakujem, tak strašne by som si priala, aby to vyšlo. Doktor povedal, že lepší čas sme si ani nevedeli vybrať a o chvíľku na to nám povedal, že nech sa natešíme dopredu, lebo len zvýšil šance zo 4% na 12%. Tak mám z toho také zmiešané pocity.

husky48
11. mar 2018

@lili3210 treba veriť,ale netreba si zas pripustiť sklamanie,keď to nevyjde. Skúsajte ďalej A určite sa podarí.

lili3210
11. mar 2018

@husky48 moc ti ďakujem 🙂

husky48
11. mar 2018

@lili3210 za máličko,keď budeš mať nejaké otázky,kludne sa pýtaj

adulka1989
11. mar 2018

Kedy vám pichali pregnyl keď ste išli na iui môže sa pichať v deň plánovanej iui nieje to neskoro

husky48
11. mar 2018

@adulka1989 ja som si pichla ovitrele dva dni pred iui tak ako mi kazala sestrička.zalezi od veľkosti folikulu A hormónov V krvi. V den plánovanej iui je už neskoro,lebo folikul praská do 36hodin.ale zase spermie V tele vydržia A pockaju si na vajíčko. Ale radšej by som pichla aspoň 24 hodín pred iui

adulka1989
11. mar 2018

@husky48 veď práve to je čudné mne nič nedali ani pregnyl ani clostil ani folikumetriu som nemala len kázali ísť na 12 dc

lili3210
11. mar 2018

@husky48 môžem sa ťa ešte spýtať? Ako dlho prežijú spermie v tele ženy po iui?

husky48
11. mar 2018

@lili3210 píšu že okolo 48 hodín ale záleží od hlienu A či majú vhodné prostredie. Niekedy aj dlhšie.

lili3210
11. mar 2018

@husky48 Ďakujem. Stále nad tým premýšľam, či fakt folikul praskol keď mal 21 mm, či tam počkali plavci na vajko a tak. Ale tak doktor hádam najlepšie vie, kedy je vhodné spraviť iui a či to vôbec má zmysel. Asi by nám to nenavrhol, keby si myslel niečo iné.

husky48
11. mar 2018

@lili3210 folikul praská väčšinou pri veľkosti 22-24 mm. Dorastá každý deň asi O 2 mm. Ak si mala 21 mm tak mohol prasknut na ďalší deň.a vajíčko ešte pláva cca 12-24 hodin kedy je mozne ho oplodniť spermiami.spermie tam vydržia.hlavne je aby tam boli A keď sa vajko vyplaví,aby zabojovali A nakoniec ten najsilnejší vyhrá 😀

zoja82
12. mar 2018

@husky48 ahoj, ako sa ti darí po iui? ako sa citis?

zoja82
12. mar 2018

ahojte, chcela by som sa spýtať, že či je normálne, ze som 4den po Hyfosy (bolo to v piatok rano) a este stale mam ruzovkasty vytok? lebo dva dni po som mala krvacanie...ake mate skusenosti? kolko dni to trvalo vam?

husky48
12. mar 2018

@zoja82 ahoj...cítim sa dobre,občas nejaké pichnutie A včera večer tlaky ako pred ms Ale inak pohodka. Čakala som nejaké väčšie zmeny tak bohvie,či to vyslo.dozviem sa v piatok Z krvi.

husky48
12. mar 2018

@zoja82 ja som tiež mala po hyfosy spinenie aj 5 dní.nie veľké ale také ruzovkaste.to prejde za pár dní. Doktor upozorňoval,že to môže trvať niekoľko dni

adulka1989
12. mar 2018

@zoja82 ja som po hyfosy nemala ale po laparke áno asi tri dni

husky48
12. mar 2018

Ahojte. Dnes som 10 dní po iui, tak som skúsila,či sa sa dačo ukáže. Je robený teraz večer. Dačo sa mi aj mari,ale keď takýchto duchov som už videla. Inak nieje to Dr.max.ten ma sklamal. Testujeme zas O dva dni.to by už malo byt vidiet či áno alebo nie

marrilyn
12. mar 2018

@zoja82 ja som bola na HSG, neviem ci je to uplne to iste ako hyfosy, ale urcite je to podobny zakrok a krvacala som cca 3 dni a potom este 4 dni spinila. Treba davat pozor na to, aby si nedvihala tazke veci, pripadne sa inak nenamahala, lebo ranky sa mozu znova otvorit.

zoja82
12. mar 2018

@husky48 aj ja niečo vidím😉

mirus100
12. mar 2018

@husky48 takýto som mala 11dpo a bola som tehu, držím palce 😉👍👍

skvarocka
12. mar 2018

Ahojte. Pripájam sa k Vám 🙂 mám 4den po naturalnom iui. Úplne bez akýchkoľvek stimulácii hormonami. A aj mna pichá a pobolieva v ľavom vajecniku. Takze to čo tu čítam ohľadom toho že to máte po hormonach asi (alebo určite)nieje z nich. 14dc som mala 20mm jeden ostatne malé. 15dc mi robili iui. Večer a aj na druhý deň sme tomu ešte dopomohli doma s manželom 🙂 vôbec neviem čo mám od toho očakávať. Ale bojim sa ist aj cvicit. Viem že je ešte skoro nás niečim rozmýšľať ale ten vaječník pichá viac keď sedím a hlavne v takej oddychovej polohe. Až to cítim v krížoch že aj tie má vtedy začnú bolieť. Inak som kludna pokojná. Zrelaxovana. Ale aj nedockava🙂

adulka1989
12. mar 2018

@husky48 aj ja vidím držím palce nech je to tam

lili3210
13. mar 2018

@skvarocka sme na tom úplne rovnako. Držím palce, nech všetko dobre dopadne. ✊😉❤🙏

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre