Očná pohotovosť v Bratislave

reenie
16. okt 2022

Ahojte , viete kde je očná pohotovosť? Potrebovala by som na dnes . Dosť má zapálené oko.. dospelý

mogaa
16. okt 2022

@reenie pokiaľ nejde o úraz oka, tak zápal oka naozaj nie je stav na pohotovosť....v každej lekárni kúpiš Opthalmoseptonex a zajtra očná ktorá dá ATB kvapky....

melanta
16. okt 2022

@reenie Antolská určite a zrejme aj Ružinov. Kramáre oftalmológiu nemajú.

sisa_s
16. okt 2022

@mogaa by si sa cudovala, s cim ludia chodia 😀 s hnisavym okom po 5 dnoch dojdu v nedelu o polnoci 😀

janinah
16. okt 2022

@sisa_s veru...a my ich ošetrime,lebo by sa sťažovali...a nik to nerieši,nepostihuje,nedá zaplatiť....však lekárov mame habadej,sestier ešte viac,nech robia...vo dne v noci.....

pribinak
16. okt 2022

@janinah ja som tak prišla a vieš prečo? Lebo má očná v rajóne nezobrala, nestihla som ráno lístok. Takze som sa večer keď som mala komplet krvavé oko vybrala na pohotovosť

Takze niekedy je to aj o vašich kolegoch a kolegynich, nie vždy je zlý zlý zlý pacient

trgypadl
16. okt 2022

Niekedy sa necudujem aku maju ludia mienku o zdravotnikoch... Aaaach

pribinak
16. okt 2022

@janinah navyše ja si platím - odvody a nie malé

reenie
autor
16. okt 2022

@mogaa má to od piatku a zhoršuje sa mu to..všetko dostupné v lekárni už sme vyskúšali..ešte v piatok sme obvolávali očné a iba na termín..o pár týždňov..tak a teraz čo?

janinah
16. okt 2022

@pribinak platím si...amen

pribinak
16. okt 2022

@janinah ani teba nikto v nemocnici v okovách nedrží, či áno?

pribinak
16. okt 2022

@reenie smer pohotovosť, kým to ešte nie je horšie

janinah
16. okt 2022

@reenie ocna dr v amb.musi rozlišovať akútne a neakutné stavy.....

trgypadl
16. okt 2022

@janinah dovolim si oponovat, ano mala by, ale ak sa nieco riesi po telefóne, to je take objektívne zhodnotenie....
Ja som takto riesila stav po telefóne... Syn bol aj osobne 3x v ambulancii, ale kedze bol covid pozit, tak ho odpinkali, ze po karanténe!!! Podotykam bol to akutny stav na operacne riesenie, ale bolo zatazko ho zobrat na ambulanciu, aby sa mu dostala adekvatna zdr. Starostlivost mimo covid ambulancie, lebo by sa museli prezliekat.

sisa_s
16. okt 2022

@pribinak vyskusaj si 1 taku 24h sluzbu 🙂 mam rada pacientov, nikdy na nich nie som neprijemna, ale ked ti fakt dojdu o 3 rano s miernym zapalom, ktory maju uz tyzden, tak sa ti rozum zastavuje...a este ti povie, ze cez tyzden nesiel k ocnemu, lebo musi chodit do prace a nechce si brat volno.. takze to nie je o tom, ze si chceme oddychnut v sluzbe, ale 90% pripadov nie je naozaj tak akutnych... pride ti uraz-šitie na hodinu a v cakarni tieto tyzdnove zapaly frflu najviac...je to o systeme, ludoch...

janinah
16. okt 2022

@pribinak nemienim meniť tému ani sa k tebe viac vyjadrovať....ale niečo predsa...som platená aj ja a to priam kráľovský,ak idem na zavolanie vlastným autom v noci ci cez víkend z domu či od vnučka niekomu na sálu zachraňovať zrak....a mohla by som kvôli veku s tým už prestať,ale to by mohli aj moje tri kolegyne a ostala by jedna,a mladých akosi niet,nie na sk....co s tym? Takže myslím,že môžeš byť rada ze ja a mne podobní tam stále sme aj keď ako predavačka v lidl8 by som zarobila viac a zodpovednosť nulová...ale raz tam ozaj nebude koho postaviť....a ľudia stále nechápu,že kolaps zdrav.je reálne tu

reenie
autor
16. okt 2022

@janinah
V našej mestskej časti očnú nemáme. V našom obvode sú 2..obe nám povedali, nech ideme k tej druhej..že oni berú urgent iba z ich MČ..

1andrea111
16. okt 2022

@reenie choď na pohotovosť, prvoradé je zdravie

pribinak
16. okt 2022

@sisa_s moja sestra pracuje v zdravotníctve, myslím že je v tej istej nemocnici ako janinah
A vieš čo často povie? Že sa hanbi sa svoje kolegyne a kolegov
Dupu po ľuďoch a potom sa sťažujú že nemaju úctu a rešpekt
A že keď bude chorá a ležať na posteli a prestaví si niektorých doktorov tak radšej ani nepokračuje ďalej

Ty si myslíš že iné povolania to majú jednoduché: ucitelia, policajti, predavačky, šoféri v mhd, ľudia v službách alebo v banke? Že tam s nimi každý jedna tutu-mutu a ruky bozkávať? Tak to si na omyle

U nás by chceli zdravotníci neviem aké platy, ale nech sa pozru aj do svojich radov
Prečo napr tehotné idu radšej do Čiech či do rakúska? Asi kvôli prístupu, nie kvôli ružovým stenám a prešívaným perinkam
To čo si trúfne zdravotník tu, tak v Rakúsku by leteli aj s dverami (často pod vplyvom alkoholu, meškania na službu, krik po pacientoch, vulgarizmy, zosmiešňovanie, poúčanie, …)

My tu mame zdravotníkov za bohov, hoci sú to ľudia ako aj my

Ja si vážim skvelých lekárov a obdivujem akí su to odborníci, ALE NIE VŠETCI

@janinah a k tebe, nikto tá nenúti. Nie si spokojná ocenenie dostatočne vazena zaplatená …… tak si nájdi inú prácu

janinah
16. okt 2022

@trgypadl súhlasím....oko treba vysetrit,ale tu sa bavime o inom...o zneuzivani pohotovosti...ak nas dr.btw sje onkopacient ide po sluzbe operovat lebo ich je malo a pytam sa ako v sluzbe...on zahresi a povie,ze 8 z 10 nemali na pohotovosťco robit....tak ja len pisem pohlad z druhej strany.... nie raz sme operovali v skafandroch,takže aj takí pacienti boli a sú rieseni
Autorka...kľudne na pohotovosť chod,budeš osetrena ako mnohí pred tebou aj po tebe...ale možno ti pohľad z druhej strany pomôže a aspoň sa tam na nich usmeješ....

janinah
16. okt 2022

@pribinak škoda reagovať,maj sa

pribinak
16. okt 2022

@janinah áno, ty ťažko uznáš iný názor

loginexistuje
16. okt 2022

@reenie chod na pohotovost tiez sa nam to stalo ale s orl muz bolest ucha vaeobecna dala len listok ona nevie dat lieky na to obehli sme tri orl termin najskor o tyzden za 20 eur
bolest sa stupnovala tak pohotovost za poplatok a vyriesili a ocne je tuu este vacsi des

janinah
16. okt 2022

@pribinak pohotovosti sa zneužívajú,pod ten názor sa ti podpise každý zdravotník.....

reenie
autor
16. okt 2022

@janinah našli sme súkromnú..

trgypadl
16. okt 2022

@janinah pri vsetkej ucte ak je onkopacient, tak by v prvom rade mal myslieť na svoje zdravie, a to zw po sluzbe operuje je jeho slobodna volba.... 8 z 10 podla jeho subjektívneho pocitu, lebo musel byt pocas sluzby zavolany??mozno druhy lekar by zhodnotil 5 z 10...
Mozno mu krividim..... Ale služba nie je len o tom, ze si lahnem a ockavam, ze do rana bude klud... Preto sa tomu hovorí nepretržita prevadzka.... Zial uz sme totalne vyhoreni,ked pride clovek na pohotovost, tak naozaj tam ide s tym, ze potrebuje pomôcť, nie zneužiť pohotovost... Ano najdu sa aj take prípady.... Lenze posledne vidim, len stazovanie, ze pacient zneužíva pohotovost...

pribinak
16. okt 2022

@janinah ako kto

janinah
16. okt 2022

@trgypadl nemusel by....ale laici nemajú šajnu ako to v nemocniciach chodí.. ..

trgypadl
16. okt 2022

@janinah nie som lajik, a viem velmi dobre ako to chodí

janinah
16. okt 2022

@trgypadl tak potom isto niečo vieš aj o nedostatku operáterov,cakacich dobách a tlaku zhora....

trgypadl
16. okt 2022

@janinah ano viem, ale isto viem aj o tom, ze vedenie od vrchnych, stanicnych, primarov, prednostov si radšej budu tlapkat s vedenim, ako poukazat na problem... Lebo chcu veľakrát dotapkat do dochodku na svojom poste a nie sa zaťažovať riesenim problemov