Keď sa krčok maternice neotvára. Čo robiť?

nikisvord
1. jún 2011

Caute baby,vie mi niekto poradit,co robit aby som sa zacala otvarat?mam par dni pred porodom,a doktorka mi vcera povedala ze sa vobec neotvaram a krcok mam v takom stave akoby som ani tehotna nebola.Ma s tymto niekto podobne skusenosti?co ste robili pre to aby sa vam to povolilo a zacali sa otvarat?

sisaha
1. jún 2011

@nikisvord sama pre to nemozes urobit nic. bud sa otvoris, alebo nie... Ak nie, tak budes rodit cisarskym..

nikisvord
autor
1. jún 2011

@sisaha Fiha.No neviem,tu v Leviciach su doktori strasne pohodlni..radsej ta nechaju trapit sa do poslednej chvile..moje zname mali skusenosti...No,nieco musim vymysliet.lebo sex nejako nepomaha :D

sisaha
1. jún 2011

@nikisvord este cca 2 tyzdne mozes prenasat, samozrejme ta budu pravidelne kontrolovat a ked nastupis do nemocnice, daju ti vyvolavacku. Ak sa nebudes ani potom otvarat, tak potom jedine cisarak. Ale neboj... nebudes dalsi polrok tehotna..., aj ked su pohodlni, tak to tehotenstvo potom ukoncit musia... 😉

nikisvord
autor
1. jún 2011

@sisaha rozumiem...ale ja som skor myslela ci si ja nejako neviem pomoct k tomu..nech nemam tazky porod

pifina
1. jún 2011

@nikisvord
Ženy u kterých se již přiblížil nebo již překročily plánovaný termín porodu často nastane panika. Nechtějí si porod nechat uměle vyvolat v porodnici, protože jim to připadá jako nešetrný a nepříjemný zásah do těhotenství. Téměř každá z rodiček má přání porodit přirozeně.

Jestliže jste již překročily termín porodu a lékař vám dal posledních pár dní či hodin než bude chtít porod uměle vyvolat, zkuste si pomoci alternativně, z mých zkušeností i od přítelkyn vím, že účinně a šetrně zabírají.

TEPLÉ KOUPELE: Dopřávejte si teplé koupele jak se vám jen zachce. Dobře se uvolníte a prohřejete.

PŘIROZENÉ PROSTAGLANDINY: Přirozené prostaglandiny jsou obsažené v mužském spermatu. Tyto hormony stimulují kontrakce, ovšem jenom tehdy, když je organismus těhotné ženy na porod připraven. Vůbec se nemusíte bát se milovat i v tak pokročilém stupni těhotenství. Děťátku neublížíte, ba naopak bude dobře vnímat uvolněné a láskyplné reakce maminky.. Jestliže máte občasné a slaboučké kontrakce je tento způsob ideální. Při použití této metody je dobré, jestliže je nastávající maminka silně vzrušena, protože tak vylučuje i ona větší množství prostaglandinů potřebných k vyvolání porodu.

STIMULACE PRSNÍCH BRADAVEK: Stimulace prsních bradavek je již známá spoustu generací a u porodních asistentek považována za velmi účinnou. Masáž se provádí následujícím způsobem – žena si dvě až tři minuty silně tře obě bradavky, poté následuje tak tři minuty přestávky a potom se postup zopakuje. Toto dráždění obvykle vyvolává děložní kontrakce. Jesliže je děloha připravená na porod, kontrakce by měly nastat do půl hodiny.

PUST A KLYSTÝR: Tyto dvě metody představují účinnou a velmi šetrnou metodu vyvolání porodních stahů. Těhotná žena si udělá pomocí sady (běžně k dostání v lékárnách) klystýr a ta celý den nejí jen dostatečně pije, za hodinu musí vypít okolo 3 dcl vody. Klystýr s teplou vodou povzbudí pohyby střev, na které reagují děložní svaly silnějšími stahy.

PUPALKOVÝ OLEJ: Pupalkový olej je výborným pomocníkem pro ženské orgány a pomáhá i při porodu. Těhotná žena by jej měla brát tři týdny před porodem v množství 2 lžiček denně.

KOŘENĚNÉ NÁPOJE: Při „přenášení miminka“ si můžeme pomoci i tímto způsobem. Výsledek se obvykle dostaví až po dvou či třech dnech. Kořeněný čaj si připrvíme: malého zázvoru, 1 polévkové lžíce sporýše lékařského, 12 kusů hřebíčků, 1 kusu skořicové kůry. Tyto všechny přísady přelijeme 1 litrem vroucí vody a necháme 30 minut louhovat. Potom přecedíme, přelijeme do termosky a popíjíme po doušcích během celého dne.

AROMATERAPIE: Také v tomto případě je nám aromaterapie účinným pomocníkem. Sami doma si můžeme připravit masážní olej na podbříšek, který by nám mohl uvolnit svalstvo. Do 5 lžic mandlového oleje nakapeme 2 kapky 100% éterického oleje z skořice, 2 kapky 100% éterického oleje z hřebíčku, 2 kapky 100% éterického oleje ze zázvoru a 2 kapky 100% éterického oleje z verbeny, smícháme a masírujeme podbříšek. Výborná je i horká koupel s přidáním 5 lžic mléka, do něhož nakapeme 4 kapky 100% éterického oleje z levandule. Tato aromakoupel by měla trvat 15 minut

pripadne este skus pozriet tuto temu: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-... 😅

zuzin78
1. jún 2011

@nikisvord ahoj, ja som pri prvej dcerke krcok uplne zatvoreny az kym som neprisla do porodnice a porod trval od polnoci do 20.30 hod. porod .hmmm nepisem. druhy som mala cisarskym, nakolko som sa neotvarala ani po injekciach. 😉 neboj , zvladnes to. 😉

nikisvord
autor
1. jún 2011

@zuzin78 dakujem,dufam ze hej 🙂

sisaha
1. jún 2011

@nikisvord ja ti rozumiem, ale kazde telo je individualne, sex pomaha napr. ked je krcok zmäknuty a otvoreny povedzme na 1-2 cm. ale to, ze sa teraz neotvaras, neznamena, ze ked zacnes rodit, tak sa neotvoris. Ja by som zatial paniku nerobila. To či sa budes otvarat sa zisti, az ked ti vyvolaju porod, alebo to pride na teba samo. Ak sa nezacnes ani po par hodinach, alebo vtedy ak ti prepichnu vodu, tak to ukoncia cisarskym. ale dopredu by som sa zatial urcite nestresovala. To, ze doktorka ti povedala, ze mas krcok ako keby si ani nebola tehotna je od nej trochu mylna info. Ved si zober, ze bezne krcok zatvoreny nie je..Takze klud...co nie je teraz, moze byt zajtra... ja som sa napr. za 2 hodiny kontrakcii otvorila na 5 cm..

martincca
1. jún 2011

ja som mala presne to isté, v ďeň pôrodu absolútne žiaden náznak otvárania
doslova som prosíkala nech mi dajú vyvolávačku, bála som sa že malý bude "velký"🙂) a mala som pekný termín (14.2)
cisársky len tak pre nič za nič nebude...musia byť na to vážne zdravotné komplikácie
max. doba prenášania je 2 týždňe ale tak dlho už v dnešnej dobe nenechávajú, hrozí riziko napr. infekcie, plovová voda je stará a bábo veľmi narastie...
a v podstate to že nie si otvorená nič neznamená, môže sa to spustiť hocikedy
no a čo robiť? ja som skúšala všetko, sex, červené vínko a teplé kúpele, dokonca aj "babské" rady - umývanie okien (2 dni pred skutočným dňom pôrodu) dokonca som nieže chodila ale skákala po schodoch
a nič nepomohlo, cítila som sa fit a malému zjavne tiež bolo super
narodil sa 9 dní po termíne, dostala som vyvolávačku (infúzie, tabletu) o 8-mej, malý bol vonku o 14-tej, do 12-tej to bola úplná pohoda, fakt sa netreba strachovať, veď nebudeš tehotná do Vianoc 🙂))
vychutnaj si posledné dni keď môžeš hrdo ukazovať tehotenské bruško

nikisvord
autor
1. jún 2011

@sisaha no uvidíme..trochu sa bojím,ale hádam bude ok..a okrem toho budem rodiť s atb,kedže mám streptokoka..jaj,nech už je to za mnou,a hlavne nech je malý zdravý...ešte som počula,že epiduralka pomáha otvoreniu,ale ktovie..všetko má svoje pre aj proti..inak u nás pred barákom máme plaváreň kde sú aj bublinkové kúpele..niekde som čítala,že vyvolávajú porod..Ale popíše sa toho vela,človek nevie čo je pravda,a čo sú len bludy 🙂

sisaha
1. jún 2011

@nikisvord atb ti potečú v infuzii, ktoru ti napichnu. Epiduralka sa dava až ked sa otvaras. V niektorych pripadoch moze porod dokonca spomalovat. Ale nie som anesteziolog, takze nebudem zbytocne hovorit blbiny na tuto temu. Ja som mala epi pri oboch porodoch a porodila som rychlo - do 2 hodin od napichnutia epi.

nikisvord
autor
1. jún 2011

@sisaha bezbolestne?a nemala si potom ty alebo deti nejake vedlajsie ucinky?

zuzin78
1. jún 2011

@nikisvord aj mne doktorka pri druhom tehu povedala v piatok ze krcok drzi a je pevny a v nedelu som uz rodila cisarskym. 😀

sisaha
1. jún 2011

prva bola uplne bezbolestne, druha bola tak, ze trochu som bolest citila (teraz davaju epi slabsiu, aby si vedela kedy mas tlacit - ja som pri prvej nevedela, tak som bola utlmena). Ale deti nemali ziadne vedlajsie ucinky. Apgar skore mali obe hned 10-10-10. Takze v pohode. Ja iba odporucam. Ked sa dnes da rodit "ako clovek" tak to treba vyuzit...

anjelicek26
1. jún 2011

Ja som mala u OBOCH deti este 12 hodin pred tym, nez prvy raz zakricali na svete krcok UPLNE zatvoreny, pevny, na nic to nevyzeralo, dcerka sa narodila za 4 hodiny od prvej kontrakcie po poslednu a syncek za 2,5 hodiny, takmer sme to nestihli do porodnice (boli sme tam 30 minut a uz bol na svete).

@nikisvord - napad z plavarnou dobry, ak mas streptokoka, uz menej 😖

nikisvord
autor
1. jún 2011

@anjelicek26 no to fakt...takze na to mozem zabudnut 😒

marusjacika
1. jún 2011

Pridam svoj zazitok z porodu - vyvolavali mi ho v 38.tt (malo plodovej vody), neotvarala som sa ani po 2 infuziach oxytocinu, stale som bola tesne pre prst, po 8 hodinach sa doktor rozhodol pre sekciu. Aj napriek tomu mam na porod len tie najkrajsie spomienky, sekcia prebehla v spinalnej analgezii, malu som uvidela hned ako ju vybral doktor z bruska, pooperacne komplikacie, chvalabohu, ziadne, jazva minimalna a chodila som na treti den 🙂 Drzim palce nech je to bez komplikaciia nech ste obaja v poriadku 🙂

nikisvord
autor
1. jún 2011

@marusjacika dakujem 🙂

evka4
1. jún 2011

@nikisvord ahoj, niekto sa zacne otvarat uz niekolko tyzdnov pred porodom a niekto az v den porodu... ja som bola otvorena na 2 palce uz 4 tyzdne pred terminom porodu a cely mesiac sa to vobec nezmenilo...stale som cakala, ze kedy uz idem rodit a nic sa nedialo... cize je to asi jedno, kedy sa zacnes otvarat... to, ci budes mat lahky porod, s tym podla mna nesuvisi. drzim ti palce, urcite vsetko dobre dopadne🙂

nikisvord
autor
29. mar 2012

no dopadlo 🙂 6 hodín rodenia a ptm cisársky 😉

marusjacika
30. mar 2012

@nikisvord blahozelam, a ste s babatkom ok? ake to bolo, mala si velke bolesti, ci ani nie?

nikisvord
autor
30. mar 2012

jaaaj jasne...sme ok,je to riadny sinter 🙂

neluska222
16. nov 2015

Ahojte baby som 39+3tt a som otvorená len na jeden prst a dali mi aj oxytocin celý a stále nie som otvorená. Poraďte mi čo mam robit? Dala som si aj teplú sprchu na kríže a pod bruskom, skákala som, robila som drepi a stále nic. Tvrdne mi brusko ani na veľkú sa mi nedá ísť tlači má ale nejde to pod bruskom má pobolieva uz teraz. A nic neotvárala sa a chcem uz porodit stredu mam termin a dako nic. Ani klistir mi nechcu dát ani nic podobné že nie som este po termine ale o dva dni som termine. Poraďte mi čo mam robit

andraelpp
18. dec 2016

@nikisvord ahoj ako to nakoniec skoncilo nakolko teraz je snubenica na oddeleni a je otvorena uz od rana len na 3 cm. nevieme co nas caka a nik nam nic nepovedal jedine kontroluju malicku nic viac

wurka
18. dec 2016

@andraelpp Ja som tiez stravila pol dna na cakacke s 3cm, na porodny box ma dali, ked uz to bolo okolo 7. Nemate preco stresovat 😉

andraelpp
18. dec 2016

@wurka no skor ma zaujima co nas caka (postup) kontrakcie ma do kryzov a jedine co tak jej dali klistir nic viac nepovedali ani mne a ani jej

wurka
18. dec 2016

No kym je dieta ok tak to asi nechaju na prirodu, odporucam vela chodit, nech pomoze gravitacia. Mna tiez takto nechali, len kazde 2h kontrolovali, co nove. Neskor mi prepichli vodu a este neskor dali oxytocin, ale to nie je velmi vyhra..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre