Ako si udržať váhu po diéte?

martinkaadominik
16. jún 2015

Tretí týždeň obmedzujem svoju stravu, vzdala som sa slaných tyčiniek, sladkostí a sladených nápojov. Tieto "medzijedlá" som nahradila ovocím alebo pečivom. Podarilo sa mi schudnúť 1,9 kg. Problematická partia, ktorá ma k tomu primäla je brucho. Podarilo sa mi z neho "ukrojiť". Mojou inšpiráciou bolo obliecť si šaty a nevyzerať pritom ako tehu... Ešte by som uvítala nejaké kilo dolu, chcela som schudnúť 3 kg. Ako sa mám stravovať potom, po diéte, aby som už nechudla? Či to príde samé? Ako si udržať postavu ďalej, hlavne to bruško? Bude stačiť tie desiaty a olovranty nahradiť nie prázdnymi sladkými či slanými jedlami, ale výživnými? Ďakujem za rady ako pokračovať.

natalym
16. jún 2015

Nežrať a cvičiť. Na nič iné som zatiaľ neprišla. 😀

cerez
16. jún 2015

Ja neuznávam žiadnu diétu. Žiadna diéta nie je dobrá, pokiaľ sa sám človek nehýbe.

pianistka
16. jún 2015

Ja si tiez myslim, ze ziadna zazracna dieta neexistuje, ak chces vyzerat stale dobre (a so stupajucim vekom to bude stale horsie a horsie) mala by si sa stale stravovat racionalne. A ak obcas zhresis, co sa samozrejme stane kazdemu, tak to potom treba patricne vydat. Ja som to tak volakedy robila, ze ked som si dala nieco kalorickejsie, tak som na dalsi den sla na plavaren a kym som nedala 50 bazenov, domov som ani nesla 🙂 Ale ten pohyb k tomu samozrejme patri, hybat sa je velke plus v kazdom veku, hlavne by ta to malo bavit, aby si to nerobila nasilu 😉

cherinna
16. jún 2015

Nechapem vete "medzijedla som nahradila pecivom"....ved z peciva (a sladkosti) sa najviac pribera....uplne ho vyluc z jedalnicka resp. jedz len na ranajky a myslim si, ze ti vaha pojde este dolu....no a samozrejme POHYB, bez neho necakaj ziadne zazraky 😉

vierkac
16. jún 2015

Nuz, podla toho co si popisala mi nepride, ze drzis dietu, ale zacala si sa normalne stravovat. Ja bezne jem len ranajky-obed-vecera a medzitym nic, sem-tam ovocie. Pri hlavnych jedlach sa vobec neobmedzujem a jem na co mam chut. Ale proste nemaskrtim. Akonahle porusim, kila vyskocia 😀 😠
Takze len drzim palce, aby si si nasla sposob stravovania, ktory nebudes vnimat ako obmedzovanie, ale ti bude vyhovovat 🙂

nutrimas
16. jún 2015

Ziadna dieta Vam nepomoze zbavit sa kil natrvalo. Pokial zmenite len docasne svoj jedalnicek a tesite sa na to, keby uz bude koniec tohto "trapenia", toto Vam moze viac ublizit ako pomoct.
Riesenim je trvala zmena stravovacich navykov, pravidelny pohyb a pozitivne myslenie. Dolezite je, aby ste v tom zotrvali, pokial mate tu spravnu motivaciu, bude to lahsie.
Na zaciatok by sme Vam odporucali kompletnu ocistu organnizmu - najlepsie prirodzene, formou stravy. Prijimajte co najviac vlakniny - ovocie, zelenina, orechy, semena. Vlaknina ma uzasnu schopnost na seba viazat toxiny a tie vylucovat z tela von prevazne stolicou. Krasne sa vycista creva od nahromadenych nestravenych zvyskov potravy. Pokial nestaci vlakniny zo stravy, vhodne je doplnit ju vo forme doplnkov ako je napr. chlorella, alebo psyllium. Chlorella ma vyborne detoxikacne a zaroven komplexne ucinky. V kombinacii so spirulinou podporuje redukciu vahy. Skuste si viac o nich pozriet na nasej stranke
Na precistenie na zac. je dobry napr. aj napoj z aloe vera alebo Neera detoxikacny napoj, pomozu Vam nastartovat metabolizmus.Najdete ich taktiez v nasej ponuke, Momentalne je Neera napoj jeden z najziadanejsich produktov u nas 🙂
V strave skuste vylucit biely cukor a sladkosti celkovo, vhodna nahrada je napr. brezovy cukor, stevia, javorovy, agave sirup.Obmedzte taktiez kravske mlieko a vyrobky z neho, s vynimkou kyslomliecnych produktov.
Co sa muk a peciva tyka, nie je celkom rozumne, vyradit zo stravy uplne lepok, ako je teraz v mode. Vhodne je vyberat si ale druhy muk, ktore su nutricne bohate na mineraly, aminokyseliny ako napr. spaldova muka, makova, mandlova, kokosova, pohankova, cirokova,tapiokova, atd.
Toto je velmi strucne a vseobecne napisane, samozrejme, kazdy mame iny metabolizmus, je to nemozne, uviest tu presny rozpis jedalnicka, chcelo by to individualny pristup.Sami sa profesionalne venujeme o.i. aj vyzivovemu poradenstvu, zo skusenosti vieme, ze co vyhovuje jednemu, nemusi vzdy druhemu, Vzdy to zalezi od viacerych faktorov.
Ak by ste mali nejake otazky, nevahajte nas kontaktovat, radi a ochotne Vam poradime.

smalova
16. jún 2015

mne pomohlo obmedzit pecivo a sladkosti jedla som len kvorky po chlapcoch pri ranajkach astriedala som prazenicu s vlockami na rano,,,, na obed som si dala co prislo ani porcie som nemenila,,,, olovrant som si robila spenat rozmixovany s vodou a vecera cottage cheese,,,, ked krpci zaspali cvicila jill michaels je to 20 min cvicenia a potom protein cez den pohyb s chlapcami vonku a takto mi slo 6 kilo za vyse mesiaca. Otazka je asi inaksia ale aspon navod pre ine baby 🙂 ja keby uz nechcem chudnut tak cvicim na spevnenie,,,,

elis1985
16. jún 2015
Používateľ elis1985 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od elis1985.

Žiadne diéty nefungujú, nie dlhodobo, žiadne zázračné tabletky, ani prístroje, ani hodiny cvičenia! Všetko je len a len o zdrave a nech si píšu a hovoria čo chcú. Ja som toho vyskúšala už naozaj veľa. Schudla som 13 kíl a to nie že by som bol nejaká guľka, ale chcela som mať super postavičku a zdravý životný štýl a konečne si môžem povedať že to mám 🙂. Všetko len vďaka úprave stravy, odporúčam dievčatá na http://www.chudnemzdravo.sk/ kde mi vypracovali perfektný dlhodobý plán a to úplne zadarmo. Už nechcem vidieť ani počuť o XY diétach a prístrojoch za XY eur, dá sa to aj zadarmo a dlhodobo, ja som dôkaz 🙂

lilimoni
16. jún 2015

Ja som si sama nasadila prisnu dietu. A schudla som zo 68 na 53 🙂 uz pol roka vaha stoji a to dam uz aj slaninku aj klobasku 😀 uz sa vobec neobmedzujem 🙂 ale treba aj cvicit, lebo sice clovek schudne ale je "mlandravy"

trajamusketiery
17. jún 2015

elis1985 pozerala som si tu stranku co si odporucala, ked sa objednam tak oni si ma zavolaju osobnena konzultaciu? Alebo je to po telefonicky? Je to uprava stravy alebo aj cvicenie? Dakujem za odpoved 🙂

guinevre
17. jún 2015

Uz ako aj povedali, mala by si si zmenit zivotny styl, v prvom rade jedalnicek. Obmedzit sladkosti, AJ PECIVO!, cestoviny, cipsy a pod. Vzdat sa sladenych napojov. Jest menie porcie ale castejsie, kazde 2-3 hodiny. Po 20 uz nepapat. Udrziavat pitny rezim. Pravidelny spanok (velmi dolezita vec). Fyzicka aktivita, aspon 30min chodza na zaciatok, denne, by bola ok. Neskor ale aj nieco viac. Na priklad, 3 krat do tyzdna cviitc, doma, da sa. Zalezi kolko chces schudnut, ale mala by si pocitat minimalne pol roka aby si videla konkretne vysledky a aby si si zvykla na novy zivotny styl.

dejnas
17. jún 2015

ak chceš trvalo schudnúť, NEDIÉTUJ ! zmeň stravovacie návyky.... myslím, že postačí aj to, ak sa už vôbec nevrátiš k sladkostiam, sladeným nápojom a podobným kalorickým bombám, ktoré sú navyše nutrične úbohé...
veľmi dôležitý je aj pitný režim
strava je základ, ale nie je od veci pridať aj pohyb
je tu niekoľko skupín o chudnutí, ak máš nejasnosti, pridaj sa niekam, kočky ti poradia