Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

lulululienka
26. okt 2017

@janulka232
@milus777
Ahojte, ďakujem za odpovede. Ja som mala v marci amh 0,19. Pri prvom IVF jedno vajko z toho 1embryo ale vklad neúspešný. 2IVF 3vajka,2embrya zatiaľ 1vklad neúspešný. Ešte ideme na repro-imuno a potom na KET. Chodíme do Heliosu v MT, ale od začiatku nám vraveli ze je to u mňa na darované. Ale sme si povedali ze to musíme skúsiť. Teraz neviem aké amh mam, a asi to ani radšej nechcem vedieť. Psychicky sa už pripravujem na darcovske, ak by to predsa len nevyšlo. Vedeli ste si dat aj nejaké "parametre" darkyne? Myslím napr. farbu vlasov, oči, výšku? Ci vám to bolo jedno?

janulka232
26. okt 2017

@lulululienka aj,ked maš nizke amh,ale ešte stale vieš dat vajička,takže ja by som to ešte skušala s tvojimi vajičkami,ale samozrejme zaleži aj od toho aky maš vek,lebo mna už suri vek tak už to nechcem odkladat.Ešte mesiac možno dva a končim.Ja som bola v Prešove na repro-imuno a beriem lieky medrol.Mne je to jedno ako bude vyzerat darkyna,len by som chcela aby mala hnede,alebo čierne vlasy.

milus777
26. okt 2017

@lulululienka zalezi ci mas pravidelnu ms... Ja som uz mala normalne navaly tepla a nemala som menstruaciu uz vobec a k tomu to nizke amh tak u mna uz velmi nebola sanca... Dali nam vyplnit dotaznik o vybere darkyne a tam som si zadala vysku, vahu, farbu vlasov, oci,vzdelanie,zaluby....

joannita
27. okt 2017

@lulululienka ja mam za sebou niekolko vkladov z darcovskych vajicok. S vlastnymi som skusala 2 cykly, ale ziadne vajce som nezniesla.
V gynfive v BA mali pre mna darkynu v podstate za mesiac, cize nie necakas. Moc mi o nej nepovedali, akurat ze vybrali taku ktora sa na mna podoba a povedali mi len kolko meria a ze ma VS. Viac vraj nemozu povedat.
Prvy vklad bol z cerstvych vajicok a ten sa aj podaril, uchytili sa obe embryjka, ale v 9tt som o ne aj prisla. Dalsie tri vklady zo zamrazenych embrii uz nevysli....teda este pri druhom vklade som otehotnela, ale hcg nestupalo ako malo a nakoniec kleslo uplne.
Drzim palce a chod do toho 🙂

lulululienka
27. okt 2017

@joannita Ahoj, ďakujem ti za odpoveď. Ja zatiaľ naštastie znesiem vajco 🙂 mala som 1 a potom 3 pri IVF-kach. Ale už ma zase "strašia" že s mojimi to nevýjde....tak si robím prieskum a snažím sa získať čo najviac info. Tak to si v GF mala rýchlo darkyňu.

janulka232
27. okt 2017

@milus777 prosím Ťa a koľko si mala vajíčok z darkyne? A podarilo sa prvý krát?

milus777
27. okt 2017

@janulka232 vajicok mala darkyna tusim 8...ale do piateho dna vydrzali dve embrya spickovej kvality... Jedno som si dala vlozit a podarilo sa 🙂

slimko
5. nov 2017

Ahojte baby. Som tu nova. Mam za sebou akurat 3ivf ktore nevyslo...mame niejkolkk diagnoz( teratozoospermia...ja mam nizke amh, tetaniu, stitni antiTPO, bunkovu imunitu na mm spermie,....vzdh nam po PK ostalo len 1embryo na vklad a nikdy sa neuchytilo...)Odporucali nam uz pred poslednym cyklom darcovske vajicka no chceli sme skusit este s nasimi...no a nic. Dnes sme si s muzom poplakali polutovali sa...a co dalej...zvazujeme teda darcovstvo...len nevieme kam ist aby sme sa nezadlzili az po dochodok a hlavne aby nam niekde aj poradili co je vhodne a ako a nielen tahali prachy ako v car...dakujem za rady

janulka232
6. nov 2017

@slimko ahoj tak vieš,že car je skor,len o prachoch.Ja som chodila do Martina a tam pri poslednom IVF nas poslali riešit darkynu do Bratislavy,ale ja som chcela ist k doktorovi Galovi do Žiliny,kedže prve dva ivf riešil ma on.A on nam navrhol kym budeme mat darkynu aby sme skusili ešte nativ.A tam sa mi konečne prvy krat podarilo mat embryjko,ale sa neuchytilo a to som mala za sebou štvrte IVF.Neviem či maš za sebou vyšetrenie ja si ich teraz riešim no niektore mam už za sebou.Tiež partner ma theratozoospermiu,ale predtym mal až oligotheratozoospermiu,ale užival vitaminy tak sa to trošku zlepšilo.Ja som mala pred rokom amh 0,08 takže teraz to bude ešte menej.A ty maš kolko amh?Už nam minuleho mesiaca volali,že maju pre nas darkynu,ale po vyšetreni a liečbe chceme skusit ešte raz nativ a potom už ideme riešit darkynu

slimko
6. nov 2017

@janulka232 ahoj.
Mame urobenu genetiku ta je ok, hematologia ok ale vzdy mam preventivne fraxiparine, repro.imunologia vsetko ok akurat bunkova imumita lahkeho stupna na mm spermie beriem medrol ale bez zmeny...stitnu mam eutgyrog 50mg mala som antiTPO zvysene ale ok...mm ma terato ...AMH som mal minuly mesiac 0.78...3x ivf...dva v heliose s 3vajickami no cez PK vzdy ostalo 1 a neuchytilo sa...teraz v BA 3ivf bolo 5vajok cez pPK ostali 2, jedno dobre a jedno ako tak...vlozili sme obe robili nam icsi aj embryoglud sme dalj...6den po et spinenie dnes uz krvacanie... v oboch car ze mame skusit darkynu...len ja tomu nechapem, to skoze nase embrya sj zle ked sa neuchytia? Nie jd nejaky iny problem ze by sa vlastne ani od darkyne neuchytilo? Toto mi nikto nikde nevysvetlil...nikdy som tehotna vladtnd nebola. Nativ vobec nepoznam...v heliose to nerobili vobec. Dakujem

janulka232
6. nov 2017

@slimko tak ty maš ešte super amh.Ved ja mam strašne nizke amh.Ja tiež beriem od augusta medrol,ale pribrala som z neho som taka napuchnuta v tvari už mi idu tie lieky na nervy.No ktovie kde je pričina,ked maš za sebou vyšetrenie aj tak sa neuchyti.Nativ je uplne prirodzene bez liekov,ale tam budeš mat iba jedno vajičko mna to vyšlo 370 plus icsi 75eur.Ale konečne sme mali embryjko.To nam nezaručia či nam to vyjde s darkynou,ale tam mi zaručia dva pekne embryjka a tiež sa bojim,že dam kopec prachov za to a že to nevyjde,ale musim verit,že konečne sa mi podari otehotniet

slimko
6. nov 2017

@janulka232 tak ano oproti tebe ho mam este vysoke...A v ktorom cas skusate ten nativ v tej Ziline? Ja som platila za icsi 250eur..
A cca kolko vyjde taky cyklus s darkynou? Dakujem

janulka232
6. nov 2017

Ano ja chodim do Žiliny.Ale folikul si chodim skontrolovat ku ženskemu a potom posielam spravu doktorovi Galovu.Ale ten nativ je nazdlhavo aspon u mna,lebo raz som mala folikul taky čo nerastol raz už bol moc velky a furt niečo kym sme sa k tomu dostali.Ja som samoplatkyna takže ma to vyjde až okolo 4000eur.A tebe ked ešte preplatca poistovna tak okolo 1900eur

slimko
6. nov 2017

@janulka232 ja uz som tiez samoplatca...vycerpali sme 3ivf, cize vsetko dalsie si hradime samy... NO tak u mna by bol dost problem as ten nativ kedze ja chodim pracovat do zahranicia a je problem byt doma ked treba...musime zvazit vsetky moznosti, radia nam aj Brno tak pozistujeme...akurat sme so stredneho slovenska tak uz aj BA mame na 3hodiny cesty nieto Brno...ale co clovek neurobi pre babo...

janulka232
6. nov 2017

@slimko takže darkyna ta tiež už dost vyjde.Lebo dat 3500eur plus ešte lieky pre darkynu.Tak Brno si dost chvalia,ale aj pre mna je to dost daleko do Žiliny mame dve hodiny.To je jedno ako hlavne nech sa nam podari otehotniet držim moc palce

slimko
6. nov 2017

@janulka232 vobec neviem ako funguje to darcovsto...cize ja este platim aj lieky darkyni? A ked v cene su 2embrya- nebudu moje aj dalsie ked by mala viac a ja jej platim lieky atd? Asi komplikovane tieto veci...dakujem, aj tebe drzim palce.

janulka232
6. nov 2017

@slimko ano platime 3500eur plus lieky pre darkynu takže okolo 4000eur nas to vyjde.Dve embryjka zaručuju no samozrejme možu byt aj viac.A vypišeš si dotaznik aby prisposobili Tebe darkynu.Ale nam to je jedno ako bude vyzerat darkyna je chcem iba aby mala hnede,alebo čierne vlasy nechcem,že si budem davat kopec požiadavok a potom budu dlho hladat darkynu.A ešte je doležita krvna skupina.Aj ja dakujem

dena22
7. nov 2017

@slimko ono, ak sa mozem do toho primiesat, ruka v ruke s nizkym AMH suvisi kvalita vajicok, ja som mala podobne AMH ako ty na zaciatku, postupne sa mi zvysilo asi po roku na 1,46 tusim..., doplnkami...aj ked som pri vhodnej stimulacii vyprodukovala 7 zrelych vajicok z jedneho vajecnika, udajne uz mali tie vajicka tzv. granulovanu cytoplazmu, co udajne svedci uz ich nekvalite..., a dalsia vec je, ze pokial sa vajicka oplodnia, ale neprejdu kultivaciou po 3 dni, tak je vraj "na vine" spermia..ja som napr. bola raz tehu, aj to uz s darovskymi spermiami. Ale bol z toho MA v 6tt. Cize asi tie vajicka boli dovodom, ze sa to neudrzalo, i ked morula vyzerala spickovo. Je to alchymia...neviem, kolko mas rokov, ale my sme pokusmi s vlastnymi bunkami stratili 3 roky. Pri DE sme mozno uz davno mohli mat deti. Ono, treba mysliet aj na maternicu. Ani ona nemladne.

slimko
7. nov 2017

@dena22 ahoj. Pohode som vdacna za kazdu reakciu. A cim konkretne si si to AMH zvysila? Ja som skusala vsetko mozne uz...Ano mne je jasne ze mame zle spermie a mame aj bunkovu imunitu lahky stupen...predlzenu kultivaciu cize 5dni nam vzdy zvladlo len 1embryo...teraz vynimocne 2 ale jedno nebolo uplne vyvinute....a 1vraj bolo super...no aj tak nic. Ja uz neviem co mam robit, co brat , kam ist...? Totalne zufalstvo...tiez sa v car trapime uz 5rok...spolu s mm sme uz 13rokov a nic...jz budem mat 33 on 44. A teda vy potrebujete darovane spermie ci vajicka, ci oboje? Moj muz este hovori ze ci neskusime ine spermie ale mne to pride asi zbytocne ked teda mozu byt tid moje vajicka zle...neviem. a hlavne uz ako samoplatca to stoji strasne vela ako citam...tak aj kam ist kde aj kus poradia a nid je to len ako vytiahnut najviac prachov...

dena22
7. nov 2017

@slimko vsade zial vytiahnu prachy...odporucam este skusit darcovske spermie, si mlada, ale pred odberom vajicok ich riadne "nadrilovat". Neviem, aku si mala stimulaciu, ale aj ta ovplyvnuje kvalitu vajicok. Takze: doplnky ako matersku kasicku, vysoke davky D vitaminu, melatonin 3mg, kyselina listova, zinok, selen, antioxidanty:ubiquinol, astaxanthin, pycnogenol, ak nemas problem s prolaktinom tak aj drmek obecny, jarabina vtacia, kotvicnik...ovplyvnuju zralost pohlavnych buniek..., mne pomohla aj Dr. Nona, po potrate som stale kazdy mesiac mala ovulaciu, vola sa to Phase 3, bohatstvo prirody.sk maju najlepsie ceny..., tekuty lipozomalny vitamin C a enzymova terapia, okrem toho, ze beries medrol, treba si dat vysetrit vsetky mozne infekcie v tele, aj vaginalne, aj napr. vysetrit zuby atd. to vsetko ovplyvnuje bunkovu imunitu. Osobne sa domnievam, ze BI nie je dovod na zly vyvoj embryjí, ona ma vplyv az na implantaciu..., kvalita embryji proste zavisi od kvality pohlavnych buniek..., mozes skusit aj uzivat DHEA, ak si to este nebrala..ale myslim, ze to az take zazraky nespraví. Jedz pri stimulacii vela bielkovin, ako napr. vceli pel, obsahuje kvantum aminokyselin, ktore su stavebnym materialom buniek. Uz som tu vela krat na MK pisala, ako je to s AMH. Nie je to realny stav ovariarnej zasoby, ale vypoveda o pocte tzv. antralnych folikov na povrchu vajecnika. Realne mozes mat vo vajecniku este velke zasoby. Ale treba podporit proces ich zrenia pocas putovania zo stredu vajecnika na povrch vajecnika, co trva aj pol roka.
K stimulacii, mne sa jedina osvedcila: kratky protokol podla primara Texla z Heliosu Brno, 11 dni 300 UI Menopur, ktory obsahuje tak FSH ako i LH. LH je pri nizkom AMH este snad dolezitejzi, pretoze je zodpovedny za podporu zrenia vajicka. Lebo nepotrebujes mat ako pri Gonale vela nezrelych ale aspon 5 peknych zrelych. Odber potom na 13 DC. Mozno by si mohla skocit k nim aspon na konzultaciu.
Ak ta nieco zaujme, mozme dalej debatovat.

slimko
8. nov 2017

@dena22 ahoj.
Stimulacie som mala ex dlhy protokol raz s merional s dipherelinom 225, potom gonal s decapaptylom 225 a teraz tretiu kratky protokol s gonal 225 a 75meriofert...ale ja na ten gonal moc nereagujem ale dr si nedal povedat aby mi dal menopur...
Fu...skoro vsetko z toho co pises som za tych 5rokov brala dlhodobo...a nic sa vlastne nelepsilo iba co som mala stale rozhadzany cyklus..akurat tie enzymy a antioxidanty co lises tak nie...ald skusim. Mam akurat aj pel doma.
Mala som pred par mesiacmi pozitivnu ureaplazmi mala som macmiror ale ldn mna liecili a kontrolne mi neurobili...inak mam ok aj zuby ...aj tu rozsirenu cytologiu...tak neviem este kam ist...? Sme odhodlani ist uz hocikam aj do darcovstva mh sme sa s tym vyrovnali...prosto ked to nejde s nasim materialom tak co uz...len sa bojim ist do toho zas napr darcovstvo vajicok a ze sa neuchyti ani to...viem je to vzdy lotto...dakujem za rady ...to Brno ma dlhe cakacky na konzultacie?

dena22
8. nov 2017

@slimko to neviem este ako je to v Brne, ja som pobehala kadetade, ale tam som este nebola..., gonal je pre teba absolutne nevhodny, to je ciste FSH, nestimuluje dostatocne zrelost a tym padom kvalitu vajicok, iba ich pocet, darmo som po nom mala aj 14 folikov, ale len 2 zrele vajicka...si mlada, skus este soft v Reprofite, alebo kratky protokol v Heliose Brne...mozes sa aj rozkrajat, ked ti furt daju zlu stimulaciu, to je na hlavu....su to somari..sak ja mam kratky cyklus, a nedaju si povedat, ze mi treba robit vcasny vklad...jediny krat som bola tehu s darcovskymi spermiami a vkladom na 16 DC...ale ja som stara 41, takze u teba je stale sanca...aspon si to ja myslim
kliniky su na hlavu, a btw. uspena stimulacia so 7 zrelymi vajickami som dosiahla kombinaciou FSH a LH 150/150, aj ked mi prazska lekarka naordinovala gonal..stimulovala som podla seba, ani som jej to nehovorila, lebo ma islo porazit, ze donemoty budu opakovat nefunkcny model, nepocuvaju, hluchí, slepí, cele zle...a dopadla som tak, ze sme mali 6 morul , ale len 2 s darcom...manzelove to nedali, s darcom som ostala tehu, ale zase asi kvoli veku uz neboli dobre vaja..v kazdom pripade, mat tvoj vek, este to skusim par krat so svojimi..ja uz mozem mat geneticke vady...

slimko
8. nov 2017

@dena22 mne tilekari pridu obcas ozaj na hlavu, ked im neico hovoris a nepocuvaju...nie ze by som sa ja osobne vyznala nejako extra ale ked 2x dlhy protokol bol uplne nanic a gonal tiez tak ho nebudem trepat zas...a ked poviem ze mam ovulaciu uz na 11-12den tak vraj to nemoze byt pravda - a potom sa cuduju ze 10den stimulky som na prasknutie a potom stres panika...ale posledny lekar ma teda vobec nepocuval a stale so mlel svoje a hlavne nikdy nevedel naco som tam prisla...cele zle, divne centrum,...ako mily personal ale toto vse...
A reprofit myslis nejaky v Cechach ci na SK? len co som v googli nasla, tieto centra nepoznam...my sme boli len v Heliose v MT a teraz v BA vo Ferticent...
A nebala si sa stimulovat podla seba ?
Ja mam svoje diagnozy aj moj mm...ale vsade nam hovoria ze vysledky zas tak zle nemame tak ja uz neveim co viac urobit aby sa to raz doazalo udrzat...vzdat to nechcem, ale som v zufalstve ze kam dalej...chcem sa dat dokopy po terajsej stimulke a zas skusit neico ...Myslis ze by sme mali skusit s mojimi vajkami a darovanymi spermiami trebars? Nebude to len zbytocnost ak su moje vajka zle...ked mm ma sice therato ale nie az taku tragediu akurat ta BI...? ja som jelen... VY to uz kolkokrat mate za sebou?

dena22
8. nov 2017

@slimko s mm spermiami 4x, moje vaja a darca 1x, a naposledy cele darovane embryjko..ale spatny vklad, cele zle, a este som do rana po vklade chytila hnusnu virozu...no co ti poviem..
cudujem sa, ze v MT nezohladnili kedy mas OVU, lebo viem, ze Starovecka robi aj vklady skor, ked sa vie, ze je OVU predsunuta, dokonca berie krv pre hodnotu LH...
Ja v tvojom veku by som isla na soft do Reprofitu do Brna, a skusila by som to s darovanymi spermiami
urcite dodrzujte pred vkladom kondomovu ochranu, nasad medrol 4mg aspon 6 tyzdnov pred vkladom, ak mas hematku komplet vysetrenu a a vsetko je ok, tak nic netreba, niekto si dava preventivne anopyrin 50mg denne.
vcera som nastudovala, ze v zahranici, alebo napr. aj v Pronatal v Koline, sa dava 24 hod po vklade decapeptyl 0,1 mg pod kozu, to si baba pichne uz doma sama, existuju studie, ktore prisli na to, ze to vplyva pozitivne na uhniezdenie, a na nejaky 5 DPT si pichaju HCG, takze bud Ovitrelle alebo Pregnyl..udajne to napomaha aj kvalitnej sliznici aj bunkam embrya...
ja to idem urcite skusit pri najblizsom vklade
na BI je tiez dobre brat vysoke davky Omega3, aspon 3000 UI denne, a tiez niektori imunologovia odporucaju Wobenzym 4-0-4 denne, vraj to tiez pomaha, idem skusit aj ja..
nebala som sa stimulovat podla seba...ja uz som mala tolko nastudovaneho, ze ked som to vybalila namoju obvodnu gynekologicku, povedala, ze viem viac ako ona..
staci rozmyslat, ucit sa, a hlavne, zeny su naucene odovzdavat zodpovednost do ruk centra, tí maju svoje zauzivane metody, kazde centrum ine, ale rigidne sa ich pridrziavaju, a nezohladnuju individualitu zeny, mali by isto uspesnejsie vysledky, nedari sa podla mna predovsetkym preto tento hlupacky pristup...pomoct by sa dalo v dnesnej dobe vedy a techniky hadam kazdemu..ale naco, ved treba platit ...motivovane sme predsa dost...
kedze mas OVU na 10 den, odporucam ten soft..ten byva aj kratsi..,mozes to brat ako posledny pokus s vlastnymi, nez by si isla do darcovstva...toto je moja domienka, hlavne preto, ze si fakt este mladuska

milus777
8. nov 2017

@slimko ahoj tak prispejem aj svojou skusenostou, mozno ti to pomoze. Ja som mala tiez extremne nizke amh (0,14)...boli sme v reprofite v brne. Boli sme spokojny s pritupom. Lekar navrhol pri takej hodnote ze skusime minimalnu stimulaciu... Tak som brala femaru (namiesto clostilu lebo som ho neznasala dobre) a merional nizke davky...mala som nejake folikuly ale bohuzial prazdne... A kedze tam bola dlha cakacia doba na darkynu tak sme sli do reprogenesis v brne a tam sme mali darkynu ihned. A tam sme boli velmi spokojni aj co sa tyka pristupu a aj nechceli robit vklad kym sme nemali vsetky vysetrenia... Takze som mala pocit ze im zalezi na uspechu. A je pravda ze pri nizkom amh treba stimulovat len nizkymi davkami hormonov... Tak nam to vysvetloval aj dr... Vecsinou je vysoka aj hodnota fsh tak tam nema zmysel davat vysoku davku toho hormonu... Tam mi pred samotnym ivf naordinovali aj prednison (nahrada medrolu), tiez kyselinu listovu a anopyrin... Vraj to davaju preventivne kazdej. V den vkladu a aj predtym pregnyl... Ja to brno mozem len odporucit... Ci uz reprofit alebo reprogenesis... Ako plati sa vsade ale tam sa venuju osobne kazdej pacientke a kazdej usiju namieru aj davkovanie liekov... Dufam ze som trosku pomohla 🙂

juliet86
8. nov 2017

Baby a oplati sa ist do brna ci uz reprofit alebo reprogenesis pokial este nemame ziadne vysetrenia? Je moznost ist rovno tam a zacat to riesit od piky preco sa nic nedeje? Ja som sa titiz spytala svojej gynekoligicky a ona robi v gyn five a rovno mi povedala nech sa objednam k nim. Ale mne tam ti lekari uz na pohlad nie su sympaticki.... a aj mi zle veci vraveli kamosky na gyn fiv a naopak pocuvam chvaly na brno.... alebo sa inak spytam. Snazime sa nic z toho. Co radite ako prve?

dena22
9. nov 2017

@juliet86 zlatko, GF neriesi komplikovane pripady, dari sa im u mladych parov, kde nie je ziadny hmatatelny problem. U parov, kde je zena starsia, prip. chlap ma problem, tak su latentní, nemaju zaujem...a pristup tiez nula bodov, neviem, u koho si, ja som mala Vondrakovu v NR, ale velke zdrzanie a sklamanie. Byt tebou idem do Reprofitu v Brne, lebo viem, ze to tam kockam preplaca aj poistovna, prip. do Heliosu Brno..lebo tam su podla mna aspon odbornici. Este ti mozem ponuknut jedno meno: Dr. Macháč...teraz pracuje striedavo v Olomouci a Ostrave Reprofit, a je vyhladavany nie len pre svoju odbornost, ale i clovecinu. Niektorym kockam pomohol otehu nakoniec aj sponatanne, netlaci do IVF...takze tak..my sme pobehali vzdy odovodnene centra, predbezne ideme do zase spat na SK do MT Helios, ale len preto, ze mi idu robit HSK a Starovecka suhlasila s vcasnou OVU kontrolou a vcasnym vkladom, neskorsi u mna nema vyznam..a kedze uz nechcem genetiku riskovat, mam 41, ideme skusit opat DE. Ked to nevyjde tam, ideme do Olomouce k Machacovi, ten vlastne Reprofitu urobil v zaciatkom meno..ale za mna, moj nazor, moja skusenost, GF cele zle. cista ryza bez zaujmu pomoct.

dena22
9. nov 2017

@milus777 zlatko, ja si robim teraz prieskum, reserse ohladne aplikacie Pregnylu, alebo Decapeptylu v den vkladu, alebo den po vklade..vysvetlili ti, preco? lebo u nas to centra nerobia, ale v cesku zopar, a v zahranici veela. Ale po ET, lebo studia je robena pri ET vkladoch, nie po KET. Co je ale podla na jedno, ak ides na KET v prirodzenom cykle po OVU. Ide totiz hlavne o stimul zlteho telieska. Vysvetlili ti k tomu nieco? dakujem vopred za info.

milus777
9. nov 2017

@dena22 tak prave som pozerala na moj stimulacny protol... Pa dni pred Opu som pichala orgalutran na blokovanie ovulacie kedze to bolo ivf s darovanym vajickom (u mna bola skoro nulova sanca ze ovulacia nastane ale dr povedal ze pre istotu)... Je to nieco ako decapeptyl... Dalej pregnyl som si pichala asi 36 hod pred odberom vajicok u darkyne a hned po vklade... Presne nato som sa pytala dr ze naco ked ten odber ma darkyna a ne ja a on mi odpovedal ze pregnyl nielen uvolnuje vajicka pri ivf ale pomaha ku kvalitativnym zmenam sliznice maternice dolezitym pre uhniezdenie embrya...este musim spomenut ze pred zacatim liecby sme si museli dat urobit nejake odbery a medzi nimi aj Tsh hormon stitnej zlazy... Vraj musi byt hodnota do 2,5 inak mi vklad neurobia... Norma je do 4,5 ale pre uspesnost ivf musi byt nizsia... Ja som mala asi 4 a este pred stimulaciou som musela si dam predpisat lieky na endokrinologiu... Takze v tom reprogenesis su fakt precizny a zalezi im na vysledku...

juliet86
9. nov 2017

@dena22 dakujem za nazor a fundovanu radu. Potvrdzujes co som pocula... mozno blba otazka ale ako urobit ten prvu krok? Musi mi dat obvidna papier alebo sa mozem proste objednat? Mam 31 rokov a opat menstruaciu.... a uz sa ssice s prestavkami kvoli mojim zdravitnym problemom nechranime a snazime cca 2 roky... a bala som sa zacat to riesit. Ale asi uz chcem mat plan od noveho roku....dakujem ti este raz a belmi drzim palceky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre