Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

paja1
3. dec 2010

Ani se sem nebudu dívat pak to obrečím za vás.A s Gábi jsem to prožívala -opravdu.Nevím co se to děje. 🙄

gabikri
3. dec 2010

@paja1
@mimka29 : holky jasně, jdu psát doktorovi a mrazáčky co nejdřív to půjde. Ještě že nebyla revize, to bych musela čekat tři měsíce 😝

beruska64
3. dec 2010

@gabikri Ahojky, je mi to strasne luto ☹ to je fakt dnes ta najhorsia sprava. Ale teraz sa to tam pekne ,,pohnojilo,, a nabuduce to vyjde!!!

beruska64
3. dec 2010

@lenca78 Ahoj Lenca, dik 🙂 Uz je to fakt obor, ma az 4mm. Stale som ale taka vystrasena, lebo sa bojim aby sa nieco nepokazilo. Ale toho sa asi nezbavim, clovek sa cely zivot niecoho obava. A som fakt rada, ze je ,,iba,, jedno. Ale keby boli dve, tak by som sa tesila, ze dve miminka nam stacia, a uz by sme na kliniku nesli. A boli by biologicky surodenci. Takto nebudu, lebo sme nemali co zamrazit. Ale to je jedno, aj ja mam nevlastnu segru, a mame super vztah. Mozno ani z vlastnou by som taky nemala. .......Som rada, ze sa to u teba poriesilo, a nemusela si nastupit do nemocnice skor. Prckovia to vedia najlepsie, kedy budu chciet ist von. 🙂 Viete vlastne co to bude? Alebo sa nechate prekvapit?

kinguse
3. dec 2010

@gabikri ..co dodat!..snad jen vzhůru do dalšího boje!!!
Já dneska byla ještě na kontrolní krvi a hcg už samozřejmě negativní,takže počkat MS,pak kontrola. Chtěla jsem hned šupnout mrazáčky,ale sestřička mi tvrdila, že dr chce mezi tím ještě jednu kontrolu,takže nejdřív v lednu. Jsem se těšila,že to půjde už tenhle cyklus, vždyť o nic nejde, jen dát prášky na sliznici a pak je tam šupnout,ne?!

zufalka
4. dec 2010

@gabikri ahoj moja ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ neviem čo povedat,viem ake to je,ale vyzerá to tak že sa všetky stretneme v januári v RF pri mrazákoch a dúfam že všetky budeme potom spolu aj rodit!! 🙂 🙂 🙂 🙂

ivf5
6. dec 2010

holky, co to jsou za špatné zprávy ach jo :(((

maakovaa
6. dec 2010

Do háje! Ahoj Gabiku. To jsem nečekala, moc moc je mi to líto... Ale už se těšíme na leden, že jo? Vypadá to, že v lednu nás bude víc a já věřím, že nový rok bude lepší než tenhle, protože tenhle fakt nebyl aspoň u mě moc veselej. Takže holky lednový, Gabi, budeme si dát držet pěsti.

kinguse
6. dec 2010

ahoj holky, nesmutněte, v lednu na to vlítnem a budem těhu raz dva 😀
Já to dneska dostala, břicho bolí jak blázen,zítra budu volat do ARTu a zkusím se domluvit,jestli by KET nešel ještě tenhle měsíc,ale myslím,že to budou chtít dát spíš na ten leden. No,uvidíme. 😉

zufalka
6. dec 2010

@maakovaa ahojky,ani pre mna nebol tento rok moc dobrý,ale po každej stránke nielen pre nepodarené tt,ale vraj to preto lebo toto bol rok Tigra a ten je velmi hektický a nesúrody,rozhádzany,..ešteže končí a ja tiež verím že všetky začneme úspešne a v septembri to úspešne ukončíme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a ty ideš na KET?

maakovaa
6. dec 2010

@zufalka No vida.... 😒 Tak už tomu konečně rozumím, proč to nebyl rok plný radostí. Prý je tento rok i krizový, co se týká vztahů, tak aspoň v této oblasti doufám, že to už do toho konce 2010 s manželem vydržíme, i když to měl už párkrát nahnutý 😀 Budou Vánoce, hezky se vykrmíme, nabereme síly a s novým rokem do toho skočíme po hlavě! Na KET nepůjdu, protože jsme neměli od dárkyně nic k zamražení, tak budou muset být zase čerství.

maakovaa
6. dec 2010

@kinguse Kinguško, netlač na pilu. Dopřej tělíčku, ať si odpočine....nebo máš nějaký důvod spěchat?

gabikri
6. dec 2010

Ahoj zlatíčka 😉

Tak jsem se nějak z toho dostala a už se zase těším na další boj. Psala jsem Štelclovi, ale ještě neodepsal, tak doufám, že KET bude co nejdřív 🙂 Ještě bych před tím chtěla přemluvit, ať mi doktorka napíše žádanku na imunologii, ať mám klid, že to byla fakt jenom náhoda, tak snad mi to napíše. Krvácím od toho čtvrtku pořád, ale jen tmavou krev. Tak to se asi pořád čistím. Akorát nevím, když přijde MS, jestli to od toho rozeznám.

Jinak v lednu to vybojujem tentokrát všechny!!! Zufalka, King, Maakovaa, paja.........možná jsem na někoho zapoměla, ale všechny, co nám to teď nevyšlo budeme příští rok těhule!! 😵 😵

zufalka
6. dec 2010

@gabikri jasné že budeme,asi to tak malo byt,ale sme zase o level dalej 😀 na imuno si brala prednison nie? neboj teraz máme maternice "pohnojené"ako záhradku tak len sadiť 😀 😀 😀 moja gyndoška hovorila že treba íst čo najskor pokial je maternica ok.Mne tiež hovorí šup v januári nato!!

maakovaa
6. dec 2010

@gabikri Čau kočko 😉 na MS se zeptej, kdy má přijít, já bych to asi nechala být, až přijde sama další měsíc. Gabi, napadlo mě, jestli by nemělo smysl zeptat se na Prednison, který snižuje imunitu, aby se prcek líp uhnízdil? Se totiž obávám, jestli třeba ty naše těla proti embryu nebojovala... vím, že v Gennetu dávají Prednison po transferu automaticky. No a když se Ti bude chtít, dáme si někde spolu toho svařáčka, než půjdem do dalších nervů 😉

gabikri
6. dec 2010

@zufalka : ne právě, že prednison jsme nebrala.

gabikri
6. dec 2010

@maakovaa : zkusím se na ten prednison zeptat 😉 Na ten svařák zajdu ráda, akorát jsem na PN a mám vycházky jenom od 14hod do 18hod 😉

maakovaa
6. dec 2010

@gabikri No, já bych si ho pro klid duše taky ráda při příštím pokusu brala, takže se taky svý dr. zeptám. Jinak časové rozmezí je ok na tento týden, napíšu Ti do IP.

zufalka
6. dec 2010

@gabikri tak to si daj aj sama,ja som sa tiež pýtala na to imuno ale dr. mi povedal že zbytočne stratím čas a keby niečo tak predpíšu mi aj tak prednison 😖 ja som ho brala aj s anopyrínom a neskor okrem vitamínov aj magnezium,tiež vraj podporuje udržanie plodu ,to mi gyndoška doporučila.Teraz som písala zo Štelclom ,posielal mi protokol na január a bez prednisonu,ale že preventívne si ho možem nasadit po ET.

maakovaa
6. dec 2010

@zufalka Pravda je, že já jsem na imuno vyšetření kdysi byla, našli mi vysoké antiovariální protilátky a jedinou "léčbou" byl Prednison, takže oni to asi ničím jiným řešit ani neumí 🙂

zufalka
6. dec 2010

@maakovaa máš pravdu mne to tiež hovoril dr.,že tak či tak dostanem len prednison 😒 preto som ho preventívne užívala a dám si ho aj teraz 🙂 tých pár kíl navyše mi za to stojí 🙂 pri tehu som ho brala až do konca 12.tt .dokonca teraz som čítala v jednom časopise kde bol článok o tom čomu sa vyhýbat v tehotenstve tak medzi alkoholom,cigaretami,drogami , kávou a čajom figurovala rovnocenne aj ČOKOLÁDA!!!!!!!!!

maakovaa
6. dec 2010

@zufalka Tak tak, říkali mi, že se to bere až do x-tého týdne těhotenství. Asi první trimestr, tipuju. To Tvé těhotenství bylo z darovaných vajíček?

gabikri
6. dec 2010

@zufalka : čokoláda, jo?? 😕 Tak to jsem jí snědla asi tunu 😝 Jinak kde ten Prednison kupuješ? To je bez předpisu? A Ty sis teď psala se Štelclem? A v kolik hodin? Jak to, že mi ještě noodepsal?

kinguse
6. dec 2010

holky já měla Prednison automaticky,aniž by mi imuno dělali, dávají ho u nás všem.K tomu Estrofem a před ET klasika Utrogestan.
Uvidím,co mi zítra řeknou,jestli je to možný hned další měsíc. Po IVF stimulaci bych to chápala,tělo potřebuje voraz,ale já nestimulovala,jen na sliznici,takže si myslím,že by to neměl být problém. Ale hrotit to samozřejmě nebudu. Spíš bych chtěla jit tenhle měsíc kvůli tomu,že v lednu máme mít školení a doufám,že mi to nevyjde akorát do období,kdy by mohl být KET.
Dneska jsem mluvila s jedním gynekologem (jezdím je pracovně) a sám říkal,že úspěšnost KETu je max. 17%,což není moc,takže si říkám,že tomu tentokrát nebudu dávat tolik jako minule a už teď spřádám plány na další boj! 😉 Spousta gynekologů mi doporučuje Pronatal (špičkový doktoři, výborný embryolog...na tom prý záleží nejvíc,vložit se to naučí každej,ale vybrat ta správná embrya je prý machrovina!)
Holky, věřím,že nám to všem vyjde!!!!!
Jo a co vlastně Paja,ještě nevím,jak dopadla,ne?

maakovaa
6. dec 2010

@zufalka Cožéééééééé! Tak to je moje smrt! 🙂 Čokoládu jím každý den, nekecám ☹ Aha, tak to je v háji, to nevím, jestli se udržím ji nejíst.... Ono je toho víc, co by člověk prýneměl jíst: mrkev, lososa, oříšky.....teda říkal to léčitel Hakl (některá děvčata zde ví, o koho se jedná 😉 ) No, ale s tou čokoládou si mi dala, co já budu dělat? 😀

zufalka
6. dec 2010

ano z darovaných,vložili sme tri,všetky sa uchytili a jedno sa ešte rozdelilo,tak sme čakali 4-čatá.Musela som podstúpit redukciu dvoch plodov,tam mi zaviedli infekciu do maternice a prišla som aj o tie dve čo nám zostali ☹

maakovaa
6. dec 2010

@kinguse Ráda bych Ti o výběru embryí něco napsala, ale Gabi by se na mě zlobila 😉 Tak Ti to pošlu do interní pošty... 🙂

zufalka
6. dec 2010

@gabikri prednison ti predpíše gyndoška. Asi niečo po 16 hod.

gabikri
6. dec 2010

@maakovaa : hi hi, nezlobila..........ráda se něco dozvím, jak to dělají jinde, ale to neznamená, že nebudu vychvalovat do nebes můj milovaný Reprofit 😝

maakovaa
6. dec 2010

@zufalka Aaaaaleee ☹ To je smutné, do prčic. Ale těhotná jsi byla, takže to půjde příště 😉 Já těhotná ještě nikdy nebyla, tak se i bojim, jestli mám vůbec vstřícnou dělohu nebo jestli se moje tělo s těmi embryi nějak nepere.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre