Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

evitaa
15. nov 2012

@baculiatko40 Holky, to jste mě potěšily!!! S prodlouženou kultivací počítáme. Už jsme sjezdili kdeco a pořád nic. Dneska mi dr. Štelcl psal, že má pro mě 8 vajíček vhodné dárkyně. Lekla jsem se, kolik to bude stát, ale říkal, že to bude za cenu 6. Když je to prý od jedné dárkyně, že dvě vajíčka si nenechají samostatně. Kamarádku hned napadlo, ať nám dají ty dvě zdarma, že se určitě chytnou a my ušetříme 😀 Příští pátek jedeme na konzultaci. Bude to 14. den cyklu, tak počítám, že pak do týdne by mohl být transfer.
Kolikátý den cyklu jsi měla ty transfer?

twininky
15. nov 2012

@zeina62 veliká gratulace k dvojčátkům 😉

twininky
15. nov 2012

@sambuca no paráda, tak se přece zadařilo, úžasný 😉 , bylas na tý hysteroskopii??

twininky
15. nov 2012

@anubis Anubisku nestíhám, malá je pořád řvavá, a já vstávám až v 1 odpoledne a pak lítám do večera, do toho ještě ta škola a stavíme.... 😀 je to šrumec 🙂

evitaa
15. nov 2012

@baculiatko40 Kolik sis nechala zavést embryí? Teď jsem četla statistiku na jiný diskuzi a super. Zkusím to zkopírovat

ak dnesni prednasky me zase presvedcili o tom, ze jsou v Reprofitu machři Jednu měl Machač a povidal o zmrazenych oocytech od darkyň. Pokusně s tím začali, protože tradiční léčba "čerstvými" oocyty naráží na různé problémy..... a první vysledky? Transferovali 19 embryii do 11 příjemkyň vyžadujících léčbu darovanými oocyty. Z 11 transferů mělo pozitivní test 10 přijemkyň, 8 těhotenství se zdárně vyvíjelo dále. To jsou super čísla

luca77
15. nov 2012

@kerkyra Píšeš, že transfer bývá 10 - 14 den, to myslíš jak...od doby, kdy se začne zobat Estofem nebo když už je sliznice dorostlá tak , jak potřebují 😉 Já to neznám, tak se ptám zkušenější 😉

kerkyra
15. nov 2012

@luca77 Myslim od zacatku uzivani estrofemu. me sliznice za 10-14dni vzdycky narostla.Po tydnu jsem sla na utz,to jsem mela myslim 8mm a pak hned naplanovali KET,a dalsi utz uz pri transferu a rikal 11mm.A asi 2 dny pred transferem mi pridali jeste utrogestan.Tak drzim palce,at se zadari.A ty jdes na ET nebo KET?

kerkyra
15. nov 2012

@luca77 jukla jsem zpet,ze jdes na ET.Estrofem budes teda asi brat trochu dyl,do OPU darkyne a pak nez bude hotova kultivace embryii.Pri ETjsem brala etrofem skoro 3 tydny.

kerkyra
15. nov 2012

@evitaa muzu se zeptat,na kolik vas vyjdou mrazene oocyty?Me teda zbyva jeste 6mrazaku a 1cyklus ivf na pojistovnu,ale kdyby to nahodou nedopadlo,tak zacinam sondovat.Podle te prednasky to vypada nadejne 😉

monnn
15. nov 2012

@evitaa @kerkyra taky by mě to zajímalo(kolik to stojí)mám poslední pokus a nevím jak s ním naložit aby už to vyšlo!! 😔

baculiatko40
15. nov 2012

@evitaa transfer som mala na 19DC. Mne vkladali len jedno embryo, pretoze ja som mala operovanu maternicu, vyberali mi myomy a mam niekolko jaziev na maternici, takze moja maternica by to v pripade dvojciat nezvladla (riziko roztrhnutia), ale aj tak by som si nedala vlozit dve vzhladom k urcitym dalsim rizikam (moj vek, riziko predcasneho narodenia dvojciat, co je skor pravidlom). Ja som chodila k dr. Machacovi a bol fantasticky. Ano tie statistiky a hlavne vyhody presvedcili aj nas a rozhodli sme sa spravne.
Ked budes mat buduci tyzden 14DC, tak vacsinou transfer byva na 19-20DC, ale myslim, ze lekar Ti bude chciet nastimulovat sliznicu maternice, ak uz neuzivas Estrimax al. Estrofem. Prave na 13-14DC sa kontroluje sliznica. Ak chces vediet viac, kludne sa pytaj...

evitaa
15. nov 2012

@kerkyra

Cena:
Podle Vaší finanční situace nebo přesvědčení si můžete vybrat počet vajíček k Vaší léčbě:
4 kvalitní oocyty za cenu 78 000 Kč s garancí minimálně 1 kvalitního embrya k embryotransferu

6 kvalitních oocytů za cenu 84 000 Kč s garancí minimálně 2 kvalitních embryí k embryotransferu

3. cyklus Vám nabízíme ZDARMA, v případě, kdyby se stalo, že neotěhotníte ani při druhém cyklu léčby pomocí zamražených oocytů.

evitaa
15. nov 2012

@baculiatko40 Minulý měsíc jsme byli na KET s vlastními embryy a 14. den byla sliznice 11mm, takže dobrý. Snad to tak bude i tento měsíc. Normálně se těším jak malá holka, už jsem skoro ztrácela naději.

baculiatko40
15. nov 2012

@evitaa tiez som nikdy nemala problem so sliznicou a to som mala transfer 8krat pred tymto poslednym, aj tak chcel lekar aby som ju nastimulovala Estrimaxom, zacina sa od 1DC. Ale vsak vy sa dohodnete s Dr. Stelclom na konzultacii. Drzim velmi palce!

zeina62
15. nov 2012

@baculiatko40 no super 🙂 my sme mali viac ako 4 a nam sa to tiez na prvy krat v RF podarilo hned a rovno dvojcata 🙂

zeina62
15. nov 2012

@twininky dakujeeem ako sa mas? davno som ta tu nevydela🙂

sambuca
15. nov 2012

@twininky ahojky!!! Jak se daří mámo 🙂
No zadařilo, zaplať Bůh!! Jinak ano na hysteroskopii jsem byla.. tak snad se to i vyplatilo..

sambuca
15. nov 2012

Holky prosím o radu, bylo Vám taky kolem 6-7 tt zle? Nejsem absolutně schopná fungovat! Celý den spím a odpoledne to pak přijde, neuvěřitelné nevolnosti, žaludek se mi úplně klepe a jedinné co jsem schopné pozřít je Coca-Cola po lžičkách. Nemůžu se najíst, takže všechny ty prášky polykám nalačno, no humus!! Nečekám rady, vím že to musím přetrpět, jen mi to přijde brzo..

zeina62
15. nov 2012

@sambuca ahoj moja, aj mne byva velmi zle a furt ma napina, ale vtedy sa snazim nieco zjest aj ked nasilu a vtedy ma to trochu prejde, a tu coca colu nepi to vobec neni dobre pre babetko ! a nic bublinkove by som nepila to neni dobre vobec!

julinka87
15. nov 2012

@sambuca-Sabinko Mamino, já jsem na tom uplně stejně 😉 od 6tt-9tt jsem byla přesně, jak píšeš nepoužitelná 😝 . Teď jsem sice skoro v 11tt, ale jak padne odpoledne, nebo k večeru-je mi zle, jen ležím,k tomu trpim nespavostí,pravidelně od 3 od rána a vždycky mě pak chytne velikej hlad a kručí mi v žaludku. joo a pomáhá mi studený mlíko-ale nevím, jestli by jsi ho třeba ve svým stavu vůbec polkla..

sambuca
15. nov 2012

@zeina62 myslím že pár lžiček Coca-Coly nemůže ublížit ani mě ani mimču... znám i pár holek co si pomáhali ledovým pivem po lžičkách a taky jim to pomáhalo, ale to bych si nedala.. nesnáším pivo!

@julinka87 Julí už 11tt téééda to to letí! Kdy jdeš na NT screening? A necháš si ho udělat v Gennetu?
Myslím, že na mléko se ještě necítím 😀 to by nemuselo dopadnout dobře..! Doufám, že to opravdu bude trvat jen do konce prvního trimestru, jnak si to nedovedu představit! Zajímavý je, že třeba moje mamka to měla až do porodu... 😕

zeina62
15. nov 2012

@sambuca pocuj a ty si uz v siedomo tyzdni? ja v pondelok budem vstupovat do siedmeho tyzdna, a male uz ma srdiecko?

sambuca
15. nov 2012

@zeina62 zadávala jsem to podle data porodu a to jsme vypočítala podle poslední MS. Tak jak to budu mít v těhu průkajdě, ale podle početí jsem dnes 5+6tt.

zeina62
15. nov 2012

@sambuca
@julinka87 baby a nezvykne vas boliet podbrusko ako pri menstruaci?

sambuca
15. nov 2012

@zeina62 jo a na srdíčko jdeme v úterý na kontrolu do Gennetu.. tak snad bude vše v pořádku!

zeina62
15. nov 2012

@sambuca aha tak ja som o tyzden v predu nez ty

zeina62
15. nov 2012

@sambuca budem drzat palce bude to ok

sambuca
15. nov 2012

@zeina62 neustále.. občas to je taková křeč, že to uplně rozdýchávám a pak to hned ustoupí.

sambuca
15. nov 2012

@zeina62 no transfer si měla o 4 dny přede mnou, takže ty by si měla být 6+3tt tedy v 7tt. A MS nevím kdy jsi měla..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre