Žiadosť o umelé oplodnenie. Ako na to?

mirinda10
11. nov 2007

Chcela by som Vam poprist, kto ma skusenosti so ziadostou o umele oplodnenie mam za sebou 2 IUI neuspesne, vek skoro 38 bez mesiaca a stale dufam, ze raz budem maminou. Chodim do Iscaru. Dik za kazdu radu

minicka
11. nov 2007

mirinda ahoj
co sa tyka ziadosti mne ju vypisali v Iscare a hned potom co som mala 2 neuspesne IUI a partner zly spg. Myslim si, ze ked im sama povies ze chces ist na UO oni urobia potrebne kroky, ja osobne som moju ziadost ani nevidela, vypisali mi ju a podpisal ju partner 🙂
prajem ti aby si bola coskoro maminou, treba verit

katy2
11. nov 2007

Ahoj, mirinda, ja mam podanu ziadost na IVF do poistovne a teraz cakam na jej schvalenie. Neviem, v com potrebujes poradit. Ak chodis do centra a 2x ti nevyslo IVI 😔 , porad sa s lekarom, a poziadaj ho, ze chces ist na IVF. Vzhladom na tvoj vek je najvyssi cas. Ja mam 37, viem, co hovorim. Poistovna to schvaluje len do 39. Potom si to uz hradi kazdy sam. K ziadosti potrebujes niekolko kopii ziadosti na lieky a ziadost na samotny vykon a cestne prehlasenie. Ale toto vsetko by ti mal dat tvoj lekar po urobeni vysetreni. Drzim palce, aby sa vam to co najskor podarilo.
Inak skus sa popytat aj tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mirinda10
autor
11. nov 2007

Dakujem za rychle odpovede a podporu.
Ja som sa s doktorom uz o tom rozpravala ale on, ze jedno neuspesne IUI nestaci, ze musi urobit dalsie. Takze ked za nim pojdem vo stvrtok dufam, ze ma opat neposle na IUI ale zacne vypisovat ziadost. Chcela by som vediet ci poistovna ziada urcity pocet IUI alebo stacia aj dva. Partner ma spermiogram dobry, mam aj eva test ale stale mi hlasi, ze mam znizenu funkcnost organizmu aj ked hormonalne vysledky dopadli dobre az na prolaktin ale parlodel uz beriem 5 mesiac a kontrolny vysledok bol ok. Uz tomu vobec nerozumiem. Asi budem trvat na tom aby mi vypisal tu ziadost uz nechcem viac cakat.

poleva
11. nov 2007

ako dlho ste po neúspešnom snažení , že chcete podstúpiť umelé oplodnenie ?

mirinda10
autor
11. nov 2007

dva roky a mam 37 rokov a 11 meiacov a chodim do Iscaru od marca

minicka
11. nov 2007

mirinda ked mu povies ze ta tlaci vek, myslim si ze by to mal pochopit, len do tej ziadosti sa musia udat dovody preco UO a ak nie su poistovna to nemusi schvalit, no lekar urcite nieco vymysli

mirinda10
autor
15. nov 2007

tak minicka dnes doky vypisal ziadost, takze prvy krok uz je za mnou teraz iba aby poistovna to schvalila a po novom roku sa ide na vec. Mas nejake skusenosti ake injekcie su najlepsie na IVF?

maahuliena
15. nov 2007

mne v centre povedali, že schvalenie by nemal byť problém...a lekár už vie, čo napísať, aby to schválili...

minicka
15. nov 2007

mirinda super o chvilu je z teba tehulka 🙂
s injekciami ti ja neporadim, nemam take skusenosti, ja som stimulovala Gonalom vypytala som si ho v centre sama a to len preto, lebo sa lahko aplikuje, je to take pero, ale bolo mi povedane ze je to najcistejsi preparat, no ma aj nevyhodu je najdrahsi zo vsetkych liekov

helka1
15. nov 2007

Mirinda, najciscie su gonal a puregon, ale na tie sa aj viac doplaca. Potom su este menopur, menogon, tie su menej kvalitne ale aj menej sa na nich doplaca. Moze sa vsak stat, ze lepsie budes reagovat na tie menej kvalitne injekcie, ako kvalitnejsie a naopak. Injekcie nechaj na doktoroch 😉

fcielkafcielka
16. nov 2007

Neviete prosim, ako dlho trva schvalenie ziadosti na IVF v poistovni Apollo? Dakujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre