Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

minka051
31. okt 2010

@gabikri ano rovnaké.

gabikri
31. okt 2010

@minka051 : takže kdyby to teď nevyšlo, tak vysadím léky, odmenstruuji a pak to celé nanovo? Příprava sliznice Estrofemem, ultrazvuky a pak tedy za jak dlouho KET ? 😉

minka051
31. okt 2010

@gabikri ano presne ako píšeš. U mňa to bolo tak isto ked som bola na darovaných vajíčkach . Najprv som mala z čerstvých ked to nevyšlo tak som vysadila lieky a ked som dostala další menzes ,tak znovu ten istý postup.
Ale teraz nad tým nerozmýšlaj lebo už nebudeš musieť ísť. 😉

paja1
31. okt 2010

@minka051 Já jsem utrogestan mívala vždy,ale estrofen jsem neměla nikdy 🙂 .

gabikri
31. okt 2010

@paja1 : estrofem je na růst sliznice a brání ovulaci 😉

@minka051 : díky...........vždyť já vím.............já se jen tak ptám 🙂 🙂

minka051
31. okt 2010

@paja1 presne tak ako napísala gabikri 😎 😎

paja1
31. okt 2010

@minka051 Připadám si holky ,že nic nevím.Opravdu za ty roky se to mění a jde to vše kupředu.Já jsem měla vlastně 4roky pauzu,a i doktor mi říkal,že se to mění-prý vše jen k lepšímu.

minka051
31. okt 2010

@paja1 no presne tak stále sa to mení a vylepšuje 🙂

zufalka
31. okt 2010

@gabikri držím palčeky nech ti to vyjde 🙂 tfuj,tfuj 🙂

gabikri
31. okt 2010

@zufalka: Děkuju Ti z celého srdce 😉

lenca78
1. nov 2010

@gabikri Gabi, to je super zprava, ze mas i zamrazeno. Ted ti to samozrejme vyjde 🙂, ale treba kdybyste chteli jeste treti ditko, mate schovano 🙂 Drzim palce

lenca78
1. nov 2010

@minka051 ty uz jdes zitra na tu kontrolu, vid? teda, ja jsem tak zvedava 🙂

gabikri
1. nov 2010

@lenca78 : díky................hi hi třetí 😝

@minka051 : taky držím palečky na zítřejší kontrolu 😵

lenca78
1. nov 2010

@gabikri nikdy nerikej nikdy 🙂

gabikri
1. nov 2010

@lenca78 : no to by byl nářez 😀 Ale proč ne? Byla by aspoň doma legrace 😀 bez dětí to je to smutné 😒

lenca78
1. nov 2010

@gabikri no ja si taky myslim, ze by to bylo narocne, ale na druhou stranu me to zacina lakat. Ja bych hlavne chtela si zkusit i tehotenstvi s jednim miminkem, pry je vetsinou pohodovejsi nez to s dvojcatky 🙂 Uvidime. Nejvic bych se asi smala, kdybych otehotnela spontalne treba par mesicu po porodu dvojcat - takova science fiction 🙂

gabikri
1. nov 2010

@lenca78 : no to se klidně může stát 😵 😵

minka051
1. nov 2010

@lenca78
@gabikri ano zajtra idem na kontrolu som zvedavá ale mám aj strach aby bolo všetko v poriadku.

gabikri
1. nov 2010

@minka051 budeme na Tebe myslet a držet palce, až nám budou modrat 😵 😵 😵 😵

paja1
1. nov 2010

@minka051 To mi k tobě nejde-ty a strach?Určitě je vše v pořádku,Budeme na tebe všechny určitě myslet. 😅

minka051
1. nov 2010

@gabikri
@paja1 no verím že bude všetko v poriadku a velmi ďakujem že ma takto všetky podporujete. ja tiež všetkým moc moc držím všetko čo sa dá. ja som len dnes nejaká precitlivelá.

paja1
1. nov 2010

@gabikri Jak se ti dnes daří?Já jsem to asi přeháněla,dodělávali mi kuchyn a z toho vrtání všude hrůza.Můj v práci tak jsem to musela začít uklízet.Mám propojeny obyvak a kuchyn tak to byla všude.Ale ted lehnu,dám si kakao a ani se nehnu. 😝 😀

paja1
1. nov 2010

@minka051 Neboj vše dobre dopadne.Vždyt jsi tam už 2 miminka měla,tak se nestresuj.A já když mám fakt depku pustím si koledy.A mě to opravdu pomůže.Já jsem trochu ujetá,ale nevadí mi to.

minka051
1. nov 2010

@paja1 len pekne oddychuj a hlavne nenamáhať. Už aby bolo zajtra tak 10:30 a doktorka povie že všetko je tak ako má byť, iné si neželám. 🙂

carlin
1. nov 2010

@minka051 Taky moc drzim palce !! Jaka je to kontrola - jestli je srdicko ? Uvidis, ze bude busit jako zvon.

@gabikri Jak se drzis holka? 5. den se Ti blizi, doufam, ze neuvazujes o koupi testu 😉 . Lezis ? A co vubec doporucuji v Reprofitu - lezet nebo ne ?

Jinak ja dneska zacala brat Estrimax, priprava na KET. Jestli vse pujde dobre, mohla bych za ca. 12 dni na transfer. Snad hezky naroste sliznice, jako minule. Protoze bez estrogenu mam sliznici mene nez 4 mm. Ale s leky nejak kolem 10 mm, tak mi drzte palce, at pekne roste. Taky popijim kontryhel.

Zdravim vsechny !

minka051
1. nov 2010

@carlin no Je to UTZ aby zistili či miminko rastie koľlko ich je a malo by asi biť už aj srdiečko. 🙂
Inak držím ti silno palce nech je sliznica pekne vysoká a nech sa pekne drobci chytia. Koľko si ich dávaš vložiť?

gabikri
1. nov 2010

@carlin : kdepak pátý, dneska je teprve třetí, den transferu se nepočítá 😉 Jinak o víkendu jsem vyloženě neležela, ale povalovala jsem se na sedačce a dneska mm není doma, tak jsem od rána ještě nesundala noční košili 😀 Vyloženě si to užívám, kdy se mi to zase povede 🙂 Zatím ale testovací cukání nemám, tak je to dobré 😉
No ležení asi nedoporučují nikde, jak u Apolináře tak v Reprofitu se shodují.........nekoupat se ve vaně, nesportovat, nesexovat a jinak se chovat normálně. ležení prý je na nic 😝
No paráda, za chvíli už pojedeš na těhu-vlně s náma 😵 😵 😵

@paja1 : ahoj, tak to Ti tiše závidím, taky to mám v hlavě, propojit kuchyň s obývákem, novou kuchyň podlahu.......no jo, nejde všechno najednou 😝 Jinak moc se nepřepínej a šetři se....ono se to nezblázní 😉 U nás o víkendu uklízel manžel.........no neudělal to tak precizně, jak bych si to představovala, ale lepší než nic 😉

carlin
1. nov 2010

@minka051 Mame zamrazene 3+2, tak nevim, jestli zacneme trojici, nebo dvojici, poradim se s Dr.
Minule jsem mela 3 cerstve bobanky a bohuzel ani jednomu se nepodarilo se pekne zahryznout. Jinak jsem jednou spontanne otehotnela a meli jsme bohuzel smulu, ze se broucek prestal vyvijet, nebylo srdicko. Tak jestli se povede KET, tak budu mit urcite desny strach pred kontrolou, ktera Te zitra ceka. Na to asi nezapomenu, jak se doktorka s doktorem podivali na sebe a ona rekla "Nevidim akci" ☹ ☹ ☹ . Ale ted to bude jine, mame mlada embrya, ne ? 😉 😉

@gabikri Aha, vzdycky se tady dozvim neco noveho. Kazdopadne jsi sikovna, ze nemas testovaci zachvaty. Ja si tak nejak myslim, ze to take vydrzim. Tedy alespon doufam. Je to opravdu k nicemu, muze byt falesne negativni vysledek a zbytecne nas to pak rozhodi.

Mam porad co delat a snazim se moc na KET nemyslet, Dr. rikala, ze je to tak nejlepsi. Na jare zaciname se stavbou domecku, tak mame docela dost starosti kolem. A vychazky s pejskem, to me vzdycky hezky naladi.

gabikri
1. nov 2010

@carlin : juj, nestraš minku 😕

rusalka22
2. nov 2010

@gabikri Ahooooj, no ja som tu dlho nebola a teda dievcata je tu kopec noviniek! Gabikri, strasne moc ti gratulujem ze si sa dockala ET-tu a strasne strasne ti drzim palce, nech si tehulka. Ja mam stale zimomriavky ked si pomyslim ze som to nedavno prezivala aj ja. A do teraz som sa nezbavila toho obrovskeho strachu. Som uz v 18 tt, konecne mi chuti jest a trosku som pribrala, ale kazdy ma bombarduje narazkami, ze mam velmi male brusko, tak ma to dost nici ☹ Ale ludia nevedia cim vsetkym som si presla.... O dva tyzdne mam kontrolu tak uz teraz mam strach ci je vsetko OK.
Este raz, strasne na teba myslim a drzim ti palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre