Ako ste schudli počas kojenia?

kika2111
6. mar 2015

Mam 3mesiace po porode,plne kojim a snazim sa schudnut,samozrejme v ramci moznosti pocas kojenia,aby sa nic nechcene nestalo,cvicim na steperi,nejem po 18.00 ale ani deko dole!myslite,ze u niektorych zien moze byt chudnutie pozastavene prave kvoli kojeniu?
Mam z toho nervy,nechcem prestan kojit aspon rok,ale ani nechcem vyzerat ako tesne pred porodom,necitim sa dobre vo vlastnom tele,
dakujem za konstrukcne odpovede🙂

sandri
6. mar 2015

ja som schudla az ked som prestala kojit. Dovtedy vaha stala - a ked som sa pocas kojenia snazila cvicit, zacala som prichadzat o mlieko 😒 takze len trpezlivost, a ked prestanes kojit, zmen stravu - trosku sa obmedzuj v sladkostiach a jedz viac zeleniny a uvidis ako rychlo to zlezie dole 😉

lucianakoniku
6. mar 2015

@kika2111 Ja som schudla po porode behom roka zo 71 kg na 58, pocas toho som cely cas kojila. Pomohla mi uprava stravy (samozrejme s ohladom na dojcenie), pravidelny pohyb (zo zaciatku prechadzky, potom stacionarny bicykel, neskor som presla na intervalovy trening) a trpezlivost (za mesiac som sa snazila schudnut cca 1kg - rychle chudnutie povazujem v obdobi dojcenia za hlupost)

jane18
18. máj 2022

@kika2111 zdravim úplne vás chápem ja mám 5tyzdnivu dcérku a pred tehotenstvom som vážila 60 kg. Výška 173. To som behavala a tym som si udržala aj váhu aj kondičku teraz po pôrode 73kg. Asi toľko som mala na strednej a nebaví ma to no nechcem malej ublizit chudnutím aj keď ma nebaví že som toľko pribrala, no je mi jasné že budem musíet vydržať lebo snažím sa jednať a piť hlavne také kačka a napoje čo podporujú tvorbu mater.mlieja tak aj kôli tomu je lepšie asi byť trpezlivá pekný deň prajem.