Mestská (štátna) škôlka v Bratislave - podanie prihlášky

7. mar 2024

Ahojte mamicky, poradte prosim.
Dieta bude mat v maji este len 2 roky. Muzovi kazdy v praci (mimo BA zijuci) vravia,ze preco sme nepodali prihlasku,ze to sa podava rok dopredu,cuduju sa...hadam 5ti sa ho pytali. Ze je poradovnik do rajonnej skolky. Co je na tom prabdy?? Mne to pripada somarina davat si prihlasku vyse roka dopredu. Vdaka za rady,skusenosti!

luliu
7. mar 2024

Je to somarina a nemalo by to žiaden zmysel. Žiaden poradovník x rokov dopredu neexistuje, vždy riešia aktuálny rok

hradnapani
7. mar 2024

vobec to tak nefunguje. Prihlasky sa davaju uplne normalne, tak ako vsade inde.

blumie
7. mar 2024

Vidim, ze to hovoria ludia co nie su z BA. Poradovnik v statnych skolkach v Ba nie je. Kazdy rok prvy majovy tyzden sa podavaju prihlasky. Individualne od zariadenia, niektore chcu len elektronicku (byva vyvesena na stranke skolky), ine elektronicku aj papierovu poslanu postou, pripadne odovzdanu osobne. Po tomto tyzdni si skolky zoradia deti podla datumu narodenia, miesta trvaleho bydliska, ci maju surodenca v skolke (plusove body) atd. A do konca jula sa musia vyjadrit bud telefonicky, alebo vas pozvu osobne kde vam daju papier o prijati, neprijati. Niektore skolky zasielaju postou.

tana85
7. mar 2024

mne taku prihlasku ani nevzali, podavala sa ked este nemal 3, ale do septembra by mal. riaditelka mi citovala aj nejakz zakon preco to nemoze vziat ked v case prihlasky nema 3 roky. som z BA

jazula
7. mar 2024

Moja dcérka bude mať v máji 3 roky. Prihlášku som dala aj minulý rok, lebo som mala v pláne už teraz na jar ju presunúť do štátnej škôlky a chcela som sa dohodnúť na postupe s riaditeľkou, plus aby o nás vedela. Prihlášku mi v pohode vzala, povedala zme mám volať, keď sa budú blížiť tretie narodky a ak budú mať voľné, podám si individuálnu prihlášku (kvôli čerstvému potvrdeniu od doktorky).
Ale dcérka je od septembra v súkromnej škôlke a páči sa jej tam, tak ju nebudeme na leto presúvať. Aj odplienkovavame nakoniec až teraz, tak by mi ju do štátnej aj tak nevzali…

petamich
7. mar 2024

nie takto to v BA nefunguje 🙂 viem, ze napr. v Novych Zamkoch to tak svokrine zname robia a evidentne to tam tak funguje ale v BA je bodovy system (aspon v nasej mestskej casti urcite) a riesi sa kazdy rok individualne

andrejka1974
7. mar 2024

Takto to nefunguje a ešte pokiaľ nemáte trvalý pobyt v ba tak sa do škôlky väčšinou deti nedostanú

jarnajar
7. mar 2024

Nerieš, v BA to tak nie je. Každý rok sa ide odznova. Ale chápem, do mňa mama hustila, tiež v mojom rodnom meste fungujú poradovníky.

autor
8. mar 2024

@andrejka1974 ale trvaly pobyt tu mame,sto rokov snad,o to nejde ;)

autor
8. mar 2024

@jarnajar myslela som si,vdaka ;)

basska_b
8. mar 2024

No, kamoska, co ma apriloveho, naozaj davala prihlasku rok dopredu, lebo ho chcela umiestnit od januara/februara a v aprili dalsieho roku chcela ist do roboty. Ano, je poradovnik podla datumu narodenia, t.j. niekedy povie riaditelka, ze v septembri berie deti oslavujuce 3 roky max do novembra a potom sa uvidi... da sa nastupit aj pocas sk. roka, samozrejme, ale uz je to na indiv.baze. a dobre je, ked je ta prihlaska uz podana v termine... ale ide to aj indiv.dohodnut...

Takze ano, prihlaska sa dava technicky vzato rok dopredu, t.j. ked ma dieta 2 roky, zacnem sa zamyslat, co bude o rok, lebo tie skolky funguju na baze skolskeho roka, t.j. tvoju majovku ti potom vezmu az od septembra, ked bude mat 3 a stvrt (ak podas prihlasku az v 2025). Ked to leto dako vykryjes, tak ti staci podat prihlasku o rok. Inak musis o rok skor.

kris_tin257
8. mar 2024

@tana85 tak to je zaujímavé ja som dávala 4 prihlášky do MŠ keď malý mal 2 roky a 8 mesiacov, problém nemal a nastúpil v septembri keď ešte nemal 3 roky 🤷

tana85
8. mar 2024

@kris_tin257 dodnes nechapem o co islo, ale budis, vzali ho inde 🙂

blumie
8. mar 2024

@kris_tin257 ja som dala tiez 4 prihlasky tu v Ruzinove dcere. Je narodena november 2018 a prisli mi v r. kedy nemala 3r k septembru zo vsetkych skolok zamietnutia odvolavajuce sa na podmienky prijatia, z ktorych prva bola dovrsenie 3r k 31.8. toho roku. Takze bud si mala stastie alebo si z mestskej casti kde maju menej deti. Zobrali ju do MS dalsi rok, ked mala 3r10m.

kris_tin257
8. mar 2024

@blumie v Petržalke s tým nie je problém, je tu dosť miest v škôlkach pre deti 😊 v ten rok brali všetky deti čo do konca roka mali 3 roky

andrejka1974
8. mar 2024

Písala si že mimo ba bývajúci a prihlášky sa dávajú v máji ak do augusta toho roku dovŕši 3 roky výnimočne vezmú deti ktoré majú tri roky do konca roka ostatné deti príjmu až vtedy keď budú mať tri roky a deti väčšinou berú podľa trvalého bydliska do spádovej škôlky u nás v Dúbravke sa dá podať len jedna škôlka