Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

ika_ba
5. jún 2007

ahojte baby,
asi kazdy ma v kazdom centre ine skusenosti. ja chodim do iscare a som spokojna, sice ma najprv hneval docent, lebo som u neho dlho cakala, ale teraz chodim k inej lekarke a som spokojna
minuly rok, ked som presla k svojmu gynekologovi, ked som bola tehu, tak moj lekar nevidel na sono mimi a povedal mi, ze nech idem do iscare, zavolala som tam s malou dusickou, ved som uz nepatrila k nim, a nebola som objednana a zobrali ma skoro hned. tam sa aj potvrdilo, ze mimi nerastie.
a minule sme tam videli jednu babu, ktora byva v martine a presla z heliosu do iscare
takze vidite, ze kazdy ma ine skusenosti

altea
autor
5. jún 2007

Vevi,áno aj aj som februárovka-konkrétne 3.február 🙂

veva55
6. jún 2007

Jeeee, supis! Tak to sa stretneme v spolocnej teme Februarovky 2008 🙂
Altea ozaj, a preco si nezmenis pas?

Inac este som sa chcela spytat tehuliek, ktore su po UO a ktore beru utrogestan. Stale sa vkladaju 3x denne 2 tabletky? Lebo ja som si az doma uvedomila, ze mi dali recept na dalsie 3 balenia, co vychadza na 15 dni. Na prvu UZV kontrolu mam ist az za 3 tyzdne, cize kde zoberiem dalsi utrogestan? V centre nehovorili nic o tom, ze si mam prist potom po dalsi recept.
Dakujem.

lia
6. jún 2007

vevi,mas si prist pre recept do gynfivu ked sa ti bude minat.

pappo
6. jún 2007

veva utrogestan budes brat az do konca 12tt to ti mali povedat hned po transfere ze v ziadnom pripade nevynechavat a tak podobne....

veva55
6. jún 2007

Pappo, ja viem, ze sa ma utrogestan uzivat i nadalej, len som nechapala, preco mi dali len 3 balenia, ktore mi vyjdu len na 15 dni. Tak ma napadlo, ze mozno uz teraz mam uzivat mensie davky.

Lius, tebe povedali, ze si mas prist pre dalsi recept, ked sa ti tie 3 balenia minu?

lia
6. jún 2007

nie,nepovedali,ale nebudu mi predsa davat na tri mesiace dopredu ani neviem kolko je to krabic,asi cely karton 😅 ,prave preto,ze vselico sa moze stat,ja mam uz len jedno balenie,ale neviem co bude do buduceho tyzdna,tak si vypytam len jeden.

veva55
6. jún 2007

Ako to myslis, ze do buduceho tyzdna? Ved mas ist tento stvrtok tej Behunovej, nie?

lia
6. jún 2007

ano,ale neviem co sa udeje do buduceho tyzdna,ci sa bude nadalej vyvijat alebo...

susanne12
6. jún 2007

Lia už zase 😒 NESTRESUJ, VšETKO BUDE OK 😉 🙂

veva55
6. jún 2007

Ved to ti snad povie uz zajtra, ci sa vyvija, alebo nie. Ides len na krv alebo aj na UZV?

Susanne, ja Liu uplne chapem,ze sa strachuje, tie jej hodnoty HCG su naozaj slabucke. Ja by som tiez bola ako na ihlach. Ale snad vsetko dobre dopadne, i ked bohuzial je tu aj moznost, ze nieco nie je v poriadku. Lius, dufam, ze sa nehnevas, ze ta nepresvedcujem, ze to urcite nic neznamena a ze vsetko je ok. Okrem toho, aj tak by to bolo zbytocne presviedcat ta o tom, ved sama dobre vies, ake hodnoty HCG by si mala mat. Ale ako som uz pisala, nadej zomiera posledna a mozno naozaj patris medzi tie vynimky, ktorym HCG stupa velmi pomaly. Alebo sa ti najprv ujali obidve embrya - HCG bolo 38, no a potom mohlo 1 odumriet, cim sa logicky nebude znasobovat ta povodna hodnota, ale o polovicu mensia hodnota. Naozaj neviem, ale naozaj dufam, ze nakoniec budes mat dovod k radosti. Zajtra ti budem velmi drzat palceky.

lia
6. jún 2007

nie vevi,som velmi rada,ze ma nepresviedcas a nepises mi,ze zase stresujem,lebo nemozem fakt na nic ine mysliet a musela by som byt blba,keby som si mala namyslat,ze je vsetko v poriadku.a samozrejme isde aj o mna,neviem co vsetko budem musiet kvoli tomu podstupit.neviem ci to nemoze byt mimomaternicove tehu,co nie je bezpecne pre mna.
neviem ci mi bude chciet urobit utz,podla tych hodnot neviem,ci tam nieco bude vidiet,na krv mam ist az v piatok,najradsej by som tam ale nesla a cakala co sa udeje.

ellin
6. jún 2007

Ahojte dievcata,
citam Vas kazdy den,ale davno som uz sem nepisala. Som po prvom IVF a som na konci 9 tyzdna tehotenstva. Na prvom krvnom teste som mala slabo zvysene hcg ale na druhom to uz bolo lepsie - tiez mi to vraj stupalo pomalicky - takze nic sa neboj Lia vsetko bude OK.
Vsetkym tehulkam gratulujem. Mne je dnes poriadne zle od zaludka a chodim do prace aj ked lekar mi odporucil ostat radsej doma.

Altea ja chodím tiez do Heliosu, tak sa Ta chcem opytat ci nevies ako casto sa tam chodí na kontrolu/Sono. Ja som bola v 8 tyzdni a mam ist znova v 10 tyzdni. Bola som sa uz prihlasit aj u svojho obvodneho gynekologa a ten ma tiez objednal na sono. Nevadi babetku ze budem mat kazdu chvilu robene sono?
dík

denka28
6. jún 2007

ahoj babenky, vcera som bola na UZV a na krvy, zjtra idem zasa. UZV mi robil dr. drabek, vravel, ze mi vidi male vajicka 10 na jednej 13 na druhej strane. je to dobre? sme na prvom IVF takze vsetko je pre mna este nove, veva nebola si v GF nahodou vo svetlých nohaviciach a v kosele pruzkovanej?

lia
6. jún 2007

inak,ja uz od pondelka rozmyslam,ci nezacnem radsej zapijat utros??nebolo by to v mojom pripade lepsie??neviete??aspon by mi nevytiekol,hhmmm???

veva55
6. jún 2007

Denka, nie, to som nebola ja 😉 . No a celkom nechapem tie cisla, o ktorych pises. 10 folikul si mala na lavej strane a 13 na pravej? Alebo si mala 1 folikul na lavej, ktory mal priemer 10mm a 1 na pravej o priemere 13mm?
Lebo zda sa mi to vela, ze by si mala spolu az 23 folikul. A kolky den stimulujes? Folikuly aj ked su male, do odberu vajicok mozu pekne podrast.

Lia, s tym utrosom ti neporadim. Ja ranajsiu davku zapijam, lebo nemam si kde v praci lahnut a cakat kym sa rozpusti a vstrebe. Poobednajsiu a vecernu davku si vkladam do posvy. Snad tym nic nepokazim (myslim tym zapijanim).

No a urcite tam zajtra chod, nech ti pekne vsetko vysvetli, co mozes ocakavat, ci uz to budu dobre alebo zle spravy, zasluzis si vediet pravdu, a teda ze na com si. Ja stale dufam, ze nakoniec bude vsetko ok a preto budem na teba zajtra veeeelmi intenzivne mysliet. Takze Lius, drz sa!

misi76
6. jún 2007

Vevi, prečo by Denka nemohla mať 23 folíkov. Veď mne ich vybrali 23. A to mi ich pri sone narátali okolo 30.

Liuška, Utroš radšej vkladaj, je to bližšie k maternici ako keby si ho zapíjala. To mi povedala aj sestrička v GF, že je to kradšia cesta a účinnejšia a že to vytečie to neva, tie hlavné látky z Utrošu sa dostanú tam kde treba. Držím všetko čo mám, dúfam, že budeš OK s malou fazulkou. Podaj potom info.

susanne12
6. jún 2007

No tak teda sorry

denka28
6. jún 2007

veva misi, stimulujem od 31 mája, vcera to bolo 10 DC , dr mi vrael ze mam 10 folikul na jednej strane a 13 na druhej strane. misi a kolko sa vam podarilo oplodnit?

pappo
6. jún 2007

tiez si myslim, ze to vkladaie utrosu je lepsie a ja si ho vkladam aj na obed v praci. je to ucinenjsie aj ked to vytecie ako zjest to urcite. papa
Lia drzim palce.

veva55
6. jún 2007

Misi ja neviem, zdalo sa mi to vela, ale ked hovoris, ze to moze tak byt, tak ok 🙂

scarlet
6. jún 2007

Pappo, zajtra už máš tuším krvné testy, však? Daj nám vedieť budeme držať palčeky 😀. Ozaj ty chodíš do ISCARE, tak sa tam ráno uvidíme, ak pôjdeš zajtra 😉, lebo ja ráno idem tiež na krv a potom na ultrazvuk. Predpokladám, že tam strávim minimálne 1,5 hodiny.

Pre Denku28: Denka, tak to je slušný počet vajíčok, nech sa len krásne po odbere oplodnia 😵. Ja som mala 5. deň stimulácie cca 6 vajíčok a zajtra idem opäť na kontrolu, ale asi rastú ako divé, lebo mám dosť bolesti, hlavne dnes, snáď ma minie hyperstimulák 😅.

Všetkým snažilkám veľa šťastia a Veve želám, aby to dotiahla do krásneho konca 😉.

palculienkkka
6. jún 2007

Ahojte som tu nová 🙂 som rada,ze som našla takúto stránku , kde sa hovorí k veci...som zaradená do cyklu IVF ...dnes mi sestrička pichne druhú injekciu... lekárka mi hovorila,že to si pichnem aj sama. Vy si to picháte do ramena samé ?

misi76
6. jún 2007

Denka ja som mala zrelých 15 vajíčok a oplodnilo sa 8, tie sú všetky teraz v mrazáku.

Palculienka a čo picháš? Mnohé z nás sme si pichali do bruška, je to pohodlnejšie ako do ramena. Niektoré chodili za sestričkami, niektoré to zvládli samé. Prajem úspešný koniec.

Vevi a ten hyperstimulák aspoň trošku ustupuje?

palculienkkka
6. jún 2007

misi76 decapeptyl 3 bal.po 7 ampulkach...no budem dopichana ako vcielka 😀 ... no mne lekárka povedala,že do ramena zásadne a potom si mi dá druhé a tie zadku.... som zvedavá ako to dopadne... ☹
Ty si už bližšie k cielu ? 🙂

misi76
6. jún 2007

Palculienka, ja čakám na KET - transfer rozmrazených embryjok. Už som mohla byť v ciely ( dúfam ), keby u mňa nenastal hyperstimulák. Tak teraz čakám na mrchu a potom ten transfer.

misi76
6. jún 2007

Palculienka a kde chodíš? Decapeptyl som mala aj ja a pichala som si ho do bruška, ešte aj v CAR mi vraveli, že do bruška alebo ramena. Prečo musíš striktne do ramena?

palculienkka
6. jún 2007

misi76 GYN - FIV v BA na záhradníckej ulici... no neviem prečo 100% do ramena... preto mi to musí pichať sestrička...inak by som si to urobila ja..
a ty kam chodíš ?

pappo
6. jún 2007

scarlet cau, zajtra to bude 10 dni po ET ale testovat nejdem az v pondelok idemna krv, pretoze v iscare sa chodi po 14 dnoch. hadam to uz prezijem do pondelka 🙂

misi76
6. jún 2007

Palculienka ja tiež chodík do Gyn-Fivu, tak neviem, či každý má iný názor. Veď aj Veva, Lia a ja sme pichali do bruška, tak fakt nechápem a je to bližšie vajíčkam ako rameno. Možno si to brušku len prepočula. Decapeptyl, Gonal, Puregon to všetko sa pichá do bruška, príp. stehna, ramena. To je jedno, ale len pod kožu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre