Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

dasein
9. okt 2013

@stastenka42 No hrozně moc v to doufám. Tobě to vyšlo napoprvé?

rokytka11
9. okt 2013

Ahoj holky, tak podle UZ bublinka (zatim jen gestační vaček se žloutkovým váčkem) odpovídá 4tt+5 takže jen 5TT. Bublinka měla 9,2 mm. Trochu jsem z toho zaražená proč jsem o týden pozadu, snad to neznamena nic zlého. Další UZ za 14 dní.

stastenka42
9. okt 2013

@dasein nie,ja som zlozitejsi pripad....mali 4 darkyne,z toho sa nam hned na prvy podarilo otehu,ale v 14tt MA,potom raz biochemicke tehu a dlho nič..nakoniec som znovu absolvovala všetky vysetrenia a na hematologii mi zistili mutaciu trombozy...tak som pred transferom zacala pichat fraxiparin na riedenie krvi a zatial sa držime 😀 😀 😀 😀

stastenka42
9. okt 2013

@rokytka11 ale zlatičko,klidek,všetko je určite v poriadku 😀 😀 bublinka je tam kde ma byt ...a podla coho ti ratal,podla vkladu či menzesu?

rokytka11
9. okt 2013

@stastenka42 podle velikosti gestacniho vacku

rokytka11
9. okt 2013

Holky tak jsem projizdela jine diskuze a zda se ze nemusim plašit, hodne holkam vychazel prvni UZ okolo toho 5 tydne o par dní méně než podle ovulky, tak jsem hned klidnější.

stastenka42
9. okt 2013

@rokytka11 neboj,urcite to bude dobre...my sme boli na začiatku tiez malinky a pozri ako sa mimi vypapkalo 😀

dasein
9. okt 2013

@stastenka42 Tak hlavně, žes to takhle nakonec vybojovala! Držím palce dál!

megie4
9. okt 2013

@rokytka11 paráda!neboj,hlavně klid a bude to určitě v pořádku! 🙂

majka43
10. okt 2013

@rokytka11 To bude dobrý, já od začátku taky plaším, že jsem proti druhým pozadu a doktoři říkají, že v pořádku.

laura35
10. okt 2013

@rokytka11 neboj,to mimi dozenie..tiez som bola pozadu o tyzden az do 20 tyzdna, kde mimi vsetko dohnalo. Hlavne sa nestresuj, tabulkove hodnoty su len orientacne,naozaj to nic neznamena...

majka43
10. okt 2013

Já včera hroznej den. Odpoledne a večer jsem se pěkně pobli..... Já prostě nemůžu někam dál autem, asi mě to vždycky žaludek tak naklepe, že mě je pak šíleně blbě. Kdy to už ustoupí? Vždyť už jsem ve dvanáctým týdnu a je mě hůř a hůř.

stastenka42
10. okt 2013

@majka43 no kazdu chvilu ti to mozno prejde ale niektore maminy az do porodu🙂 tak musís si povedat ze pre miminecko vsetko😀 ja by som zase len jedla a jedla....hruza...dnes ma aj dost boli brusko...asi sa roztahujeme..

majka43
10. okt 2013

@stastenka42 Já bych taky jedla, chutě mám, ale pak mě je po všem zle.

stastenka42
10. okt 2013

@majka43 a neobjavila si nieco po com ti nieje zle? Ja som teraz zistila ze nemozem pomarance ani pomarancovy dzus...za 10 minut som bola vyhadzana ako pubertacka:-[:-[

majka43
10. okt 2013

@stastenka42 Mě je blbě i po suchým rohlíku. Je to úplně jedno, co sním.

stastenka42
10. okt 2013

@majka43 no tak to je fakt blbe....mne ani predtym ked som bola tehu nebyvalo zle...asi mam stastie...no zlatko budes musiet vydrzat ale to ti urcite prejde....mysli na to ze je to pre maly pokladik a hned ti bude lepsie😀😀😀

stastenka42
10. okt 2013

dievcata poculi ste nieco o tom že od druheho trimestra sa nema spavat na chrbate???? vraj to moze ublizit babatku...

misha83
10. okt 2013

@stastenka42 nekdevjsem to cetla, ale ja spim zasadne jen na zadech a nebo na brichu, takze oboje spatne 😉 .

stastenka42
10. okt 2013

@misha83 no ved prave ja cely život spim na zadech 😒 a teraz ako spavas?

stastenka42
10. okt 2013

@misha83 dokedy ta pobolievalo brusko a krize? mna dnes vynimocne cele poobedie dost bolia vajecniky a krize...ani si neviem najst polohu 😒

misha83
11. okt 2013

@stastenka42 no jak jsem psala, na zadech nebo na brichu 😀 tak na pul. Posledni dve noci vic na boku, protoze to brisko uz trochu zavazi. Ono to spani na zadech, je vic skodlive pro tebe nez pro mimi, ale kazdopadne az v pozdejsi fazi a ono to pak zacne byt neprijemne. Jak je miminko tezsi, tak ti tlaci na pater, na vnitrnosti a muze ti priskripnout nejakou cevu, proto se to nema, ale kdyz se citis fajn, tak bych to neresIla.

misha83
11. okt 2013

@stastenka42 ja jsem tompobolivani nemela moc dlouho. Mam ale dost posunuty prah bolesti, tak jsem to mozna necitila a navic, ja jak jsem chodila do prace, tak jsem pak uz tyhle veci nemela vubec cas sledovat 😉 .

stastenka42
11. okt 2013

Dakujem...

stastenka42
11. okt 2013

@majka43
@rokytka11
@megie4 hallo maminy......kde ste ? ako tehulkujete? ja som bola včera nakupit v tescu a zabludila som do časti s vecičkami pre miminka...samozrejme nahodou 😉 bola akcia na bodynka tak som sa rozhodla že našej pusinke kupim niečo....vybrala som neutralne biele s napismy milujem ocka,milujem mamu a pod.. 5 kusov za 4,9 € no nekupto !!! tak ako som sa hrabala vo velkostiach na obale bolo 2-3 tak som ani nedočitala,hodila do košika a odišla...Pridem domov,a cela natešena ukazujem mm čo som kupila,vytiahnem a ...skoro ma piclo! velikanske body...pozriem znova na obal a tam že na 2-3 ROKY !! ha ha.....tak možem sa vybrat nazad a vrátit to....no nie som šikovná????? 😀 😀 😀 😀

megie4
11. okt 2013

@stastenka42 Ahojky. 😀 Proč by jsi to vracela?Tak si to nech,však miminečku taky jednou budou 2-3 roky. 😀 😀

stastenka42
11. okt 2013

@megie4 to je v pohode,s tym nieje problem,vratim a kupim nove... 😀 😀 tebe tiež pekne naskakuju tie tyždne 😀 😀 😀 😀

misha83
11. okt 2013

Ahojky holky tak jsem zpět z kontroly. No, upřímně jsem si myslela, ze bude vše ok. Čípek na pohmat špatný, ale alespoň délka ok. Musím jen ležet, do nemocnice mě prý hnát nebude, protože tam bych taky jen ležela a hlavně chce, abych byla v klidu psychicky. Odpovídáme konci 32. tt, což je ok dle MS a malej má 1800g. Prý je nález od poslední kontroly dost jiný, malej už naléhá hlavičkou. Snad ty 3-4 týdny ještě vydržíme. Na další kontrolu jdu za 12 dni. Trošku mi i kleslo bříško, což jsem myslela, že se zdá jen mně, ale dnes mi to řekla i mamka. Od neděle nastupuji na mateřskou.

majka43
11. okt 2013

@stastenka42 Ty už můžeš něco koupit, když máš po screeningu, já ještě počkám a pak už snad taky něco koupím.

majka43
11. okt 2013

@misha83 Určitě to bude dobrý a nějaký týden ještě vydržíš.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre