Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

anicka2608
20. nov 2016

@janulka232 a preco to v MT nerobia? Vidis,nam zas povedali taku dlhu cakaciu dobu 2-3roky,teraz neviem co robit...lebo na konzultaciu mame ist az v decembri,alebo sa radsej hned sama asi objednam rovno do BA,alebo tych Ciech.Chapem Ta,ze je tazke sa s tym zmierit,uprimne poplacem si kazdy vecer,ze vlastne nikdy mat uz nebudem,ale to vajicko je len malinkata bunka a to dietatko bude velke,z nasej krvi a bude nase ;) Drzim palce nech mas dobre vysledky a nech je vsetko dobre 🙂

janulka232
21. nov 2016

@anicka2608 dakujem Ti.Aj ja by som si velmi priala aby vysledky boli ok a nemusela som riešit darkynu.Ale ja mam nizke amh takže u mna je mala šanca ziskat vajičko.Už som bola tri krat na IVF.Tak nam doktor povedal,ze To robia v Bratislave a moc sa mi to nepači,lebo to mame dost daleko Martin je bližšie.My ideme na dalšiu konzultaciu 2.12. tak uvidime čo a ako.Ale už sa pomaly s tym zmierujem radšej mat takto dieta ako žiadne.Aj Tebe držim palce nech všetko dobre dopadne

matusik6
24. nov 2016

@anicka2608
Hore hlavu
Tak isto som dopadla ja 1 IVF s veľkými dávkami a nic sa nevytvorilo,tak jedine darované vajíčko keď chcem dieta🙂

anicka2608
25. nov 2016

@matusik6 dakujem Ti 🙂 a uz to aj nejak riesis? Dnes som bola sa len tak informovat na poistovni ohladom preplacania,pani bola velmi mila,ale zatvarila sa dost skepticky co sa tyka preplacania IVF v Cechach,vysvetlila som jej,ze aka je zevraj na SK cakacia doba co sa tyka darovaneho vajicka a ze mam 37r a nemozem cakat rok dva a neviem este kolko nan,ved co porodim po 40tke??? :( ale viem,ze ona s tym nic nema,vsetko bude zalezat od posudkoveho doktora,tak uvidime 🙂

joannita
1. dec 2016

@anicka2608 urcite preplaca poistovna IVF aj v Cechach, zistovala som si to, ked sme chceli riesit IVF este pred vyse rokom v Brne. Ja mam VZP.
Ale preco chces ist do Ciech, ked aj v Bratislave na darkynu necakas? Mne v Gynfive nasli darkynu asi do mesiaca - max. dvoch uz si nepamatam. A aj to len preto trvalo tak dlho, lebo hladali fyzicky mne podobnu 🙂

silvia545
5. dec 2016

@lusinda28 ahoj ☺ tak ako?čakám na pozitívnu správičku 🙂

lusinda28
5. dec 2016

@silvia545 jeeej si zlata....no dnes mam transfer o pol 1 tak pomaly sa chystám plná očakávania, strachu a radosti..😉 všetko dokopy... a ty ako si na tom...

silvia545
5. dec 2016

@lusinda28 supeer,držím moc mooc 👊👊nech sa bublinka u teba pekne zahryzká ☺😇😣🤔😣🤔😣🤔😣🤔😣😣koĺko vkladáš ?☺
Ja mám zajtra vklad tiež o pól 1 😀😀

silvia545
5. dec 2016

@lusinda28 no toľko smajlíkov som tam ani nedávala 😂😂blbne mi telefón 😀😀

lusinda28
5. dec 2016

@silvia545 dakujem aj verum,,, už ležím doma a oddychujem, inac som prekvapená aka je to rýchlovka...😉 uz len teraz čakať 2 týždne, testovať sa nechystám aj zakazali ...😉 drz sa na zajtra a verím že bude dobre.. ❤

silvia545
5. dec 2016

@lusinda28 ďakujem moja☺🙂 aj ty sa drž,nestresuj,pekne pár dní oddychuj a prihováraj sa bublinke ☺🙂 počkaj já za pár dní budem stresovať až až 😂😂

gabika2015
5. dec 2016

@silvia545 @lusinda28 ahojte baby, nedockavo budem cakat na vase pozitivne testy 🙂 velmi vam k tomu drzim palce! Nasledujuce 2 tyzdne budu tazke, ale vy to date! Drzte sa 🙂

lusinda28
5. dec 2016

@gabika2015 dakujem krásne ❤ snáď o 2 týždne budú len pozitívne správy 🙂

lusinda28
5. dec 2016

@silvia545 nie žiadne stresovanie... 🙏🙏 bude dobre a čoskoro sa nam splní vytúžený sen, nič neboooj 💃🙏

janulka232
7. dec 2016

Ahojte.Chcem sa opytat nemate niektora skusenostiv nejakom centre v Košiciach na darkynu.My mame odporučanie do Bratislavy iscare,ale dost nadtym zvažujem,kedže pre nas je to velmi daleko

montrojruza
7. dec 2016

@janulka232 ahoj, my sme museli az do ciech, bud rada aj za blavu 😉

janulka232
7. dec 2016

@montrojruza ked si riešila darkynu.Chcela si aby mala darkyna taku krvnu skupinu ako ty či si to vobec neriešila?

montrojruza
7. dec 2016

@janulka232 brali si odo mna tieto udaje. ale ci to tak aj naozaj bolo, to neviem, zistim si to u nich dodatocne

silvia545
7. dec 2016

@janulka232 oni najdu dárkyňu aby sedela s vašou krvnou skupinou ,aby aj to dieťatko malo potom rovnaku skupinu,aby v dospelosti nahodou nerozmýšlalo prečo má inú krvnú skupinu ☺

lusinda28
7. dec 2016

@silvia545 Tak ako včera si dopadla... 😉 verím, ze je všetko OK a zubrienka sa už zohrieva u teba...😉

fatma1
7. dec 2016

Baby, mate tu niekto skusenosti s darovanymi embryjkami? ze cele embryjko darovane bolo vlozene? nie len darkyna, ktora dala vajicko+spermie manzela.
Ako sa v tomto pripade postupuje? to je vlastne ked tam rozmyslam KET potom, kedze predpokladam, ze tie embryjka su zamrazene.
Ponuka tuto moznost aj RF Brno, aj RG Brno, aj Iscare BA, aj Repromedica BA.
Dakujem

stella25
7. dec 2016

@fatma1 ahoj, áno su to zamerané embria. Ponúka to každé centrum, je to o niečo lacnejšie ako darovane vajíčka. Ale aké máš možnosti výberu podľa tvojich kritérií netuším. Ale asi minimálne. Postup by mal byť ako pri KETe.

janulka232
7. dec 2016

@silvia545 dakujem za info.Takže musim si prv zistit aku mam krvnu skupinu 🙂 A kolko krat si musela ist do centra kym si išla na vklad ? Držim Ti palce aby všetko dobre dopadlo,že budete mat krasny darček pod stromček 😉

silvia545
8. dec 2016

@janulka232 đakujeem veľmi ☺
Boli sme raz na konzultácii ohľadne darov.vajok,tam sme vypísali žiadosť,bola tam výška váha farba vlasov akú chceme aby mala mať dárkyňa teda aby to sedelo všetko s tebou s tvojou váhou atď ☺ ešte dr predtým sa spýtal kedy chceme začať aby mohol nastviť aj lieky pre teba a potom som už komunikovala len s koordinátorkou mailom,poslala mi na výber dárkyne a z toho som si vybrala a potom už len na vklad ☺🙂

silvia545
8. dec 2016

@lusinda28 ahoj ☺ žubrienky mám dve v brušku 😀💖 tak dúfam,že aspoň jedna zabojuje ☺ a ty ako ? ☺

lusinda28
8. dec 2016

@silvia545 jej tak to som rada.. ja oddychujem po práci, celkom fajn sa cítim len som nejaká nervózna z toho ako to bude, či o vyjde..veľmi by som si to už želala konecne..😠 ved to asi máš na rovnako...😉 tak pevne verím, že zubrienky sa nám uchytia a budú krásne rast... joj už keby bol budúci týždeň... inac žiadne príznaky nemám, bolia ma príšerné prsia a sem tam v maternici také pichnutie ale nič strašné.... opatruj sa a oddychuj 😉

silvia545
8. dec 2016

@lusinda28 moja,že žiadne príznaky 😂veď už to že ťa bolia prsia je dobré znamenie ☺🙂

lusinda28
8. dec 2016

@silvia545 jaaj tak to má tesiii, no mňa prsia bolia od kedy do seba tlačím tie hnusne hormóny..😯 ale kiežby si mala pravdu...😂 nech ma teda bolia ďalej 😂😂 ach to cakanie je príšerné...inac dala si sa aj na PN, lebo mne vraveli, že netreba tak ja behám, lietam jak fretka..neoddychujem veľmi...až mam výčitky na seba...😞

silvia545
8. dec 2016

@lusinda28 mňa minulý ket tak tiež boleli prsia od liekov eßte pred vkladom som ich cítila a nič z toho 🙁 teraz pre istotu necítim,len ma podbruško stále pobolieva a kríže,a dnes dosť celý deň ľavý vaječník bolí a pichá a aj v brušku ma dosť pichá ☺
Ja som teraz doma,robila som na dohodu,ale som tam skončila,tak teraz dodržujem povinné oddychovanie v posteli 😀☺

janulka232
8. dec 2016

@silvia545 a ty si bola v akom centre? Prepač,že sa tolko pytam,ale mna to tiež čaka,kedže ani raz mi nevyšlo ivf.Takže už,len darkyna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre