Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

pejty
27. nov 2007

dicinka..my jsme na kontrolní spermio už nešli,protože jsem otěhotněla.Bral zinek,selen,éčko a byl na akupresuře,tam mu stimulovali semeníky aby tvořili víc spermií a tím i vlastně znovu přeléčili tu nemoc z dětství 😉

pejty
27. nov 2007

jak řekl dr,že měl mumps,tak mu hned řekli,že je to určitě příčina špatného SPG a to se prý léčit nedá,myslím,že opravdu zabrala ta akupresure(ne akupunkura) 😉

kejla
27. nov 2007

Jeee...baby jasne,myslela som mumps...Ospravedlnujem sa za preklep...

scarlet
29. nov 2007

AHOJ BABULKY, AKTUALIZUJEM ŠTATISTIKU 😀 :

M A M I Č K Y :
peige: 2 d., M-zlý SPG (99% patológia)1 dieťatko prirodzene po preliečení Profertilom + vitamínom E
Andrea: 1 dieťatko, M-oligoteratozoospermia, tt po preliečení hormónami pre mužov Tamoxifen

T E H U Ľ K Y :
Kukulkaja 37tt - 1IVF, 2x KET - 2.KET úspešný
Altea 24tt : M- oligoastenoteratospermia, Ž-liečba endometriózy, IUI, 1.IVF-úspešné
Slavi 20tt : M- azoospermia, 1.IVF úspešné (dvojičky-chlapci)
bublinkajasminka: 20tt, M-vitamínová kúra SELEZIN, tt po vitamínovej kúre
andulik: 27tt, M-oligoteratozoospemia, tt prirodzene pred plánovaným IVF
barca28,28r.(SANUS): 18tt, M-azoospermia, TESA/MESE, tt po 1.IVF dvojičky
zen, 29r.(HELIOS): M-oligoasthenoteratozoospermia/vitam. kúra nezabrala, otehotnela pred plánovaným IVF/ICSI a s OTA spermiogramom
loss, 33r.: 17tt, LSK, 3xpotrat, tehotná prirodzene
deniska81: 11tt, M-zlý spermiogram, 1.IVF úspešné
tigr21, 25r.: 12tt, M-oligoteratozoospermia, vitamínová kúra, kontrolný SPG v norme, otehotnela pred plánovanou LSK
pejty,29r.: 14tt M-oligoasthenoteratozoospermia, vit.kúra, tehotná prirodzene pred plánovaným IVF/ICSI
gimulka,25r.: 9tt, M-oligoteratozoospermia, tehotná po vit.kúre
sasulka28: 8tt, genetika, tehotná prirodzene?
jmisa: M-oligoteratozoospermia, chystá genetiku 3.12.

S N A Ž I L K Y :
Scarlet,30r.(FERTICENT): M-oligo-asteno-teratozoospermia, Ž-mierne PCO, 2xpotrat (5tt+8tt), neskôr 2x neúspešné IVF/ICSI, dlhá pauza pred 3.IVF
ufo(FERTICENT): 3.IVF =(2xGYN-FIV-2xET,1xFERTICENT- potrat v 16tt ), M-oligoteratozoospermia - užíva Proferil, v r.2008 plánuje 4.IVF - nech už to výde!
petkaerdal,25r.(FERTICENT): M-oligospermia, 1.IVF(ISCARE), Ž-PCO, 2.IVF zastavené počas stimulácie, stimulácia na 3.IVF 😕
majuska81,26r.(ISCARE): M-užíva Profertil a CEM M, HSG, 1.IVF(PK) neúspešné
prom,30r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, užíva Eregmu, 1.IVF/ICSI neúspešné
ika_ba (ISCARE): M-užíva Proferil, 2x tt po Clostylbegyte, 3.IVF, po 3.IVF potrat
tofik, 32r.(ISCARE): M-oligoteratozoospermia, plánované IVF
veracruz (ISCARE): M-oligoteratozoospermia + po operácii varikokely, Profertilová kúra bez výsledku, schválené IVF/ICSI
marhulka88,30r.(HELIOS): 1.IVF s darcom neúspešné, chystá sa na druhé IVF
sinterka,30r.(HELIOS)- M-teratozoospermia, M-vitamín. kúra (Profertil, zinok, selen), Ž-ľavý vaječník nepriechodný a na pravom zrasty, asi o 2 mesiace IVF/ICSI
aurra, 27r.(HELIOS): 4x missed ab. , snažilkujú, absolvovala HSG + imunológiu, prípravy na 1IUI
adus22, 26r.(HELIOS): M-azoospermia, v lete chystá IVF/ICSI 🙂
iva79, 28r.(HELIOS): M-zlý SPG + vitamínová kúra (Q10,Selen,Zinok, C, kyselina listová, Maca), Ž-HSG, LSK - endometrióza, plánuje IVF/ICSI
brita (HELIOS): možný plán IVF/ICSI
fcielkafcielka, 27r. (HELIOS): M-oligoteratozoospermia, 2.IUI neúspešné , chystá 3.IUI
domcek, 29r.(HELIOS): M-zlý SPG + vit.kúra, 3.IUI, po 3.IUI neúspešné tehotenstvo
ninna78, 29r.(GYN-FIV): M-azoospermia, možná MESA-TESE, kontrola SPG
pipika, 26r.(GYN-FIV): M-vitamínová kúra, chystajú 2.IUI
Misi76, 31r.(GYN-FIV): M-po TESA/MESE, po 1.IVF neúspešné tt, Ž-PCO, plánuje KET v 1/2008
myska29,29r.(GYN-FIV): M-zlý spermiogram, HSG, 1xneúspešné TT
lauritka, 34r.(SPLN v KE): M-mierna azthenospermia, neúspešné IUI, 1.IVF - pozitívny testík 😀
katy2, 37r. (SPLN-KE): M-azoospermia, chystajú MESA/TESE, schválené ICSI
katula, 26r.: M-oligoteratozoospermia, doporučené IVF, vitamínová kúra, snažilkujú + kontrola SPG
konka, 35r.(GYNCENTRUM-O.): M-vitamínová kúra, prípravy na IUI
lolka,28r.(GEST Praha): M-užíval CEM M, 1xpotrat v 8tt, 2 potrat
k.bett (GENNET)- 1.IVF neúspešné, M-asthenozoospermia, chystá MESA/TESA + genetiku
lopata49, 28r.(GENNET): M-oligoteratozoospermia
sivusa, 27r.: M-oligoteratozoospermia,chystá užívanie Profertilu, Ž:PCO, zvýšený testosterón, chystajú kontrolný SPG
govinda, 27r. - M-zlý SPG + vitamínová kúra, Ž- anovulačné cykly, plánuje liečbu Clostylbegytom, M- plánuje kontrolný SPG
swika,30r.(Pronatal Praha): M-azoospermia + zvýšené FSH, chstá sa na genetiku + TESE
cicuska: 3.IUI neúspešné, príprava na IVF
mikulka: M-azoospermia
kontrolný SPG, Ž-anovulačné cykly (chystajú liečbu), snažilkujú
ajka275, 32r.: M-zlý SPG/užíva Profertil, Ž-zvýšený prolaktín, 1x mimomaternicové tt, 3xpotrat v 8tt
zhoršený SPG, čaká na schválenie IVF/ICSI
janka2323: M-teratozoospermia
meleri - M-oligoteratozoospermia
broskef - po 1.IUI
annavi, 26r. - M-zlý SPG + vit. kúra
kejla - M-oligoteratozoospermia
murasek, 29r.: M- obštrukčná azoospermia



DIEVČATKÁ, KTORÉ V NAŠEJ ŠTATISTIKE NEMÁTE UVEDENÝ VÁŠ VEK, CENTRUM KDE SA LIEČITE, ČÍM STE UŽ PREŠLI, DIAGNÓZA PARTNERA, PRÍPADNE VAŠA DIAGNÓZA, ATĎ..., NAPÍŠTE NÁM, ABY SME MOHLI DOPLNIŤ ŠTATISTIKU.

veracruz
29. nov 2007

Ahojte. Boli sme na dalsom kontrolnom spermiograme. Hodnoty sa stale znizuju a to manzel uzival 3 mesiace Profertil a teraz vyse 2 mesiacov zmes vitaminov (selen, L-carnitin, Q10...) ☹

jmisa
29. nov 2007

veracruz a jaký jsou výsledky?

veracruz
29. nov 2007

Naposledy mal len 300 tisic/ml, patologia 90%

jmisa
29. nov 2007

aha, ta patologie - 90% špatných?

veracruz
29. nov 2007

presne tak ☹

jmisa
30. nov 2007

Vera, tak to je ta morfologie - patologie jako u nás, máme jen 10% normoš, akorát jich máme víc - naposledy 4 300 000 v ml. Ale jen 14% jich je živejch. 😕 A s přímým tahem na branku nic, jsou to lenošky, sice se jich část sune kupředu ale pomalu a část jich stojí na místě.

veracruz
30. nov 2007

Jmisa, no mate ich podstatne viac... Aj ked sa hovori, ze staci jedna ziva a zdrava na to, aby to vyslo... My si skusame pomahat prstovou metodou 😅 , kym pojdeme na ivf/icsi...

jmisa
30. nov 2007

Veru, taky zkoušíme kde co, ale jsme už tak nějak v klídku, teď genetika, v lednu výsledky a pak to zkusíme a uvidíme. Manža jí vitamíny a kořen MACA stále dál, tím se nic nezkazí.

ufo
30. nov 2007

scarlet tak už máme schválenú tretiu žiadosť o IVF,veľmi sa teším ale zároveň aj bojím ako to dopadne 😅 ☹

evwycka
1. dec 2007

Dobrý den,můj přítel se se mnou právě rozešel a já zjistila, že je to z důvodu, že je neplodný,byl již dříve na vyšetření s bývalou přítelkyní a doktor mu prý řekl, že se to může spravit, ale o žádném dalším vyšetření nechce slyšet a protože nechce kazit život i mě, tak se se mnou radši rozešel,protože se s tím nemůže vyrovnat. Můžete mi poradit jak mu mám s tím pomoct a my zůstali spolu? O umělém oplodnění vůbec nepřemýšlel,když jsem se ho na to ptala.Vzal prostě nejjednodušší variantu pro něj.Děkuji

jabluncanka
1. dec 2007

ewycko:

chlapi jsou často zbabělí a těžko se divit.Byli vychovaní k tomu,že jsou pány tvorstva,dokonalí od hlavy až k patě...A pokud se vyskytne problém,rychle pryč,protože to je to nejméně bolestivé řešení.Ale jen pro ně...
možná mu zkus vysvětlit,že to miminko chceš právě s ním a nastiň mu,že ho to samé čeká v dalších vztazích a do nekonečna utíkat nemůže.Pokud se ničeho nedoberete,jdi od toho,protože je to opravdu ztráta času.Dnes je to jeho plodost,příště to může být něco mnohem závažnějšího a to pak taky uteče??

😉

staruska
1. dec 2007

evwycko, pro každého chlapa to musí být hrozně těžké. Většinou se počítá s tím, že když to páru nejde, může za to ŽENA. a pak přijde výsledek spermiogramu a je všechno jinak. Nám bylo s mým mužem 23 a 24, když jsme se dozvěděli tenhle ortel. Bylo to velmi bolestné. Pro nás oba. Ale když má tebe, není na to přece sám! A to, že nemůže mít děti, přece neznamená, že nemůžete založit rodinu!
My jsme postupně adoptovali dvě miminka, holky teď mají 10 a 13 let a jsme pořád spolu. Tohle doživotní trápení a mindrák nás nerozdělil, ale spojil. Takže jestli ho máš opravdu ráda, bojuj!

evwycka
2. dec 2007

Jenomže on pořád tvrdí svou, že chce být sám, že udělal to nejlepší rozhodnutí. Ja jsem z něj zoufala a nechci ho ztratit. Nevím, mám mu dát chvíli času a nechat ho být?

lucijda
2. dec 2007

Ahoj ewycko, chlapi jsou hrozný ješitové a problémy neumí řešit, ale utíkají před nimi. O tom to není, lehko se mi radí, ale asi bych ho nechala ať tuhle skutečnost vstřebá, hlavně ať nedělá unáhlené závěry 🙂 Hlavu vzhůru 😉

jabluncanka
2. dec 2007

ewycka:

...když chce být sám,tak proč navazuje další vztahy??To si trošku protiřečí ne?? On jen nechce nic řešit,ale utíkat se nedá do nekonečna... pokud se s ním nedá mluvit,je to ztráta času i pro Tebe...Vždycky na nás čeká někdo lepší... 😉

majuska81
5. dec 2007

ahojte babusky!!! Som tu spat po 2 mesiacoch, kedy som ani pomysliet na tú celú tému nemohla.....Máme za sebou 1. nevydarené IVF....a je to tazké....Teraz skúsame prirodzene , a vyzerá to tak, ze mi nepraskajú vajká. Dostala som Clostibegyt na podporu rastu a potom Duphaston ...uvidime. Dúfam, ze uz budem mat dost sily na to, aby som vo februáry dosla do centra a podala papiere na 2. IVF....chcela by som to v lete....len strasne sa bojim, ze co, ked to zase nevyjde.....Lebo ja fakt vsetko vydrzim, len ten vysledok nejak nechce dojst.....Pusinka vám vsetkym...

kropinka
5. dec 2007

Ahoj děvčata,můžu se přidat? Dneska jsme se dověděli výsledky

kropinka
5. dec 2007

promimtě,omylem jsem to odklepla 🙂 prostě nám vyšel špatnej spermiogram 🙄 je tam mizivý procento živých potvůrek,žádná pohyblivost...tak nás čeká IVF,

kropinka
5. dec 2007

ještě za 14 dní kontrolní vyšetření ale vzhledem k tomu,že stejnou diagnozu má manželovo bratr,tak nám doktor řekl,že je to genetický a v podstatě se nedá nic dělat

ufo
5. dec 2007

majuška81 to ti verím že si na všetko zanevrela a neboj to trocha časom prejde a odhodláš sa na ďalší pokus je to asi blbé slovo pokus ale je to doslova tak ide o pokus buď sa nám vydarí alebo nie , ja mám už tretiu žiadosť schválenú čakám už len na centrum kedy ma zavolá
aj ja sa bojím čo potom ale nechcem ani na to myslieť túžba je väčšia ako strach

kejla
5. dec 2007

Ahojte baby,tak draheho zajtra caka kontrolny spermiogram,dufam,ze Mikulas prinesie trochu stastia....Inak sa snazim vybrat nejake CAR,vobec vsak neviem,co zvazovat pri vybere...Myslim,ze je to naozaj potrebne,pretoze podla merania BT sme sa poslednych 7 mesiacov urcite snazili aj cez ovulaciu a nic,tak budeme potrebovat pomoc...

Majuska 81 a ufo, velmi vam drzim palce,aby sa vam zadarilo, co najskor.. 🙂

kejla
6. dec 2007

Tak ten kontrolny spermiogram dopadol napriek uzivaniu vitaminov zle ☹ Pocet klesol z 18 mil/ml na 8 mil/ml. Pohyblivost zostala 25%.A zistili mu zvyseny prolaktin....Takze prirodzene to vraj nepojde...

jmisa
7. dec 2007

Kejla, to je mi líto, ale s množstvím a pohyblivostí jste na to líp než my.
Takže to nepůjde kvůli tomu prolaktinu?

kropinka
7. dec 2007

kejla-my máme 2 mil/ml ☹ a 1 % živých takže je to přirozeně naprosto beznadějný...

lucijda
7. dec 2007

Ahoj holky, mám na vás veliký dotaz. Poraďte mi prosím jaké vititamíny pomohou co nejvíce zlepšit spermio. Manža bere vit E. Energymana a zinek. O profertilu mi lékárnice řekla že vůbec není na seznamu farmaceutických společností. Je opravdu tenhle přípravek k něčemu a jestli ano tak kde se dá sehnat?

lesnenka
7. dec 2007

Ahojky.Můžu se k vám přidat? Já se léčím s endometriozou a můj přítel si nechal udělat spermiogram. Bohužel výsledek je katastrofální. Množství spermií je dobré, přes 40mil/ml, ale pohyblivost je jen 4 % a morfologie je jen 10% dobrých. Jsem ráda, že tu takovéto diskuse jsou, protože nás posílají od čerta k ďáblu a zatím nám nikdo nic neřekl. Všechno jsem si zjistila tady, tak jsem mu nasadila Selen, Zinek, Éčko, vitamín C a kořen Maca. V pondělí jdeme do poradny, tak jsemzvědavá, co nám tam řeknou. Já vlastně ani nevím jakou máme šanci na přirozené otěhotnění, jestli vůbec. ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre