Čo do pôrodnice?

vasjar
10. apr 2021

Ahojte, čo všetko si musím zobrať do pôrodnice? Všade píšu inak

babovka2321
10. apr 2021

@vasjar ved sa riad tym, co odporuca porodnica, kde chces ist rodit

simona_11
10. apr 2021

@vasjar každá pôrodnica ti poskytne iné služby, čiže +- potrebuješ aj iné veci do pôrodnice. Opýtaj sa priamo v tej pôrodnici kde ideš čo potrebuješ. A niektoré pôrodnice majú zoznam aj zverejnený na svojich stránkach 😊

cookie29
10. apr 2021

@vasjar ako všade kde? Tvoja pôrodníca ma vypísané čo?

nika23t
10. apr 2021

@vasjar síce už dávnejšie som tam bola, ale mala som dve nočné košele s roztopínanim vpredu, dva župany, prezuvky na nosenie aj do sprchy, osušky, šampón, sprchovacka... Proste hygiena komplet, ponožky, knihu a par časopisov, popôrodné vložky aj popôrodné nohavicky , tampóny na mlieko(neviem, ako sa to vola), toaletný papier, aj keď v nemocnici ho mali, ale mala som svoj. Oblečenie na odchod z nemocnice, aj pre bábätko som mala všetko, krém, plienky jednorazové aj bavlnené, komplet oblečenie, cumlík, odsávačku na mlieko (aj tu mali v nemocnici, ale ja som používala svoju). Ponožky hrubé, lebo som zmzlos. Ale je to individuálne, podľa Tvojich potrieb a toho, čo majú v nemocnici. A co nemáš a potrebuješ, to Ti môžu priniesť príbuzní. Ide len o pár dní.

nika23t
10. apr 2021

@vasjar ja som bola len 4 dní, takže veľa som tam toho nepotrebovala. Ešte mi napadlo, pohár a príbor, ale to sú také samozrejme veci. V podstate ak by si niečo urgentne potrebovala, určite Ti to tam vedia dat.

iivma
10. apr 2021

@vasjar myslíš pôrodnicu v BJ?

ivka21
11. apr 2021

Idem sa aj ja zachviľu baliť.nocnu košeľu, detské mydlo, šľapky, župan, kozmetiku co používaš, podprsenku na dojčenie, vložky, podložky pod seba 2x aby si nezaspinila plachtu.,môžeš si vlastnú nočnú košeľu, vložky do podprsenky, krem na bradavky, môžeš aj odsávacku, papiere občiansky, tehu knižku, sobášny list, toaletný, príbor, pohár, vodu, sladké, nabíjačku na mobil, menšiu hotovosť. Zober si aspoň 4 uteráky menšie koli tomu ze ich budeš mat krvavé...mne to vadilo naši mi len uteráky nosili. Popôrodné nohavičky 4 x sieťované operies keď sa to zaspinia. Z nemocnice som šla v tom v com som prišla. A veci pre dieťatko si nachystaj potom ti manžel donesie keď budeš odchádzať. Mi sme dávali nemocnici akurát 30 plienok najmenších 1 razovych.

vasjar
autor
11. apr 2021

@ivka21 ak sobášny list nemám? Nie sme ešte svoji. A tie sieťované poporodne nohavičky kde zoženiem? V Dr. Max ich nemaju

nika23t
11. apr 2021

@vasjar skus zdravotnícke potreby.

loginexistuje
11. apr 2021

@vasjar ak nemas sobasny list a ani sihlasne vyhlasenie rodicov z matriky tak sa nic nedeje tvoje dieta bude mat zatialmpriezvisko po tebe a neuvedeneho otca

hygienka
12. apr 2021

@vasjar myslíš do pôrodnice v BJ? Tie sieťované nohavičky nie sú dobré. Najlepšie sú také ako keby z Netkanej textílie. Ja som kupovala v nemocnici v lekárni. Majú vyšší pás, tak ak by bola.nahodou sekcia tak nedráždia ranu

nikii29
12. apr 2021

Rodila som vo februári a pre seba si zober vodu, papuče,uteráky, tehotensku knizku, 30ks popôrodné vložky, jednorazové nohavičky, vložky do podprsenky, podprsenku na kojenie, a nočné kosele apson 3,4 určite sa zijdu, dettol na ranu, krém na bradavky, toaletný papier, sprchovací gél,jednorazové podložky max 2ks ale nemusíš lebo keď zaspinis plachtu tak sanitárka ti ju výmeni, pre dieťa vlhčené obrúsky, 30ks plienok a bavlnené plienky aspoň 2 ks a krém na dupku, a potom už základné veci nabíjačka na telefón a atď....

vasjar
autor
12. apr 2021

@nikii29 ďakujem pekne,

maryetta
17. apr 2021

@hygienka ja som mala aj sekciu. Aj prirodzene. A vzdy som mala sietovane. Este aj doma par dni som ich nosila.(to boli kratasovy typ a vyssie az cez pupko) Mala som aj ine. Akoby klasicke. Ale to slo cele balenie do kosa.