Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

zeina62
24. nov 2012

@staga presne viem co citis, aj ja som tomu tiez nechcela verit🙂 je to uzasny pocit, hlavne si davaj pozor na seba

evitaa
24. nov 2012

@anubis Prošli jsme vícero center. V Gennetu v Praze jsme byli také, ale tam od nás dali ruce pryč, že nám nepomůžou a poslali nás do Motola. Tam to byla hrůza, po 1. konzultaci jsme se s manželem shodli, že už nás tam neuvidí. Jeden cyklus s vlastními vajíčky jsme absolvovali ve Zlíně. Neúspěšně. Další dva v Praze v Iscare. Pak jsem si přečetla o možnosti zamražených vajíček v Reprofitu v Brně, tak jsem si řekla, že to zkusíme. Vlastně během týdne od 1. konzultace proběhne transfer, takže jsem nadšená, že hned něco děje.

Ty jsi z MB?

kerkyra
24. nov 2012

@staga Gratuluju ke krasnemu hcg.Preju zdarne pokracovani 😉

sambuca
24. nov 2012

@staga tak to moc gratuluju!! Hlavně se opatruj..!
Jinak já pořád sem tam špiním, zobu ascorutin, tak je to sem tam lepší.. nevolnosti mám teda pořád neuvěřitelný!

anubis
24. nov 2012

@staga Gratuluji,já měla taky hcg 879,a 12tý den 🙂

anubis
24. nov 2012

@evitaa
Jj jsem z MB...a to máte jako darovaná celá embryjka?

evitaa
24. nov 2012

@anubis Ne, jen vajíčka, spermie byly manželovo. Akorát ty vajíčka byla zamražená. Tuhle metodu dělají jen v Reprofitu.

luca77
25. nov 2012

@staga Gratuluji a šetři se 😉

luca77
25. nov 2012

Ahoj holky, tak mi včera zavedli 5denní krásnou blastocystu, takhle mi to řekli, tak to píšu 🙂 , jsem zvědavá, když je tak krásná 😉 Na krev jdu až 11.12. Po ET mě cévkovali, páč jsem byla hodně napitá 😉 Po transferu jsem hodinu odpočívala. Zítra nám budou volat, kolik se jich bude mrazit.

adella1
25. nov 2012

@staga gratulace,krásné hcg 🙂
@luca77 tak ať se blastička hezky zakousne a nepustí 🙂

zeina62
26. nov 2012

@sambuca ahoj jak sa mas? ako prebiehu tehu?

luca77
26. nov 2012

Ahoj, tak dnes volal dr., ještě máme 4 mrazáčky (zamraženo 2x1 a 1x2), přinejhorším na 3 KETy.

sambuca
26. nov 2012

@zeina62 ahojky kočko! No ani se neptej.. jsem totálně mimo provoz! Už týden jsem nic nesnědla, jedinné co pozřu jsou mandarinky a nesquick kuličky s mlékem.. bohužel to do půl hodiny po jídle stejně vyhodim! Jsem celkově hrozně slabá a protivná.. celé dny prospím nebo prosedím u záchoda. No těhotenské radosti 😀 Jo a co mě hodně trápí je neustálé špinění.. včera jsem i krvácela, ale jen maličko krve na papíře na wc a za 2 hodiny bylo po všem. Jak je Tobě, tebe taky trápí nějaké neduhy? Kdy jdeš na další kontrolu?

zeina62
26. nov 2012

@sambuca ahoj ja chvala bohu spinenie nemam, mam celodene nevolnosti niekedy je to hrozne ale snazim sa to vydrzat a nezvracat,a tiez sa citim slaba, furt unavena, a furt hladna! kazde dve hodiny musim jest lebo mam pocit ze umriem od hladu, stale mam upchaty nos a to je vraj tehu priznak, vecer chodim skoro spat uz nevydrzim byt dlho hore, nic sa mi nechce len oddychovat a jest 🙂) uz mi aj trosku vydno brusko mozno zato ze su to dvojcata. na kontrolu idem az 9 decembra, uz sa neviem dockat

julie74
26. nov 2012

ahoj, mám nízké amh, a také ná poslali domů přemýšlet o dárci. A když jsme se ptali známého, MUDr. z tohoto oboru, tak se první ptal jestli mám sestru. Vážně to myslel tak, že jenom posunu pořadníkem ??? Mě to tak ani nepřišlo, neexistuje nějaký poněku šedivější (a značně méně oficiální) postup, kdy je možno držet alespoň rodinné geny ? Já to u sebe tak horké nevidím, ale řešíme stejný problém i u spermií. díky

julinka87
26. nov 2012

Ahoj holky. Hlásím se z dnešní kontroly screeningu. máme nakročeno do 13tt, jsme zdraví, krásně se vyvíjíme, srdíčko nám krásně buší a máme 10cenťáků. Ale ten pocit, že jsem těhotná, je pro mě pořád neuvěřitelnej!!!
Moc se na naše miminko těším!!! Dneska, když jsem ho viděla, jak se vrtí na ultrazvuku, tak jsem si uvědomila, jak moc ho miluju, a že jsem pro něj schopná udělat a vydržet cokoliv!!! 🙂

kerkyra
26. nov 2012

@julie74 neanonymni darce je v Čr ilegalni.Osobne nemam zkusenost,ani jsem nikde neslysela,ani necetla,ze by nektery dr.chtel porusovat zakon.Jsem rada,ze je aspon moznost anonymniho darcovstvi-ne ve vsech statech to lze.

evitaa
26. nov 2012

@julie74 Při IVF s darovanými vajíčky podepisuješ papír, že se zavazuješ, že nebudeš pátrat po identitě dárkyně. Taky jsem přemýšlela o udržení rodinného genu, ale pořád by to bylo dítě sestry/sestřenice. To by asi vadilo a ni si nedovedu představit, co by to udělala se vztahy v rodině. Přišlo by to divný.

luca77
26. nov 2012

@julie74 Ahoj, nám dr. říkala, že kdyby jsme si třeba přivedli kamarádku, která by darovala vajíčka, tak nám nemůže, ale nás by to posunulo v pořadníku čekatelů!

julie74
27. nov 2012

děkuji všem za radu

gaga83
27. nov 2012

Ahoj baby, som tu nová, Po troch potratoch a absolvovaní všetkých možných vyšetreniach nám nič nezistili. Tak nám odporučili absolvovať ivf s PiGD testami. Nakoniec sa zistilo, že nemám geneticky dobré vajíčka. Odporučili nám skúsiť to ešte raz alebo si to skúsiť s darcovskými vajíčkami. Chcela by som vedieť ako to prebieha a koľko to stojí.V iscare, že sa to pohybuje okolo 3000 Eur s preplatením ivf poisťovňou.

slavka_2012
27. nov 2012

@staga ahoj moja 😉 este raz gratulacia k hcg krasne cisielko 😉 ja mam 3 vajicka a v pondelok som mala mat vklad no moja sliznica si zaumienila nieco ine,,,tak sme museli mrazit a teraz cakam kedy dojde mrcha a dufam ,ze porastie rychlejsie a vklad bude pod stromcek 😵 😵 😵

kerkyra
27. nov 2012

@gaga83 ta cena bude snad bez pojistovny.Me vychazi 1ivf s dv s pojistovnou kolem 30000Kč i s leky a mrazenim.Prubeh uz jsem tu urcite psala.Jen strucne-vyberete s dr. darkyni podle fenotypu a krevni skupiny,sladite pomoci leku cyklus,ty nastimulujes sliznici,v den OPU darkyne odevzda partner sperma a za 3-5dni je transfer.Pokud je darkyne hned k dispozici,da se to stihnout za 1-2 mesice.V nektetych car se na darkyni ceka i pul roku.

kerkyra
27. nov 2012

@slavka_2012 to jemi lito,ze sliznice nenarostla.Chce to vic podporit-treba kontryhelovy caj,cervene vino,chillypapricky 🙂
Tak snad to pod stromecek stihnete.Ja se termin ket snad dozvim dnes.Sliznici uz stimuluju.

slavka_2012
27. nov 2012

@kerkyra uz pijem cajicek 😉 a vinko sa bojim ,lebo doki mi predpisal lieky Agapurin 1x denne vraj je to na rozsirenie ciev aby sa lepsie prekrvovala sliznica...sliznicu som mala len 8mm a vraj je to malo 😢 takze cakam na mrchu ,,,bola by som stastna keby sme to do vianoc stihli 🙂 drzim palce aby to tentokrat vyslo 😉

anubis
27. nov 2012

@slavka_2012
Ahoj,to je zvláštní,já měla sliznici 7,5mm,říkali,že minimum pro ET je 7mm a to jsem brala estrofem třikrát denně skoro 2 měsíce,a bála jsem se,ale vyšlo to...tak držím palce,at naroste víc 🙂
@kerkyra
Tak kdy jdeš do dalšího,konečně už úspěšného ketu?

kerkyra
27. nov 2012

devcatka,sliznicnici mam 10mm,KET povolen.Zitra si mam volat embryolozce,kdy bude transfer.Asi na konci tydne nebo na zacatku pristiho.Ja se tak straasne tesim.Doufam,ze dostaneme Jeziska(y) do briska 😀 😀 😀

evitaa
27. nov 2012

Tak dneska proběhl transfer hatchující blastocysty 🙂 Trochu mě zaskočilo, že ještě 3. den kultivace jsme měli 7 embryí a do 5. dne došly jen dvě. Dr. mi vysvětlil, že teprve 3. den nastupuje otcovská genetická informace, takže proto tam byl tak velký úhyn. Manžel měl nejhorší spermio, co kdy měl. Prý měli problém najít aspoň těch 8 dobrých spermií. Kdybych tohle věděla, asi bych chtěla i darovaný spermie a neriskovala neúspěch. 84 tis. přeci jen není málo peněz a už máme za sebou dlouhou cestu za miminkem, takže jsem docela na nervy.

kerkyra
27. nov 2012

@evitaa strasne moc ti preju,aby jsi nasla 2//.Urcite to mrnous vybojuju 😉

luca77
27. nov 2012

@kerkyra tak to je super zpráva. Přeji ti to! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre