Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

petkaerdal
8. máj 2007

lia...mne zakrok preplaca poistovna to je myslim 26000...ale partner neni slovak,nemam v tom celkom jasno,co budu robit s jeho spermijkami,ale to si musime vlastne platit samy a to je okolo 25000,este sa musim lepsie informovat,lebo neviem presne...nevies nahodou co budu robit?

petkaerdal
8. máj 2007

lia,drzim vsetky prstiky...mna to caka o par dni neskor

lia
8. máj 2007

neviem,moj manzel nema problem,tak som aj ja zvedava,co u nas bude este nasledovat a kolko nas to bude celkom stat.ale na tom nezalezi.
mne povedala lekarka,ze vsetko sa uvidi ako sa to bude vyvijat.

milacikova
8. máj 2007

Lia, manzel odovzda spremijky hned ten isty den kedy ty budes mat opu, no drzim vam palce kocky 😉

lia
8. máj 2007

dakujem petka.
ja dufam,ze vsetky budeme mat take stastie mat svoje dieta 🙂

libeth
8. máj 2007

babulky, budem na vas mysliet, drzim palceky. 😵

petkaerdal
8. máj 2007

jasne,ze na tom nezalezi...hlavne aby sme mali potom svoje deticky

ika_ba
8. máj 2007

ahoj lia,
na odbery pojdete spolocne, v ten isty den, tebe zoberu vajicka a jemu spermie, a hned po odbere by ti nmali povedat, kolko vajicok ti zobrali a co dalej
drzim palceky

lia
8. máj 2007

a kolko dni pred odberom sa nemame milovat??mne nic nepovedali 😖

ika_ba
8. máj 2007

no, pred odberom spermii hovoria, ze optimum je 3 az 5 dni, tak asi by bolo dobre riadit sa podla toho

lia
8. máj 2007

ja idem zajtra na kontrolu,ale to uz bude asi posledna,mozu mi odber robit hned vo stvrtok?? 😅

ika_ba
8. máj 2007

odber ti mozu robit, to vsetko zavisi od vajicok ako rastu, lekari uz maju skusenosti, tak ti povedia

lia
8. máj 2007

ok,tak sa necham prekvapit 🙂 ,dakujem 😉

lalupa
8. máj 2007

liuska, sme na to moc podobne, idem zajtra aj ja, dufam, ze posledna kontrola... odber ti urcite vo stvrtok robit nebudu, lebo ak vsetko bude ok, v stredu si pichnes pregnyl a odber sa robi potom o dva dni...
ako tvoje folikuly? ja ich mam vcelku dost, citim tazke vajecniky, som jak taka nosnica 😀 😀

libeth
8. máj 2007

baby, ked mi lekar povie, ze odsaje vnutro cysty, to sa mam naco pripravit? Mate niektora skusenosti? Lebo ak neodisla s menzesom, co asi nie, ked bol aj nebol, tak mi to vraj spravi. 😒

lia
8. máj 2007

nebude to robit laparoskopiou libeth?? 😕
lalupa,mna boli na pravej strane,dost to citim.mne nepovedal kolko ich mam a celkovo mi toho vela nepovedal,len povedal,ze to vyzera na koniec tyzdna,bud v piatok alebo cez vikend.tak budeme spolu tehulky 😉 .
u koho si bola??

skorom
8. máj 2007

baaaaaabyyyyyyy-pomooooc,10.5 zacinam pichat a chyba mi 300iu puregon!!! ak niekomu ostal-odkupim! dik..skorom@centrum.sk

milacikova
8. máj 2007

Skorom, Fiona ponuka puregon, mrkni LIEKY na IVF, ahoj

skorom
8. máj 2007

diiiiiiik som nasla!!!!!!!!!!! super!! 😉

lalupa
8. máj 2007

lius, tak ja mam problem uz aj chodit... ☹ obe strany mam tazke jak gule, ja som mala v pondelok najvacsi priemer 13mm, na kazdom vajecniku okolo 10 folikov, proste nosnica jak svina 😀
u mna to vyzera na piatok, ale definitivum sa dozviem zajtra 😵

lia
8. máj 2007

no tak zajtra uvidime obe 😉

altea
autor
9. máj 2007

Dievčatá,tak som tu zas. 🙂
Tak v piatok idem na odber vajíčok.malo by ich byť asi 8-10,dúfam,že sa doktor nemýlil a pozbiera všetky.
,dnes večer (21.00) si mám pichnúť Pregnyl a v piatok o 8.hod.mám naklusať.
Niekde som čítala,že sa má piť veľa tekutín-ako prevencia hyperovariálneho syndrómu.Je to tak? 😖
Mám strach 😢 ☹ ,neviem čo ma čaká.
Ako to dlho trvá,budem mať bolesti,zobudím sa ? 😖 😒
Neviete mi poradiť,na čo sa mám ,alebo nemám pripraviť?
ďakujem snažilky,a pozdravujem vás všetky 😅

ika_ba
9. máj 2007

ahoj altea,
odber vajicok dlho netrva, ani sama nebudes vediet, lebo budes spinkat a neboli to, ja som sa citila fajn, pit vela tekutin sa odporuca hlavne, ked hrozi hyperstimulacia, ale to by ti mali povedat, co a ako, a hned po zakroku by ti mali povedat aj kolko vajicok ti zobrali a co dalej

lia
9. máj 2007

altea,rada by som ti poradila,ale mna to tiez len caka.
mne nepovedali kolko mam vajicok,zajtra sa opytam a ake velke si ich dnes mala??

lalupa
9. máj 2007

altea, aj ja som piatkova 😵 a som teda z toho vsetkeho riadne vy....ata 😀
ja pregnyl picham o 22.00 a zistila som ze nemam k tomu ihly 😒 , tak si ich idem zhanat ... 😀
a odberu sa vraj nemame bat, je to malina, pospinkame, odlahcia nas, bojme sa len potom, ako sa bude darit nasim partakom 😀

misi76
9. máj 2007

Ahojte babulky,
tak vám poviem, čo vás čaká. Ja som dnes po punkcii. 23 vajíčok a všetko sa dá prežiť.
Ráno prídete s manželíkmi, odovzdajú svoje drahocenné bičíkovce a potom vás asi do takej 13,00 hod. čakajú. Baby idú na lôžka, vybavia sa papierovačky a ide sa na to. Pred zákrokom vás poriadne vydezinfikujú - trošku nepríjemné, lebo sa vám tam doky vŕta a sestrička vám na ňu leje dezinfekciu. Potom pustia do žili narkózku a vy zaspinkáte. O takých 10-15 min. sa prebúdzate, odvezú vás do postielky a napoja na infúzku. Bolesti ako pri laparke alebo pri silnej mrche. Dá sa vydržať.
No mne bolo úžasne potom. Točila sa mi hlava, vracala som, no potom sa mi uľavilo. No ale to nemusí každej byť tak zle. Boli sme štyri a zle bolo len mne. RADA: PRINESTE SI SO SEBOU PEPSINU, dobre pôsobí na žalúdočné kyseliny. Odporučenie sestričky. A mňa postavila na nohy. Fakt to funguje.
Ja budem mať transfer až po mrche, pretože mám PCO a je tu riziko, že budem ma OHSS. Takže my si na svojich chrústikov ešte počkáme.
Doky vás bude infomovať, koľko bolo vajíčok, embriologička - aké máte možnosti.
Všetkým piatkovkám ale pravdaže aj ostatným stimulantkám držím silno palčeky a prajem skoré zaokrúhlovanie.

P.S. MESA/TESE 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lia
9. máj 2007

misi,tak sa drzkaj a lezkaj 😵 ,myslim na teba a drzim palceky 😵
kedy mas prist na krvicku??
misi,dnes si bola tiez s maminou??

pipka
9. máj 2007

misi, tak sa pridavam a drzim pasticky aj ja 😉

misi76
9. máj 2007

Ahoj Liuš, áno bola som s maminou, lebo manželovi robili v Ružinove to MESA/TESE. Ja idem na transfer až po mrche, bo mám PCO a hrozí mi hyperstimulák a podľa dokyho je veľká pravdepodobnosť gravidity a boli by problémy. Myslela som si, že pôjdem na transfer v piatok, no nie. Musí si moje telo oddýchnuť a zmrzlinky počkájú, veď sa im nič nestane. Až potom bude o 2 týždne krvička. Zajtra mám volať, že ako sa delia a či sa vlastne oplodnili.
Zatiaľ ahoj, podám info, bo mi ešte je stále nevolno a najlepšie mi je v posteli.
ďakujem za podporu a aj ja držím všetko čo mám. Pa

lia
9. máj 2007

ok misi,tak sa drzkaj a daj zajtra vediet.dufam,ze ich bude co najviac 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre