Ako zostaviť jedálniček pri chudnutí?

xlucia
23. nov 2011

nemate niektora skusenosti ako zostavit realny jedalnicek ked treba schudnut 5 az 7 kil?
ja odmietam ratat nejake jouly ani sa v tom nevyznam a nikdy doteraz som nechudla, tak by pomohla kazda konkretna rada.
kolko to moze tvrvat pri takom normalnom zdravom chudnuti? ked sa prida aj pohyb ale sa nezije len na "vode"?

irsina83
24. nov 2011

@xlucia ja mam online trenera, on ti spravy jedalnicek 😉 http://www.laco.lead1.eu/index.php?include=preco

a toto som ja ako som chudla a este chudnem aj nadalej, dnesnym dnom je to -18kil od maja 😉 http://www.laco.lead1.eu/index.php?include=prem...

irsina83
24. nov 2011

@xlucia zabudla som a jem 5x denne, trochu cvicim a citim sa skvele 😉

xlucia
autor
24. nov 2011

@irsina83 diky. ja nepotrebujem trenera. mam dve male deti, na toto nemam cas. ja potrebujem dat tak 5 kil. neviem si predstavit ako by som menila zivotny styl. u mna je to nerealne. varit zvlast pre seba take neuznavam, radsej zdravo pre celu rodinu. resp. chodit do fitka. nemam kde nechat deti. a doma si zacvicim ked mam cas aj bez pokynov

ajca123
24. nov 2011

@xlucia ja ked ich upecem davam ich do hrnca a prikrijem ich a ked vychladnu davam ich do sacku aby boli stale makke... Recept mam jednoduchy a moje deti je vedia pojest za 3dni 🙂 potvurky moje...

xlucia
autor
24. nov 2011

@ajca123 super. ak ta to nezatazi, napis recept. dik
a to ich tam das horuce, alebo len velmi teple?

vejula
24. nov 2011

Baby chcela by som zas vaše odhodlanie, ked ja sa mam tak rada, a milujem sladkosti, neviem si predstaviť vynechať kolačiky, alebo nejake čokoladkove keksiky. Nie som nejaka obezna, ale tie 3 kila by mohli isť dole, ale ja to nevydržim. mam taku slabu vôlu. A to až teraz. kedysi pred tehu som sa stravovala strašne zdravo. Teraz mi cukor ide aj ušami a neviem sa ho vzdať. A navyše mam reflux, tak by som sladke nemala. Ale tak na pevu vôlu tu asi recept nedostanem 😅 😀 Stale si hovorim že to tym že dojčim, ale čo ja viem, asi je to len vyhovorka

sisinka76
24. nov 2011

@xlucia Lucia, ja som obmedzila sladke, ten pitny rezim bola aj moja slabina,niekdy som za cely den okrem kavy vypila mozno 3 dcl vody ☹ mala som 67, teraz mam pri vyske 177 cm 63 kg a konecne som spokojna. ale zacala som aj cvicit, je to na Znievskej na terase,takze kusok od nas. lenze podmienka je,ze muz musi byt doma,aby bol s detmi. U teba to bude asi tazsie, kedze ako si hovorila,Mato chodi neskoro z roboty ☹

lypka
24. nov 2011

ja som začala 5x denne jesť menšie porcie ako som zvyknutá, ale zatiaľ nevymedzujem žiadne jedlá a idem začať cvičiť, tak uvidíme čo to spraví 🙂

xlucia
autor
24. nov 2011

@sisinka76 niekedy by asi vedel postrazit. viem co myslis, zrejme asi to miracle ci ako sa to pise. mne je tam chodit samej otupno. tak zatial trsame s chalanmi pri hudbe. mne sa nastastie vaha zastavila, resp. kilo je uz dole. stve me toto, ale cele leto bolo toho strasne vela a od sepr. ani nehovorim, nejako som sa pohabudla. no ale vsak si uz dam pozor.

ajca123
24. nov 2011

@xlucia 600g hladkej muky
180g praskoveho cukru
3 pol.lzice medu
3 cele vajcia
3 pol.lzice kyslej smotany
1 pol.lzica masla
1 cajvova lzica zarovnana sody bikarbony,mozes dat aj trocha menej
1 korenie do perniku

Vsetko spolu zamiesime a nechame odstat jeden den v chlade. Potom cesto rozvalkame na hrubku 0,5cm a vykrajujeme medovnicky.
Medovnicky dame na pomasteny plech a potreme bielkom,aby sa leskli.
Pecieme ich rychlo,upecene dame do hrnca a prikryjeme. Po vychladnuti ulozime do sacku,aby nevyschli. Na vzduchu by stvrdli..

sisinka76
24. nov 2011

@xlucia Luci nie, je tam aj Slender. okrem tych stolov/na tie nechodim/ tam maju aj take male fitko,otvorene maju az do 20 hod. ak by si niekedy chcela ist,ozvi sa. Ja som teraz nebola uz 3 tyzdne,mam uz druhe ATB na priedusky,tak sa liecim.

yanni
24. nov 2011

Ja mam Food Coach. Babenka schudla za 3 roky zo 147 kg na 72 kg. Ziadne zmensenie zaludka, len zmena stravovania a pohyb. Neostala jej ani ovysnuta koza, ktora by sa musela odstranit len chirurgicky.
Vela studovala o zdravej vyzive, nedietovala v pravom slova zmysle, ze nejake preparaty, ci ghladovka. Jednoducho sa stravovala inak.
Rady na zaciatok pokym si telo zvykne ke to tazke, viem na sebe a to som chcela zhodit len 5 kg, ale po case si telo zvykne. A hlavne je to v hlave!!!!

Jest len 3 krat za den s odstupom 4 az 5 hodin.
Vela vody a nesladenych cajov (nie cierny).
Zo zaciatku sa vyhybat zlym uhlohydratom (cize ziadna ryza, chlieb, pecivo, cestoviny). Namisto toho jest dobre uhlohydraty zo zeleniny. Zeleninu mozes jest na kila.
Spociatko nejest ovocie, tiez obsahuje cukor.
Jest vela bielkovyn, biele jogurty, tvaroh, bielu fazulu, syry a pod.
Jest len prirodne produkty. Ziadny margarin, maslo je zdravsie pravdaze s mierou, ziadne light produkty, je to svinstvo.
Po case si dat aj uhlohydraty, telo ich potrebuje koli energii ale s mierov a nie na kila _ celozrnny chlieb, celozrnnee cestoviny, ryza natural. Zemiakom sa radsej vyhybat uplne. Ked dosiahnes vytuzenu hmotnost, tak raz za cas, najlepsie ale uvarene v supke, ziadne hranolky!
Mäso len chude, hlavne hydina, ryby, plody mora.
Zeleninove polievky, BEZ BUJONU, prichutit bylinkami, trocha soli, na polievkove korenie tzv. magi zabudni.
Na sladkosti zabudni, zo zaciatku je to tazke ale po case si telo zvykne a nebude zioadat. Ak raz za cas pocitis chut, tak si daj, ale malicko a dlho prezuvaj, vycgutnavaj. Najlepsie upec sama kolacik. Taky suchy, babovka atd. ziadne kremove.
Sport minimalne 2 krat do tyzdna 30 az 60 min v kuse. Nie kazdy den!!! My nei sme vrcholovi sportovci, nase telo sa nevie tak rychlo zregenerovat. Potenim tiez vytvara vo svaloch kvapocky vody, ktore u hobby sportovcov potrebuju 24 az 48 hodin aby "mizli".
Nepouzivat biely a ani hnedy cukor (je to mylne ked si ludia myslia, ze hnedy cukor je zdravy). Cukor, aj v kolaci, nahradit agave sirupom (dostat napr. v DM aj na SK).

To je len vycuc co ma tak narychlo napadlo. Ja uz napr. sladke vobec nemusim. Mne staci napr. len biely jogurt do ktoreho si dam domaci lekvar. Ryzu nejem vobec, nejak ju nemusim, cestoviny tak raz za rok aj to viac menej len rezance v polievke, zemiaky castejsie ale tak mozno 2 a som syta. Radsej si dat z mäska, bielkoviny su zdravsie, a vela salatu.

A PIT PIT PIT. Kava je OK, len bez cukru. Mlieko je OK. Nevadi ci 1,5 ci 3,5 alebo viac percent tuku. ked ho nepijes na litre tak je aj tucnejsie OK.

Omacky ci cremove polievky nezahustoivat mukou ani tymi vselijakymi zahustovadlami. Polivky staci rozmixovat, daj trochu viac zeleniny, omacky napr k mäsu zahustit napr s cottage cheese, tiez rozmixujes.

yanni
24. nov 2011

@yanni sorry za chyby, pisem narychlo v kancli a necitam pocebe 🙄

yanni
24. nov 2011

booooooooooooooze ja si uz odpovedam aj sama sebe 😀 😀 😀

xlucia
autor
24. nov 2011

@yanni s vacsinou tvojich veci suhlasim, vacsinu ich aj dodrziavam. sladkosti ked si poviem ze si nedam, tak si nedam. ja s tym problem nemam
ale neuznavam take veci ze nejest ryzu, zemiaky, chlieb ci cestoviny. ved asi aku prilohu by som si dala k masu? zeleninu? no z toho by som sa asi velmi nenajedla. mimo ineho mi to tak ani nechuti. zeleninu si dam vo forme salatu ako sa bezne je.
ja sa nezvyknem prezierat. tych par kilov navyse mi nabehlo pretoze som mala problem s ocami a kedze som nevidela, tak som sa ani nehybala. plus sme mali obrovske stresy a hektiku v rodine. pohreby a ine veci. teraz som sa znormalizovala, a uz idu kila same dole.

kaja73
24. nov 2011

@irsina83 Gratulujem k peknemu ubytku.
Aj ja sa snazim-od jula je 14 kil dole-stravujem sa podla norbi upadatu-teda jem uplne vsetko,len dodrzujem casy na jedenie.
A u nas v meste je aj update predajna-tak som brala plne menu od nich 3m a teraz mesiac idem podla seba-som s tymto sposobeom zivota velmi spokojna-nie je to dieta ale zivotny styl. 🙂
držim palce nech sa ti dari aj nadalej. 😉

mirka285
24. nov 2011

@yanni uplne suhlasim s tym co si napisala...u mna take,ze jest 5 krat denne v malych porciach absolutne neplati a take blbosti ze bohate ranajky uz vobec nie,to sa rozozerem hned rano 😀

irsina83
24. nov 2011

@kaja73 presne ako hovoris, je to zivotny styl. no ja som mala v chudnuti prestavku mesiac ked som sice pribrala 3 kila ale to bolo kvoly roznym oslavam a nedavala som si pozor len preto ze som vedela ze opat nabehnem na zdavsi rezim no a teraz mam cliel este 6 no a potom udrzat 😉 a jest sa da zdravo a chutne 😉 je to len o tom, ze clovek musi chciet 😉 ja len dufam, ze si to udrzim 😉 este mam program do januara a potom si to budem chciet udzat. uvidime a dufam, ze uspesne 😉 drzim aj ja tebe palce nech sa dari aj nadalej 😉

irsina83
24. nov 2011

@xlucia ak by si si to presnejsie precitala tak by si vedela ze ja nikam nechodim, jedine co cvicim tak cvicim si doma na orbitreku ked mala spi a ja si robim zvlast jedno jedlo na obed - minutku 😉 vies kazdy vie zalamovat rukami na toto nemam cas a na toto. pisala si ze budes vdacna za kazdu radu ale nieje to tak. ja som ti nic nevnucovala....uprimne pochybujem, ze sa ti podari schudnut a pri tom nic nemenit lebo pochybujem, ze take dietne jedla budes davat celej rodine. a sama viem ze ked len daco obmedzis vo varenej strave a prihodis tam nejaky salatik tak to nefunguje...a ked tak tak len na chvilu 😉 a dlho to tak nevydrzis. neodsudzuj ked nevies 😉

damiankad
24. nov 2011

@xlucia Ahoj..ja som najlepšie schudla tým...práve ked som sa zaregistrovala na stobklub.cz tam si nahodíš do tabuliek povážené jedlo a ono to vyráta koľko môžeš podla tvojho BMI kJ spapať..Ani mne sa to spočiatku nepáčilo..ale kilá šli dole super...
Príklad jedálnička : R pol konzervy tuniaka vo vlastnej štave, pol paradajky, trocha uhorky, 2 redkvičky alebo 1 uarené vajíčko, 20g tvrdý syr..postrúhať vajíčko popučiť a urobit takú natierku ak máš rada maslo môžeš dať rastlinné, jeden krajec chleba +zelenina, alebo 1/2 cotage chesse so zeleninou, chleib so šunkou a syrom a zeleninou
Desiata : mávala som ovocie.alebo jogurt..napr jednu broskyňu a hrušku alebo biely jogurt s ovs vločkami a s 1/2 hruškou.
Obed: soja so šampionmi , s par. pretlakom s kúskom celozrného chleba(aj bez),alebo kur prsia na zelenine,a vela razy aj co bolo navarene ale mini porciu
olovrant : tu som mala najväčší problém nevedela som čo si spraviť tak som si dala zeleninový šalát so syrom a šunkou
Večera polievka do šálky/cca 250ml) alebo troška zemiakov s acidkom, prípadne kur prsia na zelenine,ak som nebola hladna len same acidko..
a hlavne veeeeela pit...a budeš denne vidieť úbytok na váhe..tak som si našla ja svoj systém..každému pasuje a vyhovuje dačo iné..len treba poskúšať 🙂 😉 Držím palce..ja sa zase do toho púšťam..t 🙂

yanni
25. nov 2011

@xlucia ryza, cestoviny a pd. sa neodporucaju hlavne k zaciatku zmeny stravy. Nezakazuju sa uplne ale s mirou a nie kazdy den. A to je to klasicke myslenie, co si dam k mäsu? Salat? Ano k mäsu zeleninu. To nie je len o salate. Vies na kolko moznych sposobov sa da pripravit zelenina? Nemusi to byt stale len ten klasicky salat, ze nakrajas nejaku surovu zeleninu a zalejes octom a olejom. Ono zeleniny je vsestranna, by si sa cudovala. Tiez som neverila, pokym som nespoznala Huebby (ta znama co tak vela schudla) a nezacala sa s nou o tom bavit. Ona si po tom jej gigantickom schudnuti povedala, ze to co sa za tie tri roky naucila, musi podat dalej, zacala studovat na vyske Ernährungswissenschaft, vzdelava sa stale dalej a otvorila si poradnu zdravej vyzivy.
Ono mozej viac menej vsetko ale s mierou. Len najskor sa musis dostat na tu idealnu vahu a to dosiahnes hlavne urcitym obmedzovanim a vyssim vydajom energie ako prijmom. Po dosiahnuti tej urcitej vahy, uz len udrzovat, samozrejme nadalej zdravou vyvazenou stravou a pohybom. Pohyb je mysleny ale cielene sport (vytrvalostny a aj posilnujuci), nie niekto si povie, ved mam dost pohybu, beham stale za detmi, po byte sa krutim cely den, ved je stale co robit atd. Nie to nie je to iste.

yanni
25. nov 2011

@irsina83 pravda pravduca. Ono treba stravovanie zmenit od zakladu. Ja zijem v Bavorsku a tu je ta klaicka strava presne ako na SK: rezne, zemiakovy salat, pecene mäso, najlepsie tucne bravcove, vela mucny jedal, knedle, vselijake kolace. Ano to vsetko mozez tiez jest ale len raz za cas. A ani to neuskodi, ked si tas raz za dva mesiace aj ten rezen ci hranolky, ono sa do dokonca aj odporuca, raz za cas si dat nieco "nezdrave", lebo to zase nastartuje traviaci system.

Inak ak si niekto mysli, ze vsetky tie vraj cerealne gulicky aneviem co este vsetko, co reklamuju, ze by sme mali jest na ranajky, je blud. Je to len reklamny tak ako väcsina takychto veci. V tom je zial vela cukru a ineho svinstva. Ked uz, tak obycajne osene vlocky, nakrajat do nich ovocie, oriesky, kto ma rad hrozienka (samozrejme nie na kila 😉 , zaliat bielym!!!! jogurtom. Komu je to malo sladke tak osladit lyzickou medu ale este lepsie by bola namiesto toho medu lyzicka agave sirupu.

@mirka285 Mirka 5 krat denne je prezitok. Zistili, ze staci 3 krat denne v zhruba rovnaky cas a medzi jedlami nic nejest a uzu vobec nemaskrtit. Lebo to telu len naznacis, ze ide strava, telo a hlava prepne na modus prijmu potravy a ked mu das len jedno susto, trebars ako maskrtu alebo odhryznes z jablka, ta bude chciet viac a ked nedostane mas len pocit hladu. Normalnou porciuo napr. na obed, telo nasytis, hlavu tiez 😉 a ked je telo syte uz nic nepyta len trovy. Na travenie potrebuje energiu a tu si berie z toho jedla.

yanni
25. nov 2011

@xlucia ozaj zabudla som. ver ze zo zeleniny sa da tiez najest. Ta ta tiez nasyti. Onó je to len v tvojej hlavy. Ked si vies povedat, ze si nedas sladke, tak si budes vediet povedat, ze si tento krat nedas ku grilovanemu kuratu zemiaky ci ryzu ale nahradis to kopou zeleniny. Mozes experimentovat, napr. na cinsky sposob, na panvici trocha oprazit bez tukub alebo len na malinko olivovom , repkovom ci sojovom oleji, okorenit, osolit, pridas bylinky, najlepsie cerstve, ja pouzivam vela aj mrazene bylinky. Skus a uvidis. Jed neskusis a neprehodnotis svoje myslenie, tak nic nebude. Ja si dam radsej o jeden kusok kurata ci ryby viac ako tu ryzu. Co su vlastne uhlohydraty? To je cukor. A vela skrobu. Preto sa aj zo zemiakov, cestovym ryzi, chleba a peciva pribera. Preto ked jest zle uhlohydraty (zelenina su tiez uhlohydrata ale v zdravej vyzive sa nazyvaju dobre) tak celozrnne (no zemiaky samozrejme nie celozrnne 😀 ). Aky je rozdie medzi celozrnnou a bielou mukou? Tie plevy. Pomlete je cele zrno, v bielej muke je zrno olupane a ocistene, pomlete je len stred zrna. Na stravenie celeho zrna potrebuje telo vydat viac energie a travenie trva dlhsie, cize nemas tak rychlo po poziti potravy pocit, ze si hladna. Zjedz cele makac-menu a o polovicu mensie mnozstvo celozrny chlieb napr. s tvarohom, cottage syrom, paprika, paradajka, uhorka, proste aka zeleninka ti chuti. Po poziti mekaca sa citis plna, tazoba na zaludku, unavena, najradsej by si si lahla. Po polhodine uz telo zyse pyta jest. Ten celozrnny chlieb ma uplne opacne ucinky. Netazi zaludok, hlavne ked peciete zo spaldovej muky, nezatazuje tak zaludok a travenie ako psenicna ci razna muka (baby peciem sama, jednoduchy ale vynikajuci chlieb), nemas pocit obzratosti, travi to super a takmer nic sa neuklada, vsetko vylucis. Preco maju ludia, co sa straviju zdravo, vela zeleniny a celozrnny potravin pravidelnu stolicu dobrej konzistencie? Prave preto, ze taketo prirodne potraviny organizmus nezatazuju. Ludia, ktori pchaju do seba pecivo z bielej muky, mrazenu pizzu, mekac a pod. maju casto zapchy, pocit plnosti, nafuknute brucho, su viac a castejsie unaveni....

mirka285
25. nov 2011

@yanni velmi rozumne pises a ja naprosto musim s tebou suhlasit...a aby si niekto nemyslel,ze ti len tak pritakavam po prvom dietati som chudla 28 kilo,z vahy 78 som isla na vahu 50.... takze tiez mam uz zhadzovanie kil za sebou... 😝

yanni
25. nov 2011

@mirka285 Mirka krasne cislo. Ja obdivujem ludi, co to dokazali. A hlavne tyki, co schudli pevnou volou a len zmenou stravy a sportom. Ono je lahke schudnut tabletkami, pricviknutym zaludkom a pod. Len co to obnasa? Ano krasne a rychlo schudnes tabletkami, ale ked nezmenis zmyslanie a stravovanie co sa stane po vysadeni tabletiek? Pribereies naspät a 2 ci 3 krat tolko.
Nie drzat vselijake diety, to nepomoze. Po diete zacnes zase normalne "zrat". Musim sa priznat, ze som skusila tu 90dnovu. Zdalo sa mi to celkom rozumne, lebo islo len o zmenu stravovania. Len po case som zistila, ze to je riadny blud. Clovek nemohol takmer ziadne bielkoviny, a prave bielkoviny su v zdravej vyzive na prvom mieste. Stale sa mali uhlohydraty. Mne to uz islo aj usami von. Presne bolo rozpisane, co ktory den mozes jest. Ale co ked mne preve dnes nechodi chut po cestovinach? Ine som si dat nemohla. Tri mesiace som sa len trapila. Mojich 5 kg som schudla ale za aku cenu? Mne strasne chybali bielkoviny, slobodne rozhodovanie a rozhodovanie podla chuti, co kedy budem varit. Spät som nepribrala, ale to len koli tomu, ze som to vsetko premyslela a zmenila od zakladu stravovanie, s pomocou uz hore spominanej kamosky. Ale viem, ze baby, co drzali 90tku so mnou pribrali vsetko spät ak nie aj viac ☹

Na vsetko treba len pevnu volu a zatat sa. To je presne take iste ako prestat fajcit.

mirka285
25. nov 2011

@yanni presne tak 🙂 inak ja netvrdim,ze som sa cely zivot tak stravovala,ale snazila som sa to dodrziavat a co je hlavne,celych 14 rokov som si tu vahu aj udrzala...takze kocky,vsetko sa da len treba chciet 🙂

yanni
25. nov 2011

@mirka285 jasne ved ani ja. My sme vsetci vyrastali zhruba rovnako. Si pamätam, ze susedovci trieskali kazdu nedelu do mäsa a robili 20 reznov, majonezove salata sa robili ako na beziacom pase a podobne. Ked som bola nedavno doma tak som sa s nasimi smiala, lebo v nedelu bolo pocut od susedov ako klepu rezne. A oco mi vrvi, ved to kazdu nedelu. A to tam uz byva ta nasa generacia, takze syn prebral od rodicov aj to stravovanie. Akosi to je normalne, ked clovek nic nechce menit.

A byby, nemyslite si, ze ja ficim len na zdravej strave. Obcas si aj ja dam ten co onen kolacit, hlavne jablkovy od oca 😉 , plnkove nema tak ci tak rada, cokoladu nemam rada ale zato kavenky, magotku, perniky, obcas ten gumovy cukrik. Niekedy nemusim aj dva mesiace nic sladke a niekedy mi pride chut aj 2 krat do tyzdna. alebo aj ked nie sladke tak nieco ine "nezdrave". Bola som napr. minuly tyzden na SK. Videla som v obchode v pultovom predaju cerstvy vlassky salat. Juuuuuuuuuj majoneza, straaaaaaaaaaaasne nezdrave, ale prisla mi chut a viem, ze ked si dam teraz, tak mam zase na rok pokoj. Tak som si kupila. A dokonca aj obycajny slovensky biely gumovy rozok k tomu. Ale raz za cas ta to nezabije a ani nepriberies hned 3 kg. Na druhy den si das jednoducho menej na tanier, alebo zabehnes o troku viac ci preplavat 3-4 bazeny navyse 😉

irsina83
25. nov 2011

@yanni mas pravdu. ked ti poviem, zepo dvoch mesiacoch chudnutia som uz mala taky deficit sladkeho, ze od vtedy si davam kazdy den maly kusok cokolady, najradsej ciernej lebo tu milujem a som spokojna 😵 😵 papam 5x denne a jedlo si robim podla seba a to znamena ze vzdy mi chuti 😉 a prske ako hovoris raz za cas na nejakej oslave si supnej snicelku alebo inu ,,tucnoctu,, 😉 a hotovo...ja sa vobec netyram z takto mi to vyhovuje. som v max pohode. a ked som neni doma ale som niekde mimo tak sa snazm vybrat si lahsie jedlo 😉 vedia too pochopit ti co museli chudnut viac kil 😉

yanni
25. nov 2011

@irsina83 ja mam to stastia, je nie som velmi na sladke. Ale na druhej strane potrebujem, salat, zeleninu, syry atd. A zdrava strava nie je o trapeni sa. Zaciatky su tazke ale ked si telo zvykne a v hlave to prepne, tak to uz patri k tvojmu zivotu. 1-2 razy do roka si dat aj klobasku ci slaninu este nikoho nezabilo a z toho nepribereis hned 10 kg. Ja sa tesim uz na Vianoce. Bude klobaska a neviem co vsetko este a dam si. Ale nebudem pchat po cely cas, len ze su vianoce a na vianoce sa zerie. Dolezite je ist von. aj na kratku prechadzku, to staci. ´My ked cez viken nic neplanujeme a trcim cely den doma, tak zacnem vymysla. Chodim po dome a zhanam co by mi same do zadku vbehlo. Aj nuda alebo stale ten isty stereotyp dopomaha k jedeniu. Clovek musi byt zamestany. Jedno ako, prechadzka, upratovanie, rucna praca, hranie sa s detmi, citanie ale aj varenie, pecenie (len nie velmi vylizovat 😀 ). Pocitac, telka, nabada len k maskrteniu.

irsina83
25. nov 2011

@yanni ja som do tehu vobec sladke nepotrebovala ale pocas tehu a po porode stale....neviem co sa zmenilo ale je zo mna cokoholik 😀 ja cvicim aspon 5x do tyzna takze pohyb mam...ale je to pravda ked clovek nic nerobi len vymysla 😉