Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

cecil36
6. feb 2011

@luciasek1982 hmm, z mojho pohladu je to na IUI velmi malo 😒 A aky mal celkovy pocet spermii?

luciasek1982
6. feb 2011

@cecil36 Jaj, tak to už nevím kolik byl celkový počet..... ale i doktor říkal, že je to už tak na hranici, kdy by už inseminace neměla smysl..... ale říkal, že za pokus to stojí. Takže jsem teď byla na 3 IUI a pokud se zase nepodaří, tak alou na IVF 😉

lianka7
6. feb 2011

@little_miracle A aky druh onko ochorenia mal?My uz mame po spg,ale na vysledky este cakame...som cela nervozna,co z toho bude 😒

lilisa
7. feb 2011

ahoj holky, pořád vás sleduji 😉
Lianko a kdy budete vědět SPG?
My jedeme na kontrolu ke Kočímu, tak doufám, že budeme mít nějaké pozitivnější zprávičky. Manžovi jsem koupila ten profertil - papká ho měsíc. K tomu ještě rybí tuk 😉
A jak jste na tom vy holky, něco nového?

lianka7
7. feb 2011

@lilisa Gynekolog mi povedal,ze sa mame ozvat koncom mesiaca.... 😒 Je hrozne,ked nevieme na com sme...

simonini
7. feb 2011

@lianka7 Neboj bude fajn, aj ked by ste isli na IVF. My sme radi, ze vobec take nieco existuje, inak by sme potomka nespolodili aj keby neviem co 😀 😀 😀 . U nas je problem u oboch. Ja mam PCO, a vsetky hormonalne hladiny rozladene. Moj partner ma oligospermiu a zistili sme to tiez vdaka spg. Ako malemu mu operovali nezostupeny semenik..... Dr. jeho mame ani nepovedali na tu dobu, ze moze byt neplodny. Akurat v tomto case stimulujeme a cakame na OPU a nasledny vklad. Je to nase 1. ivf + isci, dufam ze vsetko vyjde, tak ako ma byt. Do akeho CAR chodis?

lianka7
7. feb 2011

@simonini Ja som tiez rada,ze v dnesnej dobe je uz viac moznosti ako prist k vlastnemu babatku a sme pripraveni na akykolvek postup...hnevam sa trosku na lekarov,ze neupozornia vopred,co sposobi liecba akejkolvek choroby...a ze by mali ponukat moznost zmrazenia spermii-pred 8 rokmi to este nerobili-co uz 😒
Zatial do CAR este nechodime,snazime sa o mimi rok,bola som na preventivke u gynekologa a povedala som mu,ze sa nam nedari a ze mm je 8 rokov po onko ochoreni a neviem ci je plodny.Tak ho poslal na spg,ked bude vysledok zly,ideme okamzite na umele oplodnenie...ako dlho si cakala na stimulku a kolko si hradite vy?Ja mam tiez problem-endometriozu,2 krat ma uz operovali a vraj som teraz ok.Stale mi sleduju onkomarkery.

simonini
7. feb 2011

@lianka No nas postup bol taky, ze sme mali prv ist na IUI, ale kedze sme mali problem aj u muza, tak nam hned DR. povedala ze pojdeme s ivf a isci metodou. Zacali sme chodit do Iscare, poziadali sme poistovnu ( trva to tak 30 dni, kym sa vyjadria), zakladny cyklus hradi poistovna, my si len doplacame isci metodu, lieky a ostatne pozri: www.iscare.sk, tam je aj finacovanie. My sme otalali, setrili eura a pripravovala som pracovne prostredie , ze budem mimo. To vsetko nam trvalo asi 6 meiacov 🙂))), ale aspon momentalne mam klud

simonini
7. feb 2011

@lianka7 a urcite doporucujem manzelovi si kupit vitaminy profertil 🙂, zevraj pomahaju na zlepsenie pohyblivosti spermii

lianka7
7. feb 2011

@simonini A si aj na PN?Kedy budete mat samotny zakrok?Silno drzim prsteky,aby vam to vyslo...peniazky tiez postupne setrime,lebo po babatku uz velmi tuuuzime! 😉

lianka7
7. feb 2011

@simonini dakujem,ucinky profertilu som citala a ideme to kupit 🙂

simonini
7. feb 2011

@lianka7 Nie nastastie som si sama sebe panom, musela som zamestnat jednu slecnu. Chcela som to v predstihu aby si ludia zvykli, ze sa maju obracat na niekoho ineho. Netreba sa nahlit, stresov bolo dost a si myslim, ze to otehotnievaniu neprospieva. Aj ja drzim palceky, ved si dame prostrednictvom konika vediet, ze ako sme dopadli 🙂

lianka7
7. feb 2011

@simonini Tak to mas fajn 🙂 urcite si dame vediet!Nech vam to pekne vyjde na 1.-krat,ze sa mozeme vytesovat z kolajniciek na testiku 😉

matoha
10. feb 2011

Ahojte zeny!Tak my s mangelom mame tiez problem s neplodnostou,ako aj vy.V r.6/2006sme to zacali skusat na plnno a ziadny vysledok.Tak po 2r.som mangela nahovorila ist do dr.a dopadol takto:1spr.v materiali je len asi 1/5mnozstva z normy pohyblivych spermiii a po 2mes.mal:v prevate len cca20pohyblivych spermii na 1zorne pole,rovnake mnoz.nepohyblivych spermii a od 18.4.2008nebol u ziadneho dr.Chceli sme ist teraz od marca k dr.,ale najskor by sme chceli skusit tab.PROfertil a potom sa uvidi!!!Co mi poradite???Ma skusit tie tab.???Vsetkym vam prajem vela stastia a prosim poradte mi!!!Ahojte a dakujem 🙂

riki22
10. feb 2011

@matoha ahoj, být váma, tak to řeším co nejdřív, nebo si nechte zamrazit. Můj manžel má azoospermii, co bysme dali za pár kousků ☹

baronek
11. feb 2011

@riki22 taky by nám stačilo pár kousků ☹

kikus77
11. feb 2011

ahojte baby, nechodim do tejto temy, ale tiez mame zly spermiogram. Ideme na druhe IVF/ICSI. Boli sme na spermiograme a neviem ci si dobre vysvetlujem hodnoty nasho spermiogramu.mozete mi to , prosim niektora objasnit?
Ide mi hlavne o patologicke formy, je tam ze 85 percent. Znamena to ze iba 15percent spermii ma normalny tvar a zbytok su zle alebo opacne?
Takisto mame pH8,7, nie je to moc?

Dakujem 🙂

cecil36
11. feb 2011

@kikus77 ano je to len 15% dobrych bohuzial 😒 A ph je brutal vysoke, nema mm leukocyty v ejakulate? Dajte spravit kultivaciu u dobreho urologa, zapal- teda leukocyty a tym padom vysoke ph mozu byt pricinou zlej morfologie. Odporucam ivf az po kultivacii a naslednom prelieceni mm. A az potom uvazovat o druhom ivf.

kikus77
11. feb 2011

@cecil36 dakujem velmi pekne, uz saom aj volala urologovi a objednala som ho, vraj staci doniest ejakulat a oni to spravia 🙂 Myslis si, ze toto je prisina zlej morfologie? Preco nam to nikto nikdy nepovedal a to sme uz v druhom centre 😒

cecil36
11. feb 2011

@kikus77 hmm je to jedna z moznych pricin. Neviem, aky spg vam robili, ale ak su deformonave viac krcky a hlavicky, tak je to pravdepodobny zapal. Nasad mm vitaminky (A, E,C, selen, zinok...) a ak sa potvrdi z kultivacie bakteria, treba ju preliecit a spravit kontrolu kultivaciu. A preco ti to nepovedali v centre, fakt neviem, je to len spekulacia, ale podla mna ide o zisk. Napriklad mne robili dve ivf (v roznych centrach) a to mal moj mm velmi silny zapal a leukocyty v ejakulate. Dozvedeli sme sa to az u jedneho lekara, ktory pracoval v statnej nemocnici a uprimne sa cudoval, preco to nikto neriesil. Vdaka prelieceniu zapalu a vitaminom sa nam 98% morfologia zlepsila na 70%.

matoha
11. feb 2011

riki a baronek,tak tym myslite,ze by sme mali skusit tie tab.al.radcsej hned k dr.?Dajte mi nejake rady???A podla toho spermiogramu to ako vizera,podla vas???Myslite,ze mame sancu na splodenie dietata prirodzenou cestou???Ja som vam zatial velmi vdacna,ale ak vas nieco napadne al.sa nove dozviete,prosim informujte ma-DIKY 😉

kikus77
11. feb 2011

@cecil36 to je tiez super uspech!! Pri prvom IVF som vobec nevedela ake ma pH, boli sme sice u androloga- robil mu vsetko mozne vratane kultivacie a tam zistil alfahemolyticke streptokoky- uzival klasika profertil 😠 , agapurin, tamofixen ebewe. Na vstupnom spermiograme v novom centre bolo pH 8,1 a ked sme na skusku chceli IUI pred 2 tyzdnami pokial pride schvalena ziadost tak tam uz bolo 8,7 a patologia stupla z 10 na 85 percent ☹
Ja som mu nasadila Maca tabletky,E,C, a selezin- proferil odmietame, lebo mame pocit , ze skor ublizil ako pomohol. Inak posledna diagnoza je oligoasthenoteratozoospermia ☹

kikus77
11. feb 2011

@cecil36 este ma napadlo, ci ma zdeformovane krcky alebo hlavicky tak to uz vobec netusim, to sa v ziadnom spermiograme nepise ☹

cecil36
11. feb 2011

@kikus77 nechodite nahodou k stefancikovi? 😀 Rovnaky postup aj s diagnozou sme totiz mali aj my 😉 Proferil je absolutne neucinny a vhodny tak pre 40kg chlapca nie 70 a via kg muza. Tiez sme vyskusali profertil, ale ucinok ziadny, selezin ACE vysledky podstatne lepsie 😉 Taky specialny nerobia vsade, my sme nan sli na opacny koniec slovenska 🙂

cecil36
11. feb 2011

@matoha precitaj si 85 stranu tejto temy specialne stingreya, vela sa dozvies. Osobne, Profertil je len reklamny tah, tie vitaminy vo vyssej davke vyskladas za stvrtinovu cenu 😉

kikus77
11. feb 2011

@cecil36 hej, k stefancikovi 😀 😀 😀 Boli sme u 4 a tento jediny nieco robil. A kam na opacny koniec,? V pondelok ideme do Prahy na reprodikcnu imunologiu, tak si zbehneme aj na vychod? Pomohol Vam speci spermiogram k niecomu? Niekam sa posunut?

cecil36
11. feb 2011

@kikus77 My sme boli na reprodukcnej imunologii v Kosiciach, porobili vsetky vysledky, specialny spermio a vsetko zadara na poistovnu. Vysetrenie aj spg nam pomohol v tom, ze dr. nas nastartoval kde asi bude problem. V tom case vsak mali choru laborantku a tak jedine co nam nespravili a robili sme si dodatocne v BA bola fragmentacia DNA spermii, ale vysledky som tiez konzultovala s dr.

kikus77
11. feb 2011

@cecil36 my ideme do Prahy kvoli trofoblastom, ale volala som aj do Kosic, vraj staci listok od androloga a gynekologa. Kde v BA Vam robili fragmentaciu?

cecil36
11. feb 2011

@kikus77 fragmentaciu nam robili v Iscare v BA. A preco idete kvoli trofoblastu az do Prahy? Ved to sa robi aj na SK 😉 Ja sice chodim do CZ Caru, ale vsetky vysetrenia co sa daju spravit na SK si robim tu, ved to by som sa nedoplatila 😀

matoha
11. feb 2011

teraz som v pomykove!Precitala som si 85str.a neviem co dalej!Mame ist k dr.alebo skusit nejake lieky,pre muza a ake asi tak?Ale ked niekto si profertil chvali a niekto nie!Dakujem za kazdu radu a pomoc!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre