Poradíte ohľadom prihlášky do škôlky?

matulinuska
10. nov 2015

Ahojte mamicky. Ako dat dieta do skolky? Na nete je kopa clankov a ja si pripadam jak uplny truhlik. Takze:
1) Je ziadost o prijatie do skolky to iste co prihlaska?
2) Podava sa ziadost v skolke osobne ci ju mozem poslat aj postou?
3) Je vymedzeny termin kedy mozem podat tuto ziadost ci kedykolvek pocas roka a oni ma zaradia do nejakeho poradovniku?
4) Musim ako matka mat trvale bydlisko tam kde chcem dat dieta do skolky ci staci ak ma dieta trvale bydlisko v obvode pod ktoru skolka patri?
5) Je lepsie dietatko zapisat na poldennu starostlivost ci na celodennu?

Dakujem vsetkym za odpoved

katarinamarkova
10. nov 2015

jednoducho: zavolat do konkretnej skolky a informovat sa 🙂
- kazda skolka ma ine pravidla 🙂

marinablue
10. nov 2015

Najprv si vyber skolku ktora sa ti paci. Potom treba poslat prihlasku aj s peciatkou od detského lekara. Prihlasku si mozes stiahnut na stranke skolky alebo si ju osobne vyzdvihnut v skolke. Termin kedy si ju mozes v skolke vyzdvihnúť ti povie riaditelka alebo nejaka sekretarka v skolke. Rovnako ako ti povedie termin do kedy ju musis skolke dorucit je jedno ci osbne alebo postou. Trvale bydlisko je dolezite ak je privela ziadosti. Prednost maju deti ktore do tej skolky potria podla adresy trvalého pobytu. To ti tiez v skolke povedia ci tam patris alebo nie. A k poslednej otazke ti neviem nic napisat pretoze to je cele len o tvojom rozhodnuti podla tvojich moznosti a pocitov.

moni244
10. nov 2015

Statne skolky prihlasky pocas roka neberu, je na to vymedzeny cas, vacsinou februar, marec, kedy treba doniest prihlasku potvrdenu pediatrom, teraz sa budu davat prihlasky vo februari 2016 na skolsky rok 2016/2017, kazda skolka ma svoje kriteria prijimania, podla mma je lepsia celodenna, nemaju moc radi, ked deti odchadzaju pred spankom, kazi to rezim ostatnych deti a tie potom placu, ze chcu ist aj oni. A v mestach, kde je vela prihlasok, trvaly pobyt moze dost zavazit

loginexistuje
11. nov 2015

Podla profilu si zo Senca alebo okolia, takze tu je situacia so skolkami taka..
pocas roka sa dieta neberie pokial si nebola na zapise v marci 2015 ..
Zapisy su v marci 2016 nastup september 2016
sleduje sa trvaly pobyt dietata a rodicov /aj ten je dolezity kedze podla TP dava stat podielove dane mestu/
obaja rodicia zamestnany /pises do prihlasky zamestnanie rodicov a zamestnavatela/

V senci a okoli mas problem dostat do skolky aj 4 rocne dieta aj ked obaja robite...

potom uz jedine velmi silne znamosti alebo velky uplatok.

To je taky popis reality....

meluela
11. nov 2015

@matulinuska normalne sa chod popytat do skolok v okoli, moze sa stat ze akurat budes mat v niektorej skolke stastie a miesto sa najde. ak nie, tak potom das normalne prihlasku v jarnom termine. je dobre ako mas trvale bydlisko v tej mestskej casti kde je skolka, vlastne deti maju vacsinou prednost. pozri si stranku mestskej casti, tam by mali byt napisane kriteria prijimania podla ktoreho sa robi zoznam prijatych ... vacsinou je to vek dietata a zvyhodnene su aj deti co tam maju surodenca
tvoje je este dost male, takze to vidim skor na ten dalsi september .. a ked si doma, aj pre to dietatko to bude lepsie (hoci chapem ze to musite mat doma riadne narocne s takym vekovym rozdielom 😉 )
Pripadne sa popytaj na tu poldennu, to by pre dietatko bolo urcite lepsie