Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

ivka3901
25. júl 2014

nelly3 díky moja takže kludne možem zas od pondelka začať brať nový plát aj ked budem mať menzes 😒 a ako čo nového?

ivka3901
27. júl 2014

čaute baby mala niektorá z vás bolesti pri braní antikoncepcie Marvelon nikdy som ju nebrala a ešte k tomu po 9 rokoch mám antiku tak moje telo nevie čo má robiť 😒

ivka3901
31. júl 2014

ahojte baby kde ste sa všetky podeli? 😒 či ste už všetky tehotné 🙂 robí mi starosti tá moja antika marvelon začala som brať další plát od pondelka a ešte stále mám menzes a tie krče k tomu ach jaj ☹ bojím sa aby mi to niečo zlé nespravilo 😒 brali ste aj vy pred vkladom ?

nelly3
1. aug 2014

@ivka3901
ahoj, boli sme na dovolenke, ale uz sme od dneska doma, ja som tiez mavala pri nej krce, hmm a to som si myslela, ze pri nej budem mat pokoj, divne, takze to ona sposobuje 😠

ivka3901
1. aug 2014

@nelly3 tak potom ste oddýchnutý boli ste niekde pri mori?no vidíš neni som sama,ale už je dobre aspom zaťiaľ a vy ste ako natom teraz?

nelly3
1. aug 2014

@ivka3901
tento rok sme pri mori neboli, boli sme v budapesti a potom sme isli na balaton 🙂 mam mrazaciky, tak asi po lete pre nich skocim 😉

ivka3901
1. aug 2014

@nelly3 aj my sme boli na balatone v sijofoku s partkou bolo super.a tiez mas z darovanych vajicok embryjka?a kolko mas este pokusov?

nelly3
1. aug 2014

@ivka3901
nie ja mam svoje, ale chodim do RF, pokusov na sk mam este jeden, ale do RF chodim ako samoplatca teraz, snad sa uz konecne podari 😉

ivka3901
1. aug 2014

@nelly3 ahá tak držím všetky palčeky 🙂

ivka3901
2. aug 2014

ahojte baby kde ste sa všetky podeli potrebujem vymieňať skúsenosti 🙂 mám teraz do 22 augusta dovolenku tak mám viacej času písať 😀 je niektorá v takom prípravnom štádiu ako ja?

sweetzu
6. aug 2014

ahojte ja uz chodim do car 2,5 roka a este sme sa nedostali k ivf. uz mam 3 ziadost, ale lieky kt som brala nezaberali, netvorili sa mi vobec vajicka. ako to je s tymi darovanymi? ja si musim najst darkynu alebo oni kolko to trva o co je to drahsie? dakujem za vsetky info

ivka3901
6. aug 2014

@sweetzu ahoj tak to musíš ísť na konzultáciu do centra no my sme tam už na jednej konzultácií boli takže ja som len zavolala na recepciu,že sme sa rozhodli pre darcovský program a dr.štelcl mi poslal dotazník ten sme vypísali a on nám dal termín a stáť celé to bude 4000 eur ☹

sweetzu
7. aug 2014

Uf...my uz chodime do centra vyse2roky

ivka3901
7. aug 2014

@sweetzu no ono to je v podstate lahké nás ešte dr. štelcl prehováral na IVF soft,ale já som sa nedala apovedala som mu,že sú to zbytočne vyhodené peniaze a on že je to vaše rozhodnutie a že s tými darovanými býva vysoká úspešnosť 🙂 vlastne darkyňu ti nájdu oni podľa krvnej skupiny teba a tvojho drahého a ešte podľa charakteristických znakov ako sú farba vlasov očí výška váha atd.inak on nám to na konzultácií všetko pekne vysvetlil 🙂 no my čakáme zhruba už od mája takže je to dosť dlhý proces.já ešte vlastne tento mesiac a ešte celý september budem brať antiku potom v septembri idem na nejakú drahú inekciú,ktorú mi musí pichnúť sám dr. a potom bude vklad 10.10 ešte medzitým mi pošle nejaký formulár cez email. 🙂

katkacernakova
7. aug 2014

ahojte, ja tiez uvazujem nad darcovskym programom. V juni som absolvovala 1. IVF, vtedy povedal dr, ze moje vajicko nema dobru strukturu, neviem co to znamena. Podarilo sa ho oplodnit, ale ked malo 4 bunky, prestalo sa vyvijat, napriek tomu mi embryjko vlozili, ale odislo ☹ Potom mi povedali ze mam nizke AHM (?), snad som to dobre napisala. Naordinoval mi lieky z Rakuska. Brala som ich asi 2 mesiace, potom mi na kontrole povedali, ze sa mi tvori pekne vajicko, tak som isla na OPU, lenze vysvitlo, ze vajicko je prazdne. Mam ist na geneticke vysetrenie, ale neviem k comu to bude dobre, ako mi moze genetik pomoct, ked sa mi netvoria vajicka alebo nekvalitne? Povedala som dr, ze sestra by bola ochotna mi darovat vajicka, ma 35. Dr povedal, aby sme este pockali na vysledky z genetiky. Ja by som uz do toho isla radsej s darovanymi, podla mna nema zmysel skusat este raz IVF. Aky mate na to nazor? Vy ake mate skusenosti? aj co sa tyka gen. vysetrenia. Vdaka 🙂

ivka3901
7. aug 2014

@katkacernakova napísala som ti do IP 🙂

katkacernakova
11. aug 2014

@sweetzu ahoj, boli ste aj na genetickych vysetreniach? nechapem preco vas tak dlho trapili 😒 uzivala si aj DHEA?

sweetzu
12. aug 2014

@katkacernakova co je to to dhea? no bola som min tyzden u mojej gyn sa o tom celom porozpravat a takmer ju mrdlo ked som jej povedala ze sme este neboli na genetickych.takze hned mi odporucila ist do gynfivu radsej a zrusit iscare.

katkacernakova
12. aug 2014

dhea je druh hormonu, ktory som si musela kupit v Rakusku, dva mesiace som ho uzivala a zdalo sa, ze mi pomaha, vajicko pekne rastlo, lenze pri OPU vysvitlo, ze je prazdne ☹ Ja navstevujem IS Care a tam mi dr povedal, ze mame absolvovat geneticke vysetrenia pred tym, nez pojdeme do dalsieho IVF. Nehovorili Ti, kedy budete mat vysledky z genetiky? Ja som sa na to zabudla spytat, potom som zacala hladat info na fore a skoro som odpadla, ked som uvidela, ze to vraj trva 2-3 mesiace 😨 Dufam, ze v pondelok sa dozviem viac info ked pojdem k dr.

franzziska
14. aug 2014

ahojte poradite CAR s darovanymi vajickami ktore je lacnejsie??

ivka3901
21. aug 2014

ahojte baby už som doma boli sme na dovolenke čo nového?nejaké pozitívne tehu testíky 🙂

bobik77
24. aug 2014

@franzziska Ahoj, robila som si nejaký prehľad lebo aj my plánujeme ísť na darované. V Reprofite v Brne to stojí 98000Kč, a tu v KE čo som čítala, tak platíš ako klasické IVF ak máš dárkyňu, ak nemáš tak 1000E. Len zas to že je to lacné neznamená úspech.Chcela by som tiež vedieť skúsenosti od nejakých žien čo boli na darované vajíčka u Hermana v Košiciac.

zuzika72
27. aug 2014

@bobik77 ahoj, byvala som tu este v novembri, kedy sme absolvovali mrazene darovane vajicka neuspesne do 8 tt, potom sa zastavilo srdienko, teraz sme opat 9 den po Et s cerstvymi darovanymi vajickami a opat asik neuspesne, iba som ti chcela povedat ze ani to ze to bude drahe ti nezaruci uspech, prvy krat s marzenymi sme platili skoro plnu sumu a mali sme od darkyne 9 vajicok, teraz s cerstvymi nam robili cenu lepsiu o nieco, ale to ze si zaplatis skoro plne sumy, ktore su pomerne vysoke ti tiez nic nezaruci a to sme mali teraz vkladane 2HB/1 cize najkvalitnejsie embrya, pre porovnanie v tom prvom kedy sme mali mrazene vajicka sme vkladali na piaty den 1CB/2 a KM/2 obe boli dvojkovej kategorie a lekarka vravela ze toto veru na istotu nejdeme a jedno z nich sa uchytilo a bojovalo az do 8tt, teraz to vyzera ze sa neuchytilo ani jedno ☹ hoci boli najvussej kvality a este aj komplet cerstve. co sa tyka kosic to nepoznam byvam na opacnej strane republiky my chodime do reprofitu brno

ivka3901
27. aug 2014

@zuzika72 ahoj no nepotešila si ma kedže ma čaká v oktobri ET s darovanými a je naša posledná šanca ☹

zuzika72
28. aug 2014

@ivka3901 nie, nie nie to som nechcela tak ta urcite teraz potesim kocka s ktorou pisem uz aj sukromne 😉 mala tiez cerstve vajka a vcera mi pisla ze je to boy 😀 , jej sa to ujalo uplne super a vkladala jednu XB/1 a jednu B/2 a uz je v piatom mesiaci, to len my sme specificky pripad asik mali sme tu istu liecbu je to mozno o stasti abo osud ako vrai lekar nas ze kazde embryjko ma dopredu svoj osud dany 😉

bobik77
28. aug 2014

@zuzika72 No veď to mi je úplne jasné, že to nie je o tom či je to drahé alebo lacné. Ale ja mám tak zlé skúsenosti so Slovenskými centrami, konkrétne v Košiciach....Skôr som to takto myslela...Po všetkých tých rokoch som si už urobila nejaký obraz o metódach ktoré používajú v SR. Sú to už roky čo to tu všetko sledujem od fór až po skúsenosti a ja tiež chodím do Reprofitu a myslím si že tu na východe je to ešte ťažko v plienkach. Tak som to myslela. 🙂
Najviac je to o zdravotnom stave tej ktorej ženy a ostatné je už na sile prírody....Ja to vidím nejako takto..... 🙂 A kto ma silu musí bojovať. Ja ju zatiaľ tiež mam, po 7. pokusoch idem na darované tak sa potom aj ja s vami podelím o skúsenosti. Ja mám však dárkyňku až 8.decembra....takže dovtedy idem ešte raz na IVF a uvidíme.....No určite všetkým držím palčeky.....

zuzika72
28. aug 2014

@bobik77
@ivka3901 tak teda predsa len nieco na povzbudenie dievcata dnesne HCG 787,6 je to 10 den po et a vyzera to na dvojky, aj ked zatial bez uplnych priznakov tehu 🙂 tak dufam, ze bubulky zabojuju este viacej ,no a nam inak slovenske centra hned neodporucili uz vyse roka chodime do RF

bobik77
28. aug 2014

@zuzika72 Tak to ma veľmi teší každá takáto správička. Potom mám pocit že to ešte nie je stratené.... ☹ . My sme s manželom spolu 18 rokov, (od 15 tich) a v živote nám chýba ku šťastiu už len malý drobec. No pravdu poviem, že ja tomu už vôbec neverím. Mne skoro stále embryjka neprežili predlženú kultiváciu a tak sa zo 3 krát vklad ani nekonal. ....tak teraz mi povedal že skúsime ešte raz a potom do darovaných. Len tá suma pri darovaných mi až vyráža dych.....preto som smutná, lebo viac asi ako jeden pokus si nebudeme môcť dovoliť.
Prosím ťa koľko vajok ma tvoja dárkyňa? A nevieš ako je to v prípade, že napríklad nebude ani jedno vajko vhodné na vklad, platíš plnú sumu?
Veľmi silno ti držím palčeky a myslím silno nech ti to vyjde🙂

zuzika72
28. aug 2014

@bobik77 no co som ti nenapisala do ip ti napisem takto moja darkyna mala 12 cerstvych a oplodnene boli vsetky a ujalo sa 10, po kultivacii ostali 6, dve sme vlozili inak z cerstvych boli vsetko I.tr. cize najvysia kvalita a 4 sme zmrazili, mrazenych darovanych vajicok sme mali 9 od darkyne, ujalo sa nam 4 vsetky II. kategorie vkladali sme dve po 5 dnovej kultivacii len 1CB/2 a 1KM/2 nemozu ti garantovat lebo ked sa neujmu oni s tym nic neurobia takto nam to povedali a tak to aj bolo ako ti vykuzlia I.tr. ked sa to neda proste ti vlozia to co tam mas vykultivovane a povedia ze niekedy vyjde aj II.tr. posmelia ta a ja som tiez chcela vtedy jednotku a nebola tak co uz bud sa chytia aj take abo ☹ , nam hned povedala ze KM na piaty den nie je vyhra lebo ma byt v tretom dni ze vyvoj je oneskoreny, ale nemali sme nic ine tak sme to vlozili a chytilo sa hoci v 8 tt sa to ukoncilo a platis pnu sumu lebo platis po vklade oni za to nemozu ze to vyslo tak ako to vyslo. 😒

dejna0412
28. aug 2014

Ahojte Dievcata,idem sa sem pokukat🙂ja som dnes 9 den po Et,6 den po Et som si robila test,bol tam duch,dnes robeni o5 digitalny a nic.Mala som len 3 vajka,jedno z nich prezilo,v den Et bolo 4-bunkove bez Pk,tak si myslim,ze asi odislo?No najdej umiera posledna 3.9.mam krv.Stimulku som mala Gonal 150 a dipherelin 0,1.to bolo vsetko.Sme rozhodnuty z manzelom,ze ak to neklapne,tak si dame 2-3 mes.pausu a dame sa na darovane vajicka.Chceme ist do Reprofite.Moja sefka ma dvojcky,mala 3x potrat a vzdala to,dala sa na darovane vajicka.Ked sa narodily tak mala 48.r.Dnes ma uz 50.r.:-)))poviem Vam,ze podoba tam je riadna 🙂neverila by som,ze nieco take sa da🙂Takze,to ma dostalo🙂Zial oni boli v Barcelone a tam su ine palky,11.000euro!!!! Ked som jej povedala,ze u nas to stoji 4.000euro tak pozerala na mna ako na magora🙂hned povedala muzov ze si tam ide pre dievcatka🙂))
Chcem sa Vas spytat,koho by ste mi tam vedeli odporucit????Baby to vazne sa tak dlho caka na darkynu???3-4 mesiace??Este sa chcem spytat,kolko to stoji cele pre samoplatcou???Dakujem Vam velmi pekne🙂) 😲 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre