Kde v BA ísť na oGTT vyšetrenie tehotnej?

slaviivals
24. jún 2020

Ahojte, prosim vas, kde v BA sa da absolvovat ogtt vys. tehotnej? Dakujem 😊

sashik
24. jún 2020

@slaviivals ja som bola pred rokom na Mytnej, v poliklinike, tusim priamo v labakoch. Treba sa tam objednat telefonicky.

mia2906
28. jún 2020

Ja som toto iste riešila 3 týždne dozadu , lebo môj gyn. to nerobí... v labákoch všade mi povedali, že to už musí robiť gynekolog, že oni to nerobia... (mam v Dubravke Karkalíka, nemáte náhodou aj vy? 🙂 Napokon som sa objednala k mojej endokrinologičke ktorá je zároveň aj diabetologička, v Dúbravke, DIACRIN ambulancia. Tam mi spravili OGTT 🙂 Dajte vedieť kde sa vám podarilo objednať.

sammy91
28. jún 2020

Ja som bola na tom rovnako ako @mia2906 . Tiez chodim ku Karkalikovi a 5 tyzdnov dozadu som dostala len vymenny listok s kontaktom na labak na Sancovej, ze sa mam objednat, akurat tam ma odbili s tym, ze kvoli covidu teraz ogtt nerobia. Obvolala som niekolko diabetologickych ambulancii a az v DIACRIN ma boli ochotni vziat, aj ked som nebola ich pacientkou.

mia2906
28. jún 2020

@sammy91 a s karkalikom ste spokojna ? 🙂 platite si tych 300 € ?

sammy91
28. jún 2020

@mia2906 ano, platila som tych 300€ za nadstandard..az do poslednej poradne som bola velmi spokojna, lebo bol fakt dosledny..pri poslednej poradni mal vsak extremne naponahlo, lebo mal 5 zien ako akutnych, tak mi spravil len super rychle sono bez fotky s tym, ze sa vidime o 5 tyzdnov na poslednej poradni..verila som, ze ku koncu ma bude sledovat castejsie, lebo nemam uplne bezproblemove tehotenstvo, tak ma to dost sklamalo..

slaviivals
autor
28. jún 2020

@mia2906
@sammy91
Ja som tiez obvolala vsetky labaky a nikde to uz nerobia 🙄 zajtra budem volat do polikliniky v Karlovke na diabetologiu, uvidime, ci budem mat uspech... A ked nie, tak potom mi uz asi nezostava ine, ako si to spravit doma 🙈 s glukomerom... Pripadne skusim eyte spominany Diacrin

mia2906
28. jún 2020

@sammy91 a koľký ste tt? neboli ste tam náhodu tento utorok 23.6.? mne sa stalo to isté, plná čakáreň akútnych prípadov, ja som bola objednaná, dlho som čakala a mala som rýchle a bolestivé vyšetrenie... a objednanie tiež až o 5 týždňov čo ma prekvapilo, keďže vždy to bolo do 4 týždňov.

mia2906
28. jún 2020

@slaviivals tam som myslím tiež volala, rovno volajte na Diacrin :D

sammy91
29. jún 2020

@mia2906 bola som tam v pondelok 22.6. na prelome 29/30tt. Mal mi robit to velke sono v 3. trimestri, no povedal, ze ho urobi az nabuduce, ked budem 34/35tt, co ma dost zarazilo. Mala som kopec otazok, tak mi len povedal nech si ich zapisem a na dalsej poradni si ich prejdeme. Sklamalo ma to, lebo co ak bude mat aj o 5 tyzdnov plno akutnych? Zase sa vykasle na objednane?

sofia1
29. jún 2020

@mia2906 úžasná lekarka

slaviivals
autor
29. jún 2020

@mia2906 takze odteraz sa zrejme nikde v ba neda ogtt urobit 😅 labaky to nerobia, v poliklinike tiez nie, diabetologia ma zrejme dovolenku a Diacrin nema sestricku, takze smola, mozem sa aj na hlavu postavit 🤷🏼‍♀️

sammy91
29. jún 2020

@slaviivals ked som to riesila pred par tyzdnami, tak mi baby odporucili Dr. Koteka vo Vajnoroch, ze za 10 EUR to boli ochotni spravit, pripadne v Rovinke Dr. Adamovicova alebo na sukromnej poliklinike v Mlynskej, no tam to bolo uz drahsie, tusim nejakych 25 EUR.. Skus este toto, ak mas moznost

sunny_g
7. júl 2020

My sme boli v zeleznicnej nemocnici a mohla som si dat aj citron do tej vody, velmi odporucam 🙂