Je život v Bratislave iný ako v inom meste?

13. mar 2024

Ahojte.
Pochadzam aj byvam v malom meste.
Uz od skoly ma laka Bratislava, chvilu som tam pracovala, ale nikdy nebyvala, stale ma to laka, ale tu mam svoj byt, mozno mam skreslene predstavy o BA, tu máme sice nakupne centrum, kino, nejake kaviarne, ale proste v Bratislave je toho vela, stale ma clovek kam ist, hoci len na prechadzku, moze ist kazdy den inde, neviem, vy co tam byvate, ste tam spokojne ? Co sa vam tam nepaci ? Viem ze je tam rusno, stale nejaki nahliaci sa ludia, ale co vam, ak nieco take je, prekaza na Bratislave ?
Co mam zname ktore tam byvaju skoro ziadnej sa tam nepaci, naopak, co su rodene Bratislavacky, na nu nedaju dopustit...

gabika0825
14. mar 2024

@olimuc no neviem či by som už teraz išla sama v noci po meste len tak… to už radšej v zahraničí niekde

laurita285
14. mar 2024

Mne na Bratislave prekáža, že je malá a ponuka je stále pomerne obmedzená, no na druhej strane treba povedať, že na Slovensku bohužiaľ nič lepšie nemáme 😀 Najväčšia výhoda pre mňa je dostupnosť letiska vo Viedni 😀

jozko_z_lesa
14. mar 2024

V Bratislave sa nezije skutocny zivot, povedal Pelle. A Fico ze na vychode nic nie je.
Tak zalezi ci chces byvat v ciernej diere alebo tam kde sa nezije skutocny zivot.
Koniec ironie.
Na BA musis mat troska iny mindset. Tu ludia neriesia ze kto mi spravi krov ci Jozo alebo Fero a ci im za to dat husokacku alebo polku prasata.
Tu riesia kde si dat dobre flat white a plneny croissant ma ranajky. A kavicku z dobrej kaviarne do ruky hoci ju mame v praci zadarmo ale to nie je taky styl.
Takze si vyber co je z tohto Tvojmu srdcu blizsie.

majlo1234
14. mar 2024

Nikdy som sa na ulici necitil nebezpecne, ani v noci. Pravda, ze kym sme byvali v Ruzinove/centre, bolo viac aj bezdomovcov, roznych individui, teraz na periferii take nieco nevidis. Inak teda ja by som sa kludne odstahovala do okolitych mesteciek, laka ma mensie mesto s pesou dostupnostou vsade, ale vzdy by som chcela ostat blizko bratislavy

camelie12
14. mar 2024

@majlo1234, ja som byvala v BA 3 roky. Byvali sme v Ruzinove (este v podnajme), tam sa mi pacilo.
Teraz byvame uz 10 rokov v Samorine, co je do Bratislavy 20km (za 30 minut som tam busom) 🙂

majlo1234
14. mar 2024

@camelie12 chodime do X-bionics plavat ☺️ a do bajkery pekarne obcas, je to sympaticke mestecko.

lonely66
14. mar 2024

@dzejny656 prepáč, ale nič snobskejšie som nečítala už niekoľko mesiacov. mimochodom, keď je človek zazobaný, rovnakú starostlivosť dostane aj v "menšom" meste. celý tvoj príspevok bol predovšetkým o peniazoch. všetko ostatné obdržíš minimálne v krajských mestách, ale i v mnohých okresoch...

cafelatte
14. mar 2024

V Bratislave som študovala a rok žila, no nezvykla som si. Pre mna neosobné hekticke mesto , rušna husta doprava, všade masovka. Pre mňa to bol stres. Žijem v mensom meste kde je pokoj, dostupnejšia príroda, čistejší vzduch, žijem v dome a deti využívali všetky benefity domu od malička. Nákupné možnosti máš všade, za kultúrou nemám problem chodit kamkoľvek na SK, najčastejšie Praha.

olimuc
14. mar 2024

@gabika0825 neviem … ja som sa po 2015 po Mnichove potulovat neodvazila… kedze dom je blizko kde vlaky spomaluju tak som obcas natrafila aj na skupinky Merkelovej inzinierov. Nastastie som mala nadrozmerneho psa tak isli svojou cestou … oproti tomu co sa deje v DE je BA fakt bezproblemova, Barcelona bola a bude nebezpecna vzdy … aspon tam kde byvaju nasi .. jedine ze si mozes rozbit nos na tych chodnikoch … ale inac ok.

erikavesela
14. mar 2024

@olimuc aj v mnichove mas bezpecne a menej bezpecne miesta...ako vsade

tehulka2011
14. mar 2024

@dzejny656 ktory zubar robi to s kostymami? 😀

taminka1986
14. mar 2024

Ja chodim do Ba casto,2-3x do tyzdna,kupila som tam byt ale byvat som tam nevydrzala. Prenajala som ho,kupila dalsi a tiez to iste. Aspon ze sa najdu ludia,ktori tam byvat chcu😅 To je tak skarede mesto,ze siroko daleko som take skarede,spinave hlavne mesto nevidela🙄Teraz byvam o "par" km dalej. Obchody fajn,ale tie mam aj v Nitre,Bystrici,Trencine. Lekari su dostupni ako vsade,ked si priplatim,najdem ich na celom slovensku.

liz_lemon
14. mar 2024

zijem v BA cely zivot, ale mam pocit, ze je to tu cim dalej tym horsie, podla mna tu nie je co robit, kam ist, nechapem tie, co pisu, aky je tu kulturny zivot, lebo podla mna tu skapal pes, realne sa tu neda travit volny cas, par galerii, divadiel, nejake muzea, mozno fajn, pre ludi, co sem prisli z nejakeho mestecka/dediny, ale my co tu zijeme cely zivot, uz nemame kam ist, vsade som bola uz milionkrat, je to stale to iste, nic nove, dalsia kapitola je kam chodit s detmi...nie je kam, ved ani nejake poriadne detske muzeum tu nie je, len same Buppi, Jump areny...nakupne centra, v ktorych je vsade to iste, ale hlavne kvantum ludi, kto by tam dobrovolne chcel travit volny cas? a ti ludia su vsade, mne to extremne prekaza

kiwi3
14. mar 2024

ked citam, ze hekticke mesto, tak je mi to smiesne, je to malinke mestecko oproti inym metropolam.
bratislava sa v poslednych rokoch zlepsila co sa tyka sluzieb - restiky vseliake mozne svetove porovnatelne s hociktorym inym eu mestom. cca 15-20 rokov dozadu sa dalo vybrat medzi vyprazanym syrom a bagetou. masaze, kozmetika, kadernictva, clovek najde vsetko, co potrebuje.
MHD - neda sa nic zasadne vytknut, urady uplne ok.
kultura - lokalne divadla - ok, ale je ich malinko, kina fajn, koncerty nic moc. ALE
vo vsetkom je vyhoda blizkost VIEDNE a aj budapest nie je daleko.
takmer vsade je v blizkosti priroda.
co sa tyka mestskej casti, kazdy si chvali to svoje. ja som spokojna v ruzinove, za oknom obrovsky park, lietaju tu datle, sykorky, behaju jezkovia.
a ano, co mi vadi je vizualny nevkus (pripadne aj nekvalita), co zacalo uz za sociku buranim stareho a budovanim roznych panelovych monstier (casom nieco mozno bude zaujmave, ale ako celkom je to depka). billboardy aj stavby hocikde hocico, ked tam je miesto, tak to tam dr*nime. chcelo by to poriadne riadenie. tak isto panelaky po zatepleni - jeden fialovy, vedla maskacovy, treti oranzovy. preco to nerobia nejaki odbornici, preco na to nie je nejaky manual?
ale to je celoslovensky problem a niekde historicke budovy ani poriadne nezostali. takze tak.

kiwi3
14. mar 2024

este som zabudla napisat k lekarom - ano, vyber velky, ale vsade uz treba platit, to v mensich mestach nie je, pokial viem.

danuso06
14. mar 2024

Ja som rodená Bratislavčanka a ver,že nikdy v živote by som tam už nešla...žila som tam 25 rokov

lakebabe
14. mar 2024

V BA som žila pár rokov Dubravka, Ruzinov chvilu Petrzalka , mne vadilo všade milión ľudí, všade ďaleko, nenormálne kolóny, ta kultúra a vyzitie mi prišla fajn prve dva tri roky, potom to bolo stale o tom istom. V tej dobe bolo fajn, ze na malej ploche x kaviarni, restik, Súkromné kliniky, kadernictva , ale to sú veci, ktoré máš dnes v centre každého krajského väčšieho mesta. Keď to porovnám dnes napr. s Trnavou už tam nenachádzam nič navyše, co by ma tam tahalo . Som tam síce pravidelne kvôli iným veciam , ale bývať by som sa tam už nevrátila.
Pozitíva boli letisko v meste , blízko Viedeň na skok do Maďarska na výlety pozitiva

liusa82
14. mar 2024

@taminka1986 Ešte Varšava je premňa strašne škaredá a nie len premňa ak to môžem k Ba prirovnať.Mne sa dosť podobali v zmysle socializmus vedla moderného🙂

camelie12
15. mar 2024

@majlo1234, Bajkery su super, tiez tam rada chodim! 😍
Este mame aj druhu dobru (kvalitnu a zdravu) pekaren Mimi´s bakery (pri cintorine). V podstate dost blizko aj Bajkerov. Maju tam okrem slaneho a sladkeho peciva aj kolace+torty. Je to vlastne aj kaviaren.
Skuste pozriet niekedy 🙂