Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

brita
31. júl 2010

No uz som to domrvila uplne. 😠 Prepacte, kocky. Beruska, injekcia nemoze sposobovat potrat, nemalo by to potom vyznam.

beruska64
31. júl 2010

@brita tak som z toho uplne domrvena. Myslela som to ale inak. Mne tu injekciu nedali. Ani som nevedela, ze take nieco existuje. Citala som o nej iba na jednom fore. A po tom ako som potratila mimina z darovanych, videli tam moje folikuly. Tak si myslim, ze keby mi ju boli dali, ci by to nepomohlo.

beruska64
31. júl 2010

@brita sorry som to predtym zle napisala

zufalka
1. aug 2010

@mimka29 dakujeeem
@rusalka22 super....gratulujem 🙂

rusalka22
2. aug 2010

@brita testla som 9 den po KET a to bol tusim rapidclear ten velmi citlivy

lenka20
2. aug 2010

beruska nie, pricina sa nikdy nezistila, bolo to 2x 5-6tt a raz este skor, vlastne par dni po odbere na HCG... skratka smola...kedze mame vsetko vysetrene tak sa uz dalej po tom nepatralo, uz nie je co viac vysetrit...ja mam FSH v norme, do darcovskych sme vlastne isli kvoli tomu co som tu pisala plus aj kvoli tomu, ze uz som na stimulku potrebovala velmi vysoke davky hormonov a mam 2 myomy ktore s kazdou stimulkou rastu, tak kvoli tomu... tu injekciu som dostala, na sone pred ET boli moje vajecniky scvrknute, mozno uz z nich ani nic nebude, neviem.. ale ta injekcia ma ucinok len nejaky cas, je to tak vyratane aby ucinkovala v case pred a tesne po ET, potom uz to aj tak nema ucinok a telo sa tehotenstvom nastartuje na svoj vlastny rezim, takze myslim, ze to v tvojom pripade urcite nebol dovod, lebo uz si bola dlhsi cas tehula... mala si uz tehu hormony... ze sa mozno vajecniky nastartovali tym tehotenstvom to je dobre, uvidis dalsi cyklus ci bude tiez ovulka.. inak neviem u koho si bola na potrate na sone, ale nemuseli to byt foliky, mohli to byt cysty, tie v tehu byvaju casto, nie kazdy lekar to vie spravne posudit.. teda tym nechcem marit nadeje na folicky, to urcite nie, to mi len teraz napadlo... lebo fakticky foliky v tehu su velmi velmi zriedkave... aj ked uz boli pripady, ze zena otehotnela pocas tehu a dvojicky vlastne boli kazde v inom ,, veku ,,.....

beruska64
2. aug 2010

@lenka20 To mi je luto, ze nikdy nic nezistili. Ale kazda zena je specialna, a kazdej nam to funguje inak. A preto moze byt tazke alebo nemozne nieco zistit. Niekedy si myslim, ze lekari by mali davat viac na nase pocity. Vela krat sa mi stalo, ze som lekarovi hovorila v com si myslim, ze je problem a co citim a oni to odignorovali. S tou injekciuo som to uz pochopila, dik za vysvetlenie 🙂 Akurat nedavno som citala, ze je daka tehulka v Uk caka dve deticky a jedno z nich je o 2 tyzdne mladsie. A pisali tam, ze je to riadna rarita. ..U mna je tazsie zistit, kedy je ovulka. Lebo mi hned po potrate dali antikoncepciu, lebo by sa mi cyklus asi sam nenastartoval a nemohli by sme za 3 mesiace na IVF. ☹ A mozno by sa nastartoval, ale myslim si ,ze tie moje vajicka uz asi moc kvalitne nie su. Bola som na sone v Norsku, my tu zijeme. a odbornici tu rozhodne nie su. Zdravotnictvo tu je hrozne. Ak to bola daka cysta, tak dufam ze sa uz vstrebala. 🙂 Pozeram, ze ty za tie roky mas problematiku okolo tehu v malicku. 🙂 Ja tiez stale nieco citam a hladam infosky a drahy sa smeje, ze sa mozem ist spytat o pracu na klinike 🙂

lenka20
3. aug 2010

berus - radsej by som o tom vsetkom nevedela vobec nic 😝 😝 😝 to ma prekvapuje, ze v norsku je to take zle, moj manzel o norsku sniva uz strasne dlho sa tam chysta na dovcu, no faktom je, ze aj v UK zdravotnictvo nic moc... ale ved aj u nas statne zariadenia stoja za prd... poriadneho lekara aby clovek hladal roky 😎 ATK je fajn, rychlejsie sa ti telo da do normalu.. ja som bez ATK teraz, chcela som nech si telo trocha vydychne od tych hormonov vsetkych, ale ratam s tym, ze ktovie ako to bude s MS... mozno sa potrapime 😉

mimka29
3. aug 2010

Ahojte baby, ja som mala perný víkend, tka som sa nemohla ukázať. Mala som tu kamarátku zo Žiliny aj s malou dcérkou a mali sme stretávku z vysokej školy, tak sme žúrovali. Ale môžem vám povedať, že žúrovať v 8 mesiaci tehotenstva teda nič moc 😅 😀 už som nevedela ani ako si mám sadnúť.

Babulky pekne veľa ste si toho už prežili, ale ja verím tomu, že každá sa raz dočká 🙂

@zufalka T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T 🙂 a ktorý si už vlastne deň po ET, musím pozrieť späť.

mimka29
3. aug 2010

@zufalka dnes už 10-ty deň 😕 Napíš ako sa cítiš.

zufalka
3. aug 2010

@mimka29 pekne dakujem za vírusiky,stále velke bolesti podbruška ,špinenie a občas aj normálna krv na slip vložku ☹ písala som aj dr. a ten mi tiež napísal že to krvácanie nieje v poriadku ale že musíme vydržat do gravitestu.asi tak,takže velkú nádej si nedávame a sme zmierení že na 90% budeme negatívny ☹ ☹ ☹

lenka20
3. aug 2010

zufalocka a neskusila si testnut? ved uz si vyse tyzdna po ET, uz by si mohla nieco vidiet... ja len tak, ze ak by boli // tak by si skusila dat kludovy rezim a mozno nieco z toho este bude.... moc moc drzim palce nech to vyjde, je to teraz tazke, ale snad este kusok nadeje predsa je.. nemala si mat v tomto obdobi MS? niekedy je telo take zblbnute ze nechape hned ze je tehu.... myslim na teba, drzkaj sa...

mimka29
3. aug 2010

@zufalka ako píše lenka, určite ešte nezúfaj. Veď máš 3 embryjka, tak možno si to len jedno alebo dve rozmysleli. A nekázal ti lekár utrogestan papať, keď špiníš?

gabikri
3. aug 2010

zufalka : moc na Tebe myslím, nechceš uš testnout? Už by tam něco mělo být 😉 Držím palečky!!!!!!!!!! 😉 😉 😉

zufalka
3. aug 2010

moc vam dakujem za podporu,kludovy režim mam stále,nechodím do roboty,len navarím,prejdem sa z havinom a som v pohode,a menzes mam mat 5.8. tak preto som zatial netestla.možno testnem až štvrtok ,skorej určite nie tak uvidím.máme ešte dvoch mrazáčikov tak to ma ukludnuje,že ešte máme jednu šancu 🙂

zufalka
3. aug 2010

@mimka29 utrogestan od soboty papam,vtedy som mala take silnejšie krvacanie 😒

rusalka22
5. aug 2010

AHoj dievcata, tak ja som tehulaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!! Strasne sa tesim a chcem vam podakovat za podporu. O tyzden ideme na dalsi ultrazvuk, tak drzte palce nech sa vsetko vyvíja tak ako má.

mimka29
5. aug 2010

Dobré ránko 🙂
Včera sme mali od obeda vypadnutý internet, tak sa na koníka nedostala.

@rusalka22 gratulejeeeeeeeeeem a koľko si mala HCG? Pekne si užívaj každú chvílku, lebo to utečie ako voda 🙂

@zufalka T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T dnes je už 5-teho, tak ako?

zufalka
5. aug 2010

@mimka29 strašne moc sa potichu tešíme a hlavne neveríme ale robila som si testy už dva a sú tam // 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 vdaka tvojim vírusikom 🙂 🙂 🙂 🙂 v pondelok idem na krv tak potom uvidíme či naozaj 🙂 🙂 🙂

mimka29
5. aug 2010

@zufalka až mám zimomriavky po celom tele a asi budem zase revať a strašne sa teším. Len hlavne v kľude 🙂 🙂

zufalka
5. aug 2010

strašne dakujem aj ja revem,neviem ani ako sa mam tvárit,stále tomu neveríme 🙂 🙂 🙂

zufalka
5. aug 2010

včera som si urobila ten reprofitácky a hned mi vyšli dve,ale ked baby písali že nieje velmi spolahlivý tak som si bola kúpit normálny a ten som si robila dnes ráno a hned mi vyšli dve tučné//

mimka29
5. aug 2010

@zufalka odfoť testy a ukáž fotky ak máš ako 🙂

rusalka22
5. aug 2010

@mimka29 neviem presne ale tisicnieco 🙂) ze parada

mimka29
5. aug 2010

@rusalka22 tak to môžu byť kľudne dvojičky 🙂

zufalka
5. aug 2010

@rusalka22 perfektné!!!!!!gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

rusalka22
5. aug 2010

@mimka29 Júúúúj, mne davali jedno, ale kebyze boli dve, tak budem stastna.

rusalka22
5. aug 2010

@zufalka dakujem este stale tomu nemozem uverit. Dufam ze mimco sa bude drzat.

rusalka22
5. aug 2010

@zufalka aj ja tebe gratulujem

mimka29
5. aug 2010

@rusalka22 jasné, že môžu byť dve jednovaječné 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre