10 dňový detox s javorovým sirupom. Pridáte sa?

minnie55
1. feb 2013

Dnes ráno som zahájila 10-dňovú detoxikačnú kúru. Je to dosť prísne - 10 dní sa nič neje, len sa pije sirup, ktorý pozostáva z javorového sirupu, čerstvo vymačkanej citrónovej šťavy a štipky kajenského korenia (to som nezohnala, tak som ho nahradila mletým zázvorom). Pridá sa niekto ? Som síce odhodlaná dotiahnuť to až do konca, ale predsa, ak by nás bolo viac, išlo by to ľahšie 🙂
Táto kúra sa dá kúpiť v internetových bio obchodoch pod názvom Neera detox, ale mne sa nechcelo čakať, kým mi to príde poštou a okrem toho to je oveľa drahšie ako obyčajný javorový sirup, tak som Neeru nahradila 🙂 🙂 🙂

cessy
1. feb 2013

@minnie55 ja som dnes 12den detoxu

zuzanasala
1. feb 2013

Ja som o tejto diete pozerala v Reflexe a tam baba normalne jedla ale v menších porciach

cerez
1. feb 2013

Joj dievky pridala by som sa, už vyhľadávam informácie o detoxikácii tela. Keby som momentálne nebola chorá, idem do toho hneď. Zatiaľ vám budem držať palce!

cicimotinka
1. feb 2013

@cerez ja som tiež nemohla, tak som si to upravila... pila som z toho 3dcl večer... namiesto večere... inak raňajky a obed som jedla normálne, len v menšom množstve a snažila som sa jesť zdravo... inak aj som schudla, aj sa mi mrcha upravila, takže dá sa aj popri zdravotných problémoch, pomaličky, ale predsa... 😉

cerez
1. feb 2013

To je super. Ja určite počkám 2 dni, bolí má celé telo, chrípka zasiahla celú našu rodinu. Moja energia je na minime. Ale potom sa do toho vervou pustím. Potrebujem to, mám problém z imunitou. Poznáš aj iný spôsob detoxikácie, nemyslím náplaste. Tým neverím. Nejaké bylinné čaje, strava, dĺžka očisty a podobne?
@cicimotinka

minnie55
autor
1. feb 2013

ja som sa doteraz o to veľmi nezaujímala. Ale toto sa mi veľmi páči. pre mňa je problém vyberať si len tie správne potraviny. takto nejem nič a mám pokoj 🙂 Budem veľmi rada, ak sa ku mne pridáte. Ja mám za sebou prechádzku s deťmi do cukrárne a nákup v potravinách - zatiaľ sa držím, ale pri vykladaní nákupu doma mi nebolo všetko jedno 😀 Zapila som to sirupom a už je mi lepšie. inak, ja mám tiež poradnu nádchu, ale včera som sa tak namotivovala, že idem od dnes do toho, že nádcha - nenádcha, detoxikujem 😀 😀 😀

minnie55
autor
1. feb 2013

ešte vám napíšem, ako robím sirup: kúpila som v kauflande Bio javorový sirup (250ml stojí 6,50€). na liter studenej vody dávam 65ml sirupu, 50ml čerstvo vymačkanej citrónovej šťavy a štipku mletého zázvoru. originál by malo byť kajenské korenie, ale nezohnala som ho, tak som dala zázvor. Ten kauflandovský sirup je vynikajúci, ja som už chutnala veľa javorových sirupov, lebo susedka často chodieva do Kanady a vždy nám odtiaľ donesie sirup ako darček. Ale tento je jednoznačne najchutnejší. A tiež vyrobený v kanade.

actimela
1. feb 2013

@minnie55 no prajem ti vela zdaru,som zvedava kolko to vydrzis-ci ti to nepojde aj usami. nemyslim to ustipacne.Kedysi ma nahovorila segra na toto.Som povedala,ze v zivote nic podobne neskusim........fuuuuj hnus 😖

minnie55
autor
1. feb 2013

@actimela no ved to 🙂 ja som dnes pozerala v damskom magazine na Jednotke rozhovor s vyzivovym poradcom, bavili sa presne o hladovkach a detoxe a dost ma ten clovek nastrasil - vraj pri takychto drastickych kurach rapidne ubuda vapnik, kazia sa zuby, vypadavaju vlasy a hlavne v peceni sa zhromazduju ketony (tie vznikaju stiepenim cukrov a tukov) a sposobuju toxicitu organizmu. Tak som dost na vazkach, ci si viac neublizim ako pomozem.

actimela
1. feb 2013

@minnie55 tak to bolo znamenie,ze si videla ten rozhovor,urcite sa do toho nepustaj.Ked chces sa ocistit,tak skus radsej zaradit do svojho jedalnicka viac zeleniny a ovocia+cistu vodu s citronom.Nejedz vyprazane jedla a uvidis,ze po case ti bude lahsie.Niekedy je menej viac 😉

minnie55
autor
1. feb 2013

Bola to naozaj zvlastna nahoda - normalne som o takomto case v praci a damsky magazin nikdy nepozeram, ani ked som doma. Len nahodou som prepla cez reklamu 🙂

dais
1. feb 2013

@minnie55 Ja sa nejdem pridať, mám za sebou viaceré experimenty typu dlhé hladovky, jogove očisty, dlho som bola aj vegetariánka, mám za sebou aj obdobia na surovej strave, všetko je to super, človek schudne, prečistí sa, upraví sa pleť, trávenie atď. Ale celé je to obrovský stres pre organizmus, aj keď už nie si hladná, telo nechápe čo sa deje. vysiela signály na poplach a už by som to viac nerobila. Nikdy nevieš čo ten stres neskôr spôsobí. Telo sa očisťuje priebežne aj bez týchto drastických metód, ja myslím, že stačí vypustiť cukor, bielu múku, zmenšiť dávky jedla, pridať surové zeleninovo ovocné šťavy a piť viac vody.

lvka
1. feb 2013

uplne zhodou okolnosti tu dnes bola moja najlepsia kamaratka ktora tuto kuru podstupila cca 3 tyzdne dozadu... neviem ci na vsetkych ale na nu to zaposobilo priam zazracne, schudla 7kg, plet ma krasnu... pomohlo jej to na kozne problemy... len som skutocne neverila vlastnym usiam ze to naozaj dodrzala... ze nejdedla 10 dni...

dais
2. feb 2013

@lvka ja som raz nejedla 9 dní, ale nepila som ani sirup, len bylinkové čaje a vodu. Ked' prekonáš prvý deň, druhý je už ľahší a tretí ti to ani nepríde. Ja som normálne aj varila, chodila do práce, do obchodu.. Jedlo ti prestane chýbať. A pokiaľ máš ešte prísun kalórií zo sirupu (čo ja som nemala) tak zrejme fičíš na tých cukroch čo prijímaš. Paradoxne to môže byť ale ťažšie ako ked' neješ vôbec nič. Ale zas možno to pomôže s príznakmi ako je zimomrivosť, občasná únava. S pleťou spraví zázrak už samotná hladovka. Najprv sa môže pleť trochu čistiť (vyrážky) ale neskôr to zmizne a skutočne ako omladne.

klaudialip
19. jan 2014

@minnie55 ahoj,trochu neskoro ale chcem sa opytat,robila si nakoniec tu detoxikaciu?a chcela som sa opytat ze ak ano ci sa ti to podarilo aj s tym tvojim receptom,chcem sa precistit a laka ma aj ta vidina schudnutia

bulinka27
17. mar 2014

@minnie55 namiesto kajanskeho korenia sa moze dat obycajne chilli - pomlete uplne na jemno. ja som si taky chilli prasok kupila v obchode s exotickymi potravinami. tam my ten pan povedal, ze sa kludne moze dat aj stiplava paprika. ja som zacala dnes, ale nehladujem. doobeda som len stavy, caj, a jablko, potom som si dala salat. jest musim, lebo mam cukorvku a nemozem fungovat len na sirupe. tak uvidim, ze ako to bude prebiehat. pekne opatrne, pomalicky. tiez si myslim, ze pre organizmus je to velkz stres, kedz prestanes jest. pocas detoxu jest light, vela pit... vela zdaru kocky 😎

lorela
18. mar 2014

@minnie55 Chytím sa toho, čo si napísala...

ÁNO, JE TO PRAVDA.
Radšej nehazarduj so svojim zdravím.
Celá táto kúra s javorovým sirupom a podobné detoxikácie sú jedna veľká hlúposť. A konkrétne táto, "javorová", asi najväčšia, o akej som počula 😉.

Radšej skús zmenu životosprávy, zostav si jedálniček z nízkokalorických potravín, veľa zeleniny, niektoré veci úplne vynechať, ako bielu múku, sladkosti, vyprážané jedlá, mastné, údeniny a pod.
Dostatok vody, cca 2 - 3 litre denne a zvýš pohyb.

lorela
18. mar 2014

Hehe, tak toto je už rok starééé 😀

bandura
28. máj 2014

Ja začinam 1. Júna pridá sa niekto?

hocy79
29. máj 2014

@bandura hoci ja tato tema rok stara,pridam sa aj ja.zajtra si idem kupiť citrony,sirup.korenie uz mam.sa normalne aj tešim🙂 lebo som prave prejedena kolačov🙂)

bandura
8. jún 2014

@hocy79 ja so to nezvládla vydrazala som 2 dni kojim nemohla som, ty pokračujes?

hocy79
9. jún 2014

@bandura ja som tiež nevydržala.manžel mi ochirel,musela som ho odviesť do nemocnice,nebolo s nim dobre.ja doma sama s troma deťmi.tak som to vzdala,počkam na trocha lepše obdobie🙂ale raz sa určite podarí.začinaju horučavy,takže jem tak či tak menej.

bandura
11. jún 2014

@hocy79 mame spoločneho, tiež mam 3 děti aj ja jem menej pre horucavy, ale mrzi má že nepravidelné

freedomka
20. jan 2015

Ahojte tak ja dnes mám 9-ty deň. Zatial je to super, celkom zvládam. Už mi nevadí ani slaná voda na ráno.

denice
25. feb 2015

Ja mam s Neerou velmi dobru skusenost, treba vydrzat tych 10 dni, od soboty idem este na 3 dnovu. 10 dnovu som robila koncom roka a bola som velmi spokojna, schudla som 4,4kg a potom ked som mala nabeh na normal stravu a jedla stavy a polievky tak este cosi mi islo dole. Tak uzasne som sa uz dlho necitila, zaludok stiahnuty a ked na 11.den vies ze mozes nieco jest, tak ja som sa tesila hlavne na zeleninu, hrozne mi isli na chut paradajky, uhorky... proste vsetko zdrave veci. Clovek je na seba taky hrdy ze sa prekonal a 10 dni vydrzal. Zlepsila sa mi plet, mavala som vyrazky v dekolte, teraz nic. Aj travim lepsie jedla ako predtym. Ja urcite odporucam. Nezdielam nazor tych, ktori hovoria ze to skodi. Neviem ako by mohlo cloveku uskodit pit par dni takuto stavu s citronmi a kajenskym korenim. Urcite to pomoze odlahcit pecen a urcite je to lepsie ako pchat sa pecivom a podobne...