Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
20. apr 2009

Ferticent nerobí darcovstvo vajíčok, ale normálne IVF-ko tam stojí 40 tisíc, ale teba asi zaujíma iba IVF s darkyňou. Asi najlacnejšie a čo si baby aj tu veľmi chvália je centrum v Martine, tam to vyjde asi 2000 eur. Tam je však veľmi dlhá čakacia doba, ale keď zoženieš darkyňu, tak sa posunieš na prvé mieto v poradovníku.
V čechách sú tiež veľmi rozdielne ceny od 60 000 do 120 000 Kč.

To vôbec nevadí, že sa pýtaš na financie, ja som tiež vždy na stránkach centier najprv hľadala cenník, ale ten nemajú všetky.
Baby ti určite zajtra napíšu viac 😉

vika34
20. apr 2009

ahojte už hajkáte?
idem vás prečítať a budem nakúkať či ste ešte tu

vika34
20. apr 2009

ešte sa stále nemôžem nijako zapojiť,lebo som vás ešte stále neprečítala ☹ ,hamba mi

vika34
20. apr 2009

ahoj silvi,dalšia téma v ktorej sa stretávame,chcela som ti už napísať,lebo nič o tebe neviem už celý tt 😀
,mimka dúfam,že si myslela cenu za IVF vo FC samoplatkyňu tých 40000,lebo silvia má nárok ešte cez poisťovňu,pokiaľ viem tak obyčajné ivf by malo výjsť cca 5000,dúfam,že mám dobré info,ináč sa aj ja môžem s tým rozlúčiť,tak ma preboha neplaš 😕
my chodíme celá rodina korčulovať,ale ked sme boli prvý raz pred 4 rokmi tak som skončila zo špirálovou zlomeninou zápästia ato sa mi stalo nie pri korčulovaní,ale ako som zliezala z hrádze ,mala som sadru 6tt a potom ešte 6 tt ortézu,no bvola to sila.
Ja už doma nepečiem,lebo tí moji to chcú iba teplé z trúby a ostatné/pol plechu/som musekla ZOžRAť JA A TO TEDA VôBEC NEPOTREBUJEM 😀 ,dobré ráno vám prajem a see teraz dobrú b noc

mimka29
21. apr 2009

vika - tá cena 40 000 je pre samoplatcu, neplaš sa. Teba vyjde IVF vo FC cca 5000 🙂

sylvia - napíš nám o sebe niečo, aby som ti zase nedávala zlé informácie a potom tu plaším viku.

Ozaj na Slovensku sa dá preplatiť cez poisťovňu aj IVF s darovanými vajíčkami.

iwusa
21. apr 2009

ahojte baby,

kokoooooooooz až teraz som sa dostala k počítaču, lebo celé doobedie sme sa školili - BOZP a podobné chujoviny, kt. aj tak nikomu nič nedajú, ale aspoň som trošku namáhala mozog pri sudoku a osemsmerovkách 😀

sylvi - a nevieš aká je cena v gynfive? a samozrejme aká je čakačka na darkyňu?

mimka - a to sa ako dá prosím ťa? myslím to preplatenie ivf-ka s darovanými cez poisťovňu 😕 ja ked som si takéto veci zisťovala v poisťovni, teda na ich infolinke, moc mi nevedela povedať tá kočka.

vika - fuha, tak ta zlomenina to muselo byť vážne nepríjemne! aj si s tým bola na operácii? inak mala si to fakticky strašne dlho fixovane, chuda az mi prebehol mraz po chrbte, ked som si to citala. a ty pekne len citaj a citaj prispevky a samozrejme pis vela vela svojich 🙂 a u teba je to s kolacmi presne ako u nas, vsetko musim dojedat ja sama a ani ja to nepotrebujem 😀

vcera sme este to sestrine darcovstvo prebrali s mamou a zhodli sme sa na tom, že takto to bude naozaj lepšie... nechcem ju tlačiť do toho, na čo sa v skutku necíti. ja viem, že my to teraz strašne chapeme, ale na druhej strane ak by sme taketo problemy nemali, sami nevieme ako by sme sa k tomu postavili, takže ju chapem a obhajujem ju a musim povedat, ze nie je mrcha, ako tu bolo povedane. no a tymto je tato moja debatka uzatvorena 😉

ozaj baby, toto bude trapne, ale pozerali ste let´s dance? 🙂

mimka29
21. apr 2009

Nazdárek iwusa, tak tie školenia neznášam, ale keď sme ho mali naposledy, tak školiteľovi vybuchol v ruke práškový hasiaci prístroj, tak sme museli školenie predčasne ukončiť a parádne sme sa nasmiali.

No tak s tým preplácaním IVF-ka s darkyňou by ma ani nenapadlo, ale v Brne mi lekár hovoril, že české pacientky to preplácané majú a sami si doplácajú len tú odmenu pre darkuňu a ešte zopár vecí, že oni to s poisťovňou dokážu urobiť, sila že?

let´s dance som pozera až od deviatej, lebo o osmej išiel na JOJ seriál Ako som prežil.

bobjan
21. apr 2009

Ahojte,

prepáčte, že sem vpadám.....ale

Mimka, koľko výjde IVF s darovanými vajíčkami cez poisťovňu?

mimka29
21. apr 2009

bobjan u nás to asi nejde, lebo keby to išlo, tak by mi to snáď vo ferticente ponúkli. Hovoril mi to lekár v Brne, že v Čechách sa to tak dá. Ale koľko ich to vyjde to netuším.

sylvia21
21. apr 2009

Dik Mimka za info. Na dietatko cez darkynu, aby sme si vyrobili mlyncek na peniazky 😢

Ahoj Vika, ahojcek ostatni, dakujem za priajtie do temicky, napisem este vecer.

bobjan
21. apr 2009

Mimka, aha....ďakujem...mne zatiaľ nikto nenavrhol ísť do darovaných, ale behá mi to mysľou, lebo nám degenerujú...a ledva zostane na ET a raz ani ET nebol 😢

mimka29
21. apr 2009

Viem o teba bobjan, lebo ja som mala všetky tri IVF-ka vo Ferticente, tak som niekedy pozerala vašu témičku, ale nikdy som sa nepripojila. A Pinter ti ešte neponúkol využiť darkyňu?

bobjan
21. apr 2009

Mimka, neponúkol....no teda ja som tam od ET nebola....takže nebola reč zatiaľ.....tam som mala len toto posledné IVF....

vika34
21. apr 2009

ahojte mimka to som si odfúkla s tou cenou 😕
iwuša,mala som zlomenú iba takú malú kostičku v zápästí,netrebalo to operovať,ale straaaaaaaašne to bolelo
mimka pozerávame tanečky,lebo nám tam tancuje rodina ,teda manželova sesternica,tak pozeráme ako jej to ide,a ja som do 35-tky učila deti ZáKLADY BALETU a moderné tance a do 20-tky som aktívne tancovala,tak ja takéto pozerám,aj superstar ,talent a podmôlj muž je t toho hotový,lebo on také nemusí 😒
silvi,večer už prešiel a ty nič už je noc ,asi máš veľa robotky a ani IP ☹,pá

bobjan
21. apr 2009

Vika, aj ja mám rada takéto programy a chlap zúri 😀

vika34
21. apr 2009

bobjan,ty skáčeč ako antilopa z témy do témy,ty chodíš do FC?My tam idemepodpísať žiadosť nabudúcu stredu

bobjan
21. apr 2009

Vika, no keď sa nudím, tak stíham.....ale skáčeš aj ty 😀 hej chodím, ... no mala som tak vo februári IVF

bobjan
21. apr 2009

dobrú noc....dnes končím,papa

vika34
21. apr 2009

a teraz ideš tiež do FC?

bobjan
22. apr 2009

Ahojky🙂

Vika, áno idem.....prachy nie sú, tak je to najdostupnejšie CAR....

iwusa
22. apr 2009

dobre ranko damy 🙂

vika - to fakt??? a ktora tanecnica to je, ta vasa rodina??? ja to strasne rada pozeram, tie zeny su vzdy krasne - saty, vlasy... jajha, aj ja by som tak chcela vediet tancovat 😉 a musim povedat, ze ani moj muz to nemusi, ale uprimne toto pozera asi len malo hetero chlapov 😀 ked je vsak on pri telke, tak sportove programy su vytazene na 120% 🙂 inak co sa tyka tanecnych parov, tak su mi viac ci menej sympaticky skoro vsetci, len ten smahel, no toho som teda moc nemusela, akoze mohol byt pekny a vysportovany ale v hlave nasr..é a prisiel mi este strasne arogantny (nielen v tomto programe), nastastie vypadol, aj ked mi bolo luto mirky - taka sympaticka tanecnica.

mimka29
22. apr 2009

Dobré ránko,
Baby aj ja som v dvoch pre mňa aktuálnych témach - tu s vami a ešte v téme Repromeda Brno

bobjan, že vo FC stimulujú iba merionalom, alebo sa mýlim?

bobjan
22. apr 2009

Iwusa, ani ja som nepochopila, že je to muž roka...ani neviem, kedy sa také niečo volilo a teda ten kto mu dával hlas bol riadne vygumovaný......

mne sa tiež páčia šaty a celkovo, ja som raz kedysi povedala, že keď budem mať dcéru, tak ak bude mať pohyby, tak ju určite dám na toto....

iwusa
22. apr 2009

aby som nezabudla, bobjan vytaj v nasej temicke 😉

iwusa
22. apr 2009

bobjan - je to strasne ale strasne krasne, take elegantne. ja by som sa na skolu tanca nechala nahovorit aj teraz. a takisto sa pridavam, ze ak by som mala dievcatko a mala by aspon trosilinku chuti, tak by som ju dala na tanec a strasne strasne by som ju v tom podporovala. neviem ci si pozeravala talent, ale mne sa tam hrozne pacila ta paulinka, ked tancovala tak z nej priam srsal sexepil (asi som to zle napisala 😀 ) ale ked s nou kecali, tak bolo vidiet, ze je to este dieta, take uchichotane, strasne bola zlata 🙂
no a k tomu smahelovi, akoze fakticky som nepostrehla sutaz muz roka, len z nicoho nic sa zacal objavovat v mediach ako celebrita, teraz zacal chodit s kalisovou (osobne si myslim, ze je to len tah aby zostal mediam na ociach) ale aj tak sa mi strasne pacilo ako si ho zuza fialka podala v prvej casti, tie otazky typu: a ty si nam vlastne na co? a co je to ten muz roka? a si pre vsetky zeny??? kokoooooooooz, ja som sa tak smiala, uz nevedel, co jej ma na to hovorit 😀 😀 😀

mimka, bre ranko 😉 ved to je jasne, ze si teraz aj v repromede, treba zhanat infosky. ja som si obcas precitala temu sanatorium helios ale kedze viem, ze baby nemaju take problemy ako ja, tak som sa ani nezapajala, momentalne som uplne spokojna s touto temickou 😉

bobjan
22. apr 2009

iwus, vďaka 😉

Mimka, veru iba merionalom.....

iwus, no ja som prvú časť nevidela...ale to mohlo byť dobré teda...tak mu treba, mala vlastne pravdu 😎

no Paulinka bola zlatá, taká plachá a bála sa, hanbila sa, ale s tancom to opadlo a bol suverénny 😉

ja keď sa podarí, kuknem aj do 4 tém, ako včera 😀

mimka29
22. apr 2009

V repromede naberám tehulkovské vírusiky, lebo tam teraz tehulkujú a aktuálne aj dve čakajú dvojičky, takže tam majú peknú úspešnosť dvojičiek.
Môj muž so mnou vpohode pozerá všetky tanečné, spevácke a iné súťaže, dokonca aj seriály. No a ja zase s ním musím pozerať hokej 😀 to je asi jediný šport, ktoý ho zaujíma.

mimka29
22. apr 2009

bobjan ja som sa vždy chcela pridať do vašej témy Ferticent, ale keď mi ani Pinter nedával skoro žiadnu šancu na úspech, tak som nechcela do nej vnášať depky
Ale z depiek som už vyrástla 😀 a teraz to už musí určite dopadnúť dobre.

bobjan
22. apr 2009

Mimka, no tak to je super, že sa repromede darí. Verím, že aj vám sa tam zadarí 😵

ja musím aj futbal 😝 , ale teraz zasa začínajú MS v hokeji, tak bude hokej....ale ten si kuknem radšej ako fubal 😉

iwusa
22. apr 2009

jeeeeeeeeeee... mimka, bodaj by sa aj na teba nalepili take tehu virusy - dvojickove by boli uplne super 🙂 ja mam tehotnu susedu a ked mozem tak jej hladkam brusko, aby aj na mna nieco preslo 😉

inak futbal a hokej, to je u nas na dennom poriadku a teraz ked zacnu majstrovstva, to zasa bude! akoze pozriem si to, ale chlapi to beru tak tragicky, akoby slo o zivot! len by videl, ze co som teraz napisala, xixi, uz by mal reci, ze to nechapem a pod. 😀

no co sa tyka serialov, tak u nas ficia jednoznacne zufale manzelky a tie si teda rad pozrie aj muzik. ja ich fakticky zboznujem, normalny clovek nema sancu zazit to vsetko co zaziju ony, ale su proste skvele 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre