IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

santine
5. máj 2018

@claudy7000 znizena morfologia na 2 % norm. spermii, ostatne zda sa byt ok

claudy7000
5. máj 2018

@zoja82 neviem , nikdy predtym nebol. Na spg teraz prvy krat

lulu2316
6. máj 2018

@domci1203 ahoj;) mna stimulivali letrozolom....28.4.som bola na 1. IUI...takze teraz cakam🤗

domci1203
6. máj 2018

@lulu2316 a ako si zareagovala pekne boli folikuly? A na ktorý DC ti robili IUI? Ja idem brat za 3 dni letrozol.

amalia8
6. máj 2018

@lulu2316
@domci1203 baby, som pozerala na nete ten Letrozol. A to je liek na rakovinu prsnika. Ako vas tym stimuluju? Som myslela, ze na rast vajicok sa berie clostilbegyt...

claudy7000
6. máj 2018

@amalia8 vobec sa neboj letrozol tak sa pise o nom na nete 🙂 musim ti napisat pretoze ked mi minuly mesiac dr v car predpisala letrozol tak isto som bola vystrasena ze na rakovinu??? A potom som to studovala viacej , a uz som sa docitala ze je to aj hormonalny liek na rast folikulov a na ovulaciu . Vobec sa neboj . Letrozol je pre vacsinu bab ako citam lepsi ako clostylbegyt. A potom ma aj lekarnicka v lekarni upokojila ze nemam si o nom citat ze tam strasia a ze zenam bezne v car predpisuju letrozol . Tak som uz potom bola kljdna . A som velmi spokojna pretoze mi letrozol vytvoril 2 foliky , uz v 9DC som mala na lavom vaj 20mm a na pravom 18mm. Som po planovanom styku a cakam ci sa podarilo alebo nie 🙂 pichla mi aj v car ovitrelle injekciu na to aby urcite praskli foliky . Takze drzim palce a ziaden strach 😚👍👌 este tolko ze som sa aj to docitala ze preto hlavne o rakovine prsnika sa pise lebo ten drzitel toho lieku nema licenciu ze sa snim da liecit aj cosi ine. Vobec sa neboj .

domci1203
6. máj 2018

@claudy7000 ďakujem za vysvetlenie. Tiež som sa lakla že čo mi to ide predpísať ale čítala som si anglické stránky a lekári predpisujú tento letrozol v anglicku ženám s pcos tiež a ze je to menší bordel ako clostyl. Lebo clostyl je známi tým ze znižuje sliznicu ale že tento letrozol nie.

claudy7000
6. máj 2018

@domci1203 ano presne jak pises . Za malicko. To je noja najnovsia skusenost stymi liekom atd , tak musela som sa podelit 🙂 ano ja tiez vidim ze aj baby radsej letrozol aj ked clostyl je pouzivanejsi aspon co tu na mk citam , ale nejedna baba mi pisala ze s letrozolom otehotnela. Nemusime mat my prave to stastie , ale kazdopadne je lepsi ako clostyl , pekne som nanho reagovala , a ja som mala letrozol stada 100mg. Ked presne pamatam. Ano. A hlavne po anglicky sa pise , o nom ale nasla som aj slovensky ale to som dost hladala a listovala po nete vtedy . A o tom zas co si ty napisala ze aj na sliznicu je letrozol lepsi tak o tom som zas ja nevedela

domci1203
6. máj 2018

@claudy7000 som zvedavá ako budem naň ja reagovať 🙂... Ja som aj na clostyl pekne reagovala ale neotehotnela som s nim vôbec. Tak verím ze s letrozolom to bude účinnejšie oveľa 🙂.... No tak som sa dočítala že letrozol sliznicu neznižuje ale clostyl áno. A tiež že 45%zien otehotnelo skôr s letrozolom a 21%žien s clostylom. A tiež je tu riziko dvojpocetneho tehu iba 3% a pri clostyle až 8%.

claudy7000
6. máj 2018

@domci1203 kedy zacinas s letrozolom ? Ja som ho brala 3-7.den cyklu . A na 9DC som mala dva foliky na oboch vajecnikoch na pravom 18mm a. Na lavom 20mm . Cakame ci sa podarilo alebo nie. Velmi ti drzim palce 😘🙌👍👌💋💝 aby to vyslo . A brala som ho 5 dni po dve tabletky denne

lulu2316
6. máj 2018

Presne ako pises...ja som tiez reagovala na clostyl a nic z toho nebolo....uvidime ako to bude po letrozole...kedze cakam na vysledok...🤗

domci1203
6. máj 2018

@claudy7000 ja ho budem brat od 5dc do 9dc. Na 10dc mam ísť na folikulometriu a odber krvi a podla výsledkov mi povedia kedy pichnúť injekciu ovitrelle a prísť na iui. Ďakujem ☺️tiež držím palce aby si si nasla //🤗

domci1203
6. máj 2018

@claudy7000 ja mam 1tbl denne iba.

claudy7000
6. máj 2018

@domci1203 napodobne aj tebe.. kedy to zacinas este daleko ci iz coskoro? Tiez pocas ms to zacnes brat, no mas o tabletku menej na den ako ja. Ale kazdi lekar urcuje predpisuje inak a individualne. Verim ze sa ti podari 💝😇

domci1203
6. máj 2018

@claudy7000 za 3 dni začínam stimulovať 🙂... Už sa aj teším a idem do toho s pozitívnym myslením že budeme mať naše vytúžené čoskoro v brušku 🙂 ďakujem 😘

claudy7000
6. máj 2018

Zienky, co to moze znamenat ked obcas citim take pichanie v lavej strane podbruska, ako keby lavom vajecniku alebo take tlaky, alebo aj vcera ci kedy ako keby som uz ihned mala dostat menzes take daco divne a obcas ma aj svrbi tam vo vnutri podbruska. Ale vzdy len lava strana .. pravu necitim . A presne na lavom vaj. Som mala v 9dc 20mm folikul . Dnes som 17DC ( posledne dva cykly boli 33 dnove) a niekedy aj ked si sadnem zacitim slaby pich. Viete mi poradit? Ovulka podla folikulometrie bola 28.4 v nedelu presne pred tyzdnom . Poradte mi babulky 😚💓

zoja82
6. máj 2018

@claudy700 čítala som, ze po oplodnení môže žena cítiť tlaky na tej strane ako bola ovu, ale nemám to z vlastnej skusenosti..držím ti palce, aby to bolo z toho 🙏

claudy7000
6. máj 2018

@zoja82 ano ? Ze to moze byt z toho ze sa nahodou aj podarilo ? Dakujem aj tak krasneee zistim az neskor 💝

claudy7000
7. máj 2018

Baby som tak trochu smutna pretoze dnes robeny test z 1.ranneho mocu a ledva daco vidiet. To je nic. Si myslim skor. A neviem si ani presne vyratat kolko dni po ovulke som . Viem len tolko ze dnes som 18DC , foliky 18mm a 20mm boli v 9DC , zrejme podla dr v car mala byt ovulka v 10DC . Ale ci tak presne bolo to uz neviem . Este tolko ze mi napisala do spravy ze tehotensky test 11.maja. to je v piatok a dnes je pondelok :( je mozne ze kludne bude este test biely? ( ovitrel inj. Pichnuta v 9DC to bolo 28.4 co na testoch vidiet ze je biely tak ju uz v tele urcite nemam) neviem ako mam podla tych folikov a dna cyklu si priblizne vypocitat do dnes kolki den som po ovulke. Jooj :( pomozte mi

zdenka67
7. máj 2018

@claudy7000 ja som mala test biely ako lalia 10 dni po IUI - na 12 a 13. den som mala riadne ciarky... takze este pockaj 🙂

claudy7000
7. máj 2018

@zdenka67 ano? Takze to nemusi postupne tmavnut ? Ze ak tam nieco bude o dva dni tak musi aj dnes aspon slaba? A nevies priblizne ktory den po ovulke som ? My sme mali planovany stykk

tinni
7. máj 2018

@claudy7000 ahoj, na test je veľmi skoro, dnes si podľa mna taký 8dpo približne, takze na test nás ešte take 2-3 dni čas 😉Ale ja ta úplne chápem, tiež takto skoro testujem a ja tak tam nič nie je 😂

zdenka67
7. máj 2018

@claudy7000 ja ti neviem, ci to musi postupne tmavnut... ja hovorim, ze som mala 10 dni po ovulke nic proste, biely... az potom na 13ty den som mala ciarky 🙂 takze pockaj este aspon 2-3 dni ako pise tini 🙂 a nestresuj sa 🙂

claudy7000
7. máj 2018

@zdenka67

@tinni dakujem vam zaza rady babulky 💝😚ano som nedockava aj ked tiez si myslim ze to je skoro 🙂 ovulka cca na 10.den cyklu bola , dnes som len 18dc a menzes mam mat az okolo 23.maja habadej casu

zdenka67
7. máj 2018

@claudy7000 to urcite este ma cas, este pockaj 🙂

domci1203
7. máj 2018

@claudy7000 ak si mala také foliky na 9dc tak ovulaciu si mala najskôr až 11dc keďže po pichnuti hcg ovulácia nastáva do 48hod. A injekcia sa drží v tele 10dni tak aj píšu v pribalovom letaciku ovitrelle že do 10dni od pichnutia je falošný výsledok tehotenského testu. A od ovulácie si vypočíta 14dni a to by mal byť tvoj dátum menštruácie. Lebo lutealna fáza sa počíta 14dni. Čiže ty by si mala mat menštruáciu 14.5. To bude presne 14dni po ovulácii. A dnes si iba 7dpo čiže testuj až keď budeš 12dpo a to bude túto sobotu

claudy7000
7. máj 2018

@domci1203 jeej jak pekne si mi to rozpisala . Krasne ti dakujem . Velmi mile 😊😇💓 ja som pocitala doteraz stym ze 23.5 dostanem menzes lebo aj posledny cyklus som mala 33dnovy a presne na den som dostala . 20.4. Mam apku a tam sledujem len kalendar. A dni cyklu. Ked mam mat 14.5, menzes ako pises tak to budem este kratky cyklus nie 33.dnovy. idem pozriet😊

claudy7000
7. máj 2018

@domci1203 to budem len 25den cyklu

claudy7000
7. máj 2018
zoja82
7. máj 2018

@claudy7000 ahoj, prečo tam mas naznacenu ovuláciu až na 9teho mája, ked si ju už mala dávno predtým?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre