Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

zanette
3. okt 2007

Ahojda lidičky! můžu se zeptat jestli se vaš manžel taky bál jít na vyšetření spermatu?

broskef
4. okt 2007

ahoj zanett, bal a bohužel oprávněně......

dudu
4. okt 2007

ahojte , trosku som to tu citala, ale priznam sa, vsetko co som chcela som nenasla, tak vas prosim skuste mi odpovedat, ci ma niekto skusenost ze vas partner nema ziadne spermie a po neakej kure alebo vitaminovej bombe alebo liekoch sa to zlepsilo?
Manzela lieci endokrinolog ale ja si myslim, ze asi nedostatocne, nakolko sa za dva roky nic nezmenilo ☹
Dakujem

loss
4. okt 2007

zanette my sme si mohli chvalabohu odobrat tie potvorky doma a doniest vo flasticke inak neviem asi by sme sa tiez bali 😅

dasty
4. okt 2007

ahoj holky....jen pro povzbuzení,v červenci jsme měli spermiogram 8% morfologie ,v srpnu 11% a teď v září po 2IUI 33%.Doktor nám tvrdil,že klidně vitamíny můžeme koupit,ale nevidí v tom nějakou změnu ani zlepšení při prvním pohovoru v Sanusu.Chlap se stravuje stejně,v práci stejný stresy,jen přestal nosit slipy,poradila jsem se v lékárně s lékarnicí/natvrdo jsem ji řekla,že potřebujeme zlepšit spermiogram a dokoupili jsme k tomu keon.Q10silnější/.Můj chlap kouří krabku denně,tak že by přestal to tedy opravdu ne.V Sanusu nám řekli,že těch 11% je stejně málo i když nám to stouplo poprvé o 3% ,mám za sebou 2IUI a čekám na výsledek.Holky za vitamíny dávám dohormady pro chlapa měsíčně 180kč a jde to,jsme toho důkazem.Nenechte se odradit,nám hned navrhovali IVF a žádné rapidní zlepšení.Přitom teď na posledním spermiogramu mě řekla laborantka po IUI,že jsem v normě se vším i s ostatníma hodnotama.Norma je 30%.Holky promiňte pokud jsem vás nudila mějte se a držím pesti abychom se všechny dočkaly brzy mimísků 😉

zanette
4. okt 2007

Ahojda lidičky! 🙂 Díky za podporu i za rady. 😀 A dotaz na dasty: Keon.Q10 to je ten vitanin, který vám doporučili? 😒

mufy
5. okt 2007

Dasty,to jsme na tom asi stejně,můj manžel taky přestal nosit slipy, kouří krabku denně a já ho zase dopuju vitamínama,jako koenz.Q10, vit. A,selen a kyselina listová.To mu dávám na střídačku,ať to pro tělo není takovej šok.
Někdy se to lepší a někdy ne.Jaké vitamíny doporučil doktor vám?A po čem se vám to zlepšilo?

dasty
5. okt 2007

ahoj holky doktor nám nedoporučil nic prý to nepomáhá ,ale výborná lékárnice,poradila a jsem jí vděčná -hned se běžím kouknout na krabičku jak se to jmenuje.Tak holky jmenuje se to selzink plus-jsou v tom antioxidační vitamíny plus selen a zinek a je to za 69 kč na měsíc ,ve vnitř vínové tablety a plus zvlášť kupujeme Q 10 ,ale jsou dva druhy tak ten silnější.Kyselinu listovou ani další vitamíny už ne ,lékarnice koukala na složení a v tom selzinku je vše obsaženo a pokryta denní dávka,jsou v tom i vitamíny.Ale musí se to brát po snídani nejlépe po jogurtu,je to rozpustné v tucích,nedoporučila nám to zapíjet mlíkem neboť se vytvoří jakési hrudky a ty vitamíny by manžou jen projeli,myslím tím,že by je dostal s těla ven asi chápete jak 😀 😀 😀
Začali jsme v srpnu v půlce to brát a za 1,5měsíce se nám to dost pěkně zlepšilo.Hlavně ještě ty slipy asi mají taky dost velký význam.
Holky držím pěstičky ať to pomůže a kdyby něco klidně písněte.Já teď čekám ,jsem 11den po IUI,ale moc šancí si nedávám. ☹

fcielkafcielka
5. okt 2007

Pridávam sa do štatistiky: 99% spermií patologických (množstvo a rýchlosť sú OK), zatiaľ 1 IUI neúspešné, mám 27r a polovičiak 30r, chodíme do Heliosu, snažilkujeme skoro 2 roky, čaká nás ešte 1 IUI (alebo 2? - podľa spg) a potom IVF. Profertil manželko berie už 1 mesiac, predtým bral E-čko...nevieme, či je spg lepší...

loss
5. okt 2007

drzim palce 🙂

zanette
5. okt 2007

Ahojda! V pondělí jdeme na vyšetření, tak držte palečky. 🙂 😀 . ozvu se jak jsme dopadli a požádám vás o další rady. Zatím se mějte 🙂

majuska81
6. okt 2007

Ahojte baby.....co tu vidim, samé nové tváre........Tehulkám gratulujem!!!!! Ja som teraz v stádiu, ze sa mi hnusi aj myslienka ist do CAR a pustit sa do toho zase. Neviem, ci viete, som po neúspesnom IVF. 😒 Chodim do práce, kde mi je super, a ani nemyslim na to celé.....viem, je to pstrosia politika....ale je mi od toho lepsie....nechcem padnút do depresie. Inác mám krásny zápal, neviem od coho, ci ma infikovali v CAR??? Som velmi citlivá, rychlo nachytám kadeco. Drzkajte sa!!!!

meleri
6. okt 2007

Cau holky,

taky se hlásím, sice jsem tady už párkrát zabrousila. V pondělí jdu na punkci a ve středu teda asi by měl být transfer..
Majusko, chápu tě. Já když někdy vidím ty dveře a tu budovu, tak je mi na blití...ale co se dá dělat...

jmisa
7. okt 2007

Ahoj holky,
můžete někdo juknout okem zkušené a říct, jak moc je to beznadějné stran normálního početí -
oligospermie, teratospermie, asthenospermie, Ph 8.

Manža asi 3 měsíce jí selen, zinek, éčko, céčko, áčko.

dablikolik
7. okt 2007

Ahoj holky koukám, že nejsme s manželem jediní, kteří mají problém se spermiogramem. Manžel bere selen, zinek, mangan, C, E. Tento měsíc jde na kontrolu tak uvidíme o kolik se nám zvýší naděje. Zatím jsme měli jen 10%.

jmisa
7. okt 2007

dablikolik a po kolika měsících jde manža na kontrolu?

barca28
7. okt 2007

dudu můj manžel nemá žádné spermie a vit. mu nepomohli.Nejdříve to vypadal,že se to o chlup zlepšilo,ale hned týden na to nic.Být vámi jdu na mikroch.operaci MESA TESE,my na ní byli v červenci a teď jsem ve třetím měsíci,čekáme dvojčátka 😵 Kdybys chtěla vědět víc,napiš mi do interní pošty,ráda odpovím.

jmisa
7. okt 2007

Já se ptala, jestli je to problém na případné IVF a řakli mi, že ne, jen to pro ně bude pracnější, ale že tam prostě spermoše jsou i zdravé a že je tedy s čím pracovat.

gimulka
8. okt 2007

Jmiso, manžel má taky oligoasthenoteratospermie, na konci října jdeme na kontrolní SPG tak uvidíme, zda vitamínky zabrali. Všem držím palce. 😵

jmisa
8. okt 2007

Gimul a za jak dlouho jdete na kontrolní spermio?

gimulka
8. okt 2007

Jmiso na kontrolní spg se prý chodí po třech měsících. Taky hodně záleží na těch hodnotách co jste měli, třeba to bylo jenom mírně pod limitem.

jmisa
8. okt 2007

gimul, měl jen 2 miliony spremošek, z toho 86% mrtvejch, těch 14% mělo pohyb pouze vpřed - rychle vpřed nebyla žádná.
Normálních spermií bylo jen 10%.

Ph byl mírně zvýšení - 8

gimulka
8. okt 2007

jmiso, tak to jsme na tom podobně, ten můj měl teda víc spermií, ale zase jenom 5% pohyblivých, z toho 1% vpřed.

jmisa
8. okt 2007

Gimul a testovali i Tebe? Nebo skončili tím, že manža má problém.

gimulka
8. okt 2007

Já jsem zatím na ničem nebyla, snažíme se sice jenom 2 měsíce, ale manžu doktro poslal na spg kvůli nemoci kterou měl před 2 lety a tohle je následek... ☹

jmisa
8. okt 2007

Gimul, aha. Já dneska nesu výsledky na gyndu, ale chci, aby udělal nějaký základní vyšetření i mně - hormonální profil atd. Nemám úplně pravidelnou menses a taky mi už bude ve středu 36 let, takže se mi nechce čekat 3 měsíce na spermio kontrolní, pak začít testovat mě, zjistit nějakou blbost a teprve ji začít léčit, to by byl rok v trapu a kde nic tu nic.

gimulka
8. okt 2007

Jmiso tak to chápu, držím palce, já jdu zítra taky za dr, nechám si napsat žádanku na to spermio a domluvíme se co a jak, podle toho jaké budou výsledky.

majuska81
8. okt 2007

Ahojte baby, citam ze rozmyslate o normálnom pocati. My sme mali v septembri IVF-ko zial nevydarené. Teraz rozmyslam tiez nad tym, ze to budeme skúsat aj normálne. Manzel má lepsi spewrmiogram a berie Profertil 3x denne. (normálna dávka je 2x) Okrem toho CEM M pre muzov a Selén. Ja som zacala Sarapis a objednala som si EVA TEST, co je na urcenie plodnych dni zo sliny. lebo s nasim psermiogramom musime trafit do tuhého......no neviem. SAle aspon si dobre zasexujeme... 😝

jmisa
8. okt 2007

Tak nás doktor rovnou předal do Pronatalu.

Že bude efektivnější, když si mě tam otestujou oni, než dojde na mě řada a provedou testy, že bude čas na kontrolní spermio, jinak mi říkal, že nemáme moc počítat s nějakým obr zlepšením spermia, že by se v nejlepším případě mohlo vylepšit na případné IUI, ale jako že by bylo zcela OK, že by to neviděl, abychom si nedělali moc nadějí. že tam malá šance je, ta že je prý vždy a to i na přirozené početí, ale spíš se máme zklidnit a smířit se s IVF.

Jinak k tomu Profertilu - někde sem koukala na složení, jsou to jen vitamíny a L-cartnitin nebo něco takovýho, tak nevim, jsem od přírody nedůvěřivá 🙂

majuska81
8. okt 2007

Jmisa, aj ja som bola. Lenze od toho sa nám zlepsili vysledky. A dost znacne. Inak by sme za to nedávali tolko penazi, ver!! Berie to uz 3/4 roka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre