IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

domci1203
23. máj 2018

@claudy7000 na krv idem o dva tt. Test nebudem robiť pockam si na krv až 🙂.. Rano o siedmej išiel muž na odber a potom tak cca hodinu zrvalo kym. Precistili spermie a vybrali tie najlepšie najpohyblivejsie. Potom ma zavolal ten embryolog dnu a kazal aby som isla do kabínky a počkala na dr. Prišiel dr a ten mi povedal ako dopadol spermiogram a potom som isla na kozu kliestami mi roztvoril krcok a v takej dlhej tenunkej ihle mal už spermie a tie mi vstrekol do maternice bolo to nepríjemné trosku dosť a bolelo ma. Úplne brucho aj vaječníky uplne som. Cítila ovulaciu. A kazal mat kludovy režim dnes a večer ešte pomer a potom si dat progesteron večer. A od zajtra progesteron každých 12hod.

adulka1989
23. máj 2018

@domci1203 držím palce veľmi silno

domci1203
23. máj 2018

@adulka1989 ďakujem pekne 🙂

claudy7000
23. máj 2018

@domci1203 cize s priatelom ste rano spolu isli a dokopy dost dlho si tam bola ze? 🙂

domci1203
23. máj 2018

@claudy7000 ano ráno sme išli tam spolu. A o pol11 cca sme boli doma

claudy7000
23. máj 2018

@domci1203 drzim palce 🤗 kedy ides na krv po kolkych dnoch od iui?

santine
23. máj 2018

Ahojte zienky. Chcem sa spytat, ci ste niektora stimulovali Letrozolom, ako ste to znasali a ako vam zabral. Ked citam tie vedlajsie ucinky, tak mam obavy 😨. Este nemam skusenosti so stimulaciou. Mam zacat dalsi cyklus. Dakujem.

claudy7000
23. máj 2018

@santine neboj sa nic.. Aj mna to najprv vystrasilo. Brala som ho minuly cyklus 3.-7.den cyklu po 5dni, dve tablety denne. A mala som v 9DC dva pekne foliky, na lavom 20mm a na pravom 18mm🙂 a tento cyklus sam sa mi uz vytvoril dominantný folikul 14mm a 10dc som.

domci1203
23. máj 2018

@claudy7000 po 14dnoch

claudy7000
23. máj 2018

@domci1203 drziiim palec😚

santine
23. máj 2018

@claudy7000 dakujem za odpoved 😊 mne sa folikuly tvoria dobre podla vsetkeho aj normalne, vzdy jeden dominantny pekny a toto mi predpisali pre zvysenie sanci. Nejake vedlajsie ucinky ti to nerobilo?

claudy7000
23. máj 2018

@santine absolutne nic.. Uplne rada som ho brala. Ziadne bolesti, proste nic ako by som ho ani nebrala

zoja82
23. máj 2018

@santine ahoj, ja tiez nemám problém s folikulmi, tak ale som zvedavá co navrhnú ďalej po ďalšom neúspešnom iui..tebe to dal tvoj lekár alebo v car?

santine
23. máj 2018

@zoja82 v car... povedali nam moznosti a mame sa rozhodnut, ci pojdeme do iui alebo ivf, na obe je Letrozol, ako soft stimulacia. My sme obaja uz starsi a dva roky neuspesne skusame 😔 koli horsiemu spg asi aj to ivf.....

santine
23. máj 2018

@claudy7000 aj si ho platila cely? v lekarni mi povedali, ze keby to bolo od onkologa, preplaca poistovna celu sumu. mam 2.5 mg tabletky 100 ks, to je vela, teoreticky na 10 cyklov 😉

santine
23. máj 2018

a stve ma, ze platime zdravotne poistenie, so zdravim nehazardujeme, nenicime si ho a ked mame problem s neplodnostou, tak lieky platime v plnej vyske 😠

claudy7000
23. máj 2018

@santine nevedela som ze ked je od onkologa, si druha co mi o tom uz pise, ze je to inac. Jedna baba minule pisala ze jej nechceli vydat v lekarni ten liek kedze nebol od onkologa predpísaný. Ja som za letrozol platila 5€ v lekarni a bolo to za jeden blister (10tabletiek)

zoja82
23. máj 2018

@santine mas úplnu pravdu, všetko si vlastne musíme platiť sami...inak co u vas znamená starší?

santine
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
santine
23. máj 2018

@zoja82 40plus... stretli sme sa neskor s muzom, tak to zivot zariadil. Ja uz mam z predch.manz. 12 rocnu dcerku.

zoja82
23. máj 2018

@santine úplne to chapem, zivot nam mieša karty rôzne, ty vieš, ze babo mat môžeš, tak držím palce aby sa zadarilo..ja mám 33 a ešte ani jedno, tak sa tiez bojim strácať čas, lebo by som chcela viac deti 🙂

claudy7000
23. máj 2018

@santine dost vela, ale ked ti to treba.. Tej poslednej vete moc nerozumiem ktoru si napisala ze nie je to estrogen ktory sa bezne pouziva pri stimulacii.. No drzitel lieku letrozol vrwj este nema platnu licenciu ze ten liek bude urceny aj hormonalne a takto.

santine
23. máj 2018

@claudy7000 ano, ospravedlnujem sa, zle som to napisala, idem opravit. Nevedela som, ze Letrozol nema este licenciu, pravda je, ze v pribalovom letaku sa ani nic take nespomina. Take velke balenie som nevedela, ze mi napisal, to urcite mi vela zvysi...

santine
23. máj 2018

@zoja82 dakujem, aj ja ti drzim palce, nech sa vam cim skor zadari 🍀

claudy7000
23. máj 2018

@santine tak tak ale nemusis sa bat.. Doktori vedia co robia. V mojom pripade to tak je, aj ked mi predpisala letrozol.. Este som sa tu na mk docitala ze letrozol je lepsi ako clostylbegit. Vraj... Neviem ako to jedna baba pisala ale ze aj na sliznicu celkovo lepsi vplyv tak co ja viem.. Ale na kazdeho je nieco ine lepsie. Ucinnejsie. Len to netreba prehnat so stimulkou

santine
23. máj 2018

@claudy7000 Aj nam lekar hovoril, ze Letrozol je setrnejsi ako Clostylbegit, o.i. aj preto, ze Letrozol nie je hormon. Stimulaciu chce nastavit soft, aby bolo menej folikulov, nie 10-20..... to som si vydychla vtedy 😅

claudy7000
23. máj 2018

@santine presne presne tak tak. Setrnejsi 👌👍 a co je vlastne letrozol ked nie hormon? :D som si myslela ze je to hormonálny liek

santine
24. máj 2018

@claudy7000 Letrozol je inhibitor aromataz. Aromatazy pracuju na synteze estrogenov. Letrozol brzdi syntezu estrogenov a predpisuje sa pacientkam s nadormi prsnika. Pretoze mnoho nadorov prsnika podporuje v raste estrogen, Letrozol brzdi rast nadorov. A ako bocny ucinok sa potom zistilo, ze stimuluje rast folikulov. Letrozol ma este aj nazov Femara. ☺ To su tie neplanovane vedecke objavy 😊

miriam439
24. máj 2018

Letrozol je hormonálny liek, píšu to na pribalovom letáku.
Je pravda, že brzdí estrogény v tele, ale veď pokiaľ viem, estrogény sú tiež potrebné na otehotnenie, napr. aj tým, že podporujú rast výstelky maternice a ak bude výstelka nízka (alebo žiadna), kde sa uchytí oplodnené vajíčko? Či zle uvažujem?

santine
24. máj 2018

@miriam439 Letrozol nie je hormonalny liek, tak mi povedal Dr. V pribalovom letaku je "inhibitor aromataz".... viac vedia lekari v car 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre