Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

ivka3901
7. jún 2014

ahoj franzziska odpíšem ti já,ked ti nikto neodpisuje 😒 teba tedak aspom já tak viem,že nejaké hormony budeš dostávať ale to ako preventívne a na rast sliznice pred ET.teda bližšie ti poviem,ked prídem 30,6 z Brna 🙂

ivka3901
7. jún 2014

2210sgr aj my dúfame,že sa dočkáme šťastia 🙂 už možno v oktobri sa budem tešiť z pozitívneho tehu testíku 🙂

2210sgr
8. jún 2014

@franzziska darcovsky program je samozrejme aj na SK...my sme cakali cca 4 mesiace, ale ja som z Kosic konkretne... co sa mna tyka, tak som v prvy den posledneho cyklu zacala brat iba Estrimax a Prednisol .... ine nemam nic. ten sa berie dovtedy kym darkyna nebude ovulovat. cize ja by som mala ist cca okolo 20.6-26.6 na vkladanie. injekcie sa nepicahju ziadne,a le ja som si este kupila kyselinu listovu. ..drzim prsty nech sa ti splni co si zelas ☺

2210sgr
8. jún 2014

@ivka3901 a vy uz mate darkynu?....my uz ano a okolo 20-25.6 by sme mali ist na vklad, tak som zvedava a strasne sa tesim a dufam v pozitivne vysledky ☺

ivka3901
8. jún 2014

2210sgr no my máme termín až na 10,6,ale teraz 30,6 ideme do brna na konzultáciu tak uvidíme škoda,že musíme čakať až do oktobra ☹ ty si už bola na nejakom IVF?

franzziska
8. jún 2014

@2210sgr aha takze asi zvycajne tie 2 lieky? nie su moc tazke? a nahodou nevies nazvy liekov, ktore sa davaju pri ivf bez darcovstva?

2210sgr
8. jún 2014

@ivka3901 u nas to slo celkom rychlo, som sa cudovala, lebo som bola v januari a februari na IVF, ale to nevyslo a kedze sme uz nemali svoje vajicka a moje su v zlom stave, tak sme si podali ziadost vo februari a uz pred 2 tyzdnami mi volali ze maju darkynu. neboj aj mne to zbehlo rychlo az som bola zaskocena, lebo som na to pozabudla nejako 🙂 najlepsie je nemysliet a neriesit to...tak sa potom ozvi ako si dopadla a ja urcite napisem co a ako

2210sgr
8. jún 2014

@franzziska to ti neviem povedat ano to zalezi od lekara a od problemu ktory zena ma si myslim. ja mam hormony v poriadku, ale je mozne ze tebe daju ine lieky...a rpi IVF som brala strasne vela liekov...aj tabletky, aj injekcie, ale uz si nespominam....urcite extrimax, duphaston, prednisol a ine....a ty este len uvazujes o IVF, ci si uz bola? ci chces ist rovno na darovane?

franzziska
8. jún 2014

@2210sgr este som nebola...vies na mna posobia tie lieky zle, preto lekar mi odmieta ivf

2210sgr
8. jún 2014

@franzziska ja by som to vyskusala urcite...ved nie je iba jeden liek, ale je ich mnozstvo. mne bolo tiez zle z liekov, ale vydrzala som to. pokial to neohrozuje zivot, tak si mylsim ze zena vydrzi pre vysledok ktory ma prist vela. ale kedze neviem ake mas problemy, tak nesudim, len konstatujem....ale potom je asi aj pri darovanych ten isty problem, lebo aj tam sa beru lieky....ale este stale je tu moznost adopcie. takze sa nevzdavaj a bojuj ☺

franzziska
8. jún 2014

@2210sgr praveze mne to ten zivot moze ohrozit...

2210sgr
8. jún 2014

@franzziska my sme sa poistili este pred 2,5 rokom sme boli na kurze a podali sme si ziadost na adopciu a teraz sme uz prvi v poradi....mne tiez lekadka tvrdila ze deti mat nebudem, ale skusam to...ako hovorim aj adopcia je riesenie, len sa dlhsie caka. je to smutne, ze prave zeny ktore by aj zivot dali za dieta ho mat nemozu. ale zivot je uz taky....tak sa drz a neboj sa, co ma prist pride, len musis pozitivne mysliet a ono to casom pride....drzim prsty

ivka3901
9. jún 2014

2210sgr jasné že dám vedieť 🙂 ja už od septembra by som chcela ísť na PN,lebo mám dosť namahavú robotu vo fabrike vyrábam káble na 3 smeny v stoji na montážnej linke 😒

ivka3901
13. jún 2014

ahojte baby kde ste kto? 😒 😒 😒 😒

malinka26
15. jún 2014

My ideme v utorok na transfer, mám 25 rokov, svoje vajíčka žiadne, tak sme to riešili darkyňou. Ide o sanatórium Tiomášov, Zlín. Dávajú čerstvé vajíčka, pretože majú extrémne veľa darujúcich žien, čakacia doba nijaká, cena 38 000 Kč.

azzura
15. jún 2014

@malinka26 ahoj, mam dotaz, ked si tam 1x volala tak za aky cas ti dali termin na konzultaciu? Cena sa mi paci,lebo v brne je to drahsie

malinka26
15. jún 2014

termin bol za dva dni, pan doktor Chovanec mal prave vtedy volny cas.. 🙂 myslim ze dlhsie ako tyzden to netrva.

ivka3901
15. jún 2014

ahoj malinka26 my sme tiež v poradovníku,ale termín máme až na 6.10 v REPROFITE V BRNE,ale som zvedavá čo nám 30.6 povie dr. na konzultácií 😒

askona
16. jún 2014

ja som tu nova ja som bola po IVF ale neuspešne chcely sme mojimi vajičkami ale kotror povedal že to je zbytočné vyhodené peniaze tak ideme z darovanymi neviete aka je čakacia doba gynfine .

ivka3901
4. júl 2014

Ahojte kde ste sa baby podeli?čo je s vami potrebujem počuť dobré správy samé pozitívne tehu testíky nech ma to poteší a dá silu do boja 🙂 no my sme boli v tom brne a momentálne beriem antikonceppciu Marvelon potom čakáme na stimulačný protokol od štelcl v auguste idem na preventívku medzitým si vybavím štítnu žľazu, v septembri idem na nejakú inekciun a potom budem brať nejaké tebletky a vklad asi okolo 10,10 🙂

2210sgr
8. júl 2014

@franzziska ahojik...pri darovanych vajickach sa nepichaju ziadne injekcie, iba sa berie estromax, prednisol a duphaston, cize je to omnoho lahsie ako pri klasickom umelom. len sa musi zosuladit MC s darkynou. my sa chystame v auguste, ale oplodnene budu uz tento mesiac ( pojdu do mrazacika )

hubik6
16. júl 2014

ahojte baby chcem sa spytat ak mate daktora skusenost s darovanymi vajickami kolko vas stal tento zakrok viem co vsetko sa tam asi plati ale zhruba co to vide vdaka

ivka3901
16. júl 2014

ahoj hubik6 no my ideme do REPROFITU do Brna v oktobri by mal byť vklad a vyjde nás to na 4 000 eur 😒

2210sgr
21. júl 2014

@ivka3901
@hubik6 Ahojte. Ivka nejako vela sa mi to zda....my v Kosiciach v Splne platime 2000 eur. prave dnes mi volali ze sa zo 6 odobratych vajicok ujali iba 3. co sa mi zda strasne malo za take prachy aj tak....v CZ to je ako?
mne sa vidi, ze mi davali podpisovat nieco a tam bolo ze ich bude viac, ale ja hlava derava som si to nezapamatala ☹
tak v auguste ideme na to... uz teraz sa tesim a bojim zaroven ☹ 🙂

2210sgr
21. júl 2014

dievcence mam otazocku....kolko Vam garantoval lekar embrii pri darovanych vajickach?....lebo nam ostali zo 6 iba 3 a to sa mi zda strasne malo ☹

ivka3901
21. júl 2014

2210sgr no vlastne je to dosť,ale já som už na slovensku nechcela skúsiť IVF a počula som na Brno samé chvály tak uvidíme no my sme na tom tak,že beriem antiku v auguste idem na preventívku mojej gynekologičke v septembri na inekciu do brna a v oktobri vklad 🙂 a bojím sa aj ja neni si sami moja 😒 inak nám dr. štelcl povedal,že tá darkyňa može mať aj 10-6 vajíčok že všetky mi dajú a oplodnia a kolko bude z toho embryjok teda 2 kvalitné určite tak je to vo hviezdach 😒

2210sgr
23. júl 2014

@ivka3901 tak ti strasne drzim prsteky a sebe tiez, aby sa nam to konecne vyslo. my sme aj na v poradovniku na adopciu,a le predsa len ma laka aspon polovlastne ☺☺☺ ale urcite vezmeme aj z adopcie, sme prvy v poradovniku, tak je to uz len otazka par mesiacov. tak o mesiac napisem ako sa to podarilo a ako to prebiehalo, kedze pojdem skor ako ty ☺ tak si uzi leto, oddychuj, relaxuj a mysli pozitivne ☺

ivka3901
23. júl 2014

2210sgr moja dakujem ti velmi pekne no vlastne ešte pár dní budem chodiť do roboty potom mám 3 týždne volno a potom ešte pár dní do konca augusta budem chodiť do roboty a od 1 septembra idem na PN oddychovať a relaxovať 🙂 budem sa tešiť moja

ivka3901
25. júl 2014

ahojte baby potrebujem poradiť ohladne antikoncepcie dr. štelcl mi dal naposledy,ked sme boli na konzultácií antiku Marvelon a už mám vybratý prvý plát v nedelu som zobrala poslednú a celý týždeň mám pauzu tedak by som mala dostať menzes,ale až dneska večer sa mi rozbiehajú a už v pondelok mám začať brať nový plát.mám začať brať aj ked budem mať ešte menzes?máte niektorá s tým skúsenosti?

nelly3
25. júl 2014

@ivka3901
ja som presne tie iste brala, chodim tiez do RF 😉 ja som po vysadeni cca na 4-5 den dostala MS a potom na 7 den myslim som opat zacala uzivat marvelon.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre