Chudneme podľa Antónie Macingovej - január 2012

mucilienka
9. dec 2011

Ahojte maminky, nemaminky! Hladam "partacky" ku sebe - chcem sa po dvoch tehotenstvach konecne spamatat a dostat do formy - hladam partacky, ktore by zacali spolu so mnou papat do stihlosti s Antoniou Macingovou...

mucilienka
autor
19. jan 2012

@mirko ja koncim zachvilu treti, dnes som mala cviklovy salat s tuniakom, vies ake to je vyoborne? mne to zhltala aj mala 5r. dcera, a ta teda je slaby jedak... ja sa citim ovela lepsie ako predtym - mozno je to aj psycho...

a co pijes? mne sa osvedcila medova voda s citronom, to mi ani nepride, ze toho tolko vypijem. uz mi to chyba.. odkedy to drzim, tak ma hlava nebolela - a to mavam migreny neopisatelne!

mirko
19. jan 2012

@mucilienka no ja by som s tymito jedlami u mojich chlapoch neuspela..........ja pijem vodu cistu, taku letnu.ale 4 lite urcite do seba za den nedam.....ale ti poviem mam chut s tym prestat,ale mozno je to len ten 1 tyzden, kym sa do jedalnicka nepridaju cestovinky a dalsie veci....no ved mat na obed mrkvu a divat sa doma na chlapov ako si vyjedaju masko a veci tomu podobne....a to este aj varit im, lebo fakt toto by mi nezjedli..... 😒

2008viera
20. jan 2012

ahojte nebolo času sem nakuknut ,tak ja som B krv.skup. a vaha niečo hrozne na kždej vahe inak ale okolo 95kg tolko som mala ked son išla do porodnice .aohladom klbou a noh ja mam linfoedemy a klby ma bolievaju tiež dokonca až tak že neviem kam tie nohy dat. a po dvoch cisarskych brucho čudne . 😠

2008viera
20. jan 2012

musim vam napisat ,ja ked som si kupila tu knihu tak som ju pračitala za 1den to bolo 27 .12 .od toho dna som nedala do ust ani kusok chleba ani sladeny napoj.dnes som sa isla odmerat tak som štastna ako blcha pas -3cm-prsia -2cm.manžel nebude nadčeny .boky -3cm stehna 2,5 dole .a to nedržim celkom tu 28dnovku .napišem moj jed. rano pohar vody ked sa vratim zo školky dam si jab,orech.mrkva , banan.med a škorica . do obeda iba voda neni som hladna --obed to co navarim len priloha šalaty z knihy ,ale nie v takom množste ako kedysi .alebo ryba na oliv .oleji .pripadne zeleninovy šalat .olov .kava tej sa nevzdam .a potom iba polistiren z tuniakom alebo z cviklovim šalatom z knihy a ide to pomali dole .asi sa odhodlam a od pondelka zacnem z 28 dnovkou .

regivka1
20. jan 2012

Drzim vam palce,dievcata! Tu 28-dnovu tabulku mam doma uz 3 roky a este som sa na to nedala.Mam krvnu skup. AB , s vahou problem nemam (asi aj preto,ze fajcim ☹ ) , len by som potrebovala ocistit ,lenze uz v ten prvy tyzden ma odstrasuju tie ranajky nakolko nemam rada sladke a ovocie a orechy do ust nedam.A biely jogurt s medom jedavam denne.Takze ta tabulka mi visi na chladnicke a ja vduchu obdivujem vsetky zienky,ktore sa s tym popasuju 🙂

mucilienka
autor
23. jan 2012

caute kocky, tak ja som zacala posledny tyzden 28dnovky - uz to citim aj na gatiach, hlavne na bruchu, uvidim, co povie vaha...
ja vam poviem tak - teraz su pohankove vlocky v sojovom mlieku ako novinka, nic lepsie som v zivote nejedla... ako jete dalej, tym je to chutnejsie, aj ked mne vlastne vyhovoval ten prvy a druhy tyzden najviac, lebo v tomto tretom uz je maso a ja moc maso nemusim, hoci by som mala a mohla ako nulka zozrat aj mamuta.

Ja sa citim velmi dobre - mna bolievala casto hlava - za tie skoro styri tyzdne ma bolela len jedenkrat - a to vo stvrtok, co som dostala menzes, tak si myslim, ze nieco na tom bude. Este mam aj hypotyreozu, to vam poviem buduci tyzden, ako sa mi zmenili vysledky, idem na kontrolu...

cakam NEWSY od vas a dobru chut!

katussska24
25. jan 2012

Ahojte, mozem sa pridat ? Som na 1.tyzdni celej kury, ale musim povedat, ze rapidne rychlo pocitujem zmenu - v energii a nalade 🙂 Som zvedava ci to vydrzim, lebo ja sa lubim nezdravo najest 😝 S tou radou o vahe -ja som neodolala a postavila sa na vahu a vidim, ze moje telo prestalo zadrziavat vodu -2kg 😀 ale to je u mna H2O, s tym mam skusenost..
Problemom je, ze sa chystam na ples...takze po 2tyzdnoch bude v detoxe asi celkom ina vecera 😖 tak som zvedava na tuto vynimku. okrem toho zacinam cicit od dnes...no som zvedava na svoj vykon a vydrz 😀 😀 😀

mucilienka
autor
25. jan 2012

@katussska24 vitaj! ja tento tyzden koncim a chcem pokracovat dalej v schodikovej metode - v dalsich tyzdnoch, no som zvedava na pondelok a na tie cisla, co mi vyjdu... 😉

katussska24
26. jan 2012

@mucilienka ty si sa vydrzala nevazit ? 😕 😉
a vidis/citis nejake zmeny?

mucilienka
autor
26. jan 2012

@katussska24 ja som sa vazila prvy tyzden, alel to som mala este viac ako predtym, tak som posluchla Tonku - autorku knizky a vydrzala.
inak, ja to velmi citim, aj na obleceni, aj vidim, ked sa vyzleciem, ze islo par cm dole a mam male bruseno.

katussska24
26. jan 2012

@mucilienka joooj, super. snad sa mi podari...
prosim ta, nevies mi poradit co mam robit s tym plesom? V sobotu (2.tyzden) ideme na ples, tj, ze si asi dam ranajkz, obed, ale vecera bude plesova.....netusim co nam daju jest....a neviem co si vybrat. maso? prilohu? snad mi to velmi moj detox nenarusi 😒
ja inak nechapem z tych mojich 2kil...ratam s tym, ze telo mi zadrziavalo vodu alebo co...lebo 2kila dole, ale inak to na mne nejak nie je vidno 😅

mucilienka
autor
26. jan 2012

@katussska24 ja riesim podobny problem nabuducu sobotu - ale vyberiem si podla krvnej skupiny - ja som nulka - takze urcite nie zemiaky, a tiez budem kombinovat podla semaforu - tj. bud ryzu alebo maso so zeleninou. takze asi tak - len nie spolu... ale myslim si, ze ak bude kuracie masko - tak so zeleninkou to nebude problem - lebo ked si vsimnes, vacsinou su vsetky vecere bielkovinove... 😉

drzim palce!

katussska24
27. jan 2012

@mucilienka Dakujem, si zlata. 🙂 Snad to nebdue vyprazane maso a hranolky, lebo potom fakt neviem 😅
Btw vcera som si 1x robila tu prekladanu cuketu, neskutocne je dobre, zozrala by som jej za plech 😀 ale nie od hladu, ale pamlsnosti 😉

mucilienka
autor
27. jan 2012

@katussska24 katka, ja tak isto, to je asi to najchutnejsie z toho vsetkeho.. a potom tie pohankove vlocky a mne hrozne este chuti borsc 😝

martinka1981
27. jan 2012

@mucilienka
@katussska24 ja mam knižku tiež doma ale ešte som nenabrala odvahu isť do toho 😝 ale neake jedla mam vyskušane z jej knihy 😉
Pisali ste tu že med najlepšie doobeda ale ona tam piše že cely den sa može,nie? Ved ked pijete tu vodu s medom a citronom ?? 😕

andrea78
27. jan 2012

ahojte, aj ja som začala v nedeľu, takže som 6. deň. rada sa podelím o moje dojmy, skúsenosti, nebudem na to sama, v partii to ide ľahšie 🙂

katussska24
27. jan 2012

@martinka1981 ja med papam furt. 🙂 a do vody si davam len citron, mne to tak chuti. ale zacala som pit aj obycajnu vodu, neprevarenu... 😕 no, ak nemas odvahu, zacni zo dna na den, alebo si urci 1tyzden, ja som to tak spravila. neverila som, ze sa udrzim 😅 ale podarilo sa. dnes mam trocha krizu, lebo som si citala dalsie recepty a chytila ma chut 😝

@andrea78 ahoj, no my sme skoro narovnako, ty si den vopred 😀 tiez sa tesim, ze si mozme popisat..take zdielanie pomoze 😉

@mucilienka nooooo...borsc az pondelok 😀

martinka1981
27. jan 2012

@katussska24 no som začala s Norbi update ,ale som myslela že mi to pojde lepšie a hlavne rychlejšie 😀 ale nemam velku nadvahu tak to ťažko zo mna leze 😝
ale ta Mačingova sa mi celkom pozdavala len sa nakopnuť 😎
Ale kedže som vas tu objavila tak sa hadam čoskoro odhodlam a ked tu budu spolubojovničky tak to bude fajn 😉

katussska24
28. jan 2012

@martinka1981 chod do toho, neollutujes 🙂 monimalne si doplnis vsetky mozne vitaminy a ziviny 😀
co to je norbi update? 😕 ja som analfabet v oblasti diet 😀
no ked mas vyraznejsiu nadvahu, tak ti to aj rychlejsie pojde dole 😉 ja som skutocny odporca diet a velky zrac 🙂 moj muz sa chyta za hlavu, ze na mojej strave zbankrotujeme 😀 nastastie zatial mam metabolizmus celkom dobry, inak by som vazila asi 150kg....no napriek tomu uz su moje obzieracske hriechy na mne videt... 😅 potrebujem zhodit len par kilo a stratit moje hnusne faldy 😎

dnes je vazna kriza, kedze som doma a okolo sa vari a vari.... 😝 akurat si vsimam, ze zatial to so mnou nie je take zle...neodpadavam chutou na nieco ine...len na mna lezie akasi lenivost k tej priprave jedal. ku vsetkemu vo stvrtok cestujeme, tak so sebou potrebem igelitku zeleniny a vsetkych tych surovin...no akurat som sa vratila z trhu, mam nakupene na cely tyzden. a najlepsie na tom je, ze tato strava ma vysla cca 25eur 🙂 parada...

a este pikoska, dnes som zase neodolala vahe....a vsimla som si, ze mi ubudlo dalsie kilo...hura 😀 fuh...bojejeme dalej ! 😉

martinka1981
28. jan 2012

@katussska24 norbi update tiež neni dieta ale životny štyl 😉
doobeda ješ na čo maš chuť,do 15 tej si možeš dať ešte aj zemiaky a po 15 len zeleninu a bilekoviny 😉 ale to je fakt len v skratke napisane. Ja som dala dole 3 kg ale lezu pomaly,ešte aspon 3-5 kg potrebujem dať dole a jasne že faldy tiež 😎 hlavne to brucho ide ťažko,po 2 deťoch 🙄 😝

olalka
28. jan 2012

ahojte, ja som začala od pondelka, dnes 6 deň 🙂 myslela som, že nedám ani tri dni, ale zatiaľ sa mi to celkom pozdáva 😀 a hlavne mi tie jedlá aj chutia, napr. mrkvový perkelt je úplne super, takisto cuketa 🙂

katussska24
28. jan 2012

@olalka my sme na tom rovnako 😀 a vidim ze aj chute mame podobne 😉

@martinka1981 no som zvedava ci sa na toto das 😀 snad sa pridas ... 😉

inak...zacinam rozmyslat nad pondelkom...nechuti mi velmi vareny kalerab...ajajaj..neviem ci si nedam len ciste cetoviny s cesnakom a oliv.olejom...

gulicka55
29. jan 2012

Ahojte. Idem aj ja do toho. Pisali ste, ze pijete vodu s citronom a med. V akom pomere? Tu vodu aj prevarate? Dakujem

olalka
30. jan 2012

ahojte spolubojovníčky 🙂
tak ja vám poviem pravdu, táto diéta je fantastická, niektoré tie jedlá fakt milujem 🙂 dnešné cestoviny s kalerábom- fantázia 🙂 som úplne nadšená. dokonca ich za tanier zjedla aj moja malá a zostalo aj pre manžela a verím, že nepohrdne ani on. Mrkvový perkelt je u neho veeeľmi obľúbený, musím ho robiť v dvojitej dávke 🙂
a naša malá je tiež zeleninový typ, ona so mnou papá aj ten cviklový šalát.
Som zvedavá na dnešný boršč, ale fakt musím priznať, že tie recepty sú veľmi jednoduché a keď sa správne dochutia aj výborné.
a keď som dneska pozerala, čo budeme jesť v treťom týždni, tak to je totálna prežieračka 😀 oproti prvému týždňu
normálne sa teším.
Jediné, čo nezvládam je ten pitný režim. tie tri litre do seba nenalejem, nech robím čokoľvek ☹

@gulicka55 ja som lenivá si vodu prevárať, tak občas pijem aj normálnu z vodovodu a ja si dávam iba citrón, taká moc sladká s medom mi nechutí.

martinka1981
30. jan 2012

Kočky neviete či je tento detox vhodny aj pre kojacu maminu?? 😕 😕

olalka
30. jan 2012

martinka, ja si nemyslím. ten prvý týždeň tej stravy moc neprijímaš. aj keď ty už asi nekojíš naplno, malá ti už asi aj celkom pekne papá iné jedlá, či nie?
dievčatá, neviete čím by som mohla nahradiť tú bryndzu s bielkami? ja bryndzu nemám rada, to sa nedokážem premôcť ani náhodou. rozmýšľala som nad cottage syrom, myslíte, že môže byť?

martinka1981
30. jan 2012

@olalka ja som sa pytala kvoli kamoške 😉 tiež si myslim že to neni vhodne,predsa len sa telo zbavuje škodlivin a do mliečka prechadza všetko 😔
Bryndza s bielkami,no,znie to zaujimavo 😀 😝

katussska24
30. jan 2012

baby, ja vas hladam cely den 🙂 ja mam tento tyzden daky komplikovany.. 😅 tie cestoviny s kalerabom som zmenila na cestoviny mit kysla kapusta , lebo takto upravovany kalerab nelubim 😝 inak citali ste ze 2. tyzden by sa mala jest kysla kapusta? neviem celkom kde ju zaradit...
no a dalsie obmeny...dnes som dosla domov o deviatej a sup hp varit 🙂 hraskovu polievku mam ...ale problem nastal, lebo som zabudla nakupit brokolicu...takze som si naordinovala mrkvovy perkelt dva dni za sebou... 😀 vo stvrtok ma caka cestovanie, v sobotu ples....tak to bude vesele...
inak miesto tych karbonatkov v nedelu zvazujem to kuracie masko len upiect aurobit zeler hranolky. bude u svokrovcoc a zhanat im tam mlyncek.... nesce sa mi. navyse po plese. no a pondelok zas cestujeme domov, takze sa nabalim 😝

@olalka hmm..a kebyze si spravis daku inu natierku? akurat ta bryndza je tam asi kvoli tej probio kulture...nepasterizovana bryndza je hotovy probioticky zazrak... popripade si sprav len bielka, alebo vajicko s trochou masla....alebo nahrad inou vecerou. ja som sa do toho kalerabu dnes tiez nehrbula...

katussska24
30. jan 2012

a zabudla som...dnes som prekonala magicku hranicu .... ja viem,z e sa nemam vazit, ale chvalabohu porusujem to 😉 od povodnych 61 , pri prezrati aj 63kil 😅 mam dnes 57,8kg. vcera bolo rovnych 58kg. tak dufam ze to pojde dole, lebo tie dalsie tyzdne su regulerna obzieracka 😀 😀 😀

martinka1981
31. jan 2012

@katussska24 hiiii ako pekne ti to ide 😉 😉
kolko tyžden držiš? Druhy?