Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gabikri
24. nov 2010

@ivf5 : no já tady četla, jak to měly jiné holky, že pak chodíš na tu krev a oni kontolují, jestli to klesá, až je tam úplná nula, jinak prý hrozí revize. Že buď si s tím tělo poradí samo a nebo ne.

lenca78
24. nov 2010

@ivf5 To je mi mooc lito. Holky, ja vam tak drzela palce, i ti dva v brise, co dneska radi o sto set :(

lenca78
24. nov 2010

@gabikri Gabi, jen pro uklidneni - mimodelozni by to byt nemelo. Kamaradka mela nedavno transfer 4denniho embrya, predtim mela mimodelozni tehotestvi po normalnim oplodneni, ne po IVF. Ptala se primo doktorky, jestli ji zase hrozi mimodelozni. A pry u takhle starych embryi to uz nehrozi, jsou moc velka, aby se dostala nekam jinam.
Pred revizi se chodi na krev a sleduje se, jak klesa hcg. Pak se udela kontrolni ultrazvuk, jestli neco v deloze nezbylo. To mela ta kamaradka taky. Mela chudak smulu, uz si vyzkousela snad vse. Ale ted to vypada nadejne.

coco9
24. nov 2010

holky vidíte a já jsem si to kreslila a s těma darovanejma vajuchama, že vlezu do témátku a budete tady všechno po prvním ET těhule 🤐 ach jo...nějak moje víra zakopává...každopádně je mi to líto, že se tady nedaří ☹

maakovaa
24. nov 2010

@coco9 Nezoufej ani Ty ani ostatní - dr. mi říkala, že se to povede v rozmezí 2.-3. pokusu. Samozřejmě u někoho na poprvé, ale to jsou výjimky. Povede se to všem! 😵

maakovaa
24. nov 2010

@ivf5 Na stáří embryí jsou různé názory, i 5 denní nemusí být kvalitní, neznamená to, že čím starší tím lepší. Dám Ti něco přečíst http://www.pragueivf.com/cs/metody-lecby/monito... I když je embryo 4 nebo 5ti denní neznamená, že je naprosto v pořádku. Popisovanou metodou se to dá zjistit už po 48 hodinách. Je to nová metoda, nikdo o ní moc neví, ale byla teď na 20. sympoziu asistované reprodukce v Brně odměněna prvním místem a začne se zavádět na více pracovištích, v zahraničí už to jede. Psala jsem teď o tom článek, takže něco málo o tom vím. Důležitá je KVALITA embrya nikoli jeho STÁŘÍ. Jinak nezoufej, já měla taky na poprvé neúspěch, úspěch nás teprve čeká 😉

coco9
24. nov 2010

@maakovaa můžu se zeptat...ty do toho nějak fušuješ? 🙂 článek si přečtu doma...jsem na to sama zvědavá. a jak píšeš...určitě nám - vám - 5ti denní embrya nezaručí otěhu...

maakovaa
24. nov 2010

@coco9 Nefušuju, doktorka nejsem, ale taky mám leccos za sebou a jsem teď v rukách doktora, který tohle v Čechách dělá. Jeho problém je, že tu svou vědeckou práci by měl nějakým způsobem sdělit laické veřejnosti, tak mu s tím de facto pomáhám. On vymyslel, že nejlepší bude, když to laikům vysvětlí zase laik - což jsem já 🙂 Vzhledem k tomu, že jeho vědecké bádání má nyní požehnání i v Čechách, tak se ta metoda začne rozjíždět. Ale to bude asi trvat, lidi nechtějí nové věci, rádi se drží zaběhnutých pravidel 😉

lenca78
24. nov 2010

@coco9 urcite to nevzdavej. Ja jsem treba ten priprad, kdy se to povedlo napoprve. Mela jsem asi vic stesti nez rozumu, proste to nejak vyslo. Doktori mi davali max. 50% sanci, ze dvojcata udrzim - mam ke vsem hormonalnim problemum malou nedovyvinutou delohu, takze dvojcata jsou pry pro me vrazedna kombinace. No a jsem ve 34.tydnu 😀 Zenske telo je proste stvorene pro plozeni deti a verim , ze kazde se to nakonec podari. Nektere bohuzel az na dalsi pokus, ale pak to bude stat za to.

gabikri
24. nov 2010

@maakovaa :tohle co popisuješ, dělají možná v tom tvém centru, ale všude jinde tahle metoda zatím zavedená není a po dvou dnech sotva zjistí, které z embryí je nejsilnější. Vždyť někdy se stane, že jich po PK nezůstane ani polovina. Navíc tato metoda je nová a je poměrně v plenkách a nejsou na ní udělané žádné statistiky, tudíž já raději zůstanu u PK.

gabikri
24. nov 2010

@maakovaa : no v tomto případě se ani nediv, že lidi nechtějí neprobádané věci, vždyť to stojí šílený prachy. Až mi někdo řekne ano, tohle se nám osvědčilo, díky této metodě nám v caru stouplo procento těhotných, tak řeknu ano, proč ne? 😉

maakovaa
24. nov 2010

@gabikri Rozumím Ti, co říkáš. Jen jsem chtěla říct, že se tady klube něco nového na svět, něco co nám nebo jiným může v budoucnu ještě více pomoci. Je jasné, že když tuto metodu jinde nepoužívají, nemají na ní ani přístroj, tak ji nemohou aplikovat, takže asi nic jiného než PK nezbývá. Koneckonců děti se pomocí IVF rodí tak i tak 🙂 Metoda statistiky má, ze světa i tady. Nechci se tady dohadovat, jen dávám vědět, že se to v budoucnu možná změní 😉

gabikri
24. nov 2010

@maakovaa : jo jasně, věda jde neustále dopředu, vždyť co bylo před 20ti lety a co je teď ? Další generace už bude v té fázi ...chceš dítě, tak spolkni pilulku ........ale to nás se už nebude týkat...... teď mě zajímají fakta, která jsou už prověřená.........vždycky se ptám Mudra na to, co se jim nejvíc osvědčilo 😉 Např to lepidlo na embrya z Izraele, na rovinu řekl, že jsou to vyhozené peníze, že to v caru měli, ale neosvědčilo se jim to.

maakovaa
24. nov 2010

@gabikri Lepidlo? Tak o tom jsem zase neslyšela já 🙂 Jako že Ti ho vlepí do dělohy, aby nevypadlo?

gabikri
24. nov 2010

@maakovaa : nevím, jak se to aplikuje, mělo by to stát asi 3000 a prý to ty embrya přilepí. Pochází to z Izraele. Ale je jasné, že ti nikdo nezaručí ( viz. můj příklad) že se to embryo začne vyvíjet. Mudr. mi doslova řekl, ať se vyprdnu na lepidlo a ať si dám decku červeného a že to udělá stejnou službu 😉

maakovaa
24. nov 2010

@gabikri Dr. je evidentně rozumnej. Takový přístup se mi líbí 🙂 Gabi, s lepidlem nebo bez, s kamerou nebo bez, s PK nebo bez - vyjde nám to! To by bylo, aby holky na Vinohradech netlačily kočárky! 😵

gabikri
24. nov 2010

@maakovaa : To je jasňačka, budeme hvězdy Vinohrad 😵 Dneska v čekárně na gyndě si vedle mě sedly dvě maminky tak v osmém měsíci a dost hlasitě si tam povídaly.....ta jedna že už má dvě děti a že možná za deset let, až jí odrostou si pořídí třetí a ta druhá jí říká...........neblbni, to už budeš stará, to už budeš chtít svoje pohodlí 😀 Tak jsem zabořila nos do novin a snažila jsem se být neviditelná 😀

maakovaa
24. nov 2010

@gabikri No, my ještě těma dětma unavené nejsme, proto si je můžeme dovolit v pozdějším věku při plné síle 😉 😀

gabikri
24. nov 2010

@maakovaa : no v plné síle moc nejsem, ale až se mi povede otěhotnět, tak už budu senilní a nebudu to vnímat 😀

maakovaa
24. nov 2010

@gabikri 🙂

kinguse
24. nov 2010

ahoj holky,tak koukám,že je to tu samá špatná zrpáva ☹ Ale jednou se to povede,uvidíte!!!! Já budu testit až v pátek. Zatím jsem v pohodě, nešpiním,chodím do práce, vše dělám,jak kdybych těhu nebyla (kromě sportu) a v pátek se uvidí.Ale jak píše gábi../ / ještě neznamenají vítězství ☹ Dám pak vědět.
Držte se a vzhůru do dalšího boje!!!!! Držím všem mooooc palečky.

coco9
24. nov 2010

holky, to "lepidlo" by měl být AH - Asistovaný hatching, který prý když je zaplacený ICSI a PK je jenomn zbytečná položka navíc 🙂

gabikri
24. nov 2010

@kinguse : ahojky, na pátek držím palečky, ať se tady ta smůla už prolomí 😉

coco9
24. nov 2010

no holky, a jak to děláte po ET, jste doma??? protože já už byla třikrát doma cca měsíc, někdy víc, teď naposledy míň..měla jsem to vždycky i se stimulí, pač jsem měla vysoký dávky a bylo mi zle. Každopádně ale nemůžu být doma furt, že...tak jsem si říkala, že budu možná s "čerstvýma embryjkama" doma těch 14dní a kdybysme šli na KET tak už na to asi kašlu...to taky furt nejde, no ☹

coco9
24. nov 2010

@kinguse taky držím 😉 už je na čase sem hodit novou vlnu 😉

gabikri
24. nov 2010

@coco9 : já jsem na neschopence už asi měsíc, ale ne v každém caru jí dávají 😉 Jinak mě momentálně ta neschopenka dost vyhovuje, ale když ji nebudeš chtít, tak ti ji nedají. Záleží taky, jakou máš práci. Pokud někde vykládáš vagóny, tak je neschopenka od věci, ale pokud sedíš v kanclu, je zbytečná 😉

kinguse
24. nov 2010

@coco9 no já byla doma jen v den transferu,den po a sobota + neděle,v pondělí normálně do práce. Jezdím autem,navštěvuju dr.Fyzicky sice nenáročný,ale v autě jsem dost unavená (po Utroši).
jinak dík,že na mě myslíte. Věřte,že já na vás taky a moooc bych vám všem přála,abyste se brzo taky dočkaly! 😉

lenca78
24. nov 2010

@kinguse Na patek drzim palce, at ti to vyjde. Jinak ja byla na transferu o vikendu a pak jsem si vzala dva dny dovolene. Neschopenkou jsem to neresila a chodila do prace. Delala jsem v kanclu a dojizdela jednu cestu hodinku busem do Prahy.

paja1
24. nov 2010

@majka43 JÁ ZA TY DAROVANÉ EMRRYJKA 25 TIS.

paja1
24. nov 2010

@ivf5 TAK TOTO SVĚT NEVYDĚL.TY JSI ÚŽASNÁ ONO TO TAK MÁ BYT BEZ DEPRESÍ A TO PŮJDE.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre