Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
6. júl 2009

iwuska šaty sme si nekúpili, lebo sme nevedeli, že tam môžu mať otvorené v sobotu salóny iba do 11.00 hod a my sme tam dorazili tak 10.50, ale majú dostať o dva týždne novú kolekciu, tak tam znovu vyrazíme. Ja osobne som minula peniažky na iné oblečko, aby ma nemrzelo, že som cestovala len tak 😀 No a vykecávačky s didlinkou, tak to my môžme, veď si ju v sobotu spoznala aká je 😉
Ja som ešte v sobotu špinila, ale od včera je to čisté, tak zajtra idem do Brna na ultrazvuk a keď bude všetko OK, tak od ďalšej mrchy začíname prípravu na KET. Mrcha by mala doraziť tak asi o dva týždne, ale u mňa človek nikdy nevie. Do Brna ideme zajtra až na 14.30 hod, ale večer podám infošky 😉

mimka29
6. júl 2009

Oprava - didlinku si spoznala v piatok a nie v sobotu, som to ale motovidlo. Píšem si s vami medzi stránkami a preto mám niekedy toľko preklepov 😀

dianan
6. júl 2009

no teda...mali ste riadne perný víkend...obidve... 🙂
mimka...už som si zvykla..byť tak dlho v práci.....da sa to....treba sa len na to naladiť..
baby...idem pichať hned od 1 dna mrchy....mala by prísť do týždna....tak som zvedavá.... 🙂 a potom po cca 4-5 dnoch pichania...idem na kontrolu...ale to sa mam s Dr.telefonicky dohodnuť.

mimka29
6. júl 2009

dianan - ja som sa vždy na pichačky tešila 😀 A bála som sa pri každom IVF-ku vždy najviac tej prvej kontroly či sú vôbec nejaké foliky. Tak sa mi vždy triasli nohy na koze.

dianan
6. júl 2009

mimka...aj ja to tak prežívam....ale asi každý 🙂

iwusa
6. júl 2009

mimka tak to mas pravdu - cely den sme prekecali aj ma uz krk bolel, ako som bola stale vykrutena v aute, ale cert to zober, s didi sa dalo stale kecat 😎

teda babule, vy idete zasa do tuheho! ani sa nenazdame a opat tu budu velke tehulkovske boje! samozrejme budeme doma drzat pastiky! clovek by neveril ako silno to vsetko prezivame 🙂

mimka29
6. júl 2009

Ja to vždy pri každom ďalšom IVF-ku prežívam viac a viac a už mi to teda úplne stačilo (myslím tých zážitkov) tento boj (ako napísala iwuska) už musíme vyhrať všetky.

mimka29
6. júl 2009

Čo porábate keď tu nie ste? Ja už začínam stresovať pred zajtrajšou návštevou v Repromede a to ešte ani o nič nejde 😅

dianan
6. júl 2009

ahojte...taraz som tu len mrkla....
mimi..ja pečiem koláč...len kaký ovocný...
nič sa neboj,dobre bude....držime Ti palce,myslíme na teba,potom daj vedieť... 🙂

mimka29
6. júl 2009

Ja som sa teraz napchávala koláčom čo som včera piekla. Ja idem zajtra doobeda ešte do roboty a až na 14.30 hod do Brna, tak budem večer asi pekne uťahaná, ale určite dám vedieť.

vika34
6. júl 2009

ahojte kočky,som o.k.,nestíham nič ,ozvem sa ked sa mi to trochu uvolní,skúsim aspoň trochu prečítať ,nech som v obraze,pá

iwusa
7. júl 2009

no my sme vcera este oslavovali s poslednymi oneskorencami a uz sa ozvali aj sestry s gratulaciami - takze super. inak som uplne mimo dnes rano, najradsej by som spala. mimka - dnes drzime pastiky, vecer (ked budes vladat) hod nejake info, jo?

mimka29
7. júl 2009

Dobré ránko,
jasné že večer napíšem. Doobeda musím byť v robote, topom domov dať rýchlu sprchu a smer Brno, takže dnes mám dosť náročný deň.
Páčko schledáčko 😉

dianan
7. júl 2009

dobre ránko...čaute krásky moje.... 🙂 prajem vám pekný dník...nech nám to v práci rýchlo ubieha....mimi...tebe držim palčeky siiiilnoooo

iwusa
7. júl 2009

babule viete o nejakej skole dizajnu? myslim bytoveho 😉

iwusa
7. júl 2009

asi nie, nevadi 🙂

drzime paste aby vsetko dobre dopadlo v brne!

dianan
7. júl 2009

ahojte...iwuš.....neviem o ničom takom....

mimka29
7. júl 2009

Hlásim návrat z Brna. Prišli sme neskôr, lebo sme boli ešte na večeru.
Takže nič nám neprekáža v tom, aby sme od ďalšieho cyklu mohli začať s prípravou na KET. Sleznicu som mala dokonca aj bez liekov a to som ešte v sobotu špinila 6 mm, takže paráda. Mrcha by mala prísť tak do dvoch týždňov, ale ako ju poznám, tak aj skôr, potom bude 15 dňová príprava, aby sa perinka drobcom páčila a môžeme tehuľkovať 🙂 Lekár dnes nemal žiadnu pochybnosť, že by to nemalo vyjsť, tak som tak dobre naladená.

Pekný večer všetkým

mimka29
7. júl 2009

iwuška ani ja neviem o takej škole.

dianan
7. júl 2009

mimka tak super.....tak ideme do toho spolu.... 🙂

mimka29
7. júl 2009

dianan teším sa. Bože ten lekár mi vždy urobí takú dobrú náladu. Ospravedlňoval sa ná, že darkyňa mala iba toľko vajíčok, ale že pri stimulke mala až 28 folikov, tak predpokladali, že bude viacej vajíčok a nie iba 7. A tak nám dali aj zľavu, keďže nám to nevyšlo hneď z čerstvých embryjok a tak, že keď už máme takú smolu, tak to už musí na 100% vyjsť. No proste sú tam úžasný. Ja viem, že keď to náhodou nevyde, tak potom budem na nich aj nadávať, ale takí sme už my ľudia 😀

dianan
7. júl 2009

mimka...treba veriť,že sa to teraz naozaj podarí...aj ja verím.....musí sa nám to podariť..... 🙂

iwusa
7. júl 2009

mimka - skvele spravy! budem vam obom kockam drzat silno paste! a po tom vsetkom si to ozaj zasluzis, mimi! jajha, ona mala az 28 folikov? kto by bol povedal, ze bude mat iba 7 vajok, skoda ☹ ale mrazacikovia urcite bude velmi silne a zvladnu to! ty brdo, zrovna davaju ten pohrebe v telke... normalne mam zmiesane pocity

mimka29
7. júl 2009

iwuska ty si sa prišla na nás pozrieť ... si zlatá. Vieš ono je to tak, že môžu aj kecať aby vyzerali dobre, lebo dohoda bola, že pokiaľ darkyňa nebudeme mať aspoň 10-15 folikov, tak že ju nechceme a oni budú hľadať ďalej, aby bolo čo najviac vajíčok a teda aj embryjok. A to nám povedali oni, nie že by sme si to diktovali my. Ale ako ich môžeš skontrolovať. To sa nedá. Musíme im iba veriť.

iwusa
7. júl 2009

no ved jasne, nemas sancu ako by si si to mohla overit, fakticky nam nic ine nezostava. vies ako mne povedal doktor v piatok, ze ten prednison nebudem potrebovat a na sliznicu mi daju lieky, proste nic ine mi nezostava iba mu verit, ze naozaj mi chce pomoct a nie len vytlct peniaze...

mimka29
7. júl 2009

Ja veľmi nedokážem odhadnúť ľudí. Vždy si myslím, že keď ja som na niekoho dobrá, tak aj on bude dobrý ku mne, ale z Dr. Veselého v Brne mám úžasný pocit. Tu na Slovensku som cítila z lekára takú uponáhľanosť, nestíhačky, ale v Brne maju na teba čas, venujú sa ti a cítiš, že ti chcú pomôcť.

iwusa
7. júl 2009

mna napriklad velmi potesilo to, ze aj ked doktor mal mat dovolenku a bol tam iba pre to, aby si spravil faktury, tak nas proste zobral, pretoze uz riesime nieco vaznejsie a tym sa este viac upevnil vztah medzi nami a nim. potom som strasne v pohode z takychto veci a viem, ze po psychickej stranke je to super!

mimka29
7. júl 2009

Dobrú nocku zlatíčka moje, cmuk 😉

iwusa
7. júl 2009

aj ja uz idem, papa zlaticka

iwusa
8. júl 2009

bre ranko babule,
dnes je uplne super vzduch, ja som uz bola tak strasne unavena z toho dusna, takze som rada, ze bola burka a aj teraz, ze stale prsi, pretoze je uplne uzasny sviezy vzduch. no a moj sef mi volal, ze dnes a zajtra bude v ba a v piatok bude mat dovolenku. a ja sa tu asi unudim k smrti, musim si vymysliet nejaku robotku, ale namiesto toho aby som nieco robila, tak som objavovala a v zazracnej skrini plnej maskrt som objavila kokosove keksiky a poviem vam, ze su uplne uzasne, hotove nebicko v papulke. ja som strasna maskrtnica!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre