IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

fomarik
19. jan 2011

@zuzanka7834 Zuzanočka naša, teraz už určite čakáte na spracovanie kvalitného materiálu 😉 myslím na teba a možno o tom ani nevieš, ale posielam ti tehu vírusy TTTTTT a ešte aj cumlikátorov 😲 😲 😲 😲 😲 😲 . Musíš nás predsa nasledovať! Pán Božko, prosím ťa ved Krajkove ruky tak ako u mna a apolenke, nech nám aj zuzanočka otehuľkuje 😵

katy33
19. jan 2011

@miami2010 Ahoj babulka, viem, že na mna otazka nebola, no hcem ti dodat energiu a optimizmus 😉 Každa, čo sme tu mame tu cestičku k fazulke tak troška staženu-trnistu, no my sme velke bojivnice a každa z nas pride do ciela, ja to viem 😎 Su dni, ked je to neuveritelne tažke, no my sa musime potešit myšlienkou na naše tehulky tu, pretože tie mali tiež problemy ako my a zvladli to...a ja to vravim tak, že dokial mame vajka, i ked u mna viac-menej nemame 🙄 , ale verim tomu, že i to bude a mame postieločku pre mimy-materničku, tak jednoducho mamičky z nas budu 😲 😝 Ja vam velmi držim palčeky, aby ta 2.IUI vyšla, inak , ak Pan Božko da - a budeme mat vajka, ideme i my vo februari na IUI. My sa nemôžeme k nemu dostat od oktobra, vždy sa vyskytne nejaky problem, no keby tu neboli tieto moje babulky, kt. najviac lubim 😵 , tak by sa mi sila ist dalej hladala ovela horšie, ony mi ju vždy doleju až po okraj a plna optimizmu idem do dalšieho kola. Mojenko, vždy sa všetko deje pre niečo, ja napr. čerpam z toho, že tu spoznam vynimočne dušičky a rozšírim svoj okruh priatelov o úžasne žienky a buduce mamičky 😉 Tak zlatino posielam oooobrovskyyyy kopec energie a optimizmu, tehuvirusiky ti neviem zatial vyčarovat, ale apolenočka a fomarik ta určite silno moc zasobia 😀

aby
19. jan 2011

Ahojte hlási sa nemvaječník, zajtra sa tešíme ku koordinátorke 😀

Bambulky som rada že sa vám podarila fazuľka 😀 😀 😀 robíte nám radosť 😉

strelicia
19. jan 2011

@miami2010 ahoj, viem presne ako sa citis. tiez som si presla neuspesnou IUI a to som si vtedy bola skoro ista ze to vyslo (podla pozitivnych tehotenskych testov) o to vacsie bolo potom to sklamanie z vysledkov krvi. ano, je to rana, ale zase podla mna treba ratat s tym, ze prve kolo je len uvod, v prvom kole sa malokomu podari. aj tu baby co otehotneli po iui tak po druhom, tretom. takze sa nevzdavaj, pamataj si ze ak chodis na IUI...tak si na tom este fakt dost dobre. je tu plno zien co im koli chybajucim vajecnikom, alebo partnerovej azoospermii ani IUI nepovolia a rovno ich poslu na IVF. takze vela sil ti prajem, bojujeme spolu. ja som prave dnes 7.den po IUI. citim sa super, no stratila som uplne chut do jedla a sem tam ma aj napina na zvracanie. ale to moze byt vsetko z utrosu, ja ho dost zle znasam. drzim palce moc.

fomarik
19. jan 2011

@aby no konečne si si na nás spomenula, ty náš nemvaječník 😀 😀 . Takže zajtra už máte prvý pohovor? Som zvedavá aké alternatívy vám ponukne. potom nám dáš vedieť, však?

jerryjanka
19. jan 2011

@miami2010 hyperstimulaku som sa trocha bala lebo ja som to zavalila tou davkou riadne dala som si clostil 5x denne 😅
ale nasralo ma že boli vajička pri clostile 3x1 vždy len vpravo kde mam nepriechodny vajíčkovod takže som si povedala všetko alebo nič. druhe iui vyšlo a ja mam teraz už princeznu 6 dni na svete a dnes ideme konečne domov z nemocky. 😵 😵

katy33
19. jan 2011

@aby Ahoj cica naša, tak zajtra držime palčiska a vo februari, aby už bolo mimi v brušku , jasneeeee😉 A ty si mala teraz pauzičku od všetkych tych stimulantov?

aby
19. jan 2011

@fomarik bambulka neboj ja na vás stále myslím aj vás čítam neboj 😉 som rada vašej fazuľke vidíš mamina to vedela, že to víde 😀

@jerryjanka vám gratulujem k bambulke, ale ako to ubehlo nech sa lúbite 😀

@katy33 ďakujem moc len som sa v pondelok vyrevala ako blázen že moja krv nem bohvie čo sakra no uvidíme čo zajtra bude a ty ako???
jj teraz som nič nebrala od poslednej IUI do začiatku decembra ale tento rok to musí ísť som povedala že iný darček na narodky ani vianoce nechcem už len jeden 😀

katy33
19. jan 2011

@aby A čo ti robili nejake krvne testy? Čože bolo zle? Už mate aj teraz nejake testy za sebou, sa vypytujem, rada by som vedela, ako to chodi, čim si prejdete, lebo mam taky pocit , že ani nas to neminie 😠 A k tej koordinatorke objednavaju tak neskoro?

aby
19. jan 2011

@katy33 no svokruša je biochemička robila mi všetky testy a povedala, že mám nejaký mikrozápal no niekde boh vie kde nijak sa to neprejavuje , len tým že nem fazuľka ☹
uvidím čo bude zajtra no že mi povedia čo môžem jesť a čo nie od septembra som schudlA 4,5kg cítim sa divne aj dobre aj zle no stresy viem, že to škodí ale už mi docela s toho hrabe 😒
Vieš čo chcela som ísť už v decembri len poisťovňa kým sa rozhýbala ale IVF schválené len peniažky 😖

katy33
19. jan 2011

@aby Hmmm, bratov švagor bol teraz zo ženou na IVF a vyšlo ich to 800,- a to je ešte super suma, zaleži to od toho, čo všetko sa da s vajkami robit 😕 A ten zapal môže mat vplyv na otehu? Zlatino žiadne stresy ani depky...ak budeš, dušička moja, v pohodičke aj teličko sa znormalizuje.

aby
19. jan 2011

@katy33 presne to ja sa bojím , že vajká sú slabé ☹
neviem povedať na čo všetko môže mať vplyv lebo moja endometrióza je asi to ešte aj zrasty 😖
snažím sa odreaguvávať, ale nejak mi to nejde. No na nový rok bolo super išli sme na výlet ohromné 😀
Ja viem že to nemám robiť ale niekedy sa to nedá a vy bambulka ako ?
sa mi nechce ísť do roboty 😖

katy33
19. jan 2011

@aby Zlatino, tvoje vajka NE-BU-DU slabe, jasan..... 😠 Budu take životaschopne, že až sa dr. budu čudovat 😉 My ani nehovor o robote, aj ja už za chvilu zasa idem 🙄 My to mame tiež akesi divoke, od okt. sa nam nedari nastimulovat vajka a už mi to pekne lezie na nervy - pred tyždnom som bola na sone, že urobime IUI a zasa trtky-prtky, lebo už sa tam robila dalšia cysta 🙄 Tak tento cyklus mam celkom obavy pri uživani clostilu, lebo viem, že tam bude namiesto vajok dalšia mrcha... Už s mm začiname rozpravat o tom, že by sme skusili IVF, pretože, ked sa nam nedari nastimulovat na IUI s clost., tak už len inj. a tie su drahe, tak sa chceme poradit s dr. Ale, neboj sa ty nič moja, na jar tehulkujeme ani keby čo bolo 😎 😝

aby
19. jan 2011

@katy33 si zlatíčko, ja sa snažím aby boli ale nejak to nejde 😒
Ideš aj ty??? no ja idem na jednú do pol deviatej sakra
nemáš vajká? a čo teraz berieš??? cica počuj skús len tak užívať wobenzym idem sa aj ja na to dať svokra poradila ako sa hovorí topiaci sa aj slamky chytá 😉
budeme tehulkovať spolu nemboj 😀 😀 😀

katy33
19. jan 2011

@aby No idem aj ja ....do deviatej 🙄 Mne prave dnes prišiel femigard-kvapky, malo by to pomôct aj na rast sliznice, vraj to ženy uživaju pred embryotransfetom 😕 Presne ako pišeš, topiaci sa aj slamky chyta...wobwnzym som už uživala tiež a ten mi neskutočne pomohol, ked som bola v lete na LSK, vykurirovala som sa jedna radost, o dva dni , ako som prišla z nemocnice, som už robila. Ja uživam clost. 3x1, no žiadna odozva, naposledy boli vajka v sept.-dokonca 5ks a odvtedy nič, to si asi vtedy nadbehli na pol roka dopredu 🙄 😝 Nech ti to v pracičke ubehne aj ja sa už pomaly trusim 😎

aby
19. jan 2011

@katy33 tak to musí kuknúť čo je to zač 😉
no mne ubudli jajká fuuu sme na tom podobne bambulka držím nám prsty. Stae mám dookolo nejaké tehulky no len dneska kolegynu do nemocnice viezli je v 7tt a začala krvácať 😒
Možn to robí tá negatívna zima inak dneska je spln 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 väčšia účinnosť 😉
no si to dneska užijeme tak bambulka príjemnú prácu 😉

adikasala
19. jan 2011

@fomarik ahoj fomarik som druhy den po iui a mam stale bolesti na pravej strane dolu a mam to aj opuchnute narozdiel lavej strany,co to moze byt nebude to mechur? alebo to suvisi s iui ?dufam ze som na dobrej ceste ako si ty pisala ze si mala zvacseny vajecnik.dakujem za radu

adikasala
19. jan 2011

@zuzanka7834 ahoj zuzanka no ako si dopadla iui prebehlo ok???myslela som na teba cely den.ja mam este bolesti aj 2 den po iui dnes v stredu ma pobolieva dolu na pravej strane....dufammmmmmmm 😲 😲 😲 😲 😲

miami2010
19. jan 2011

Ahojte babulky, velmi peken Vam dakujem za odpovede, vsetkym. Nasa cesta za babatkom je tiez dlha, snazime sa 4 roky. Pred rokom sme sa rozhodli konecne navstivit CAR , tak sme isli do Gynfivu. Odporucili mi laparku, tak som ju podstupila, bola OK. Aj manzelov spermiogram, vraj je vsetko OK. Nechceli sme cakat na prirodu, tak sme sa dohodli na prvom IUI,to sme podstupili 21.9.2009. Najprv vsetko vyzeralo uspesne, ale krv HCG uz nepotvrdila. Z liekov som vela pribrala, z utrosu sa mi chcelo spat, bolelama hlava apod. tak ako popisujete niektore..... Bola som znicena. Dala som si pauzu. Ked som znovu zacala vsetko riesit, vzniklo v PIESTANOCH super centrum, bol tam uzasny doktor, zial kym sme sadostali k dalsej stimulacii, Dr. mi nasiel polyp a neodporucil druhe IUI ale hned operaciu. Tak som podstupila operaciu v BA CAR,kedze som tam uz lekara poznala co mi robil laparku, tak som isla k nemu. Bola to hruza, nakolko hrozne znasam narkozu, ale co nemala som na vyber. Kym sa toto vsetko vyriesilo, uz sme v Piestanoch nic nestihli, nakolko CAR zrusili. Akurat mi Dr. stihol dat urobit Genetiku - je OK nastastie a vysetril protilatky - tiez su OK. Az on mi konecen povedal ze nas problem je v PCO, dovtedy vsetci Dr. tvrdili ze je to otazka casu a nemysliet na to a pod. To vsak nedokazem, tuzim po drobcekovi a neviem sa od toho odputat, lahko sa to hovori.... Teraz sme museli mat 3 mesiace pauzu, vraj aby sa maternica zregenerovala po operacnom zakroku. V jauari sme teda konecene mohli ist na druhe IUI a mojho manzela zamestnavatel ho poslal na sluzobnu cestu na 2 tyzdne do Brusellu, zrovna. Bola som strasne nahnevana a smutna, lebo vzdy nam ten druhy pokus nieco prekazi, ale dodali ste mi odvahu a chut bojovat a vcera som sa odhodlala ze teda bude to vo februari, aj keby traktory padali. A asi si tiez zvysim davku clostillu sama, 2xdenne sa mi zda malo, aj ked prvy raz boli folikuly dostacujuce. Minimalne 3 x denne. Toto je moj pribeh, sorry ze vam vsetko pisem, ale ulavilo sa mi velmi. Nemam sa o tom s kym porozpravat, vsetci okolo mna maju deti na prvy sup, takze to nevedia pochopit. A mama ta by chcelachodit len po bylinkarkach a lieciteloch, viem aj to moze pomoct ale moc tomu neverim osobne. Budem vas sledovat, moc nam vsetkym prajem aby sme coskoro mali nase vytuzene uzlicky lasky.

zuzanka7834
19. jan 2011

Ahojte dievcence, takze uz sme naskocili na vlak aj my, ostava nam uz len cakat. Ach, dlhe predlhe dva tyzdne...

Rano som sa zlakla, lebo mi sestricka na recepcii povedala, ze Krajko dnes nerobi a ja som uz bola na neho psychicky pripravena. Ale nastastie kym sme sa vratili z mesta na zakrok, sestra ma vitala s usmevom, ze prisiel a mna to taaaak ukludnilo. Sranda, podla mna vobec nezalezi na tom, kto to robi a predsa som si navsugerovala, ze s nim sa to podari najskor... Som ja ale 😅

@adikasala mna dnes tiez boli podbrusko ako na mrchu, ale doky ma na to upozornil. Tentokrat ma bolel aj samotny zakrok, ale na to ma tiez upozornil (sa mi smial, lebo hned ako som prisla do ambulancie, vychrlila som na neho, ze mam kamosky, ktorym pomohol a viem, ze ich to bolelo, lebo to zavadzal hlbsie a ze aj ja chcem aby ma to bolelo 😀 Na odlahcenie situacie 😀 😀 😀 ). A mam aj krvavy hlien, a ten mi tiez predpovedal, lebo ja mam na krcku ranku a ta krvaca aj pri miernom podrazdeni (po navsteve gynekologa, samozrejme nie manzela 😉 ). Inak som unavena ako konik, lebo sme vstavali o stvrtej rano a poobede sa mi nedalo spat. Zajtra dospim. Ty uz ides zajtra do prace, ze? Davaj si na seba pozor a pracuj tak, aby aj ini mohli, neber si vsetko na seba 😉

@fomarik @mirus11 @strelicia @apolenka6 baby, ja som po tej iui bola tak mimo, ze som uplne zabudla, ci mam utrogestan zacat brat uz dnes vecer alebo az od zajtra 😕 Poradte mi prosiiim. Ď.

@miami2010 ja som prve dva razy brala 2x1 tbl, na treti krat mi to zvysil na 3x1, ale to sa mi zdalo byt moc nakolko mi aj pri dvoch tbl foliky rastli, tak som si vymyslela kompromis a prve tri dni som brala 2x1 a posledne dva 3x1.
Dnes som to hovorila aj dokymu a nenamietal (on si asi nepamatal co mi navrhoval a ja som mu samozrejme nepovedala, ze to bolo moje samoordinovanie 😉 ) A foliky narastli pekne, takze ucel to splnilo 😉 😉 Drzim palce na februar 🙂

A teraz si Vas konecne idem docitat 🙂

zuzanka7834
19. jan 2011

@fomarik Lucinka Ty si moj poklad 🙂 A neuveris, ked Ti poviem, ze som mala asi 3x nutkanie poslat Ti sms, ale napokon som sa rozhodla, ze vydrzim a poslem Ti dlhsiu spravu 🙂 Dnes pojdem skoro spinkat, lebo sme vstavali velmi skoro, ale zajtra doobedu cakaj IP 😉 Inak Ti krasne svieti 9tt 😀 😀 😀 Dakujem, ze ste na mna mysleli, aj s ostatnymi babami 🙂

zuzanka7834
19. jan 2011

@katy33 uplne mi beries slova z ust 😉 Ale to asi kazdej z nas, co sme sa zatulali na tieto stranky. Asi kazda pozna to zufalstvo, tu obrovsku prazdnotu, strach, ze sa to nikdy nenaplni a niekedy aj zavist. Ale nie taku neprajnu, samozrejme 😉 Vzdy ked pride ta najvacsia beznadej, objavi sa tu nova tehulka, ktora je zivym dokazom, ze rovnake metody, ake lekari skusaju i na nas sa osvedcili a kazda nova fazulka, ktoru tu mame vsetci uz ako osvojenu je nadej, ze aj my raz budeme maminkami 🙂

zuzanka7834
19. jan 2011

Ahoj @aby. Ku koordinatorke idete kvoli ziadosti na IVF? V tomto sa zatial este velmi nevyznam 😕Budem drzat palce. A skus si spisat vsetky otazky, ktore Ta zaujimaju, aby si sa nezabudla na nieco opytat 😅 Aspon mne sa teda vzdy stane, ze zabudnem na nieco straaasne dolezite a pritom mam hlavu plnu otazok 😉

@strelicia jeeeej, mojenko! Nasu Streliciu napina!!! To je super 🙂 Aj Fomarika po poslednej IUI napinalo a kam sa to az naplo? 😉 😉 😉 Buduci tyzden mame dalsiu tehulku, tak sa mi zda 🙂 🙂 🙂 A utros papas alebo instalujes?

@adikasala srdienko a nemozu byt tie bolesti zavrtavanie fazulky? 😕 Kym som neobjavila tuto stranku, tak som si myslela, ze zena zisti, ze je tehotna az v neskorsom obdobi, ale tu sa mi zda, ze kazda, ktorej sa to podarilo, citila hned po ovulke bolesti, ktore niekedy trvali aj dlhsie a nakoniec z toho bola fazulka 😉 Mozno to bude tym, ze sa vsetky ovela viac pozorujeme, porovnavame a hladame, nahovarame si - a teda aj skor zacitime, to, comu by sme za normalnych okolnosti vobec nevenovali pozornost. Neboj sa, aj u Teba to bude tak🙂🙂🙂 30.1. sa budes cely den potichucky usmievat popod fuz, lebo budes mat jedno sladke tajomstvo, o ktorom budes chvilku vediet iba Ty 😉 (a potom samozrejme hned my, po nas mm atd atd 😀 )

@miami2010 teraz som si precitala Tvoju poslednu spravu. Aj ja som mala polypy, asi pred 8 rokmi. Zahoji sa to rychlo, neboj. A to, ze nie ste spolu v TIE dni velmi dobre poznam. U nas tiez preslo par mesiacov ako nic, raz mal drahy skusky, raz som bola chora ja, raz on... ani sme nemuseli byt odcestovani v Bruseli 😠 Ale teraz som velmi vdacna, ze sme mohli ist. Je to nas 2. pokus a vsetky tieto tehulky naokolo ma naplnaju nadejou 🙂

zuzanka7834
19. jan 2011

ej, som sa nejako rozpisala 😉

adikasala
19. jan 2011

@zuzanka7834 jaj zuzka dakujem za povzbudenie ale sy to pekne napisala o tom 30.1.bodaj by si mala pravdu.a bodauj by sme boli tento mesiac dalsie tri tehuleeeeeeee ja ty a strelicia!!!! to budu ale zaby padat vo februari 😲 😲 😲 😲 mala si take iste priznaky ako ja èp iui!!!!drz sa a oddychuj ak mozes ja bohuzial zajtra zacinam ale budem si davat pozor...iba dva dni a je vykend nejako to prezijem.uz aby bolo aspon 29.1

petuska123
20. jan 2011

ahojte baby fu co to tu citam vyzera to ze vam tento rok priniesol stastie.ô.IUI pomohlo a pomoze to je super ..jar teda zacne novymi tehulami......tak neech sa len dari a dari 😉

katy33
20. jan 2011

Dobre ranko, žabky mojje 😎
@zuzanka7834 Držim palčeky, mojenko, aby to vyšlo, aby sa fazulka zavrtala tak hlboko, ako to len bude možne 😀 Očakavam, že sa klan tehuliek rozrastie, tak na tom zamakaj...hlavne oddychuj....praca počka 😝 Takže , zlatino, labky pekne hore a usmev na tvari 😉

katy33
20. jan 2011

@apolenka6 Srdiečko naše, ako sa nam maš, ako sa citiš? Aj pravidelne navštevuješ WC misu v predklone, dufam, že to nie je až take zle, či 😕 Kedy ideš teraz do MT ? Už by som chcela vidiet foto červička 😀 😀 😀

strelicia
20. jan 2011

@zuzanka7834 no bodaj by si mala pravdu 🙂 ale ja si skor myslim, ze to mam vsetko z utrosu, to som mala aj minule a nebolo z toho nic. inak ho instalujem, nikdy mi nekazali ho jest. a mne povedali ze utros od nasledujuceho dna po IUI. ale vsimla som si ze niekomu kazali hned v ten vecer IUI zacat. tak neviem. mna IUI aj prvykrat bolela a aj teraz. myslim maternica, je to vzdy take ako ked ti dojde mrcha.ale potom ako lezis PO tak to prejde. ty si prvykrat na IUI nemala bolesti?

strelicia
20. jan 2011

@adikasala bodaj by to tak bolo 🙂 ale trosku sa bojim si to tak nahovarat a snivat, lebo ak nic, tak ma to zas tak zoberie ako prvykrat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre