IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

nemko
25. nov 2010

@strelicia zlatko pri ET sa tak chodi s uplne plnym mechurom vies, sorry nie som taka zdatna a IUI mi este nerobili zato dve IVf ano, snaaaaaad som sa az taku "somarinu" neopytala ked si taka pohorsena ako ma to mohlo napadnut

zuzancek22
25. nov 2010

@jankaknm aj si sa testovala, ja som sa tento mesiac nechcela, ale teraz viem, že by to bolo už jedho,ale nevadí utrem slzy a idem ďalej, som rozhodnutá isť na 100% na ivf, ale neviem ako mi to víde, lebo doktor mi pripomína stále že v decembri musí este urobiť kontrólnu cytologiu , a ak bude zase taká zlá tak ma operácia neminie, ako by som toho nemala dosť, okrem endošky mam este aj úplne naprd cytologiu. 😠

little_miracle
25. nov 2010

@erickaa my sme to mali komplikované......1.IUI sme začali u Dr. Petrovej, lenže ona potom išla na dlhšiu dovolenku, takže som prešla k Tazberíkovej, lenže nakoniec mi samotnú IUI robil Války.........takže ja chodím asi ku všetkým 😀
Druhé IUI sme začali u Válkyho - lebo Petrová mala po dovolenke plný kalendár a my sme nechceli vynechať cyklus. Doki sa spoľahol na priebeh podľa 1. cyklu a na folikulometriu ma objednal až na 11DC. Lenže som mala inú stimuláciu a keď sme prišli, už bolo po ovulke ☹ - to zistili z krvi, podľa hladiny hormónov.....ja som mu to síce tvrdila ešte na koze, no nechcel mi veriť, že ovulka nemohla byť na 9DC........ale podľa krvi sa to potvrdilo. Lenže ja som na 13DC pociťovala ďalšie bolesti ako pri ovulke, tak som zašla k môjmu dokimu - a predstav si, že som mala 2 nové foliky na ľavom vaječníku........jeden praskol včera a druhý sa práve chystá prasknúť 😝 . Aj som volala Válkymu, či nemám prísť, že by sme to predsa len skúsili - ale povedal že to nemá význam, lebo celý cyklus bol poriadne rozhodený ☹ ☹ ☹
Ale aspoň mi sľúbil že už si dá najbližšie na mňa poriadny pozor 😀

little_miracle
25. nov 2010

@nemko nie je to somarina, vygooglila som to.........je to preto, aby sa ľahšie dostali do maternice. Naplnený mechúr maternicu trošku "zdvihne". Pri IUI sa spermijky aj samé "dopravia" do cieľa, lenže pri ET a KET musia embryjká uložiť presne tam kam je potrebné......preto ten naplnený mechúr pomáha.............a podľa môjho názoru to pri IUI tiež neuškodí........len je to otázka toho, či sa nebojíš, že to hneď zo seba "vytrasieš" 😨
Ja som sa pred IUI poriadne vyprázdnila...............a dlhé hodiny som sa bála aj ísť na potrebu...........tak statočne som "držala" a aj tak nič ☹

little_miracle
25. nov 2010

@zuzancek22 neboj moja, bude dobre.....v najhoršom si zmeníme názov témy.........veď ja mám žiadosť na IVF podanú už 2 týždne............pomaly by mohla byť aj schválená 😉 budúci týždeň začnem hypnotizovať telefón.....v CAR povedali, že hneď ako to príde schválené, budú mi volať 🙂

little_miracle
25. nov 2010

@strelicia ale teším sa že ideš s nami v dec. do ďalšieho kola IUI .........cez vianoce môžeme aspoň snívať že sme tehuľky 😀
Ja ale pôjdem v spontánnom cykle bez stimulácie.......konečne !!!!!!!!!! Od začiatku som im tvrdila nech so mnou neexperimentujú, že ja mám ovulku pravidelnú 🙂 ja len chcem dostať moje darcovské spermošky!!!!!!! Ach keby sa tak dali skladovať doma v mrazáku ☹ nakúpila by som si do zásoby 😀

zuzancek22
25. nov 2010

@little_miracle aký malo priebeh v centre objednanie aby ti vypísali žiadosť na ivf, ja sa chcem zajtra objednať na konzultáciu, tak by som rada vedela či mi doktroka na tej konzultácii vypíše už aj žiadosť?

little_miracle
25. nov 2010

@zuzancek22 my sme to riešili v rámci konzultácie na začiatku 2. cyklu. Keď mi doki urobil protokol, hneď sme mu povedali že chceme podať žiadosť - a nebol s tým žiadny problém. Trvalo mu to tak 5 minút........všetky potrebné informácie mal už v počítači. Potom sme len išli do kancelárie, kde overili naše osobné údaje, popdísali sme a bolo
🙂
Ale do žiadosti napísal, že sme mali už 3 neúspešné IUI 😀 .....to sa nijak špeciálne nemusí dokladovať. Ja som to brala ako priateľské gesto - že nás nechcú zbytočne naťahovať...a asi je to aj s poisťovňou jednoduchšie- teda aj v závislosti od diagnózy..........

zuzancek22
25. nov 2010

@little_miracle no u mna by ani klamať nemuseli mam 3 neuspešné IUI a ešte aj endometriozu. ☹

apolenka6
26. nov 2010

@zuzancek22 ☹ ☹ ☹ je mi to lúto drím ti palce na IVF ked si sa tak rozhodka si bojovníčka 😉

apolenka6
26. nov 2010

@strelicia to bude mesiac ten december!! 😀 ved verím ,že sa nám to podarí 😒 aj ked zatial do žiadnej nevyšlo ☹ ale?.... 😲 😲 musí ta to podariť! 😉

zuzancek22
26. nov 2010

babenky takže som už aj objednaná na konzultáciu pred IVF idem budúci štvrtok, nič nenechávam len tak. bola by som rada keby už v januári by som stimulovala na ivf.

katy33
26. nov 2010

@zuzancek22 Srdiečko, držim palčeky, všetko dobre dopadne 🙂 A rozhodla si sa pre to centrum v BA?

aby
26. nov 2010

Bambule držím vám moc a moc prsty nech si na vianoce nájdete darček fazuľku 😉
Asi nepatrím do tejto témy keďže prvé neúspešné a druhé neviem neviem 😒 som skeptikuš ☹
Ale žiadosť na IVF podaná tak som na kedy to všetko víde či december, lebo janunár ale bol by to pjekný darček na narodeninky heh, No stará korčulka už so mňa bude 😀

zuzancek22
26. nov 2010

@katy33 ano zostanem v GINFIV, uvidím po konzultácii. snáď sa ivf podarí na 1 krát., a ty ako?

katy33
26. nov 2010

@zuzancek22 Určite sa to podari na 1X, nie je to IUI-šanca je tam ovela väčšia. Rozpravala som sa s kamaratlou, kt. bola na IUI asi tak 6x, aj IVF mali za sebou viac a poradila mi, že ak pôjdeme na IVF, nech si davame všetko to naj-čo zvyšuje šancu, za všetko sa priplaca, ale vraj to stoji za to, im to tak vyšlo a teraz maju krasne dvojičky 🙂 Hlavne odloženy vklad, vtedy je vraj embryo už viac bunkove, ale oni ti všetko povedia, čo je pre vas najvhodnejšie. Ja čakam teraz na ms-počitam tak v pondelok a po ms idem na sono, či zmizla cysta a potom sa uvidi. My si tiež chceme hned podat žiadost na IVF, aby sme potom po nevydarenom IUI dlho nečakali.

zuzancek22
26. nov 2010

a kde zmizla FORMARIK ?

katy33
26. nov 2010

@zuzancek22 Aj ja som na nu myslela?

katy33
27. nov 2010

@apolenka6 Zlatíčko, zajtra na teba myslim a držkam mooooc silno palčeky 😉 Aby bolo vajok ako na šibačku 😀

strelicia
27. nov 2010

@nemko ja? pohorsena??? to nieeee. mna to len velmi prekvapilo, kedze som to teraz pocula prvykrat. mne take nic nepovedali.....

strelicia
27. nov 2010

@zuzancek22 skoda, ty si bola moja nadej. ale teraz uz hor sa do IVF, tam je predsalen dost vysoka sanca.....my tiez planujeme po tomto druhom IUI (ak teda bude) ze by sme sli na IVF. Uz sa nam nechce stracat cas.

fomarik
27. nov 2010

Ahojte Babulky. ja som sa na chvíločku akosi odmlčala, bo mi to všetko už začalo prerastať cez hlavu, ale už som v pohode. Netrpezlivo čakám na stredu, nech vieme, na čom sme 😔

zuzancek22
27. nov 2010

@fomarik no to som rada, už som sa bála, že si na nás zanevrela, je to tažké, ale ja som si povedala, že kým mi definitívne niekto nepovie, že to babatenko nepojde, tak sa nevzdám.

apolenka6
27. nov 2010

Zajtra nás čaká okamih pravdy 😕 ideme do MT na sono 10dc po stimulke tak som zvedavá...???držte palce 😝 zajtra sa ozvem
@katy33 Dakujem si zlatá že na nás myslíš 😉
@fomarik Verím,že tam budú 2,3 vajka tak ja budem už vedieť zajtra a tebe sa to do stredy šupne tak sme v očakávaní...

apolenka6
28. nov 2010

Tak už sme doma 😒 mam 1 dominantné vajko 14mm a 2 malé zatial 11mm v stredu ideme do MT na sono aké budú tie dve menšie 😔 tak som zvedavá či bude IUI ak nie tak? 😵 to jedno pekné je schopné na prirodzené otehotnenie a budeme skúšať no nie? 😝 tak čakáme na stredu bol tam dnes dr Galo a hovoril,že nie sú velké... 😖 .idem sa trošíčku prespať v noci som dobre nespala už som bola zvedavá čo a ako a aj som skoro vstávala

katy33
28. nov 2010

@apolenka6 Zlatíčko, ale ved to je fajn, neviem prečo, hned vravia, že su male, ja som mala doteraz vždy dokonca až na 12DC vajka okolo 15mm, a potom mi vždy behom dvoch dni rychlo podrastli 😉 Takže, ja viem, že ked tam pôjdeš v stredu tak už budu velke a dost možne, že ich bude i viac 😎 A radšej keksikujte doma o sto-dvesto, aby si vajka nahodou nezmysleli prasknut skôr. Ja mavam ovulku napr. až na 18DC, ved sme každa ina a oni by mali s tym počítat, ved keby sme mali ukažkove cykly, tak tam nechodime 😝 A pekne si pobuvkaj 😲

katy33
28. nov 2010

Babulky, chcem sa vas spytat, stalo sa vam niektorej, že ste začali špinit ešte počas uživania duphastonu, ja som mala včera posl.tabletku a už včera som začala viac špinit a dnes zasa nič 😕 Mám obavy, či to nespôsobila ta cysta a či nemam nejak až priliš rozhadzane hormony 😠
@fomarik Srdiečko naše už musiiiiiiiiš by vpohodičke, aby sa vajka vyliahli 😀 V stredu budeme na teba siiilno mysliet 😉

fomarik
28. nov 2010

@apolenka6 zlatko, ked pôjdeš v stredu na opakované sono, tak sa nestretneme? Ale my tam máme prísť o 14.30 😖 . Inak tie veľkosti vajok vôbec nie sú zlé, u mna je to bežné ked majú 12 alebo 14mm. Dokonca IUI mi robia pri 15mm aj to na 17-18DC. Ešte som sa chcela opýtať...aké sú cesty do MT?

fomarik
28. nov 2010

@katy33 ja v pohodičke budem už len v stredu podvečer. Ale už sa mi to kráti. Inak s tým duphastonom... ževraj mierne špinenie je úplne normálne. Ja som pri duphíku špinila v mojich snažilkovských začiatkoch, teraz už vôbec nie. A čo ak sa fazulka zahniezduje? či???

fomarik
28. nov 2010

@zuzancek22 tak, tak...aj moj drahý hovorí, že ešte nad nami nikto nezlomil palicu - ešte je plno riešení a spôsobov, ako otehotnieť. Nepodstúpili sme ešte všetky procedúry a jedna z nich predsa už musí vyjsť: my sme tiež odhodlaní na IVF. V stredu to prekonzultujeme v centre. Už by som si chcela aspon podať žiadosť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre