Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

zeina62
20. máj 2012

@kerkyra myslis ze za to ze nemam ms je to tak ze sa to nedari? alebo si myslis ze to nema s tym nic spolocne?

kerkyra
20. máj 2012

@zeina62 já jsem při prvním et otehotnela,ale nedopadlo to kvůli virové infekci s vysokýma teplotama .Myslím,že se teď nedaří,že mrazacci nejsou tak kvalitní.Další mražené už nemáme,tak pokud se teď nezadari ,budem muset jít do nové darkyni.Musela bych si dat pauzu kvůli financím.Tak bych pak pokračovala nejdřív na podzim.Ale třeba se ještě zadari -naděje umírá posledni .

zeina62
20. máj 2012

strasne ti to prajem, aj ja sa bojim ako to bude ☹ ale snazim sa na to nemysliet a mam z strach si urobit test tak pockam na krv

zeina62
21. máj 2012

baby dnes sa mi zvysila teplota s nicoho nic na 37 to je zle ? a neviem preco! chora nie som

twininky
21. máj 2012

@zeina62 já už nemám MS skoro 2 roky a když tak třeba jednou za půl roku a to mě jí museli vyvolat... 😔

zeina62
21. máj 2012

@twininky ja som ju nikdy nedostala sama bez liekov ☹

kerkyra
22. máj 2012

@zeina62 v těhotenství bývá normálně mírně zvýšená teplota-37-37,5pokud nejsi nachlazena ani tě nic neboli,tak bych to viděla nadějně 😉 .Držím pesti,moc ti to přeju.

zeina62
22. máj 2012

@kerkyra niesom chora, prave ze sa citim dobre ale test si neodvazim urobit ,bojim sa si urobit.chcem pockat do krvi. ty kedy ides na krv?

zeina62
22. máj 2012

baby ako sa mate? jaj toto cakanie ubija

kerkyra
22. máj 2012

@zeina62 na krev jdu ve čtvrtek,testovat sama už nebudu,v pozitivní výsledek už moc nevěřím,ale kupodivu mě to nijak netrápí .Když to nedopadne,tak si aspoň užiju léto a na podzim vyrazím do dalšího boje.

zeina62
22. máj 2012

@kerkyra normalne sa mi chce plakat za teba , este nestracaj nadej uvidis☹

kerkyra
22. máj 2012

@zeina62 ještě není důvod smutnit ,testovala jsem jen 10.den a byla to moc po 3 hodinách od předchozího moceni .Já jsem jen pesimista po tom úmrtí.Nejde mi vidět nic ruzove .Uvidím za 2dny.Ty jdeš kdy na krev?

zeina62
22. máj 2012

@kerkyra ja idem v pondelok, ale ja si test nebudem robit aby som bola kludna dovtedy

kerkyra
24. máj 2012

@zeina62 hcg 0.dame si pauzu,musime nasetrit pro novou darkyni a na podzim zas zabojujem.snad jsem si tu smulu vybrala i za tebe.drzim pesti na pondelek 😉

zeina62
24. máj 2012

@kerkyra anjelik strasne ma to mrzi☹ tak som ti to prjala☹ nesmut a hlavu hore vzdy je este nadej . a na jesen sa to uz urcite podari🙂

silvinka20
24. máj 2012

baby, mate niekto skusenosti s tym, ze embryo sa nevyvija? kedy je to urcite iste?

kerkyra
24. máj 2012

@silvinka20 mě řekl doktor v 7.týdnu,že je to na ultrazvuku moc malé,nabral krev na hcg a to bylo negativní.Nejlepší je k potvrzení určitě krev.jinak mi slabla i čárka na moc.testu .

silvinka20
25. máj 2012

@kerkyra mne pozrel len na sone, narastlo mi to za tyzden len 2mm, ani krv mi nezobral a chce ma hned poslat na vyskrab, nedava tomu babatku ani sancu.

clera
25. máj 2012

ahojky všem, těm co čekají ještě na testík přeji hodně štěstí 😀 já jsem zatim ok. chodim do práce a v pondělí jdu k MUDr. na kontrolu. na krvi jsem zatim nebyla mam přijít k němu ale kontrolní testy jsou stále dost silné. zatim ve mě pořád trochu bolí a porůznu někde dloubne ale to jsem cílila od samého počátku. zatim jsem se dostala do fáze že jsem nervozní když mě 5 minut něco nebolí 😀

zeina62
25. máj 2012

@clera ahoj drzim ti palce aby si tuto druhu vazu ukoncila stastlivo a hlavne sa nestresuj, a oddychuj a uzivaj si krasnu jar 🙂

silvinka20
25. máj 2012

@kerkyra kedy ti slabla ciarka na teste?, ja som bola v stredu u lekara a dneska som si znova spravila test zatial mam silne dve ciarky. boze tato neistota ma zabije.

anubis
25. máj 2012

@kerkyra
To mě moc mrzí,že to nevyšlo-držím pěsti do dalšího boje za mimísem 😵
@silvinka20
Já bych si došla na krev-vezmou ti ji všude,i když to budeš muset zaplatit,ale zase budeš mít jistotu...a kolik jsi měla první HCG?a kolikátý tt jsi?taky držím pěsti 😵

silvinka20
25. máj 2012

@anubis je to 7tt, pre istotu som sa dala objednat k inemu lekarovi aby mi povedal aj on svoj nazor. prve hcg som mala 1100, na pondelok mam termin no som dost nervozna a nechapem doktorov pristup, ved ma supol hned na stredu na vyskrab!!! v 6tt embryo malo 4mm a teraz ma 6mm a doktor povedal ze sa nevyvija a ze tam nie je akcia, nezobral ani krv ani nic len podla sona sa rozhodol ze mam ist na predoperacne a potom na vyskrab. tak som zdesena.

anubis
25. máj 2012

@silvinka20
Být tebou,snažila bych se být v klidu,a jen si došla znovu na krev....mě v caru objednaly na první utz až v 8tt,a jen kvůli tomu,že v 8tt už musí být srdíčko-kdyby mě vzali třeba v 6 nebo v 7tt být nemusí a zbytečně by mě stresovali.Já měla 14 den po ETU hcg-879,takže tvé hcg je krásné 🙂 Určitě jsi udělala dobře,že půjdeš ještě k jinému dr.četla jsem mockrát,jak už byly připravené na revizi a nejednou naskočilo srdíčko.Nechci ti dávat planý naděje,ale moc držím palce,aby naskočilo,a tvůj dr.se mýlil 😵

silvinka20
25. máj 2012

@anubis dakujem, dufam ze tento druhy lekar da tomu embryu aspon este tyzden ci dva.

brita
25. máj 2012

@silvinka20 Ahoj, ja by som urcite este pockala, ved srdiecko moze naskocit aj neskor. V ziadnom pripade sa nedaj nutit na kyret, kym si sama nie si 100% ista, ze to sa naozaj neubera dobrym smerom. Rovnako odporucam vyskusat ineho doktora, nechat si zobrat krv, ultrazvuk buduci tyzden. Odkial si, moja?

anubis
25. máj 2012

@silvinka20
Já bych si na tom trvala 😵 a kdy k němu jdeš?

anubis
25. máj 2012

@brita
Ahoj paní,jak se máte?zajíčci v pořádku a nezloběj?

brita
25. máj 2012

@silvinka20 Este som naschval kukla do mojej tehot. knizky a ja som mala v 6tt + 2 dni velkost plodika jedneho aj druheho (lebo mam dvojicky) 4,9 mm. Sice uz mali srdiecko, ale ani v 6tt + 2 dni casto srdiecko nie je, viem to, elbo som na modrom konikovi uz dlho a precitala som si vselico. Ja si myslim, ze to mas v poriadku. 😉 Kolky tyzden a den presne si bola na poslednom sone?

brita
25. máj 2012

@anubis No halo paní 😉 😉 😉 Dakujem za opytanie. 🙂 Zajacikovia sa nam pekne drzia, uz maju kazdy skoro 1 kg.
V pondelok idem na ten glukozovy test. Zatial sme mali vsetko v poriadku, tak uz len musime vydrzat 😉 Inak ja som si uz zajednala aj laktacnu poradkynu, idem sa s nou stretnut v pondelok. Chcela by som, aby prisla potom za mnou do porodnice skontrolovat ma, ako kojim, resp. aby mi pomohla nastartovat kojenie, kedze budem po cisarskom. A navyse byva kusok odo mna, takze ma budem moct chodit skontrolovat, ako kojim, aj domov. Sice sa za to plati, ale myslim, ze to budu dobre investovane peniaze. Vies, mam trochu obavy, ako najlepsie kojit, ked budu dve a ci bude dost mliecka, tak nech nad mnou bdie odborna ruka. 😉 A ako sa ma ufounek? Kolko uz vazi? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre