Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
29. jan 2012

@twininky
To je docela dlouho,u nás v caru se chodí hned 14dní po et,uděláš test a jedeš 😉 ale hlavní je at čárka sílí a ty na sebe bud opatrná,chodíš do práce?pozor na hematomy 😕 já jedu ve čtvrtek na první screening a doufám,že už tam nebude ani jeden,ten blbej hematom 😵

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
29. jan 2012

@twininky
Když se mi udělal ten první,tak jsem krvácela a měla docela velké bolesti,jsem taky na neschopence-fakt jsem se skoro 14 dní nehnula z gauče a když jsem šla ke své gynd.na krev-udělala mi utz a zjistila,že se mi zmenšil jen o 2mm a ještě se mi udělalo 5 dalších.Ale to bylo 20.1 a to jsem dostala i těhu řidičák-tak snad to už bude dobré-né,že bych mohla do práce-ale fakt si připadám jako invalida-furt na gauči-ještě,že mám ty své nevolnosti-jinak už bych byla asi za chvíli metráček 😀 a kacorek psala asi jednu nebo dvě stránky zpětně,jak vznikaj hematomy,takže fakt opatrně-a žádnej sexík 😀 a nt screening v 1trimestru,není povinný,ale zjistěj z něj např.dow.syndrom a je prý lepší než třeba triple testy a někdy už rozeznaj pohlaví-a já se vůbec nemůžu rozhodnout,jestli to chci vědět,nebo néééé 😀 a vypadá to,u tebe na dvojčátka-máš silnější čárečku než já 😀

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
29. jan 2012

@twininky
Já se byla projít na chvilku,a nic takového neberu,myslím,že aspirin a prednison se bere na ředění krve-a když máš špatnou imunologii-já beru jen estrofem 1-1-1,medrol a utrouš 6krát denně,ale už jsem 12tt tak už budu asi vysazovat 🙂 A s tím,že my budem mít děti opravdu vymodlený naprosto souhlasím 😠 je to smutné,ale je to tak 😠

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
29. jan 2012

@twininky
Tak to byla fakt parádní-já ji měla vždycky tak 2-3mm a estrofem jsem brala 5týdnů před ETem 3 denně a stejně mi narostla jen 7,5mm-ale co na transfer stačila a hlavně se to povedlo hned napoprvé,a o nic jiného nejde 😵 nechci tě strašit-ale to čekání na první ultrazvuk je stokrát pomalejší,než čekání na // 😀 aspon u mě to tak bylo-páč já jsem strašně moooooc chtěla dvojčátka a nemohla se dočkat,až mi řeknou jestli jsou tam fakt dvě 😀 no nic,stačí mi jedno-i tak je mi furt blbě 😵

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
29. jan 2012

@twininky
Taky se ho dočkáš,uvidíš-ale já jsem za to fakt ráda-i kvůli těm nevolnostem,i když vyhráno taky ještě nemám 😵 ale věřím,že bude vše v pohodě-jako jsem nějak vnitřně věděla,že to vyjde hned napoprvé 🙂 ale co mě mrzí je vana-ta mi tak strašně chybí-hlavně ted v zimě....sprcha není moje velká kamarádka a hlavně,když nemůže být ani horká 😒 no nic,jdu se s ní zkusit skamarádit 😀 a pak hned zalezu do pelechu-než příjde manžílek z brigády,aby nehuboval 😀 tak zatím,pa a opatruj se 😀

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
v555
30. jan 2012

@anubis ahoj,chcem sa opýtať ako dlho si brala ten Estrofem 🙂 ??ďakujem

anubis
31. jan 2012

@v555
Ahoj,skoro 5 týdnů a narostla na 7,5mm-nic moc,ale stačilo 🙂
Holky já už budu mít za sebou první trimestr 😀

brita
31. jan 2012

@anubis Ahoj moja, tak ty sa mas,prelomila si povestnych prvych 12. tyzdnov 😀 To je parada! 😵 Na ten screening, co ides vo stvrtok, tam co ti budu robit? Povedali ti dopredu? To je ultrazvuk, ci nejake krvne odbery?

anubis
31. jan 2012

@brita
Já vím,že je to paráda-akorát je mi furt blbě,ale snad už to brzo přejde 😖 co ty,jakpak vám je? a ten nt screening v prvním trimestru není povinnej a nehradí ho pojištovna,ale zjistěj tam dawn.syndrom a vrozené vady a prý je spolehlivější než pozdější triply-a jsou to krevní testy a ultrazvuk přes bříško 🙂 a pak se na něj chodí ještě dvakrát,ale to nevím přesně kdy,zjistím ve čtvrtek a dám vědět 😵 už se nemůžu dočkat,až toho prdolku zase uvidím-měl by mít tak 6cm už 😀 čahounek jeden 😀 co ty a kontrola-kdy jdeš?

brita
31. jan 2012

@anubis No, super, 6 cm to uz bude z neho pekny prdolko 😀 Prave som minule rozmyslala, ze od ktoreho tyzdna sa urobi ultrazvuk cez brusko, lebo mne stale robi doktor vnutorny ultrazvuk. Ja idem zase na kontrolu 8.2. Zatial sa drzime, iba vecer mi vzdy jedlo stoji v krku, inak nic moc sa nedeje. Sem-ta lahke hnede zaspinenie, ktore zase prestane. Uz ti je vidiet brusko? Ja som nikdy nemala ploche brusko, skor take vypuklejsie, tak sa mi zda, ze moc este nevidim rozdiel, mozno iba malinky. Daj potom vediet, ako bolo na kontrole. 😉

anubis
31. jan 2012

@brita
Mě taky zatím dělali jen vnitřní ultrazvuk-je tím líp vidět a obrázek bobíka je i takovej čistější,a hlavně tím vnitřním vidějí podrobně i ty hematomy,takže mě to ani nevadí 🙂 a bříško vůbec,akorát večer jsem strašně nafouklá-skoro jak na porod 😀 a prsa mám už o dvě čísla větší a boooolej 😒 a s tím jídlem mi ani nemluv-žiju z rohlíků a nápojů activia 😀 asi si budu muset koupit nějaké těhu vitamíny,zatím beru jen listovku a hormony.Ty něco bereš?prý je dobrý femibion-zeptám se na to doktorky,snad mi poradí 😉 jo a ted jsem byla v krámě-mám hroznou chut na zelí-pořádně kyselý,že by to už začínalo?

v555
31. jan 2012

@anubis Ďakujem veľmi pekne 🙂

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
3. feb 2012

@twininky
Po prvním potvrzujícím ultrazvuku mi předali zprávu pro mou gyndařku ta mi vystavila průkazku,nabírá krev,dělá ultrazvuky a vyšetření.Ale veškeré screenigy,triple testy budu absolvovat v caru 🙂

brita
3. feb 2012

@anubis Ahoj Anubisko, ty si mala mat vcera nejake vysetrenia, ze? Ako sa drzite?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
3. feb 2012

Ahoj holky,tak včera ten screening byl na osmou hodinu,vzali mi krev a pak se šlo na ultrazvuk,přes bříško.Lehla jsem si a myslela jsem si,že p.doktorovi blbne utz,pořád se tam boban vrtěl,nebylo nic vidět,a asi po 5 min.upřených pohledů na obrazovku,p.doktor pronesl,že je po ránu nějak moc akční,to byla taková psina,jak se tam vrtěl,převaloval,koulel,nešel nám ani změřit-vždycky když vypadalo,že se dozvíme,kolik měří,tak šup kotrmelec a zase znova 😀 byly jsme tam půl hodiny a povedly se jen 2 fotky,,,,měříme plus mínus 5,5cm a když chtěl dr zkontrolovat,jestli máme obě ručičky a nožičky,to byl fakt nadlidskej úkol,musel si furt štelovat utz,a když pustil nahlas srdeční ozvy,bulela jsem....nicméně jsme v pořádku,výsledky z krve budou do týdne,ale věřím,že bude vše v pořádku,ještě ted se tlemím,když si vzpomenu,co tam ten náš drobeček vyváděl,komediant jeden 😀 a to jsem si naivně myslela,že uvidím,co to bude,hahahahahaha,byla jsem ráda,že jsme viděly hlavičku 😀

anubis
3. feb 2012

Jo a úplně jsem se zapoměla zeptat na hematomy,tak jsem si pak volala a mudra mi řekla,že ve zprávě nic nebylo,takže jsou asi fuuuuuuč 🙂 ke své gyndařce jdu až 17.1 tak jsem zvědavá,ale snad už se znova neudělají 🙂

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
3. feb 2012

@twininky
Ahoj,jj dodržovala jsem lenošení-poznala jsem to sama-šla jsem na nákup,pocourala a večer už jsem špinila,a když jsem dva dny jen ležela tak nic 😉 a méla jsem je zhruba od 9tt,jelikož 8tt jsem šla na první utz po // a přesně týden po potvrzení srdíčka jsem začala krvácet 😝 ale už bude snad vše v pořádku-nevolnosti už taky ubývají na síle,začínám mít chutě,tak si to už začnu užívat 😀 a neboj,taky se dočkáš-já ti říkala,že ted to bude vleklejší,než čekání na //....vždyt už jsi taky cca 5tt 😀 a to jde,nebo né?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre