Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

gubik
30. okt 2009

Cisielko- super!!!
Mne to prislo vcera, s koordinatorkou ideme debatovat 20.11.
Ake lieky ti schvalili? Mne Diphereline, Menopur a Utrogestan
20.11. mame fdoniest aj peniaze na lieky a dohodneme sa na teste. ty ako?

bubulka722
30. okt 2009

Babulky prosím poradte mi! Mám podozrenie u manžela na andropauzu (mužský prechod). Nízke hladiny test. nikto z urológov nechce somnou preberať. Ak máte urobený horm. profil, prosím napíšte mi hodnoty hlavne testost., FHS, LH, prolaktin. Mm má 36 rokov. Neviem ako inak sa k týmto informáciám dopátrať, tak otravujem vás.
Díkes!!! 😉

barchee
30. okt 2009

ahoj baby, pridávam sa do debaty...moj mm má dg oligozoospermia...s jeho hodnotami nám odporučili IVF...že ani na IUI to nestačí...lenže, má problém ešte a to, že v ejakuláte má enterokoka - prvé atb liečba nezabrala a pridal sa k nemu ešte aj streptokok...takže teraz berie druhé atb...má ich na mesiac... ☹ ani snažilkovať teda nemôžeme kvôli tým bacilom hnusáckym...v stredu idem gyndovi, či ich nemám aj ja... na podporu berie Maca a aloe vera pijeme obaja...vitamíny a tak..klasika...je mi smutno, som naštvaná na celý svet... 😔

gubik
30. okt 2009

Bubulka- s tymto Ti neviem pomoct, len mi nie je jasne, ci chces vediet nase- ako zenske- hodnoty v horm. profile... To Ti totiz nic nenapovie, to nemozes porovnavat s muzskymi vysledkami. Mozno som to len zle pochopila
Barchee- vitaj v klube 😉 Neboj, infekcia sa prelieci a mozte ist na to! Ako dlho sa snazite?

jerryjanka
30. okt 2009

barchee - podla skúseností mojich známych bratislavské centrá ludí doslova ženú do IVF - ak si to chceš overiť či to je naozaj také zlé skočte si do heliosu v martine - tam maju troška iný prístup
alebo ak vieš výsledky napíš to sem

bubulka722
31. okt 2009

Baby samozrejme že som myslela hormonálne hladiny mužov a vo veku okolo 36 rokov. Prosím, nakuknite do zdr. archívu a napíšte mi!!! Ženské sú mi na nič.

cisielko
1. nov 2009

Ahojte 😀 😀 😀 😀 😀

Gubik..ja som tam len volala, do poistovne a tá apni mi povedala, že mi to akurát schválila..tak som ju uprosila, že či mi to pošle čo najskôr do Helíku, že mám dohodnutý pohovor s koordinátorkou..zaktra idem volať do Helíku či im už žiadosť prišla..dúfam,, že teta slnila čo mi sľúbila..lebo ak to tam nebude tak som v prdeli..takže ja sa vstredu dozviem u koordinátorky všetko..len musím veriť, že tam už žiadosť bude..a tebe volali z helíku? akedy, si sa tu už dávno neukázala, kde si bola?

Babulka..stýmto ti ja veru neporadím, a keby si sa nato spýtala nejakého odborníka?

Barche..neboj, bacili vyliečite a pôjdete nato..hlavne, že o tom viete a liečite to..veď načo by to bolo keby ste o tom nevedlei..držím vám palce nech sa tých bacilov rýchlo zbavíte 😉

bubulka722
1. nov 2009

Pýtala som sa, nikto z tých ževraj odborníkov o tom nechce hovoriť. Musím pátrať sama. Teda ak niekto má urobený, prosím poradte mi!!!
Muž má FSH, "LH a Testost. pri dolnej hranici ref. hodnôt. Myslela som si, že je to o.k. keď doktori sa k tomu nevyjadrovali. Zosexuológie v BA sme mali odporučenú horm. liečbu, ale tí odborníci v našom okolí sa toho nechceli chytiť. Je to stále pozorovanie prostaty, pečeňových testov a horm. hladín. Je to veľa roboty za málo peňazí a to sa tým "odborníkom" nechce.
Písala som mail dr. Kočímu do Prahy a ten mi odpovedal,že nezáleží či sú hladiny v ref. hodnotách, traba brať do úvahy vek muža. Hladina hormónov vekom klesá a on má horm. profil ako 60 ročný chlap. Je mi z toho zle, každý nás ženie len do IVF, z toho kápne viac. Hovorí vám niečo andropauza?

siouxie
1. nov 2009

Bubulka, ja som to niekde písala (tuším do azoo). Idem to prehrabať a hodím to sem. Ale manžel má o 10 rokov viac ako tvoj. Tak, hneď som späť 😉

siouxie
1. nov 2009

Tak, tu je to:

TST 22,18 nmol/l
PRL 5,12 ug/l
FSH 19,25 IU/l
LH 7,8 IU/l
tPSA 0,582 ug/l
LH 7,81

Podľa všetkého je všetko ok, okrem FSH, to je dosť vysoké. Ale manžel už berie od polovice marca kotvičník (s prestávkami) a ďašie veci, takže to mohlo mať vplyv na HP (predtým ho robený nemal). A to vysoké FSH súvisí s celým procesom spermatogenézy, ktorý je ovplyvnený neskoro zostúpenými semenníkmi, čo bude hlavný problém u nás...

lenca.b
1. nov 2009

bubulka siouxie ahoj 🙂 pozeram ze aj vy ste tu 🙂 no toto dost zaujima aj mna ale u nas nad mm hned hodia rukou ze on ma varikokelu a ze najprv mame riesit to a ostatne ani nezisstuju take ze odber hormonov tak to by sme chceli hadam neviem co take ked sme navrhli nech mu spravia profil

lenca.b
1. nov 2009

siouxie ako sa da zistit ci mal muz neskoro zostupene semenniky?ako pardon ze sa tak mozno blbo pytam ale nemam s tym skusenost

siouxie
1. nov 2009

v pohode, Leni 😉. No, chlapi to väčšinou vedia od rodičov. Ja to viem tiež dávno, ale neprikladala som tomu dostatočný význam. Lebo to bolo akože "vyriešené". V detstve vraj dostával hormonálne injekcie. Ale tam keď sa to nevyrieši do cca 1,5 roka, vždy môže nastať nejaký problém. A keďže u nás si nikto poriadne nepamätá, kedy to bolo, dám ruku do ohňa za to, že to bolo neskoro. A to je jeho foter lekár... 🙄

lenca.b
1. nov 2009

jaj no tak toto u nas problem asi nebude neviem o tom nic teda 🙂 aspon nieco ...aaaa to tak byva vies ako sa hovori obuvnikove deti chodia boseee, krajcirove hole 🙂 a u lekarov to bude asi podobne ved aj to plati ze pod lampou je najvacsia tma 🙂

siouxie
1. nov 2009

no super 😀 Len aby obuvníkove deti mali deti... 😀 😀 (trocha čierneho humoru ☹ )

bubulka722
1. nov 2009

Siouxie díki strááášne moc. Takže na porovnanie môj muž má Testost. 13,63, LH 4,8, FSH 3,7 Prol. 12,0. Tak čo na to hovoríš??? Sex je tak raz za dva týždne, nemá o nič záujem. Doktori si ma len vypočuli a kašlali na mňa. Test PADAM dopadol dosť zle.
Inak to FSH je fakt veľmi vysoké a môže tam robiť ten najvačší problém. Tribulus harmonizuje horm. hladiny, takže by som to nevzdávala. Je tu jeden prípad, možno si čítala riadky od Prom. Manžel ten istý problém s nezost. semeníkmi a po 4 mesačnom preliečení Kotvičníkom a ďalšími látkami zostala tehu prirodzene. Pred tým absolvované 2x IVF-ICSI bez úspechu (druhý krát MA). Teraz má mesačnú dcérenku. Držím palce!!!

Leni, nedaj sa odbiť, my máme za sebou operáciu varikokély po ktorej nenastala žiadna zmena k lepšiemu, ale u vás to môže byť inak. Názory či varikokélu operovať sa rozchádzajú. Skús napísať mail dr. Kočímu do Prahy a zariaď sa podľa toho. Každopádne daj mužíkovi urobiť horm. profil. Je to veľmi podstatné, ale nikto sa k tomu nemá, ja som si ho musela vyžiadať sama. Dnes od doktorov nič nečakaj pokiaľ nemáš prachy alebo niekoho vplyvného za chrbátom.

siouxie
1. nov 2009

Bubul, o prom viem, sledovala som jej príbeh začiatkom roka. Aj som si s ňou písala 🙂 . Máte to fakt dosť divoké, hlavne asi testosterón a ten prolaktín (ten je asi dosť hore, však?). Prosím ťa, čo je test PADAM?

lenca.b
1. nov 2009

bubulka ten Prolaktin ma tvoj muz dost vysoko skusila by som ist aj na endokrino alebo to konzultovat teda podla toho aka je tam uvedena horna hranica 🙂bo ta svina prolaktinovska zastavuje vsetky hormony aj uz zeny aj u muza myslim ze to je tak ja teda ale nie som lekar ale mam velmi osobnu skusenost s tymto dost nenapadnym hormonikom 🙂 aaa este k tej varikokele uz sme si myslim my dve pisali o tom v IP a my nemame teraz cas experimentovat z operaciou ☹ takze to musi pockat a uz som vela precitala velmi vela a je to velke riziko pretoze to robia hocijako a citala som odborne studie a jedine zakroky ktore mozu byt dobre su take ked dohladaju tu zilu ktora robi ten problem a tiez mikroskopom studuju okolite tkaniva aaaaaaa vtedy po operacii su velmi dobre vysledky takze neviem

bubulka722
1. nov 2009

Siouxie, prolaktín je v pohodke. Testost. je strašne nízky a pravdaže aj ním súvisiace LH a FSH.

Link na PADAM
http://www.topky.sk/cl/100306/576878/Test-PADAM...

siouxie
1. nov 2009

Bubul, si si istá s tým prolaktínom? Skús tu niekde vyhrabať limity pre jedotlivé hormóny, viackrát sa to tu opakovalo. Jansé, že to závisí aj od veku, ale aj tak - môj muž je o desať rokov starší a má ho celkom v poriadku.

bubulka722
1. nov 2009

Siouxie, prol. je v refer. hodnotách od 4,6 - 21,4,takže v pohodke.

lenca.b
1. nov 2009

fuuu nikde som tie hodnoty nenasla ale ja mavam ten prolaktin cca okolo 3 ale mavala som ho aj nizsie

siouxie
1. nov 2009

máš pravdu, bublka, našla som to...

michaela80
1. nov 2009

Baby poradte ako mam dostat mm na spermiogram... babetko druhe chce ale toto vysetrenie odmieta a zatial okrem lekara sa nikto nepostavil za mna aby mu dohovoril... ze vraj ked uz dieta mame tak onje tym padom v poriadku ☹ ☹ no maly ma uz 8,5 roka a od vtedy sa zmenilo vela veci... mne hrozi laparka prefuk vajecnikov...ale v prvom rade by sa mala overit jeho plodnost no ani pocut o tom... ☹

bibi24
1. nov 2009

Miska, asi ti nepomozem, moj manzel isiel dobrovolne, ked sa nam nedarilo 6 mesiacov. Stacilo mu povedat to, co povedala moja Dr, ze vysetrenie neplodnosti zeny sa zacina u muza. Chce babo a tak vedel, ze to musi absolvovat, vobec nebol proti.
A ak sa obava toho odovzdavania spermii v car, tak si vyberte urologa, kam mozes vzorku priniest a bude, hm? 😉

michaela80
1. nov 2009

tak to som nevedela ze to funguje aj takto...na to by mozno pristal...tak hned rano si to zistim ako je nas urolog na tom, ci sa vie mi na to pozriet 🙂

bibi24
1. nov 2009

Misi, moj manzel bol 2krat (lebo sme neboli v car) a vzdy vzorku doniesol, takze asi sa to da aj takto. Len to treba priniest do hodiny. Skuste. 😉

michaela80
1. nov 2009

dik za radu... 🙂

siouxie
1. nov 2009

dá sa to aj takto, ale pozor na teplotu a svetlo! Čím skôr s tým príde, tým lepšie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre