Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

veva55
17. máj 2007

Ahojte, tak ja pomaly cupitam do centra na dalsi UZV + krv, som zvedava, co je nove s mojimi nestastnymi folikulami, potom dam vediet. Drzte mi palce

ikuska
17. máj 2007

Ahojte babulky.
Tak ja som vcera zacala pichat decapeptyl a cakam teraz na mrsku, ale mala by prist az v pondelok, co je cochvila.
Veva drzim ti vsetky palce, ani nepracujem.

veva55
17. máj 2007

Ikuska, ty mas tiez dlhy protokol (Decap + Pur + Men)?
A do ktoreho centra chodis?
Ja si o 14,00 mam zavolat do centra, asi mi uz povedia presny den odberu vajicok. Predpokladam, ze to bude najneskor v nedelu. Boze, to sa ale vlecie 😠

ikuska
17. máj 2007

ja chodim do gyn-fiv, a tiez mam dlhy protokol. To som teda velmi rada, ze uz to mas v nedelu, co by som za to dala, aby som uz aj ja isla na odber, ale samozrejme pockam. A nebojkaj nedela pride ani nebudes vediet ako.

veva55
17. máj 2007

Ja len dufam, ze to nebude neskor ako v nedelu. Dlhsie by som to uz asi ani nevydrzala. Ako nechcem ta strasit, lebo kazdy znasa tie injekcie inak, ale ja uz som z nich uplne znicena, cele telo ma boli, citim sa tak slabo, ako keby som mala nejaku smrtelnu chorobu 😀 a to nehovorim, ze kazdy sa ma pyta, ze co je so mnou. A ta priserna unava! Vcera som skoro zaspala v praci na pracovnom stole 😀 (po praci vzdy utekam domov a spim 😀 . Ale vcera som sa prekonala a bola som namiesto spanku cvicit 😉 )

ikuska
17. máj 2007

Neboj nenastrasim sa, ja som velmi rada, ze mi to pises, lebo na nete som citala ze ten decapeptyl bude trosku stipkat a veru ti aj stipkal ked mi ho sestricka pichala. Som sama zvedava aka bude moja reakcia na injekcie, uz som zvedava, zatial mi to nic nerobi, teda mam alergiu na nieco nedefinovane a teraz ako som zacala brat horm.antiku, decapeptyl a uzivam este svojvolne kyselinu listovu a mi vyhodili vyrazky na nohach, takze ich v tejto dobe pripisujem k tomu zakroku a nezamyslam sa nad tym.
A vy aky mate problem, v spermiach.

ikuska
17. máj 2007

Vevi idem teraz na povinnu prestavku obednu, takze okolo 13.00 sa ozvem, zatial sa drzkaj.

veva55
17. máj 2007

Ano, ten Decapeptyl poriadne stipe, ale co clovek neurobi pre mimi? Prve 2 tyzdne som pri nom tiez nemala nejake vedlajsie ucinky, mozno trochu unava, ale potom sa to nejak vsetko nakopilo a tento posledny tyzden, co som k nemu (a k Puregonu) pridala aj Menopur - amen maria 😀 Ale da sa to samozrejme vydrzat, len clovek to chce mat uz vsetko rychlo za sebou, preto to tak lezie na nervy.
Inac aj ja chodim do GF.
Iderm aj ja na obed, s manzelickom 🙂

milacikova
17. máj 2007

Veva, ahoj, neboj uz sa blizis k cielu 😉 , ale s tym cvicenim to neprehanaj nedoporucujem teraz vobec telesne setrenie je teraz dolezite najma aj koli folikom aby predcasne nezacali praskat

ikuska
17. máj 2007

Ahoj Vevi, uz som spat.
Ta to je teda super ze mozes obedovat s manzelikom, aj ten moj je dnes v praci ale spolu na obed nechodime. Pre nase mimi urobime cokolvek a vytrpime si kazdu bolest, ved mi zeny to mame tazsie ako ti nasi manzelikovia.
Ale mame v nich super oporu, teda hlavne ja a to je super. A ku ktorej doktorke chodi do GF, ja k Stenovej.

lia
17. máj 2007

ahoj ikus,mne to pichanie celkom rychlo ubehlo,aj vlastne cele od zaciatku a to sa vlecie uz decembra.
ale uz som rada,ze som pri konci.
ja som si decapeptyl a puregon pichala sama,uplna pohodicka,rada som si to pichla sama,nez sestricka,ktora sa ponahla a vtedy to tak stipe,ja som mala klud a pomalinky som si ich pichavala.
drzim palce ikuska 😉

ikuska
17. máj 2007

Ahoj Lius, drzkam aj ja tebe palceky a ty kedy budes mat potom, viem ze ste s Vevou skoro narovnako, ak sa nemylim.

ikuska
17. máj 2007

Lia, co sa tyka tych injekcii, asi si to budem tiez pichat sama, nie je to narocne, myslela som si ze to bude horsie, lebo co mam tu znamu sestricku, co mi to pichla, uz zajtra nemoze a potom uvidime.

lia
17. máj 2007

nie,ja uz som po transfere,veva este je len pred odberom vajicok 😉 .

ikus,je to uplne jednoduche,kup si ten roztok dezinfekcny a vankusiky k tomu,vydezinfikujes si to miesto /okolo pupka/,chytis si faldik medzi palec a ukazovak a pichas 😉 ,troska potom povyber ihlicku,aby si si niekam inam nepichla a stlacas tekutinu v striekacke 😉 a potom zase po vytiahnuti ihly vydezinfikujes to miesto.je to uplne jednoduche,ale tiez som bola vystresovana prvy krat.

ikuska
17. máj 2007

Aha tak ti cakas na vysledok.
Dakujem za radu ohladom injekcii, zajtra to skusim sama, dnes mi ta sestricka donesie presne to na tu dezinfekciu a vyskusam to a potom sa ozvem.

lia
17. máj 2007

hej,cakam 🙂 .
zvladnes to,nic to nie je a budes to mat v klude a nikam sa nemusis nahanat a vstavat 😉

ikuska
17. máj 2007

O.K. tak ti drzkam palceky a verim ze ti to vide a o 9 mesicikov budes hrdo kocikovat svoje babenko. 🙂

libeth
17. máj 2007

ahojte dievcence, 😵

mne je dnes strasna zima aj zimnicu mam. Brr, uz som si dala druhy paralen.
Lia - a co ti vsetko robili od toho decembra?

ikuska
17. máj 2007

Lius a ty si si tie injekcie pichala rano, lebo ja si ich picham vecer okolo siedmej.

veva55
17. máj 2007

Tusim som tu navacsi zbabelec co sa tyka injekcii. Ja by som si to sama nemohla pichnut za nic na svete 😀
Ja chodim v GF k Drabekovi.

lia
17. máj 2007

dakujem ikus,dufam aj ja.stenova je inak mila,vyzera taka prisna a ked som sa jej pytala,ze kolko mam vajicok na utz/pred odberom/,tak mi povedala,ze nevie,potom mi povie 😲 .a potom mi povedala,ze dost 😅 😀 .myslela som,ze mi povie nejake cislo 😀 .oni su tam vsetci nejaki zdrzanlivi 😖 ,myslim,ze okrem harbulaka.

ikuska
17. máj 2007

Lius to som rada, ze chodis tiez stenovej aj ja som s nou spokojna, vsetko nam pekne vysvetlila a uz som s nou aj telefonovala a bola velmi mila, ze nemam za co, ked som jej dakovala.
Vevi to nevadi, ze to nevies s tymi injekciami, ved predsa si nebudes robit zle. ☹

lia
17. máj 2007

nechodim k nej,chodim k behunovej,ale pocas kontrol som sa k nej ani raz nedostala 😅

lia
17. máj 2007

schvalovali ziadost libeth 😀 a potom som akurat zacala mrchovat,tak som musela cakat na druhu mrsinu,kedze ja som si pichala od 1.DC.

avaka
17. máj 2007

Ikus,aj ja som si pichala vecer.To je jedno kedy,len treba v rovnaku hodinu.Mne to pichal manzel.Najprv stresoval a potom ho to uz bavilo.Mne tiez nepovedali,kolko vajicok,oni asi tiez nemozu vediet,ci kazdy folikul obsahuje vajicko.Libeth,si chorucka?

lia
17. máj 2007

pichala som si rano,ale to je jedno kedy pichas.teraz by som aj ja uz pichala na vecer 😉

ikuska
17. máj 2007

jaj, tak to som nepochopila, asi aj ta behunova je tam tiez len niektore dni z tyzdna, tak ako stenova.
A lius ty si na takomto zakroku prvy krat a mozes mi len povedat na ktory den od zaciatku menstruacie ti robili odber vajicok a potom za kolko dni ten transfer. Budem ti velmi vdacna.

libeth
17. máj 2007

takze si stratila 3 mesiace? Tu ziadost ti schvalovali mesiac? Aku mas poistovnu? Ja som VSZP.

veva55
17. máj 2007

Babulky, takze zajtra posledny x picham rano injekcie, potom vecer Pregnyl a v nedelu odber vajicok. Konecneeeee!

Lia, pred odberom vajicok ti robia este UZV?

libeth
17. máj 2007

avaka - neviem, ale vcera som od nervov pila vino cervene a teraz z neho lietam od rana na zachod, som castejsie tam, nez za stolom. A asi som dehydrovana, tak mam zimnicu. Ale bojim sa dat si nieco do ust. 😔 snad nebudem chora, iked zmokla som predvcerom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre