Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mijatka
14. okt 2011

@denda1301 dopadne to dobře, rozthuje se ti děloha, já taky špinila. Jsme 6 plus 1. _Držím palce a dej vědět po utz 🙂

denda1301
14. okt 2011

@mijatka je to ok malinké narásto na 4,2mm 😉 a bije už srdiečko.Muž bol so mnou a nevedel sa vinadívať 🙂

mijatka
14. okt 2011

@denda1301 ..to je super 🙂 🙂 to jsou nervy, co? 😝 já před utz byla zelená strachy, ty jdeš 21. a já 24. pak to bude zase o kousek veselejší 😉

denda1301
14. okt 2011

@mijatka no ti poviem že nervičky mám nadrans 😝 4 dni ma nič nebolelo a dneska ako keby uťalo 🙄 ale mám obdobie kedy by som mala mať menzes,tak ja neviem....

mijatka
14. okt 2011

@denda1301 mě bolelo včera jako na ms a teď taky tak jsem si vzala magnézko. Při ZT mě nic nebolelo ani jsem nešpinila

denda1301
15. okt 2011

@mijatka ahoj no dúfam,že tie bolesti nám čím skôr preidu a už si to tehotenstvo budeme užívať 🙂

mijatka
15. okt 2011

@denda1301 ahoj, dnes zatím ok, ale odpoledne jak se najím mě bývá obvykle šoufl, můžu se zeptat kolik ti je?

denda1301
16. okt 2011

@mijatka ahoj ja som bola včera na oslave narodenín tak som nebola na internete.Mám 38 rokov 🙂 mladucha 😀 a ty koľko?Včera som tam išla s malým srdiečkom,že aby ma nerozbolelo podbruško,ale všetko bolo OK 😉 malinkému som dohovorila,že stará mama má 60,že tam proste musíme a poslúchlo.Tiež mi býva špatne aj včera ked sme prišli som to ťažko rozdýchavala.Pozerám,že do tohoto fora nechodia už žiadne žienky kde sa vyparili?Ak by si chcela tak mi máme svoju súkromnú Darované šťastíčka.Tam prešli baby práve odtiaľto,lebo nám tu zakázali sa rozprávať o niečom inom ako o danej téme.Napíš @jada1 a ona ťa ku nám pridá.Uvidíš sme tam všetko ženy,ktoré majú darované vajíčka a nemusíš sa báť,že ťa tam niekto vyňuchá. 🙂

mijatka
16. okt 2011

@denda1301 děkuji, napíšu.Já jsem zajíček 42 🙂 Dnes je mě zle už od rána takže bezva 😒

denda1301
16. okt 2011

@mijatka mne tiež dala som si rožok iba s maslom a liter minerálky,ale neviem či to nepojdem vypustit do záchodu 😲

kacorek
23. okt 2011

Ahoj holky 😉 , tak konečně mi po dozobání Norethisteronu ( 8 dní ), čtvrtý den přišel menzes. A teď zase začnu brát ten Estrimax ( 3x denně 1 tabl.). Tak jsem zvědavá 😒 , co to udělá... Mám se na ultrazvuk objednat cca 12.-13. DC ke svému doktorovi kvůli sliznici, jestli je pěkně rostlá. Ale bolí mě teda břicho jako čert....... A co vy? jak pokračujete? 🙂

anubis
23. okt 2011

@kacorek
ahoj,já začínám ve středu s estrofemem-taky 1-1-1.Akorát na utz.mě objednaly až 24.11 což je jen jeden den před odběrem dárkyně....Tak si taky radši dojdu ke svý gyn,pro svůj klid 😝 A kdy to čeká tebe?mě přijde,že to vůbec neutíká a budeš na neschopence?

kacorek
24. okt 2011

@anubisahojky, tak já začala od toho včerejška brát ten Etrimax a 3.11. jedu do Brna k Macháčovi na UZ ohledně té sliznice.... Tyjo, Tebe si objednali jen den předtím jo 😅 ? Ale jak píšeš, pro klid na dušičce jěště radši i na gyn. Já se v tom moc nevyznám, podstupuju to poprvé 😕 ... Tak to jsem zvědavá, já mám předběžný termín transféru na 5.12. a vtip je v tom, že dělám v obchodě a to bude pěkný šrumec 😒 . Ale snad se to zvládne. Já ani nevím, jestli se musí na tu neschopenku jít !!! V práci bych asi dostala padáka ☹ ....

anubis
24. okt 2011

@kacorek
Ahoj,já to taky podstupuji poprvé,a předběžný termín mám 30.11.to máme skoro nastejno 😵 A asi si nevezmu neschopenku,ale doberu si starou dovolenou,ale když to vyjde,tak už na neschopenku půjdu-peníze nepeníze,už tohle je raketa...a myslím,že automaticky posílaj na rizikový 😝

kacorek
25. okt 2011

@anubis
To je fakt, že to máme 🙂 tak blízko sebe ty datumy. Já už právě dovolenou nemám, mám ji vybranou, ale i kdybych ji ještě měla, nedali by mi ji. Víš, taky mi nejde o ty peníze, ale šéf by se dost mstil 😒 a udělal by mi ze života menší peklíčko ☹ ..... Takže představa 5.12. transfér, pak cca 2 týdny marodka, no to by nevydýchal a bral by to jako podraz 😠 . A je samozřejmě možné, že to napoprvé nemusí vyjít a pak ty další dny by mi to dal sežrat... Proto uvažuju o posunutí termínu cca tak o tři týdny. Záleží taky hlavně na doktorovi, co mi řekne on.... Taky vím, že posílají ihned na rizikové. A navíc mně je 36 let, tím více to je tutovka. 🙂

silvinnka
25. okt 2011

silvinnka ahojte,kocky mate niektora skusenosti...beriem estrofem a utrogestan,v sobotu mam mat vklad co je 24DC ,ale od 20DC ma dost boli podbrusko ako pred menzes....snad je to len tym estrofenom,a snad je to len z toho,ze sliznica mi rastie....dost sa bojim

kacorek
27. okt 2011

@silvinnka
Ahojky Silvi, tak je možné, že Tě podbříšek bolí z těch hormónů. Já beru zrovna Estrimax, což je přípravek na podporu růstu sliznice a právě ty bolesti 😒 cítím hlavně tam a mám to břicho trochu nateklé..... A taky asi budeš trochu nervózní, že jo? Tak hlavně klid a štěstí !!!!!!!!!! Ať se to podaří !!!!!!! 🙂

anubis
27. okt 2011

Ahoj holky,já začala včera brát estrofem,hned po prvním prášku jsem začala špinit,a dnes už krvácet,a břicho mě snad takhle ještě nebolelo ☹ a budu to brát ještě měsíc,au ☹
@silvinnka-držím palečky,určitě to vyjde 😵 musí!!!!! a byla jsi na kontrolním utz?
@kacorek-musí to vyjít napoprvé,já si nic jinýho nepřipouštím,, 😀

silvinnka
27. okt 2011

@kacorek dakujem,dnes som 22DC a cely den ma len minimum pobolievalo podbrusko,akurat vyzeram dost sfuknuta,ale to bude aj prednisonom 🙂) dakujem,za povzbudenie,zelam skory uspech v tehulkovani 😉

silvinnka
27. okt 2011

@anubis ahoj,na utz som bola na 16DC,sliznica mala 7,5mm,tak snad este do soboty trosku dorastie....doky vravel,ze je o.k,ze ma nad minimum ktory je potrebny na vklad....v sobotu podam info,ako nam dopadol vklad 😉

anubis
28. okt 2011

@silvinnka
Určitě dobře 😀 držím palečky moc moooc,čekám na pozitivní zprávičku a za 12dní i na pozitivní tt.Budeš testit doma?a vydržíš 12 dní,jedna holčina testila už 6den po et a už tam byly //,ale taky dvojčátka.... 😀 a víš kolik máte vajíček?zbylo vám i na mrazáček? Já pořád špiním po tom estrofemu a břicho bolí ☹

kacorek
28. okt 2011

@anubis
Kéž by 😀 !!!!!!! Ale uvidíme.....jednou to výjde na 100%, vím to.... A díky 😉 !!!

kacorek
28. okt 2011

@silvinnka
Holka to povzbuzení je to poslední 🙂 . Ale strašně moc Ti držím palečky 😀 , ať se to chytí a pustí až za 9 měsíců !!!!!!! Tfuj, tfuj, tfuj !!!!! Hlavně buď pokud možno v klidu a věř, že to zkrátka výjde 😉 !!!

kacorek
28. okt 2011

@anubis
Tak ať nám taky hlásíš // těhu dálničky 😀 !!!!!!!!! Přeju štěstíčko 🙂 !!!!!!!! Vy jste si nechali vložit dva embryjka? Já pořád přemýšlím, jestli dva a nebo jen jedno.... 😉

anubis
28. okt 2011

@kacorek
Já jdu až za měsíc a vleče se to a neutíká ☹ ale co,chodím do práce,budu doma uklízet,at pak můžu jen lenošit 😀 a nechám si vložit dvě-pokud teda bude má dárkyně plodná,nechci myslet na to,že to nevyjde 😉 a ty chceš vložit jen jedno?taky záleží v jaké kvalitě budou,ale já bych brala dvojčátka 😀

silvinnka
28. okt 2011

@anubis ahoj,tak teraz mi volala embryol.,zajtra mam vklad ....dockala som sa a zatial sa vsetkych 8 embryjok pekne deliiiiiiiii,vravela,ze zajtra mi vyberie dve pekne blastocysty......jasne,ze testnem uz doma na 10ty den....tym,ze sme mali PK a vkladame dve....som sestricka a mozno aj krv,podla testu si dam nabrat u nas 🙂 a nie az na 14ty den v care 😉

anubis
28. okt 2011

@silvinnka
Tak to je super zprávička 😀 zítra napiš co a jak....a nám zaručujou v caru 6 vajíček,tak doufám,že se všechny oplodněj a budou se taky takhle dobře vyvíjet... 😝 a jakou jste měli metodu,ICSI nebo PICSI? my máme i špatnej spermio,tak asi půjdem do PICSI-jen at se to povede napoprvé,že jo?

silvinnka
28. okt 2011

@anubis urcite budes mat pekne vajka 🙂 my sme mali ICSI(manzel ma spomalene spermosky ),darkyna mala pekne vajka....som konzultovala a pytala sa na nazor na ICSI PICSI,namPICSI moc neodporucali,vraj je to nova metoda,ale maju pri nej mensiu uspesnost...

anubis
28. okt 2011

@silvinnka
Fakt jo?nám ji zas vychvalovali,asi proto,že je dražší nebo nevím 😕 my je máme taky pomalé ☹ a do jakého caru chodíš?a dělali vám gennetiku a imunologii?mě jen gennetiku,ale ta je stejně k ničemu,když potřebuju darovaný a imunologie mě mrzí,že nevím,jestli je vše v pořádku,ale snad jo

silvinnka
28. okt 2011

@anubis ja mam za sebou 3x potrat(otehotnela som prirodzene) ,toto je nase tretie ivf(teraz uz s darovanymi vajkami) ,takze mne robili vsetky vysetrenia ake sa daju,imunologiu,infektologiu,genetiku mna aj manzela,hematolog.,endokrynologiu....spermiogram opakovane,fragmentaciu spermii....z predosleho embryjka (pigd-genetiku) vsetky vysledky mam o.k a, ako som spominala az pri druhom ivf. som mala konecny verdikt,ze zial moje vajka su geneticky zle.....takze preto u mna boli asi aj tie potraty,tym,ze tam bola genet. vada....no a podla mna imunologia je dost potrebna...hlavne tam zistuju ci si nevytvaras protilatky voci spermiam,embryjku a gestac. vacku...ja chodim do BA(iscare)inak genetiku z krvi(muzovej,mojej) sme mali bez nalezu,az genetika z embrya vysla s nalezom....neboj sa,urcite coskoro budes mat v brusku krasne miminko z ktoreho sa budes tesit!!! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre