Chudnúť s rozumom

smoni
23. júl 2013

Dievčence, určite ste už nejednu dietku skúšali možno úspešne možno menej úspešne, našla som tento článok (okrem iných k chudnutiu), ktorý je zo života, zmysluplný a vysvetľuje večný boj s kilami. http://www.pluska.sk/izdravie/chudnutie/fit/iva...
Chudnutie - NIE je to len o "zázračných" diétach, je to o celkovom postoji k vlastnému telu, ako sa k nemu ideme správať a čo vlastne chudnutím sledujeme a chceme docieliť. Určite odporúčam popri postupoch ako schudnúť aj problematiku prekysleného organizmu
S prekysleným organizmom som mala svoje skúsenosti, keď sa mi podarilo upraviť PH, išla aj konfekčná veľkosť dole

vonicka
23. júl 2013

Chudnutie s rozumom predsa neznamena chudnut s nejakymi praskovymi jedlami ako sa v clanku pise ;)

kattrin5
23. júl 2013

@vonicka uplny suhlas..pirulky su pre lenivcov..a naviac si clovek ani nevie predstavit aky humus obsahuju a viac uskodia ako pomozu

sissy27
23. júl 2013

@smoni podľa mňa ten článok je len nenápadná reklama na nejaký "akožezázrak" - instantné pokrmy... ale schudnúť nie je o tom, že budem dodržiavať nejakú diétu, ktorá ma obmedzuje, a nahrádzať jedlá akousi umelinou neurčitého pôvodu, lebo potom raz sa najem normálne a dovidenia, chudnutie aspoň podľa mňa by malo spočívať v celkovej zmene životosprávy čo sa týka jedla a pohybovej aktivity, niečo, čo bude mojím životným štýlom a bude to zdravé a nebude ma to obmedzovať a bude to navždy... lebo nie je taký problém schudnúť ako si potom výsledok udržať...

cerez
23. júl 2013

Súhlasím, že ak je telo prekyslené, nemusí zabrať diéta. Aj na imunitu to má nevhodný dopad. Čítala som si článok je v ňom kus pravdy. Ale na druhej strane si myslím, že už správnou kombináciou potravín si organizmus človek upraví. Takže dať do toho 500 eur, ďakujem pekne. To radšej investujem do ovocia, zeleniny. A nezabudnúť na pohyb. Žiadna diéta nie je efektívna, keď chýba pohyb.

smoni
autor
23. júl 2013

@sissy27 tak ako píšeš v druhej časti, to je aj v tom článku 🙂 A neviem, či schudnúť nie je až taký problém, chcela niektorá schudnúť ale nepodarilo sa hoci dodržiavala dietu?

smoni
autor
23. júl 2013

je tam na konci plno rád, ako upraviť jedálniček 🙂 čo z ovocia a zeleniny doplniť, čo obmedziť, ako to skĺbiť - skôr toto som mala namysli ako chudnúť s rozumom... no, ale každý si vyberá čo mu pasuje 🙂

gabuchah
23. júl 2013

no chudne sa Ťažko...🙂 aj jedálniček može byť upravený a z niekoho to ide dole hoodne pomaly... 😠

lencika
23. júl 2013

ja si myslim ze kto chce vzdy schudne len naozaj musi vsetko tomu podvolit ci jedlo ci cvicenie proste pevna vola to je dolezite

gabuchah
23. júl 2013

ja chudnem odkedy pamatám..od nejakých 14 rokov..v istom veku bolo tomu prisposobené všetko..ráno spinning, potom do noci v robote..alebo spnning, ptoom fitko..bicykel...postava stále vačšia akurát pospevnovaná..ale nikdy som výrazne neschudla...ba..po porodoch...a to sa mi zastavilo na určitej váhe ako som mala preedtým..poznám baby, ktoré majú po 1-2 mesiacoch aj 10kg dole

sissy27
24. júl 2013

@smoni všimni si, že drvivá väčšina chudnúcich chudne opakovane, čiže u nich dochádza k jojo efektu... nie som výnimka 😉
a rozmýšľam, koľko poznám takých, ktorí schudli a už nikdy viac nepribrali...
a tí, ktorí naozaj poctivo zmenili životosprávu a majú ju ako životný štýl a nie ako momentálne hobby, a nechudnú, tých je naozaj máličko, ale tam je na mieste aj navštíviť lekára, či nie je problém aj niekde inde (štítna žľaza a pod.)...

smoni
autor
24. júl 2013

@sissy27 pozerala si okolo seba aj na chlapov? väčšina z nich keď schudli, tak už nepribrali, ako to len robia 🙂
raz darmo, chudnutie je večným ženským "bojom", muži majú svoje :D:D:D

sissy27
24. júl 2013

@smoni nepoznám vo svojom okolí jediného chlapa, ktorý by cielenie chudol, takže asi tak 😀 😀 😀 a to ich nepoznám málo... poznám len takých, čo pribrali a už nikdy neschudli, ale aj to je spôsob, ako sa vyhnúť jojo efektu 😎