IVF stimulácia

barju
16. feb 2024

IVF stimulácia lieky rekovelle,ganirelix,diphereline

Ahojte, v pondelok si idem pre lieky na IVF stimuláciu rekovelle,ganirelix,diphereline. Chcela som sa opýtať aké máte skúsenosti s nimi? Koľko folikulov ste mali pri akom AMH? Mali ste aj OHSS?

nikoleta999
16. feb 2024

@barju Ahoj, zo spominanych liekov som ja mala len dipherline… Zo zaciatku som nereagovala a museli navysit davku. Amh 0,86 -5 vajicok, na dalsi den 1 sa prestalo vyvijat a po par dnoch dalsie to nezvladlo. Ostali 3. Kvalita A,A,horsie C … Prvy vklad Ackoveho embrya - neuspesne, Druhe Acko sa casom zmenilo na Bcko- uspesne, narodil sa mi syncek, Horsie C - idem vkladat nakonci roka 🙂

rurutiax
16. feb 2024

Mala som rekovelle, mám pcos, čiže som mala soft cyklus, aby sa predišlo ohss. Stimulovala som 8 dní, odobrali mi len 7 vajíčok a amh mám okolo 9. Oplodnili sa iba 3 icsi metódou, prirodzene sa neoplodnilo ani jedno a to má muž ukážkové spg. To icsi bolo také keby náhodou. 2 sa prestali vyvíjať po 3. dni a iba 1 embryo prežilo kultiváciu a vyvinulo sa do blastocysty. Už vtedy som bola taká všeljaká, bolesti som mala, ale vklad aj tak bol. Embryo sa uchytilo a tým pádom sa mi úplne rozbehol ohss a ja som skončila na pár dní v nemocnici, kde mi pichali fraxiparine, infúzky a lieky proti bolesti. Všetko dopadlo však v poriadku a už mám doma dcérku.

barju
autor
17. feb 2024

@rurutiax mne povedali v reprofit že čerstvý vklad pri AMH viac ako 4 neodporúčajú , prečo tebe ho robili? Tiež mám povedali že prirodzene oplodniť nie, že urcite icsi. A že pri mojom AMH mám čakať tak 20 vajíčok. OHSS a štrasne bojím, super že u teba to dobre dopadlo.

rurutiax
17. feb 2024

@barju Keby som ja vedela. Vtedy som sa do toho nevyznala.🫤

katica312
21. feb 2024

@barju ja som z tvojich liekov mala relovelle a isla som do softu AMH 4.26. Mala som 10 folikulov odobrali 7 oplodnili sa 4 prezili 3. Nevisiel ani jeden vklad. A OHSS som dostala ma druhy den po OPU. Aj napriek pitnemu rezimu 5 litrov a mnozstvu bielkovin.Ambulantne som chodila na injekcie. Uzila som si krcov ale preslo to po tyzdni, aj ked mal doktor podozrenie ze sa mi otocil vajecnik z toho opuchu. 2. Stimulacia s Gonalom 14 folikulov zostali len 2 aj to prazdne bez OHSs. 3. Stimulacia znova Gonal 16 folikulov zostali znova 2 a len jedno vajicko ktore sa oplodnilo tiez bez OHSS. Neverila som ze to vide a vyšlo. Akurat pestujem 3.5 mesacnu dceru. To len tak na povzbudenie 🙂 .
@barju

barju
autor
21. feb 2024

@katica312 ja som myslela že bielkoviny a pitný režim si zárukou toho že OHSS nebude a to sa mi ani nezdá že si mala veľa vajíčok. Nepovedali to čo spôsobilo že popraskali? Ale super že to nakoniec vyšlo 🙂

katica312
21. feb 2024

@barju ja som sa OHSS tak bála, preto som chcela soft, jedalnicek som tak dodrziavala 2g bielkovin na kg, proteinove napoje tycinky strava + voda a len som odrazu dostala krce a bolo vajecniky som mala tak opuchnute ze sa normalne dotykali doktor to nazval ze sa bozkavaju...
Pri dalsich stimulaciach som uz mala riadnu stimulaciu ale s Gonalom prakticky 2 nasobnu davku folikuly sa krasne vyvijali a na 8 den kontroly sa prestali vyvijat a vlastne sa vstrebali a teda to bolo bez OHSS Doktor pre to nemal vysvatlenie , cim vysia davka tym horsia reakcia u mna. Ale nakoniec to dobre dopadlo. Drzim palce 🍀
@barju

katica312
21. feb 2024

@barju a to som este zabudla že po prvej stimulacii po pol roku mi AMH kleslo z 4.26 na 2.12.

barju
autor
22. feb 2024

@katica312 OHSS je aj môj strašiak, ale ja mám AMH 12

a_we
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre