Ako schudnúť 20 kg?

dadadada1
7. dec 2017

Ahojte baby, prosim, poradte mi ako schudnut. Od marca som pribrala vyse 20 kg. Som uz z toho zufala. Sladkosti som uz vylucila. Len mi prosim neradte, ze nezrat 🙂 dakujem. Poprosim nieco osvedcene, s cim mate osobnu skusenost.

alenkay7
7. dec 2017

Si tehotná?

dadadada1
autor
7. dec 2017

Ahoj. Praveze nie som. Mam znizenu cinnost stitnej zlazy, ale nakolko beriem lieky na inu, celozivotnu diagnozu, nevedia mi to ani korigovat vhodnymi liekmi.

nikkya
7. dec 2017

Vyradiť z jedal nezdrave tuky a sacharidy len v malom množstve doobedu. A snažiť sa jesť len zeleninu,bielkoviny a zdrave tuky...a hlavne veľa piť. naštuduj si na googli ,pozri si nejake recepty...ja som sa takto naučila pekne stravovať ,chudla som , žiaden hlad a hlavne mi to chutilo... a samozrejme cvičit,kardio a silove cvičenia, aj s činkami alebo nejakou zaťažou ak sa da ... 😊

deti95060810
7. dec 2017

skús pohyb....beh, plávanie, dlhé prechádzky, túry, lyžovanie....hoc aký šport, ktorý máš rada.... z pohybu isto nepriberieš...

dadadada1
autor
7. dec 2017

Dakujem za obidve rady. Skusim tu stravu + pohyb. Dufam, ze sa vratim na povodnu vahu. Citim sa ako velryba

martinka13
7. dec 2017

Vitabox. Mne pomohol.....

dadadada1
autor
7. dec 2017

Dakujeeem 👍 musim vygooglit, co to je.

rajna
7. dec 2017

ja som vylucila uplne pecivo. Mozno raz za rok si dam pizzu. Ale onak nic. nejem vobec nic vyprazane ani mi to nechuti. A samozrejme vela pohybu. Schody ziadne vytahy. Dlhe prechadzky.... vela vela zeleniny a ovocia. A samozrejme vlakniny. Mne to pomohlo schudnut po porode a drzat si vahu

dadadada1
autor
7. dec 2017

Dakujem za radu 🙂 nemate nahodou skusenost s Dukanovou dietou?

janickacrazy
7. dec 2017

@dadadada1 Inak dobrá je aj oddelená strava, ja som s nou veľmi dobre schudla, len to treba dodržiavať dlhodobo. Ale ak máš problém s tou štítnou žľazou, tak to može ísť ťažšie, to ozaj nemožeš brať lieky? Lebo moja sestra mala s tým problém, nič nejedla, za celý den len 2 jablká a 2 jogurty a aj tak stále priberala, potom prišli na problém štítna žlaza a až po porode sa jej to upravilo tak, že začala chudnúť a odvtedy nemá problém s váhou.

dadadada1
autor
7. dec 2017

@janickacrazy dalsie lieky neprichadzaju do uvahy. Minuly rok ma nechali 7 mesiacov bez liekov. Sice som mala 54 kg, ale potom som opat skoncila v nemocnici a museli nasadit liecbu. Delena strava moze byt fajn, no ja by som najradsej schudla 20 kg za mesiac
.

janickacrazy
7. dec 2017

@dadadada1 To určite nie je dobrý nápad schudnúť 20kg za mesiac, mala by si chudnúť tak 2kg týždenne, inak sa ti može potom dostaviť tzv.jo-jo efekt.

prevenar
7. dec 2017

@dadadada1

jedz o 500 kalorii menej ako potrebujes na vyrovnany prijem / vydaj a schudnes. priemerna zena potrebuje denne cca 1500 kalorii , tak zniz prijem na 1000 a mas to. 🙂 ..ak pridas, nejaky pravidelny sport, urcite tym nic nepokazis.

to je fyzika , nic osvedcenejsie neexistuje . zakony termodynamiky.

misulka22
7. dec 2017

Vies co ja mam tiez dokafranu stitnu zlazu.zacala som chodit do fitks (zatial 2xtyzdenne) a mne trener poradil knihu ok chrisa powella su to upravene sacharidove vlny.mozes si vybrat viacoznosti plus je tam aj cvicenie.na stitnu berem okrem euthyroxu aj vitamin D,selen a omfa mastne kyseliny.a konecne to ide dole🙂

dadadada1
autor
7. dec 2017

@misulka22 wau super, dakujem... konecne nieco pozitivne

lenakiss
7. dec 2017

@dadadada1 nie len že nie je dobre koli koho efektu schudnúť 20 kg za mesiac ....ale keď si nechceš zdravotne veľmi ublížiť ani to neskusaj

misulka22
7. dec 2017

@dadadada1 ako jasne ide to pomaly kvoli stitnej...ale za 3mesiace tych 10kg dole.cvicenie si chcem briidat urcite. Ono to dole das len sa nenechaj demotivovat ze to ide pomalsie ako zdravym.mne dr povedala ze budem rada ak dam 5kg za rok.avidis ide to.berem euthyrox 125

dadadada1
autor
7. dec 2017

Ejha, ze len 5 kg za rok... budem sa musiet posnazit.

noni99
7. dec 2017

@dadadada1 skus stravu podľa macingovej. Ja som včera kupila knižku a vyzerá to zaujímavo.

noni99
7. dec 2017

@dadadada1 a inak tiež potrebujem dat dole 20 kg. Ktoré tiež aj na mňa nabehli za tento rok od mája....

lienka_1
7. dec 2017

@prevenar Toto je blud, nie fyzika! Pocul si niekdy pojem bazalny metabolizmus a poznas principy chudnutia? Ak nie, tak nerad ludom bludy! Velmi im to moze ublizit.
@dadadada1 Prosim, radu z tohto nicku uplne odignoruj.
Ak chces schudnut, zaklad je strava, potom silovy trening a kardio v spravnej kombinacii. Skus si nastudovat kaloricke tabulky a zo zaciatku by ta mohli nasmerovat v tom, ci jes spravne mnozstva a zlozenie stravy. Ta ma byt pestra a ma v nej byt zastupeny kazdy makronutrient, teda aj sacharidy(lebo tie casto radia vyradit) Skus pozriet do tejto skupiny https://www.modrykonik.sk/group/6855/ Je tam vela skvelych zien, ktore Ti poradia ako na to a nebudu Ti tlacit do hlavy bludy. Ak mas zdravotne problemy, mozno by som poprosila obvodaka, aby ta nasmeroval za dietologom. Niektore diety vedia viac ublizit ako pomoct. Aby si si este nezhorsila svoj zdravotny stav.

prevenar
7. dec 2017

@lienka_1 aha ..tak napis o tom knizku a o rok mas nobelovu cenu za fyziku vo vrecku 🙂 si prisla na nieco , co sa nepodarilo este nikomu na tejto planete. ja ti dopredu gratulujem.

larosabigi
7. dec 2017

@dadadada1 20 kg je veľa za mesiac. Ak máš takúto predstavu tak v živote neschudnes. Áno dá sa ale to vôbec nie je zdravé a vráti sa ti to naspäť. V prvom rade ak máš správne nastavenu liečbu od ednikronologa tak môžeš resp. Ak niečo pre to robíš schudnes. Je to len výhovorka na štítnu žľazu. Ja sama som schudla za 10 mesiacov 30 kg. A tiež mám zníženú funkciu a kopec iných diagnóz. Našla som si výživovú poradkyňu a tá mi nastavila presne plán a vždy bola na telefóne. A funguje to, zaradila som pohyb.kupila krokomer a snažila som sa 10. Tis krokov denne robiť. A hýbať sa. A podarilo sa. Mne pomohol metabolické balance. Majú aj kuchárku dá sa kúpiť na Martinus. Inak kopu slovenských celebrít je na nej ani neviete.

lienka_1
7. dec 2017

@prevenar Napisal si blud. 1000kalorii nestaci ani na zakladne fungovanie tela. Tato zena ma zdravotne problemy a ty jej radis, aby si vazne ublizovala. Naozaj to myslis vazne?

prevenar
8. dec 2017

@lienka_1 samozrejme ,ze staci. co sa tyka teba, uz som ti pogratuloval, takze uz ti neviem viac pomoct.

bea_trix
8. dec 2017

zdrave je schudnut cca 0,5-1kg tyzdenne, takze na to ist radsej pomaly, ale isto.. pribrala si 20kg za cca 9 mesiacov, taky dlhy cas by si to mala aj zhadzovat a nie dat dole 20kg za mesiac 🙂 ja som schudla viac a neboli v tom ziadne diety, lieky, koktaily ani cary, len vyvazena strava a pohyb.. ked sa do toho pustis este dnes, do leta si kocka 🙂 drzim palce

libawet
8. dec 2017

@dadadada1 len vieš, tuto Ti ťažko v tomto poradíme, pretože Ty máš vážne zdravotné problémy, nevieme presne aké ešte iné okrem zníž. činnosti štítnej žľazy, takže toto skôr sa radiť s endokrinológom, s dietológom, so svojim všeobec. lekárom a podobne, pretože naše všeobecné rady, skôr laické, môžu byť pre Teba skôr na škodu ako na úžitok a môžu mať opačný efekt než čakáš.

dadadada1
autor
8. dec 2017

@bea_trix dakujem, dodala si mi energiu, do leta to dam 😊

dadadada1
autor
8. dec 2017

@noni99
Dame si vediet, ako nam to ide. Ok? 👍

dadadada1
autor
8. dec 2017

@lienka_1 ja uz snad vyskusam vsetko, len aby som uvidela efekt