Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

coco9
22. nov 2010

@maakovaa myslíš Františka? 🙂 tomu jsemhrozně fandila..už jenom proto, jakej k němu byl život...já doufám v lepší zítřky a je mi jedno jestli s vlastním nebo adoptovaným...jsem tak nějak ve fázi, že ani nepotřebuju být těhotná...hlavní je mít u sebe drobečeka a udělat ho šťastným 🙂

gabikri
22. nov 2010

@lenca78 : ahojky, úplně jsme zapoměla reagovat na Tvůj příspěvek, nezlob se, jsem úplně mimo 😉 Moc mě mrzí, že máš takové trápení, ale jak píšou holky, kdyby to bylo tak moc vážné, tak by si tě tam nechali, ne? třeba je to fakt holčička-modelka 😉 Přeji Tobě a broučánkům hodně štěstíčka a ať je všechno jak má být........zasloužíte si to 😉

coco9
22. nov 2010

@ivf5 3 pokusy během půl roku? 😲 to ses nechala 😲 ? to jsou blbci ☹ já jsem řekla, že do víc jak tří stimulek nejdu..už i to na mě bylo moc...

gabikri
22. nov 2010

@ivf5 : a odkud jsi? Není někde něco blíž? 😉

ivf5
22. nov 2010

....no a Teď mi to dokonce známý gynekolog domluvil v tom Olmiku , chodili spolu do školy s tím majitelem, tak jsem si myslela, že ten přístup bude dobrý a že jim můžu věřit, tak jsem to ani neřešila nebo mě to ani nenapadlo jim nedůvěřovat, až pak se mě to všechno rozleželo v hlavě a mám nedůvěru úplnou teda :(

coco9
22. nov 2010

@ivf5 pokud těm doktorům nevěříš, tak se určitě číhni po něčem jiným..je to jenom tvoje věc, kolika CARama projdeš..hlavní je, aby na konci tý cesty byl úspěch!!!

ivf5
22. nov 2010

@coco9 já taky, mám za sebou 4 operace, 3 laparksy, jednu laparotomii..

coco9
22. nov 2010

@ivf5 to mě mrzí..mrcha jedna ☹

ivf5
22. nov 2010

@coco9 tak jako nechala, odeslali mě pro endometriozu do caru a tam děláš to co Ti řeknou,, nemáš důvod jim nevěřit, až během času pochytíš informace a začneš se starat, my to zkoušíme už 6 let...řeknou Ti, že musíš co nejrychleji při endoše otěhotnět, tak prostě děláš to co Ti řeknou a je to...teď už jsem chytřejší to víš, že bych vše udělala úplně jinak no, ale co už :(

coco9
22. nov 2010

@ivf5 jasně, chápu...mě taky řekli, že bych měla co nejdřív otěhu...no nakonec se ukázalo, že doma s endoškou asi nikdy neotěhu...ale třeba doktorka mi říkala, že by mezi stimulkama měla být pauza aspoň tři měsíce...měli jsme většinou čtyři...a povim ti, že poslední jsem si fakt vyžrala jak už mi bylo zle...měla jsem hlavně i dávkování nad 400 jednotek...takže hnus ☹

ivf5
22. nov 2010

@gabikri Chodila sem do Zlína, pak do té Prahy a teď po známosti do toho Olmiku, ale přístup super, prostě v pátek se s nima o tom pobavím a uvidím, co mi řeknou..:(

maakovaa
22. nov 2010

@coco9 Jo, Františka. Takovej krásnej kluk! A ta máma, jak se mu ozvala a ani mu neřekla, že je hrdá a on to říkal s takovu lítostí.... Adopce je náročná hlavně v tom, aby to člověk psychicky unesl. Kolikrát rodiče křičí na své děti. Já jsem dost cholerik, tak si říkám, aby to dítě potom u mě netrpělo 🙂 Asi by mi to bylo taky jedno, jesli moje, darovené či adoptované, jen se bojím, abych obstála sama před sebou.

coco9
22. nov 2010

@maakovaa neboj, taky jsem se bála...ale teď se těším 🙂 na všechno co nás čeká a věřím, že za dva roky budeme u toho stromečku už tři 🙂..konečně 😉

ivf5
22. nov 2010

@coco9 jo to jsem měla i já, 375 jednotek, proto už tohle nemímí absolvovat a pokus s dárkyní mě úplně vyhovuje, ale chci proto udělat maximum..a ještě jak vyplňujete ty papíry, tak tam si můžeš přece zaznačit co chceš, ale když dárkyně bude mít málo vajíček, tak Ti stejně udělají transfér dříve a nebudou ty vajíčka kultivovat 5 dnů...to nikdo dopředu nemůže vědět...to je můj názor teda. -proto jdeš přece před každým transférem na pohovor k embryologovi.

gabikri
22. nov 2010

@maakovaa : já u těhle dětí řvu furt. Vloni byl na Floře takový strom přání. byly tam přáníčka od dětí z dětských domovů, co by chtěly k Vánocům. Vybraly jsme si tam dvě, holku a kluka a koupili jsme a zabalili dva dárečky. Holce fén a klukovi teplákovku od Adidas 😵 Měla jsme tenkrát z toho velkou radost, akorát škoda, že jsme nemohla vidět, jak to rozbalili 😵

maakovaa
22. nov 2010

@coco9 Tak snad jóóó, snad neselžu. A kolik Ti je, jestli se můžu zeptat?

gabikri
22. nov 2010

@ivf5 : a kam do Olomouce, do Reprofitu? 😉

lenca78
22. nov 2010

@gabikri gabi diky. Jestli je holcicka modelka, tak to bude po darkyni, ze me se po roce na hormonech stala spis sadelnice 😀 Dnes jsem prekrocila na vaze "osmdesatku" a v pase 110 centaku 🙂.

gabikri
22. nov 2010

Teď jsem mluvila s doktorem a ta hodnota prý je dost mizerná, prý to mám ještě tak týden vydržet brát léky.......většinou se to zlomí, buď buď to začne klesat, nebo se to nějakým zázrakem chytne.

@lenca78 : no ty teď hlavně neřeš figuru s těma dvěma svištěma v bříšku.........náhodou viděla jsem fotečky ze svatby a modelku bys mohla dělat z fleku 😉

maakovaa
22. nov 2010

@gabikri Jééé, to jste udělali hezky! Taky mám zážitek. Jednou jsme byli s partou lidí v děcáku rozdat dárky, o které si předem Ježíškovi napsali (byla to akce mého kamaráda). No, děti fakt sladký! Malý, velký - všechny sladký! Chtělo se mi tam s nima zůstat. Musím tedy říct, že tam měli perfektní "tety", jedna teta lepší než druhá. Na těch dětech bylo znát, že je mají rády a že tam mají dobré vztahy a atmostféru. Tak jsem odjížděla s dobrým pocitem, že to prostředí (když už nemají vlastní domov) měli opravdu fajn.

ivf5
22. nov 2010

@gabikri do fertimedu...

Ty brďo, to je natahování , to je ještě horší než když Ti řeknou, že to nevyšlo, vůbec Ti teda nezávidím :(

gabikri
22. nov 2010

@ivf5 : je to fakt očistec 😖 😖 😖

lenca78
22. nov 2010

@gabikri To je mi lito, ze se jim ta hodnota hcg nelibi ☹ Ale doufej, ze to dobre dopadne. Ja ted budu taky tyden doufat, ze to dobre dopadne. V pondeli budeme zase vedet vic. Jen to cekani je na zabiti, vid?
A o mou figuru se nebojim, objevila jsem v kuchyni kinder cokoladu, uz mam v sobe pet tycinek, jsou mooooc dobre, nalada je mnohem lepsi a mimcum obema urcite taky chutna 😀

gabikri
22. nov 2010

@ivf5 : nechci tady propagovat Reprofit, protože tam chodím, ale mají tam hodně dobré výsledky a na darované vajíčka se tam specializují. A v Olomouci jsou taky. Tak třeba kdyby ti to nevyšlo, zkus se tam zeptat, jsou tam fakt dobří 😉

gabikri
22. nov 2010

@lenca78 : no já se jen obávám abych nevypadala s těch protistresových čokolád jako verlyba a nakonec těhotná nebudu. To je strašná představa......netěhotná verlyba 😕 😕

ivf5
22. nov 2010

@gabikri jojo děkuji za typ a jak dlouho jsi čekala na tu dárkyni? A Ty jsi měla jen darované vajíčka nebo embrya? A kolik to vyšlo se vším všudy, ale to bude asi všude stejné..plus minus..

gabikri
22. nov 2010

@ivf5 : čekala jsem šest měsíců..............a měla jsem jen vajíčka, ale čerstvé, ne zmražené......to je taky důležité.......někde dávají zmražené. A stálo nás to 39tisíc, protože jsme měla poslední pokus na pojišťovnu, ale jinak je to asi něco okolo 90tis.

ivf5
22. nov 2010

@gabikri jojo, tam teda dávají taky čerstvé, ale pokus pro samoplátce, tam teda vychází na 54 tisíc, tak to je docela rozdíl...:(

gabikri
22. nov 2010

@ivf5 : hmm, to je 😉 Těch 90 je fakt darda............měli jsme štěstí s tou pojišťovnou.

ivf5
22. nov 2010

@gabikri tak to se ani nedivím, že Ti za těch 90 davají to nejlepší, ještě aby ne, to já se v pátek s nima zkusím domluvit, že bych připlatila, ať je třeba více vajíček no uvidím, všechno musí jít 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre